35+, bez dětí s touhou po dětech

spark
30. led 2010

🙂 Ahoj. Hledám ženu na pokec,která je ne tom podobně jako já. 35,vdaná,ale bez dětí s velikou touhou po dětech. Jestli sem nějaká písneš,ráda pokecám. 😉

alim75
31. pro 2010

Ahoj holky!

@gabikri teď jsem se rozhodla, že ty to v tom únoru odstartuješ, a my tě pak budeme v dalších měsících jako tsunami následovat 😵

@blabunka jsem četla, že i jedno vajucho raději dolujou hormonama, že prý je nějak kvalitnější, co se týká zralosti či co, ale v momentě, kdy zjistím, že moje vajucho je zralé a oplodnitelné v nativu i bez hormonů, tak už se mě nezbavěj, dokud mi to mimčo nevyroběj 😀

Možná by ale nebylo marný si žádost o dárkyni raději podat, tím asi nic nezkazím, může být v běhu, říkali, že čekací doba je cca 6 měsíců ... V pondělí jdu ještě na kontrolní krev, tak se hned vnutím na toho Anti-Müllera, nevíte holky, jestli se musí dělat stejně jako hormonální profil 2.-4. den cyklu?

@veruncik Mým domovem je Pronatal 😀

veruncik
31. pro 2010

@gabikri Aha, já vlastně zapomněla, že máš tu špatnou zkušenost z Podolí ☹

@alim75 Pokud si to pamatuji správně, tak ten anti-muller se dělá kdykoliv, ale už si to přesně moc nepamatuji....Taky jsem se byla již zeptat v mém CARu na ty darovaná, jak to trvá apod. a hodně záleží na Tvojí krevní skupině, aby měli stejnou jako dárkyně, v mém případě by nějakou volnou v únoru a březnu měli, ale já chci ještě předtím zkusit nativ. Takže až potom. Oni Tě pak slaďují s dárkyní, bereš prášky atd., takže už nemůžeš to zkušet jinak, když si tě závazně zapíší. Je to tak Gabi?

gabikri
31. pro 2010

@veruncik : v Podolí jsem nikdy nebyla, tu špatnou zkušenost mám odjinud, ale nechci už to tady veřejně rozpitvávat 😉

gabikri
31. pro 2010

@veruncik : ano, od 1DC bereš léky na růst sliznice pak čekáš s narostlou sliznicí na dárkyni. Oni už to dopředu dokáží odhadnout, takže já jsem šla na transfer cca 25 DC. Jinak při minulém pokusu jsem měla zastavenou činnost vaječníků, takže snažit jsem se mohla, jak jsem chtěla, ale bylo by to prd platné. Jak to bude teď při KETu, nevím.

veruncik
31. pro 2010

@gabikri Promiň, nějak jsem to popletla. To víš, moc informací. 😉

spark
autor
31. pro 2010

Ahoj spolku!

@gabikri,@alim75
Holky chci vám i ostatním snažilkám do roku 2011 popřát hodně úspěchů v dělání dětí a aby to už konečně vyšlo a mohli jste prožít konečně pár bezesných nocí a pokakaných plenek s vašimi miminky. 😉

alim75
31. pro 2010

Tak holky, do nového roku hlavně hodně zdraví a nám, co se snaží, splnění toho našeho velikého přání 😵
Šťastný nový rok!

alim75
3. led 2011

Ahoj holky, tak HCG z krve negativní, jak jsem předpokládala, ale hned příští týden 11.1.11 jdu na konzultaci, co dál 😵 Co očekávám od těch jedniček vám říkat nemusím 😉 😀

gabikri
4. led 2011

@alim75 : chjo 😒 Ale jedničky to jistí!!!!!!!!!!!!! 😵

spark
autor
4. led 2011

@alim75 😒 sakra. 11.1.11 --že by kouzelné datum? 😎 snad ano. 😉

ankava
5. led 2011

@alim75 to bude určitě šťastné datum, tak ať něco vykoumáte 🙂 🙂

já jsem dneska první den sama doma, je tu klid, malá chce jen prso a čisou plínku, jinak je zatím spokojená, celkem i dobře spí. Takže to s mým spánkovým deficitem není zatím tak zlé. Jsem moc ráda, že ten první týden byla hodná, teď už jsem v pohodě i po tom císaři a docela připravená na nějaké uplakané období.

feliccita
5. led 2011

Všechny vás zdravím v novém roce a přeji maminkám, snažilkám i miminkám zdraví a spokojenost a snažilkám brzké splnění velkého přání!!! 🙂 😵 Já byla dnes u OG, vše OK, tak jsem klidnější. Jinak musím chodit na hematologii a denně jsem na anopyrinu a injekcích, tak doufám, že s takovou podporou léků to tentokrát dotáhnu až do zdrárného konce.
@ankava, to se máš, že malá je tak hodná. Čím to je, že některé miminka tak moc trápí kolika. Co jíš a piješ a čemu se raději vyvaruješ?
@alim75 příště to prostě vyjít musí!!

ankava
6. led 2011

@feliccita skvělé, že kontrola byla v pohodě. Už máš za sebou nějaké screeningy? Chystáš se na plodovku???

dneska malá nemá zrovna dvakrát náladu, od rána se pořád dožaduje prsu a já jí nejsem schopná nechat řvát, ale vypadá, že má asi fakt hlad, protože pak se celkem upokojí.. ale ještě dneska nespala, pořád kouká, takže bude asi večer pěkně rozmrzelá. Jinak celej večer většinou kouká nebo řve a usíná až okolo půlnoci, ale zase pak vydrží i pět hodin v kuse 🙂

Snažím se nejíst nic všeobecně nadýmavého, ani moje milované celozrnné pečivo, ale jinak si dám všechno, teď hlavně cukroví, takže se budu muset začít trochu krotit.
S tím nadýmáním jsem četla, že některé děti to mají bez ohledu na to, co matka sní nebo ne, že ta závislost na matčině jídelníčku zase taková není.

feliccita
7. led 2011

@ankava, díky za zprávu. Každý den se teď dívám na Sama doma, ať se něčemu přiučím. Akorát, že u toho pořadu pravidelně usínám, tak moc z toho stejně nevím a okolo druhé mě začne pravidelně budit pes, že je jeho čas na procházku - když jsem tedy doma a ne v práci. Jinak včera tam právě mluvili o miminkách a i o tom bolení bříška.
Mám za sebou kcreening v 1 tirmestru, ten vyšel negativní. Včera jsem byla ještě na konzultaci na genetice, ale tam mi dr. potvrdila, že opravdu nemusím na odběr plodovky. Ve středu mi bral OG krev na AFP - a jak jsem se dívala na net, hodně to vychází holkám všelijak a nějak počítám s tím, že mě to taky vyjde blbě, věk+ syndrom mizejícího dvojčete a kdoví co ještě. Ale nějak věřím tomu screeningu a zbytečně se neobávám. Důležitá bude kontrola srdíčka ve 20 týdnu - hlavně to, aby bylo OK. 🙂

gabikri
10. led 2011

Ahoj berušky 😉

tak jsem byla dnes na gyndě a mám špatné zprávy 😒 KET jen tak nebude..............doktorka mi dělala UZ a našla mi 6mm polyp......prý bude lepší, když to půjde ven. Nabídla mi termín tady v Praze někdy v půlce února a pak byla tak hodná a zavolala mudr. Štelclovi do Reprofitu a poradila se s ním, co se mnou. Štelcl jí řekl, že můžu přijet do Brna teď ve středu a že mi to tam udělají. Tak mám po náladě...........to mě asi určitě nemine další šestinedělí 😒

ankava
11. led 2011

@gabikri to fakt stojí za houby, ale zase lepší, než aby se na to přišlo pozdě... oni ti to odstraní a za dva měsíce budeš fit a letos to mimčo stihneš... pořád mysli na to, že 2011 je ten správnej plodnej rok... a otěhulit na jaře je to nejlepší.
Tak se drž, dobře to dopadne, i když se teď zdá, že to jde z kopce 🙂

Já jsem těžce nevyspaná, malá si spí, jak jí se líbí.... dneska jsme vstávaly už v pět, pak sice ještě na chvíli usnula, ale já už ne.... 🙂 🙂 ale je to zlatíčko. Včera jsme byli na kontrole, doktorce se moc líbila, takže nás pozvala na kontrolu až v 6 nedělích. Malá přibrala od porodu už pl kila, no... taky jsem tedy pěkně vysátá 🙂

Holky držte se, letos bude dobře 🙂 🙂

veruncik
11. led 2011

@ankava To je fajn, že malá prospívá 🙂 Nemáš nějakou poslední fotečku? Ať se můžu aspoň něčím potěšit...

Já mám bohužel špatné zprávy. Včera jsem byla na nativu, FSH bylo v normě, folikul vypadal pěkně, odebrali ho a vajíčko tam bylo, tak jsem byla moc ráda. Ale dnes mi volali, že bohužel bylo nezralé, takže ho nemohli oplodnit ☹ Myslím, že ho odebrali moc brzo. Měly jste to také někdy?

spark
autor
11. led 2011

Ahoj holky.

@gabikri,@alim75, @veruncik letos se to prostě už musííí povést! 😲
Naše mimino si usmyslelo,že asi bylo moc hodné a poslední dny řve a řve a řve. trápí ho prdíky a když to nejsou prdíky,tak už je to rozmazlenost. jsem nevyspalá a nervní 😠 Snažim se ho nenosit při každém pláči,ale je to o uši. 😒 Docela mazec. V noci sice neřve,ale nespí a to já taky neusnu. To jsme se těšili,až mu budou tři měsíce,že ty prdíky přejdou a nic. Tak uvidíme dál.

ankava
17. led 2011

Ahoj všem,
tak zase píšu pár řádek z deníku postarší prvorodičky.... 🙂
Doupouštím se hrubých chyb a večer malou uspávám u prsa... protože jinak by snad vůbec neusnula....
Stále převlíkám, protože buď mi vše počůrá nebo poblinká....takže pořád peru a žehlím
Přes den spí na sedačce...
V sobotu jsem jela sama autem dokoupit nějaká bodýčka... byl to hrozný zážitek... pořád jsem kontrolovala mobil, jestli mi nevolají, že holčička nemůže beze mě být... U pokladny jsem si někam zastrčila kartu a nemohla jí najít... autem jsem jela jak s čerstvým řidičákem... Když jsem se vrátila, tak malá ještě hodinu potom naprosto spokojeně spala 🙂
Dneska jsme odsávali z nosu odsávačkou na vysavač... já byla hysterická, aby to holčička přežila a holčička ani nebrekla 🙂
Jinak žijeme od kojení ke kojení 🙂 🙂
Dejte vědět, co u vás nového 🙂

feliccita
17. led 2011

Zdravím vespolek. @gabikri, aspoň že nemusíš čekat do poloviny února, ale už to máš za sebou, že? Jak to dopadlo? Možná, že se právě hned potom zadaří KET, protože podle jedné studie zásahem v děloze se něco změní, co pomáhá k uchycení. Já jsem právě byla na biopsii endometria jen tak, aby se zvýšila šance - vůbec to neposílali na rozbor.
@veruncik, asi to chtělo ještě den, nebo dva. Tak držím palce v dalším cyklu!
Maminám přeji, ať mají hodná a co nejméně uplakaná dítka a chci se zeptat, jak to zvládají vaše drahé polovičky, když miminka v noci pláčou a chlapi se chtějí vyspat, protože jdou do práce? 😕

ankava
17. led 2011

@feliccita u nás to funguje tak, že malá se vzbudí a než začne naplno vřískat, tak už jsem taky vzhůru a na kojení si jí nosím vedle do pokoje, kde si pohodlně sednu, napiju se.... no a pak už jdeme zase uklidněné do postele, takže přítel se sice vzbudí, ale ráno o tom prakticky neví. Naštěstí zatím malá v noci nevříská...
U nás se vříská od večer a to taťka chová ostošest.....
Jak to bude v budoucnu, to se uvidí 🙂

spark
autor
18. led 2011

Ahoj ženský.
@feliccita náš malej v noci neřve. Někde jsem četla,že se v noci při krmení nemá svítit,tak kojím potmě a on prostě nehuláká. Jinak přestávám kojit a přecházíme na Nutrilon. Asi mam málo mlíčka a malej místo toho,aby přibíral,tak zhubnul)))100gr. tak jsem z toho byla chvíli dost rozhozená,ale už se smiřuju 😒

feliccita
18. led 2011

@spark,@ankava jak je vidět, tak si prostě víte rady 😉 Dnes zas bylo v Sama doma o kojení, ale až já ty informace budu potřebovat, tak se mi to dávno z hlavy vykouří a budu za blbku 😀 . A paní Dr. říkala, že to vůbec není jednoduché,ale naštěstí existují laktační poradny.

spark
autor
20. led 2011

Jak se máte holčiny? 😕

ankava
20. led 2011

@spark malou trápí prdy, naštěstí v noci spala, ale jinak je celý den nevrlá a pláče. tak chovám. přikrmuješ?

spark
autor
20. led 2011

@ankava ahoj! přikrmuju a malej začal smrdět jako kanál 😀 když se jen kojí,tak dětičky nesmrděj,ale tohleto z toho Nutrilonu to je teda mazec! 😀 No a jak se cítíš jako mamča? Já to začala vnímat až tak po dvou měsících,až když jsme si zvykli na to hulákání a zajeli jsme nějaký režim. 🙂

ankava
20. led 2011

@spark zatím žiju od kojení ke kojení a nějak mi to zatím taky nějak nedochází. jsem totálně nedospalá, jak si sednu tak zavírám oči. jsem ráda i za 10minut spánku, když pláče, tak jí hned konejším....domácnost dělám po kouskách, když zrovna spí, ale i tak je to super.
no a hlavně jí pořád pozoruju, jestli jí něco není a mám šílenej strach, aby něco nechytla.....když je tak maličká..
kolik radímek váží? kamča má asi 3,7kg.

spark
autor
20. led 2011

@ankava Ráda ted už má tak 5 kg ale při páteční prohlídce měl 4,6 proto ty příkrmy 😒 ale musim se konejšit,že původně jsem kojit vůbec nechtěla,tak aspon ty tři měsíce jsem vydržela. 🙂 A ted začne přibírat a bude to tlustoušek. Já naštěstí nejsem nějakej velkej spáč,ale i tak bych potřebovala po těch 3 měsících aspon jednu noc spát v kuse. Přes den neumím usnout... 😒 Nikam s malou nechod,ani ven a ona nic nechytne. neboj.

spark
autor
20. led 2011

Hubeňour

ankava
20. led 2011

@spark Ráďa je moc pěknej 🙂 já taky potřebuju toho spánku celkem málo, ale když spím max 2,5 hodiny v kuse, tak se to celkem nastřádá. Ale co, jednou se zase vyspím.
Ven chodíme, myslím, že na procházce v lese nic nechytne a na vzduch potřebuje. Ale mezi lidi s ní zatím nevyrážím.
A přestala si s kojením úplně nebo jen ten nutrilon přidáváš? Já jsem zvědavá na sebe, jak dlouho mlíko vydrží.
A co tvoje kilča? už jsi na svém? já mám asi tři navrch, ale jsem docela spokojená, jen to břicho po tom císaři nic moc, ale to snad dám ještě časem do nějakého přijatelného stavu 🙂