35+, bez dětí s touhou po dětech

spark
30. led 2010

🙂 Ahoj. Hledám ženu na pokec,která je ne tom podobně jako já. 35,vdaná,ale bez dětí s velikou touhou po dětech. Jestli sem nějaká písneš,ráda pokecám. 😉

blabunka
15. bře 2010

Alim, já mám také podobné problémy s mým gynekologem. On zřejmě spolupracuje s jiným centrem, než já chodím. Už mi párkrát nabízel, ať tam přejdu, jenomže mně se tam nechce, bo tam nedělají nativy. Když něco potřebuju, vždy se radši obracím na svůj car.
Sparku, není ti to doma dlouhý, když jsi na PN. Máš alesoň napsané vycházky?

ankava
15. bře 2010

Ahoj holky,
můj doktor po prvním potratu řekl, 4 měcíce počkáme, jestli se to znovu nepovede a pak se tady spolu nebudeme trápit a pošlu vás do CARu a myslel to v dobrém. V caru si stejně většinu věci chtějí udělat sami. Takže mi fakt hodně pomohl. A u nás starých větví se opravdu má za 6 měsíců přestat otálet a vyrazit pro pomoc
🙂
Jinak:
dneska jsem začala stimulovat... dostala jsem koňské dávky hormonů.... a když to všechno půjde dobře,tak příští týden bude odběr vajíček a pak už budu těhulit... doufám že dýl jak 14 dní do testu a dýl jak 7 týdnů... do mýc potratů.... spokojím se minimálně s 8 a půl měsíci.... míň ani Ťuk.
Dneska se ta doktorka v Caru (normálně k ní nechodím), ptala, jestli jsem fakt 2x potratila, tak doufám, že udělají vše, abych to udržela.
No taky doufám, že bude aspoň pár kvalitních vajíček a bude co oplodnit 🙂
Ach joo..... kéž by, kéž by... 🙂

alim75
15. bře 2010

Tak tedy budeme držet palce, aby to klaplo! 🙂

spark
autor
15. bře 2010

Alim...nechci dělat nějakou chytrolínku,ale uplně nejjednoduší je vyšetření chlapa a pak teprve ženský. Mimochodem mě se podařilo dokopat muže na spermio asi po třech letech žebrání!!! Ten byl neštasnej a šel až rok po potratu!!! To bylo hrozný,jak se mu tam nechtělo. Ufff..dřina 🙂

Ankavo držim palce i na nohou!!!

Blabu mam vycházky od rána do večera 🙂 ale kdo by lezl dotakový zimy!!! Myslim že se brzy zbláznim a narodí se mi malej blázínek. 🙄 😵

alim75
15. bře 2010

Spark: neděláš chytrolínku, ale je mi jasný, že první je spermio, a to bude hodně těžkej začátek, uff ...
Šance je v tom dovezení, to by se mohl nechat ukecat 😀

cosma
16. bře 2010

Ahoj holky,
chci Vám dát naději. Mně je 39 a po dvou letech snažení + poslední 4 měsíce jsem brala CB, jsem včera zjistila, že jsem těhotná.
Hodně štěstí všem!

larri
16. bře 2010

Alim,já jsem šla do CARu až když jsem měla všechny výsledky.No věděla jsem,že ovuluji,ale laparka to rozhodla.Do té doby jsem pořád slyšela,že jsem v pořádku.Pak jsem skoro celý den po laparce probrečela,protože se mi potvrdilo to,čeho jsem se nejvíc bála.

Já jsem kvuli ovulace chodila ke gynekoložce.Vzala mi 4krát v měsíci krev,vypočítala určite dny a já podle toho šla na odběry.Podle krve ji vyšlo,že ovuluji až asi 25 den.

blabunka
16. bře 2010

Ahoj holky,
Ankavo, tobě už se to krátí, tak to taky budu moooc držet pěsti. Čím stimuluješ a kolik jednotek si pícháš?
Sparku, to už chce, aby začalo svítit pořádně sluníčko a hned bude lepší nálada. Já jaro miluju ze všech období nejvíoc. Cosmo gratuluji k těhu. Tím CB myslíš clostilbegyt?
Lari, tak to když ovuluješ až 25 den, tak to musíš mít porádně dlouhe cykly.

ankava
16. bře 2010

cosma, moc velká gratulace, hodně štěstí... 🙂
zase velká naděje pro nás ostatní 🙂

anastasy
16. bře 2010

Ahoj holky 🙂 dlouho jsem tu nebyla, chodím ještě na jednu diskusi, ale občas na vás juknu.
Já ještě na 2 IVF nemohu, ale také bych ráda co nejdříve. Byla jsem na laparoskopii a hysteroskopii, takže si musím dát pohov, protože i s IVF jsem to to absolovala během 1 měsíce a musím si dát pohov.
Na laparce mi odstranili endomitrozní cystu, uý prý pěkně starou (to mi doktoři pořád tvrdili, že mám folikulátní cystu nebo žluté tělísko..) a pak i endomitrozu po celé pobřišnici, i na močovým měchýři (proto to pobolívání podbřišku)- doktoři zase že to nic není... 😒 ve finále mám zasažený oba vejcovody(řešilo se to dost pozdě) a jeden je neprůchozí a druhý lehce zprůchodnili ale nic moc..
manžel má dost zlé sperma, takže kombinacenic moc.
Zeptala jsem se na lázně, doktor co mne operoval říkla že by mi moc pomohly..ale prý mi je už 36, tak neví zda mi je pojištovna potvrdí, prý pro neplodnost lze žádat do 35roku ... 😠 tak jsem si to zjištovala..a šanci mám, takže příští týden jdu na gyndu, už jsme tam dala zprávu z nemocnce a mám přijít, tak snad...
manžel půjde za 14dní na androlog urolog vyšetření takže budeme vědět snad víc.

Cosmo moc gratuluji a díky za povzbuzení!
ankavo- hodně štěstí při stimulce a at folíci pěkně rosotu 🙂 a aby tento pokus byl úspěšný až do zdárného konce!!
Blabunka- mne taky nabízí doktor co mne operoval at chodím do Pronatalu, že je s ním moc spokojený..posílá tam své pacientky, jinak stimulku si dělá sám ..a já chodím do gennetu..je to dilema, ale počkáme co to vyšetření manžela, jde totoiž do Pronatalu a uvidímei ten přístup a vše..
prý je to vše hlavně o embriologii..to je zajímavé, já mu řekla ale také o stimulaci a on říkal,že ano, ale že to se zmákne, od toho jsou doktoři, ale embriologie rozhoduje

holky včera byl první díl Zázraky života - docela mne to vytočilo, téma zajimávé ale nekvalitně zpracované, ale pro laiky to bude senzace, pro nás co už IVF máme za sebou tak si myslím, že je to dost vzdálený realitě..to je tedy můj názor po shlédnutí 1 dílu..
pěkný den všem 🙂

ankava
16. bře 2010

Ahoj,
blabunka, dostala jsem menopur každý den 5 lahviček, ale objem nevím a od 6.dne mám cetrotide na pozdržení ovulace. V příbalovém letáku jsem se dočetla, že maximum je při IVF 6 lahviček, takže to jsem dostala celkem slušný nášleh. Píchám na každou stranu jednu injekci. Tak doufám, že ze mě nějaké to vajucho vydobydou 🙂

Na první díl jsem se nedívala, a když to tady čtu, tak se asi dívat vůbec nebudu. 🙂 Když to mám teď v přímém přenosu 🙂

alim75
16. bře 2010

larri: tak to máš fajn doktorku, já půjdu do CARu čistá jak slovo boží, absolutně neposkvrněná jakýmkoliv vyšetřením 😒

blabunka
16. bře 2010

Tak na to jsem úplně zapomněla, že včera začal ten nový seriál na primě. Třeba to někde najdu v archívu.
Ankavo, s menopurem nemám zkušenosti. Pokaždé jsem stimulovala gonalem.
Já si gonal píchala do špíčku na břichu, což skoro nebolelo. Ale jestli to pícháš do zadnice, tak smekám. Ty do svalu bolí mnohem víc.
Dej vědět, až budeš mít po folikulometrii.
Anastasy, taky jsem na ňáký diskuzi četla, že výborný embriolog, je výhra.

anastasy
16. bře 2010

holčičiky tak jsme ještě volala dnes rimářce z caru a ona mi napíše ty lázně hned zítra!!takže se to hýblo 😀 nemusím ani za svou gyndařkou, ketrá to vlastně původně moc neřešila...

pak hned vlítnu za obvodní a pak na pojištovnu, takže z toho plyne nikdy nic nevzdávat anespokojit se hned s první negativní odpovědí 😀
Blabunko ten seriál - o nic jsi nepřišla, druhý díl bude dostačující...
a s tím embriologem to říká i dost doktorů, protože záleží na celým postupu, na kultivačních roztocích(výživa),
na přesnosti s manipulací ICSI, na zkušeném oku, zda již zavést či ne...a asi na spoustě dalších dovednostech a vybavení laborky.
takže ten pan herec(embrolog) ten mi to teda oplodnil 😀 holky na jiný diskusi psaly, že v té čepičce vypadal jak karkulka...jo a doktorky a sestry tam chodí v lodičkách 😀 už vidím naši primářku jak tam líta v lodkách... 😅
občas ti fimaři nepřemýšlí....

Ankavo- ty máš teda dávky, takže toto IVF určitě dopadne, musí!! 😉 to budou vajucha, že budeš koukat!! uvidíš, hlavně tomu věř..hele je to ok, ještě tu maximální dávku 6 kousků nemáš, ne 😀

dobrou všem, pa

spark
autor
17. bře 2010

Ankavo já píchala Menopur,taky konský dávky. Mela jsem dva foliklíky a ani nemeli tu správnou velikost,ale vylovili z nich čtyři vajíčka, všechny čtyři oplodnili. Takže držím palce!!!

Ten seriál...no,krom toho že rozumíme tý jejich řeči což je výhoda pro nás,tak si mohli odpustit ten děj a podpatky a chování personálu ...sladký,až na to že u nás v CARu měli takovej fofr,že nemeli moc času cukrovat s pacientkama. čekárna plná..češi,němci,vietnamci..no uvidíme dál.

ankava
17. bře 2010

spark a kolik jsi toho píchala a kolik dnů? začínám mít hrůzu, že žádný folíky mít nebudu, ale kdyby bylo aspoň pořádný vajucho, co by se uchytilo. kéžby. a bylo ti při stimulaci něco? mě jenom malinko pobolívá břicho ,ale úplně zanedbatelně a taky to může být ještě z MS, kterou mám teď 4 den.
v neděli jdu na UTZ,tak už začínám být napnutá.
A co ty? jak se daří? jsi doma? 🙂

ankava
20. bře 2010

Ahoj holky, tak já mám týden stimulace za sebou a zítra jdu na UTZ, snad se dozvím dobrou zprávu, že tam nějaký folikul je, a že bude nějaké vajíčko k oplodnění.
Držte mi pěsti 🙂

A všem přeji pohodový víkend 🙂

alim75
20. bře 2010

Ahoj, tak doufám, že nám hned napíšeš, jak jsi pořídila, přičemž očekávám zprávu, že tam byly min. 3 a velký jako hrom a plný toho nejlepšího genetickýho materiálu! 😉

ankava
20. bře 2010

alim, díky za přání, já v to taky doufám...když jsem četla pár holek, kolik kdo měl folíků a vajíček, tak se mi zdá, že mít jich nějaké hromady taky asi úplně v pohodě, protože stejně většinou těch schopných vajíček nebylo tak moc. Takže já doufám, že bude třeba málo, ale že z toho bude nakonec ten vytouženej " uřvanej uzlíček"🙂 🙂 🙂

blabunka
20. bře 2010

Ahoj holky, po delší době sem zase nakukuju. Koukám, že koník má nový kabátek. Zatím se hůř orientuju, ale to je jen otázka času. 😅
Ankavo, máš recht, vůbec nezáleží na kvantitě, ale na kvalitě. Moc držím pěsti, ať zítra slyšíš jen dobré zprávy. 🙂

spark
autor
20. bře 2010

Ankavo to už je týden??? Držím palce! 😉

ankava
22. bře 2010

Ahoj,
vůbec jsem se nedostala k netu, takže ty mé ne moc pozitivní zprávy z UTZ až teď,
v CAru byl doktor, kterého jsem ještě nezažila a nebyl dvakrát vstřícnej, o to hůř se ještě cítím. A výsledek vyšetření je:
na jednom vaječníku dva pěkné folikuly a na druhém bez reakce. NAvíc mám nízkou sliznici. Ve středu jdu na OPU a pokud ta sliznice o milimetr nenaroste a když bude nějaké vajíčko, tak by se embryo zamrazilo, v dalším cyklu se posílila ta sliznice a pak by byl KET.
No včera jsem zase ronila slzy, že jich bude málo, to jsem věděla, ale cítila jsem se aspoň na 4 a s tou sliznicí mě úplně dorazilo. A co když v těch 2 folikulech nic nebude? že toho moc nebude jsem tušila, ale že to bude takhle blbý....
Jsem z toho dost rozhozená, i když vím, že to musím dobojovat do konce a že to určitě není ještě poslední pokus.....

Spark, kdybych na tom byla jako ty, vůbec bych se nezlobila...

spark
autor
22. bře 2010

Ahoj Ankavo. Ja mela ten jeden vaječník taky prázdnej a dve folikuli. Uplně to samé. Určitě z toho budou aspon nějaký mrazáčci! 😉

spark
autor
22. bře 2010

A na nepříjemný doktory se vyprdni. Pro ně je to fabrika 🙂 ..už aby byl pátek..víš jak! 🙂

ankava
22. bře 2010

ten doktror mě ani tak nedostal, prostě řekl, tak jak to je... není psycholog, je gynekolog...
já už mám taky ledacos za sebou, jsem dospělá, takže je třeba brát realitu.
Bohužel jsem takový pako, že ještě k definitivní prohře nedošlo a já už řeším, co dál.
Tak se teď snažím přesvědčovat svojí hlavu, aby zůstala v klidu a svoje břicho, aby ještě o mm narostla ta sliznice a ve folíkách byla 2 super vajucha 🙂
Mimo jiné, mě vaječníky bolí jako blázen.
Večer budu píchat poslední injekci, zítra nic, tam ve středu něco bude 🙂

feliccita
23. bře 2010

Ankavo, na sliznici zkus vodu, hodně pij a třeba trochu přiroste. Taky prohřátí organismu - kdysi holky radily jíst chili-sladkou omáčku na kuře a až budeš po OPU, tak před transferem dej třeba i horkou vanu.
Sama jsem zažila, že dr. říkal, sliznice je malá, běžte se uklidnit po cestě autem, spočnětě a vypijte vodu - a za tu hodinu fakt byla o 1mm větší, kdybych to nazažila, tak tomu nevěřím, ale voda je život, že? 🙂

blabunka
23. bře 2010

Ahoj Ankavo, na sliznici je taky dobrý pít kontryhel. Třeba jsou právě ty 2 vajucha to pravý. 😉
Ahoj Feli a Sparku. S tou vodou jsem to teda nevěděla. A jaký množství? Já jsem docela velkej lump, tak denně ty 3l vypiju.
O té čili omáčce už jsem taky něco zaslechla, ty ju máš odzkoušenou.

feliccita
23. bře 2010

Blablu, chili jsem jedla a pořád jím, ale žádný vliv na mě nemá, jenom mi chutná. S holkama s práce chodíme občas na oběd do burfi-vetetariánská restaurace a na všech stolech jsou tři různé chili omáčky k dochucení, nejvíce mi chutná se zázvorem- taky zahřívá a urychluje tak i spalování. 3l vody je dost, já jsem během té hoďky vypila 1,5 l a to stačilo na 1 mm, no úplně jsem hleděla, ale víc jak na 1mm to asi vliv nebude mít.

ankava
23. bře 2010

felli, díky za rady, ten milimetr by snad měl stačit, tak dneska jenom piju, chodím na záchod a zaříkávám svou dělohu a svý dva folíky, aby zítra bylo vše OK 🙂
tak mi držte pěsti 🙂

feliccita
24. bře 2010

Držíme 🙂