35+, bez dětí s touhou po dětech

spark
30. led 2010

🙂 Ahoj. Hledám ženu na pokec,která je ne tom podobně jako já. 35,vdaná,ale bez dětí s velikou touhou po dětech. Jestli sem nějaká písneš,ráda pokecám. 😉

alim75
11. srp 2010

Musím a chci to brát tak, že mi moje tělo dalo vědět, že takhle by to nešlo a že příště musíme trochu jinak. Třeba fakt potřebuju po tom odsátí cysty trochu zregenerovat a ne to uspěchat.

paji72
11. srp 2010

@alim75 zkus být co nejvíc v pohodě,udělejte si krásný víkend,nejlíp někam ven,nemyslet na problémy,taky zítra jedeme pryč,jen na 2 dny,ale i to potěší 🙂 budeme grilovat,dám si i trošičku vínka 😉 jedeme na jižní moravu

alim75
11. srp 2010

Já teď spíš šílím strachy, aby se to znovu nespustilo, už se mi zase začínají objevovat kapičky krve ☹

daida
11. srp 2010

@alim75 tak to je síla. Musím říct, že tohle jsem "naštěstí" neprožila, díky bohu. Tak to nevím, nevím, jestli bych se do další stimulky pouštěla. Dítě je jedna věc, ale tvoje zdraví je věc druhá, aspoň tak to vnímám. Když jsem byla asi popáté na stimulce, klesla mi děložní sliznice na minimum, přesto to v CARU riskli a ono to dopadlo nejhůř za celou dobu. Ono všeho moc-škodí, asi být tebou bych udělala pauzu a dala tak šanci tělu srovnat se s tím, ale nemohu radit, asi víš sama, co potřebuješ nejvíc.

alim75
11. srp 2010

@daida Musím doufat, že se to stalo kvůli té cystě, ale udít se to ještě jednou, tak už bych to stálo za velké přemýšlení ...

blabunka
11. srp 2010

Ahoj Alim, co to tady čtu? To je ale pech. Hlavně to nevzdávej po prvním neúspěchu. Ono se říká, že první stimulka je vždycky risk. Nikdy se neví, jak na to tělo zareaguje. Dejte si chvilku pauzu, ať se tělíčko trošku zmátoří a doktoři alespoň budou vědět, že takhle už neee. Však oni už něco vymyslí. 😉

alim75
11. srp 2010

@blabunka Děkuju! Visím za nohy od stropu a mám strach se zvednout dřív jak zítra ráno, kdy už zase všude budou doktoři 😒

ankava
12. srp 2010

@alim75 to je tedy fakt k po...... ale zase je lepší, jestli je to ta cysta, že se to stalo teď, než kdyby se to stalo až po zavedení embryjek. Tak holka hlavu vzůru, oni s tebou něco udělají a za měsíc dva zase budeš čekatelka na //.

ach jo. to je mi z toho smutno. Drž se.

dám do profilu fotky z dnešního 3D UTZ- potvůrka nechtěla spolupracovat, pořád si schovávala ksichtík za ruce a nohy, tak s ní bylo těžké pořízení 🙂

alim75
13. srp 2010

Ahoj holky, tak se zase hlásím. Včera jsem byla rozsekaná na hadry, že jsem si dala raději pauzu 😒 Doktorka v CARu vyhodnotila moji katastrofickou reakci na krátký protokol jako důsledek mého zvýšeného FSH, s tím, že ovariální selhání je asi na dohled ☹ Nafasovala jsem na 2 měsíce antikoncepci a na konci září se mám přijít domluvit a vyzkoušíme tentokrát dlouhý (doktorka říkala opravdu velmi dlouhý) protokol, aby tu děložní sliznici udržela na svém místě. A protože zásadně nestavím vzdušné známky, tak jsem se rovnou zeptala, jaká je situace na trhu s darovanými vajíčky. Odpověď mě vcelku mile překvapila, protože zněla, že velmi příznivá, čekací doba 2-3 měsíce, ekonomická krize asi nutí ženské snášet vejce na zakázku, takže aspoň k něčemu je dobrá. A jestli se nezadaří ani ten dlouhý protokol, tak asi začnu vážně uvažovat na další 2 pokusy o darovaných vajíčkách. Manželovi jsem to řekla, reagoval sice, že chce mít dítě se mnou a ne s nějakou cizí ženskou, ale myslím, že můj argument o tom, že mám jen jedno zdraví a vykrvácet fakt nechci, asi překousne a smíří se i s cizí ženskou.
Ale ještě se v září v CARu zkusím zeptat třeba na nativ, protože bez stimulace jsem vždycky na UTZ měla dozrávající folík, jeho kvalita, to je jiná otázka, ale sama o sobě něco vyplodit dokážu, tak jestli by se to vajco nedalo zkouknout a případně oplodnit můj výtvor bez stimulace.

daida
13. srp 2010

@alim75 uvidíš, třeba všechno dopadne na podzim úplně jinak. Neházej flintu do žita.

daida
13. srp 2010

ještě k @alim75 mně IVF při poslední stimulaci taky způsobilo cystu na vaječníku a vzhledem k tomu, že na druhé straně jsem neměla průchodný vejcovod tak mi ten druhý vaječník bez cyst byl docela k ničemu. Nechci nějak kritizovat doktory a už vůbec nějak ovlivňovat, ale když mi doktorky z CAR řekla, že je to malá cystička po té stimulaci, takže o nic nejde mě bohužel utvrdila v tom, že už chci léčbu v CAR přerušit a zkusit tu Mojžíšku. Asi to chce zachovat si svůj zdravý rozum i po tom, co doktoři řeknou v CAR, tím nechci rozhodně snižovat jejich prestiž, to ne, ale jim je vcelku jedno, zda to zvládneš nebo ne a jaké máš z toho pocity. Tam hrají roli jiné faktory.

gabikri
13. srp 2010

alim : promiň, ale v tvém CARU jsou nějací divní doktoři. Já, která jsem měla FSH 20 ( teď mám asi 30) mi řekli, že okamžitě na IVF ( a ne na něco čekat, protože FSH se může v našem věku rychle zvyšovat) a ta šance tam pořád je...a velká!!! Hlavně FSH může kolísat! Kolikrát Ti ho nabrali? Že mě to nevyšlo je jedna věc, ale DV jou až poslední možnost, takže být tebou změním CAR, klidně někam i dojedu dál, investuju penízky, ale najdi si kde se Ti budou věnovat a nebude to jak na běžícím pásu. Věř mi, vím o čem mluvím!! Na DV je vždycky času dost, tak neblázni 😉) Najdi si CAR, kde to budou zkoušet s tvými vajíčky, vážně!! Mrkni na diskusi : " je možné otěhotnět s vysokým FSH" tu když celou pročteš, tak jsem tam jediná zoufalka já, ale hodně holek těhotných! 😉

alim75
14. srp 2010

@gabikri To je mi právě taky divný, že mi odběr dělali jen jednou. Ale stejně, co jsem se dočetla, tak i kdyby ho dělali 3x, tak musejí vzít v potaz tu nejvyšší hodnotu. A ta moje reakce na krátký protokol byla fakt katastrofická, takže pokud má zkušenost, že tohle může udělat to vysoký FSH, tak asi není co přeměřovat ...
Ale v září jdu k úplně jiný doktorce, je to primářka, tak ta třeba vymyslí něco lepšího. Do IVF mě hrnou rychle, o tom žádná, ale teď, jak se nezadařilo, tak mi to pojišťovna neschválí dřív jak za 3 měsíce, tak musím stejně počkat. MUDra víceméně taky nepochybovala o tom, že ze mě něco vydoluje, dotaz na DV jsem vznesla já, ona o nich vůbec nemluvila ani nic nenaznačila 😉

ankava
14. srp 2010

@ahoj alim, s tou pojišťovnou bych to klidně zkusila, jestli by neschválili i dřív. Vzhledem k tomu, že vůbec nedošlo k transféru, tak by mohli. Vím, že některé holky začaly znovu stimulovat i po míň jak třech měsících. Navíc si myslím, že když se jednou stimulka nezdařila, že není třeba házet flintu do žita.
A když se ti normálně folík tvoří, tak by bylo před DV nejdřív prověřit, zda je v něm vajíčko. A to by ti před návrhem darovaných vajíček určitě udělali. Jak píše gabriky.
Neber to tak strašně rozumově, i zázraky se dějí 🙂 🙂 Neboj ono se zadaří 🙂 🙂

alim75
14. srp 2010

@ankava Zázraky se dějí, o tom žádná, ale nevydržím na něj čekat jen tak v koutě, já mu prostě musím jít naproti 😉

daida
14. srp 2010

@alim75, holky co psaly mají pravdu. Taky bych s darovanými vajíčky nespěchala. A asi, jak píše gabikri bych změnila CAR. Moje známá rok docházela do jednoho CAR, nic z toho, změnila CAR a tam byl o trochu jiný postup léčby a po půl roce se zadařilo a nyní je ve 27.tt. Měla i trochu jiné léky než dříve, po kterých se jí zlepšila kvalita vajíček a vyšla i na zamražení.

ankava
14. srp 2010

@alim75 no to je jasný, určitě na nic nečekat, úplně sám ten zázrak nepřijde, proto bych prvně popohnala tu pojišťovnu 🙂 🙂 a zvážila jestli je nutná ta antikoncepce, mí doktoři taky chtěli, abychom 3 měsíce čekali, ale dali mi podpůrné hormony a antikoncepci jsme řešili tak, že jsme si dávali pozor. Mě ty antikoncepce moc nesedí. Podle mě zase tak tělo nepřipraví. Ale na druhou stranu, je třeba důvěřovat doktorům, který tě léčí. Jinak je to na prd. Já jim taky věřila a výsledek se dostavil. A taky celkem zázrakem 🙂

kachen
14. srp 2010

Ahoj holky, muzu k vam. I kdyz mne je "jen" 33?

ankava
14. srp 2010

@kachen ahoj, klidně, jestli chceš, jsme tady holky od i přes 40, jak já, spíš jde o to, že už nejsme mláďata a dítko pořád nikde, tedy je tu teď pár těhulek včetně mě , tak se to snad prolomí i o ostatních 🙂

kachen
14. srp 2010

@ankava Vsimla jsem si a gratuluju k holcicce. My se snazime asi 5 let. Uz jsem to prestala pocitat. V zari nas ceka 1. IVF v Reprofitu v Brne. Slysela jsem na ne jen chvalu 1. konzultace byla taky fajn. Skoromanzel ma katastrofalni SPG, takze jina sance zrejme neni. Takze asi tak.

ankava
14. srp 2010

@kachen , tak to už máte k miminku jenom kousek. Jestli je to jen v tom SPG, tak se to určitě zadaří. Už máš domluvenou stimulaci nebo vás ještě něco čeká. Brno si holky hodně pochvalují. Moje kamarádka má z Brna dvojčata 🙂

kachen
14. srp 2010

@ankava Stimulace probehne asi hned v zari. Ted mne brali krev na hormonalni profil a pritel jde pristi tyden na SPG. Potom nas ceka konzultace c. 2 a jdem na to. Uz to nechci odkladat. Jestli je jadro pudla jen v SPG netusim. Zatim jsem nic neabsolvovala. Vim, ze holky chodi na laparku na zjisteni pruchodnosti vejcovodu. Nam na rovinu rekli, ze nema smysl, aby se ve mne rypali. Pritel sel asi pred 3 roky na operaci varikokely (jestli se to tak pise) a byla mu zjistena azoospermie, pak se to krapet zlepsilo, ale stale je to katastrofa. Doufam, ze jsem si zvolila dobre, myslim ten Reprofit. Loni jsme byli na Obilnaku a mela jsem tam z toho spatny pocit, tak jsme to odpiskali a sli sem. Ty mas holcicku prirozene nebo taky z IVF. Promin, urcite to tu uz zaznelo, ale necetla jsem uplne celou diskuzi.

ankava
14. srp 2010

@kachen kdybys to měla číst celé, tak to bys zasloužila obdiv. Já jsem byla dvakrát těhotná přirozeně a vždy do 7, týdne potratila, nejspíš kvůli nedostatku hormonů, takže jsme šli nakonec díky času do IVF a povedlo se hned napoprvé. Navíc jsem měla jen dvě vajíčka, takže žádná sláva to nebyla. Ale stačila 🙂 Dneska jsem začala šestý měsíc, tak jsem strašně šťastná, že to takhle jde, taky už pěkně cítím pohyby, tak je to hned ještě hezčí 🙂
Je fakt, že k IVF potřebuješ jen vaječníky a dělohu, takže to rýpání je zbytečné. Uvidíte, když se poprvé podaří, tak to bude super a když ne, tak není třeba věšet hlavu, oni něco poupraví a pak se to povede.
Takže bys na Vánoce klidně mohla těhulit. Obdivuji, že jste se snažili pět let, to bych se asi zbláznila. Já se s prvním manželem snažila tři roky, pak se zjistilo, že jeho SPG je taky úplně špatnej, ale on umělé nechtěl. Tehdy jsem to snášela celkem dobře, jenže mi bylo 26 a nějak mi to ještě nedocházelo. Teď jsem těhotná po roce snažení a dvou neúspěších a moje nervová soustava se ocitla dost hluboko.

kachen
14. srp 2010

@ankava Tak to je super. Ani nevis, jak ti zavidim. V dobrem, samozrejme. Ja jsem nikdy tehotna nebyla, alespon o tom nevim. Hlavne jsme si oba rikali, ze nas to potkat nemuze. Spousta mych kamaradek melo porad nejaky problemy, porad na gynde se zanety, myomy, vypalovani cipku., a pak otehotnely na brnk. Ja jsem nemela nikdy nic a takhle jsme dopadli. Jsme spolu 11 let, takze jsme si napred uzivali a nejak jsme to cekani neresili. Az po tom 1. SPG, jsme zacali premyslet o IVF. Hlavne si ani nepripoustim, ze by se to nepovedlo. Hrozne se tesim a jsem velka optimistka, zatim. A hlavne, pritel se tesi taky a nejak mu ty odbery vubec nevadi. Skoro bych rekla, ze to dela rad...

kachen
14. srp 2010

Jo, a moje pocity o tom, ze vsechny kamaradky a mladsi sestra maji deti. O tom snad, vam tady, vubec nemusim vykladat. Jsem strasne vdecna za vymozenosti mediciny a ze nam to doba umoznuje. To co mne vykladala babicka, ktera taky nemohla mit deti. Jak ji zaziva profukovali vejcovody. Hruza. Hlavne se tenkrat ani nepomyslelo na to, ze by mohla byt vina na strane chlapa. No, a pak ve 40 znicehonic otehotnela.

ankava
14. srp 2010

hlavně si udrž ten optimismus, ten je strašně zapotřebí. Můj přítel absolutně neuvažoval o tom, že by se to nepovedlo, narozdíl ode mne a strašně mě držel 🙂 Tak ti přeju, ať co nejdřiv začnete, ať je mezi námi zase čekatelka na //.

daida
14. srp 2010

@kachen ahojky, Reprofit není vůbec špatný. Známá díky trochu jinému postupu léčby v Reprofitu otěhotněla, předtím byla jinde a nic. S Obilňákem taky nemám dobrou zkušenost, taky jsme to tam odpískali. Držím palce.

alim75
14. srp 2010

Vítám nové tváře 🙂
CAR zatím měnit nebudu, mám to 5 minut od práce, a to je fakt děsná výhoda, si nedovedu představit, co bych dělala, kdybych začala krvácet, jak se mi to stalo, a měla CAR 100km daleko. Byla jsem pouze na třech konzultacích, přičemž při té třetí (po necelých dvou měsících) už jsem fasovala léky na stimulaci, takže rozhodně zbytečně neotálejí. A nikde na netu jsem nenarazila na žádnou holčinu, která by měla stejný katastrofický scénář jako já, takže jim fakt nezazlívám, že tápou.

V září se mám objednat na další konzultaci a už bych měla fasovat léky na dlouhý protokol. Ani mi nevadí, že čekám, po tom, co jsem si užila, klidně nechám tělo chvilku odpočinout. A hlavně už zase začínám krvácet, takže oddech fakt potřebuju 😒 A čeká mě v září jiný doktor, takže jiný pohled, dokud nevyčerpám všechny doktory tohoto CARu, nikam jinam se nepohrnu 😉 Pořád mám ještě tři kompletní pokusy, pokud selže i dlouhý protokol, pak to asi začnu nějak zásadněji řešit.

Budu doufat, že ta cysta ovlivnila moji hormonální hladinu víc, než se předpokládalo, a že se to všechno stalo díky tomu, že ten samý den, co mi ji odsáli, jsem zároveň začala stimulovat. Takže teď si dám oddech a v září znovu vzhůru do boje 🙂

spark
autor
15. srp 2010

@alim75 😨 ahoj. Ono je to opravdu dost možné,že to je následek toho zákroku. Možná měli měsíc počkat a potom začít první stimulku,když jsi "nováček".
Doufám pro všechny,že podzim a zima budou úrodné měsíce. Já měla úrodný Leden 😎

gabikri
15. srp 2010

alim: no já měla CAR 10minut od baráku, výhoda to sice je, ale po těch třech neúspěšných pokusech jsem psychicky tak na dně, že již nemíním dělat pokusného králíka ve stylu vyjde-nevyjde, nevyšlo-další pokus 😒 Můj názor je ten, že jsem měla jít do soukromého CARu hned, mají tam úplně jiné metody léčby s daleko větší pravděpodobností. Do Brna to mám 200km tam a zpátky,ale ráda si tam dojedu a budu vědět že jsem v nejlepších rukou. Ale ty jsi na začátku, takže tobě to třeba vyjde v Tvém CARu napoprvé. 😉 Jinak o katastrofickém scénáři bych mohla vyprávět......vysoké FSH, operace myomu, cysty atd... 😒