35+, bez dětí s touhou po dětech

spark
30. led 2010

🙂 Ahoj. Hledám ženu na pokec,která je ne tom podobně jako já. 35,vdaná,ale bez dětí s velikou touhou po dětech. Jestli sem nějaká písneš,ráda pokecám. 😉

blabunka
6. bře 2010

feli, my už bojujem taky celkem 8 let. Je to běh na dlouhou trať. Stále ještě si myslím že to uchodím, ale nikdy by mě nenapadlo, že to bude takovej maraton. Tenhle víkend toho mám moc, tak se sem mrknu až žítra večer.

spark
autor
9. bře 2010

Ahoj holky. Mam těhotenský průkaz. 😵 Koukám na něj jak na něco mimozemského.)) A mimochodem..pořád brečim a nevim proč...hormony))

ankava
10. bře 2010

spark, to fakt báječný 🙂
já příští týden začnu stimulovat, ale nechci to zakřiknout, aby se ještě něco nepřihodilo 🙂 Dostanu nějaký koňský dávky hormonů. tak snad to přežiju.... chtěla jsem při stimulce chodit do práce, ale kdoví, jak to budu zvládat. Kdyžtak bych si vzala nějaký volno.
Jenže já nechci aby do ET ( pokud bude) nikdo nevěděl, že jdeme na IVF, nechce se mi poslouchat ty řeči a hlavně by zase začali šílet, co bude, když se to povede. Jako kdybych byla jediná na světě, co maká a nikdo mě nezastoupil. Což vůbec není pravda. Takže to beru tak, že kdybych dostala angínu, tak taky zůstanu doma nehlášeně. 🙂

blabunka
10. bře 2010

Ahoj holky,
Sparku, taky moc gratuluju k těhu průkazu.
Ankava, já jsem taky radši, když o tom ví co nejmíň lidí. Tak příští týden vykroč pravou.
Feli a co ty? Já mám příští týden konzultaci v car, tak se domluvíme, co dál.

anastasy
10. bře 2010

Ahoj holčiny 🙂

Spark moc gratuluji k těhu průkazu 😉 , je to jako pozvánka do jného světa..kéž bych mohla již také vstoupit a zůstat až do zdárného konce..a vy všechny berušky 😔

jsem vás dočetla a jsem zpátky...
byla jsem v nemocnici na laparce a hyserce… Šlo to rychle..V úterý 2.3 jsem byla u doktora co mne měl operovat – laparokopie a hysteroskopie, a uvolnilo se jim místo už hned na středu 3.3, tak jsem to s nadšením vzala. Dojela jsem domu, dostala jsem domácí klistýr JAL,a ráno nástup… Ve čtvrtek večer si pro mne manžel přijel a odvezl mne k našim.
takže to mám za sebou. hysteroskopie vše v pořádku, laparoskopie- zachránil mi vaječeník, byla tam stará cysta obalená kolem vaječníku, plná rosolovité krve (endomitrosa), vejcovody-srůsty, vyčisitli co mohli, a i menší endomitrosa na močáku, také ostranili.tento týden jdu na stehy a dovím se více.po operaci jsem krvácela asi 5 dní, prý po tom čištění a následným hormonálním spádu…ale už je to OK 🙂 ale mám srůsty a ty vejcovody nejsou dobrý jsou neprůchodný, ikdyž to pročistili že snad trochu jsou ale asi ne na dlouho.. 😒

tak tady se bude pěkně stimulovat, tak hodně štěstí Ankavo 😉 Nikomu to neříkej když nechceš, u nás to taky nikdo nevěděl, bylo to neuspěšné IVF a jede se dál..takhle se mi nikdo na nic neptal a ušetřilo mne to vysvětlování a i litosných pohledů.. 😢
Když to dopadne jen to oznámíme a je to..je to naše osobní věc tak co..ikdyž doma by nám fandili, mamka sama říkala at se nechám umělekdyž to nejde, že kamarádky dcera má krásný trojčátka a jenatěšená že by jí bylo jedno že je to přes IVf..v práci se na ně vykašli, nic jim neříkej, a je to 😉

paraple98
11. bře 2010

Spark - gratulka k průkazce, je to asi super pocit co? 😉

Blabun - my už táhnem 9. rok snažení, já sice čekala, že to nepůjde snadno,ale řekla bych tak 3 max. 4 roky a ne tohle 😒 No zatím má ještě chuť chvíli bojovat, ale už se to krátí ☹

Ankava - nic neříkej, podle mně čím míň lidí ví, tím líp

spark
autor
11. bře 2010

Ahoj. Díky za gratulace a všem přeji těhotenské průkazky. 😉

My jsme to neřekli nikomu,že chodíme do CARu ,až ted když se to povedlo. A při pohledu na některé lidi si myslím,že jsme si to měli nechat pro sebe. No nic. Nezají nás. Od pondělka poběží na Primě ten seriál o IVF. Budete na něj koukat? Já tyhle seriály nemam ráda. Nekoukáme na to,ale na ten nový asi kouknu na první dva díly a uvidim. Moc tomu nevěřim.)))

blabunka
11. bře 2010

Dobrého večera přeji všem dopisovatelkám.
Paraple, sme na tom podobně. Je to běh na dlouhou trať, ale že budu muset oběhnout celou zeměkouli, to mě ani v snu nenapadlo. Ale otěhotníme, jedině když to nevzdáme. Holt kazíme ty průměry v statistikách, ale na to už su zvyklá. Já nikdy neměla nic zadarmo a o to víc si všeho vážím.
A co se týká toho snažení, tak o nás se ví, že vyhledáváme pomoc v car, ale to je tak všechno. Ani našim rodičům toho moc neřeknem, protože jim nechceme dávat plané naděje.
Sparku, taky nejsem moc velký příznivec seriálů, ale jsem zvědavá, jak toto téma zpracovali. Co nevolnosti, ještě přetrvávájí?

feliccita
12. bře 2010

Ahoj holky,
Spark, taky gratuluji a přeji hodně štěstí!
Ankavě ať se daří stimulace a vyjdou z ní silní bojovníci.
Blablu, já si teď dávám pauzu, další pokus plánuji až květen, červen. Do té doby musím vyřešit tu akupunkturu a taky mám doma už 2 roky papíry na adopci, ani nevím, jestli ještě platí. Měla bych to taky nějak pořešit, ale mám teď období, že se mi vůbec nic nechce.
Na ten seriál jsem taky celkem zvědavá, ale moc od toho neočekávám. Asi to bude něco jak "růžovka". Ale včera jsme byli v kině na Bobule2, velice vtipné, celé kino se "řechtalo", doporučuji.

ankava
12. bře 2010

Ahoj holky,
já se nejspíš dívat nebudu, včera jsem chvíli čučela na ordinaci a když dávala mimino do babyboxu, tak jsem hned řvala, navíc to začne v době mého prvního IVF (pořád doufám, že začnu), takže si to raději odpustím.
Budu koukat na těch 100 filmů, co mám na disku a nestíhám se na ně koukat
🙂 a taky mám asi 10 knížek, co chci přečíst, tak je na to nejlepší čas. 🙂

megynka
12. bře 2010

Dobré ránko vám všetkým, môžem sa k vám pridať? V máji budem mať 37 a mimčo nikde 😢 a tak sme sa tento rok rozhodli, že skúsime 4 IVF - ICSI. Chceli by sme začať asi v lete, možno august 😉 🙂 Dúfam, že sa raz dočkáme 😉

spark
autor
12. bře 2010

Megy..vítej.

Blabu..nevolnosti děsný.Zrovna lítám po netu a koukám na nějaké rady. Ještě mam takovou chřipku,ale bez teploty. Nechápu jak někdo těhotnej chodit do práce. No možná je to tím věkem,že nejsem tak čilá těhule. 😅

ankava
12. bře 2010

ahoj megynko... tak ať ti to v létě vyjde
já doufám, že začneme příští týden stimulovat, budeme mít taky ICSI, protože doktor očekává, že nebudu mít moc vajíček...

spark, užívej si, že je ti nevolno, aspoň víš, že jsi v tom 🙂

spark
autor
12. bře 2010

ankavo..podávej informace!!

paraple98
12. bře 2010

Blabun - nestraš, obíhat zeměkouli v našem věku?? 😉 To se musí zadařit dřív než se dostanem přes rovník 😀 😀

Megy - vítej mezi náma 😉 Jaro a léto je prý na IVF nejvhodnější, tak se určitě zadaří 🙂

Ankava - nic si z toho nedělej, já taky občas řvu u takových záběrů. Je tedy pravda, že co jsem přestala do sebe rvát hormony, je to lepší, ale stejně si připadám někdy jak padlá na hlavu, řvát u reklamy na jogurty když vidím tu spokojenou rodinku 😝 😀 😀

ankava
12. bře 2010

paraple, to jsem šumař, u reklamy na jogurty jsem ještě neřvala, ale nemám k tomu daleko 🙂

spark, informace podávat budu, protože mé okolí to neví a je jasný, že se potřebuju někde vykecat 🙂

informace č.1- dnes poslední dávka utrouše a od neděle očekávám MS. 🙂

alim75
12. bře 2010

Zdravím všechny přítomné,
teda holky, začíná to tu být napínavé 😉 Tak se staré větvičky pěkně snažte, ať tu těhubacily vzduchem jen lítaj! 😀

ankava
12. bře 2010

u nás v práci je teď jedna těhu, tak jí pořád říkám, ať na mě plive 🙂
ahoj alim 🙂

alim75
12. bře 2010

já jsem si zase muchlovala šestinedělní miminko, už chybí jen zaříkávání 😀

larri
12. bře 2010

Já to dnes dostala po 50 dnech 😠 😠 ,taky se mohl stát zázrak. 😉

alim75
12. bře 2010

to teda mohl 😠

blabunka
12. bře 2010

Jé holky, vy jste se teda rozjely. Člověk příjde z práce a nestsačí se divit, co jste od včerejška napsaly.
Megynko, taky zdravím.
Sparku, jak já ti ty nevolnosti závidím.
Ankavo já to mám taky tak. Do okolí informace o svých diagnozach a zdravotním stavu nerozšiřuju, ale tady si s váma ráda pokecám. Manžílka s tím nechci moc otravovat,/ po tolika letech snažní, toho máme oba plný kecky/, tak jsem ráda, že tady mám spřízněné duše. Oba dva máme zatím sílu bojovat, tak doufám, že není všem dnům konec.
Alim, co dělají tvoji mňouci. Psala jsi, že máš tři? My máme jen jednoho a na něho asi leze už jaro, bo se celej den neukázal. Asi je na námluvách.
A když jsem u toho těhotnění, je prý prokázáno, že na jaře je mnohem větší šance s IVF, než v zimně. Ankavo, máš to správně načasovaný.
Lari na tu akupunkturu se určitě u nás optám. Už mám vyhlídnutý ňáký webový stránky.
Feli, já jdu příští týden na konzultaci, tak dám vědět, jak jsem dopadla.

ankava
13. bře 2010

blabunko, já to s přítelem taky moc nerozebírám, my sice nemáme tak dlouhý vztah jako vy, ale myslím, že chlapi to tak jako tak necítí jako my baby a ten můj je strašnej optimista a nechci ho nervovat.
Já to ještě nevzdávám a doufám, že můj přítel to taky se mnou ještě nevzdá...
ale to víš, někdy mám pochybností, je mladší, děti chce, a se mnou už na to moc času není.... a zrovna tak, jako já jsem odešla z prvního manželství, které sice z mého pohledu moc neklapalo ( manžel si to nemyslel), nakonec kvůli tomu, že jsem chtěla ještě zkusit štěstí, tak se zrovna tak lehce tohle může stát mě a nemohla bych se snad ani zlobit. Bohužel jsem vždycky byla víc realista než idealista...
takže to všechno raději proberu s někým nezúčastněným.... 🙂
Ale teď věřím, že to jaro pomůže.... už jsem dala budoucím embryjkům i pracovní jména, tak se prostě musí vylíhnout a vydržet. 🙂

alim75
13. bře 2010

Ahoj holky, kočkouni se mají nejlíp pod sluncem, chtěla bych být naší čičinou 😎 Na kluky trošku jaro leze, i když jsou oba vykastrovaní a bytoví, tak si sem tam "zazpívají", a před chvílí se tu honili, to byl bugr 😀
Prý to lepší těhotnění na jaře souvisí s tím, jak se prodlužuje den, že prý to nějak vylaďuje hormony, krom jiného myslím serotonin.
A taky jsem četla, že žena má největší šanci na otěhotnění v měsíci, kdy se narodila, a já jsem dubnová 😵

blabunka
14. bře 2010

Ankavo neboj, však ono to dobře dopadne.
Co se týká toho těhotnění, tak já už se tolikrát snažila obelstít přírodu /pomocí doktorů v car/ a stále nic. Pomalu asi začnu věřit na osud. Když mi to bude souzený, tak se dočkám. No a to samý máš s mužskejma. Když ten vztah má klapnout, tak ustojíte všechno. No a pokud né, tak se můžeš třeba stavět na hlavu a on stejně odejde.
Obojí jsou věci, který se sice dají částečně ovlivnit, ale výsledek je stejně nejistej.
Tys byla už 2x těhu, tak neboj, oni si tě tam už pohlídaj.
Alim, tak ty budeš mít příští měsíc 35. narozky - tak to předem gratuluji a přeji hodně štěstí při snažení. To by byl krásný dárek, že?

alim75
14. bře 2010

blabu děkuji, už se regulérně zařadím mezi staré větve 😀
Jo jo, byl by to moc hezký dárek, ten nejhezčí, jenže já mám na duben ještě taky naplánovanou kontrolní cytologii po 3 měsících, když ta minulá nedopadla, takže bůhví, jak to všechno nakonec skončí 🙄
Zrovna dnes jsem narazila v jedné diskuzi tady na MK na věc, která mě už taky napadla. Jde o to, že většina snažících se otěhotní buď do půl roka přirozeně, nebo pak skončí v CARu, jen v minimálním množství případů je snažící se doba mezi 6 - 12 měsíci. Když jsem prohlížela takové ty různé ankety, tak to opravdu takhle vychází, na jednu stranu mě potěšilo, že nejsem jediná, kdo si toho všimnul, na druhou stranu potěšená nejsem, protože se zrovna nacházím v tom "statisticky mrtvém" období.
Ale říkám si, že když už mi bude těch 35, tak z doktora při té cytologii vyrazím k narozkám doporučenku do CARu, on mi žádné ani to základní vyšetření udělat nechce, že prý všechno až v CARu, období dovolených se pomalu blíží, tak abychom měli do prázdnin alespoň udělané spermio, zkontrolovaný profil, krevní testy a udělanou folikulometrii. Závidím všem, kterým tohle udělal už obvodní gyndr, všude doporučují v našem věku po půl roce vyšetřit alespoň ten základ, můj gyndr že prý mě pošle do CARu, trošku ho podezírám, že si usnadňuje život ...

spark
autor
14. bře 2010

Ahoj. Alim a ty se snažíš CARu vyhnout? Zase máš tam všechny vyšetření pod jednou střechou...určitě to má své výhody. A třeba než dojde k nějakému zákroku,protože to taky neni hned,tak otěhotníte přirozeně!! 😉

alim75
14. bře 2010

Ne ne, já se nesnažím CARu vyhnout, kdyby na mě záleželo, tak jsem tam už dávno, ale je jasný, že upřednostňuju, když by to šlo přirozeně, navíc můj chlap není z těch, kteří půjdou do spermakomory s nadšením ....
Jde o to, že tady na MK čtu, co všechno taky dělají obvodní gyndrové - včetně folikulometrie atp. A můj gyndr, i když ty možnosti má, tak nedělá vůbec nic a říká, že po roce mě stejně pošle do CARu, tak proč by dělal že?! Třeba na moji otázku, co když neovuluju, mi odpověděl, že proč bych neměla, tak jsem mu říkala, že jsem dlouho brala atc, tak jen mávnul rukou. A myslím si, že někdy není potřeba hned speciální pomoc v CARu, s ovulací mi přece může pomoct i obvoďák.

alim75
14. bře 2010

Já po něm nechci napsat nějaký dryjáky, jen bych ráda věděla, jestli jsem v pořádku. Na porodnice.cz jsem četla, že když se nám starým větvím nedaří půl roku intenzivního snažení otěhotnět, je na čase udělat vyšetření štítný žlázy, hormonální profil a třeba už i spermio. Když jsem si tam dávala k různým doktorům dotaz, tak to bylo první, co mi napsali, jestli už mám vyšetřeno, a mýho gyndra to nechává chladným a společně čekáme, až to bude rok nicnedělání ...

is124
14. bře 2010

ahojte aj mam taky problem