Ahoj holky, jsem sama, kdo se snažilkuje, 5 IVF a víc?

kamila2121
16. bře 2012

Ahoj holky,zkouším založit další diskuzi,s tímto ,,,tématkem,,,Je mi 36 a přemyšlíme 5 IVF,tet jsem po nevydařeném KETU(10den po a stále /) 😠 takže už moc nedoufám.Co Vy,jdete do 5 IVF??

pigy
16. bře 2012

ahojky, jsme na tom skoro stejně, jak věkově, tak i IVF, já teda teď jdu na 4 IVF. Mezi tím, jsem měla několik ketů, tak že jsem si taky dost prošla. Teď ale věřím, že to dobře dopadne. Přešla jsem do jiného centra, kde mi našli několik příčin a problémů, které v předešlém centru nenašli a hledat nechtěli.Co ty?

kamila2121
autor
18. bře 2012

Ahoooj,tak nejsem sama 😉 Taky jsem změnila CAR po 2IVF,a byla jedno z mojich nej rozhodnutí!!!jsem z Ostravy a Ostravské gincentrum je vyhlášené svojí laxností 😠 Začli jsme jezdit do OL do fakultní nemocnice a jsme spokojeni(prostředí nic moc ale poslali nás na pár vyšetření,takže čekáme lepší výsledky).Zítra v pondělí jdu na krev po podledním KETu ale nevěřím že by to dopadlo,test stále hlásí /.taky se chzstám na doktory ať proberem proč to zas nevyšlo!máme doma podklady na adopci tak doma na to tlačím 🙂 oba jsme jedináčci takže velká rodina by bdobrá. Co vy a adopce?a kdy plánuješ4IVF?představasi,že v chorvatsku je i 7IVF pokus zdarma(komlet s lékama) 😝

pigy
18. bře 2012

@kamila2121 tam já jsem z CB a nejdřív jsem chodila do Artu, ale to je bohužel jen fabrika na prachy. Pak jsem přešla do Pronatalu, oba centra jsou tady. V pronatalu jsem už půl roku a pořád mi něco najdou, možnou příčinu, tak se léčim. Naposledy mi našli problém se štítnicí. S ní bych neotěhotněla ani omylem, ani zázrakem. Tak jsem moc ráda, jen jsem naštvaná, že v předešlém centru je to nezajímalo a já jen platila. Teď čekám na mrchu, měla by se dostavit v pátek. Hned ten den jdu na utz a pokud bude vše ok, tak hned začínám stimulovat. Tak doufám, že už je a bude vše ok a já budu moci do IVF. Co se týče adopce, tak to jsme zavrhli oba. Pokud by nám nebylo přáno, tak budeme žít bez dětí, ale věřím, že tohle řešit nebudem. Jinak co se týče tady ty naší politiky v státě, tak jedním slovem je to hnus. Feťáci maji podporu státu a ženská, která né vlastní rozhodnutím nemůže mít dítě, tak má omezení. No to bych se rozčílila, radši to nebudu rozebírat... 😒
Jinak já měla 2x biochemické těhu, ale dnes už vím, že to bylo štítkou. Držím ti palce a jestli budeš mít něco nového, tak podej hlášení 😀

kamila2121
autor
19. bře 2012

teeeda každá z uplně jiného konce 🙂byla jsem CB na dovolené sjíždět vltavu ale před 10let,a bylo to super,jela bych zas!Štítnicí myslíš štítnou žlázu??to jsem taky slešela že to má vliv ale to mi nedělali(teda pokud nejde problém vidět hned z krve v CARu).Dneska jsem byla krev po KETu,a nic ☹ ☹do Caru jsem objednaná hned za týden,tak to tam chci pořádně rozebrat dokud jsem na ně nažhavená 😠budu chtít další vyšetření .na jakých jsi byla ty,kdyby ti nevadila mi to napsat.My adopci řešíme,protože jak jsem chodila na základku tak tam byli i děti z děcáku,a já chtěla adoptovat spoližačku,tak se mě to pořád drží 🙂a manel s tím souhlasí tak doufám že by to vyšlo,jsme ale už starší 36/38.Biochemické jsem měla jedno,moc mě nezlob a napiš, co je ta štítka 🙂

pigy
20. bře 2012

@kamila2121 tak štítka je štítná žláza 😀 je to speciální vyšetření, které se dělá na vyžádání. Mě v předešlém caru našli pouze zvýšenou hladinu prolaktinu a mudr řekl, že by to nemělo vadit a jelo se dál. Bohužel v novém caru ten prolaktin byl taky vyšší a mudr řekl, že to je základ mít to v cajku a že to bez toho nejde, tak mě poslal na endokrinologii, protože chtěl mít jistotu, že mám štítnici v pořádku. BohužaL TAm se ukázalo, že v pořádku není, je to dědičné a pokud hladinu hormóni nemámš ideální, nemůžeš otěhotnět, nebo jsou předčasné porody, potraty a nebo může být poškozený plod. Tak se mi ulevilo, že to objevili... Beru prášky každý den, hladina hormńu je ideální, tak už jen čekám na tu mrchu, abych mohla jít na to. Jinak máme za sebou všechny vyšetření. Genetiku, imunologii, endokrinologii. Tu adopci už vyřizujete?

adenka84
20. bře 2012

Holky...držím vám moc palečky...
také mám zasebou IVf..ale ne zdaleko tolik pokusů jako vy..jen 3 IVF 1x KET a 3xIUI..podařilo se nám naše zaltíčko až po dlouhých 4 letech..
nezoufejte a neházejte flintu do žita bojujte a jděte si dál za svým snem..je to težké, velice těžké..vím to..ale nesmíte tomu psychicky podlehnot..to by byla velká chyb a možná i konec vašeho snu..na psychice hodně,ale opradu hodněěě záleží..a pak samosebou na cenru jejich přistupu k pacinetkám atd..jde také od ůvěru k lékaři..
pokud bydlíte poblíž Plzně zkuste centrum NATALART..skvělí personál...milý, ochotný, obětavý...krásné prostředí...domácí přístup..lepší lékaře jsem nikdy nepoznala..
držím vám všem palečky přeji, trpělivost a mnoho štětsíčka..určitě vá pán Bůh brzy obdaruje tím po čem nejvíce toužíte..

kamila2121
autor
20. bře 2012

ADENKA84 Děkujem za podporu,my už se snažíme 8 let,a léta ubíhají 😒
pigi to jsem nevěděla že si musím požádat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jak to mám vědět!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!v uterý jdu do CARu tak to proberem.(moje máti m a štítnou žlázu nějak nemocnou).Adopci tak na půl,loni jsem vyzvedla podklady co musíne vyřidit,tak se chci teťna jaro do toho pustit a oběhnout si to,ale jsme rozhodnutí že do toho jdem a budem zkoušet dál IVF jak našetříme.Chtěla jsem se přidat k holkám tady na koníku do diskuze o adopci ale mají to zamčené,tak tam zkusím zaklepat a na pár věcí zeptat.Co budeš pichat od pátku?Ať ti mrška přijde v na čas!!!jsem pořád venku,zametám .sázím a tak,je tam krááááásně!bydlíte v domku nebo byteček?

pigy
20. bře 2012

@kamila2121 no radši se na vše zeptej a pořádně to prober. U nás v rodině nikdo na štítku nebyl nemocný, tak se to tak nějak ani neřešilo. To jsme se teda všichni spletli, ale hlavně, že se na to přišlo. Jiak mám připravený gonal, tak už jen čekám... 😒 Bydlíme v bytě a teď jak je krásně, tak sedím pořád na balkóně a opaluju se 😀 Máme velký balkón, tak jsem jak venku. A co ty?

kamila2121
autor
20. bře 2012

Jsem z vesnice,bydlela jsem s bývalím v Ostravě v klasickém sídlišti,ale teť jsem opět na vesnici,mám slepice(vejce prodávám za 3kč 🙂 )sad,zahrádku a ve skleníku už kedlubny a za měsíc krocany,chtěla bych i ovčí stádečko min 6kousku,ale manžela jsem nezlomila jen nalomila 🙂 máme na to vlastní prostory.Je to dřina a starosr ale člověk zapomene...Už bych dobrovolně do města nešla.Co ty,dokážeš si představit žít na vesnici?gonal jsem ještě nipíchala.menopur a puregon.lítala jsem po zahradě sříháme stromky a tak 🙂 už se na úterý nemůžu dočkat.Jsem zvědavá jestli se k nám do diskuze přidá 🙂

pigy
21. bře 2012

@kamila2121 tak to máš fajn , když máš zahrádku. Já bych ale neměnila, mám ráda život ve městě. Kdyby se ty vejce dali nějak poslat, tak bych je hned od tebe brala 😒 tak hlásím, že jsem dnes dostala mršku a v deset jdu na utz, tak jsem zvědavá, jestli to bude vše ok. Dám pak vědět 😉

pigy
21. bře 2012

@kamila2121 tak hlásím, že kontrola dopadla dobře, od zítřka si pícham gonal 🙂

kamila2121
autor
21. bře 2012

G R T U L U J U!!!!!Tak a tet´ už jen odpočívat papat ovoce chodit na procházku a myslet na jaro a na krásu kolem sebe!!bereš si nemoconckou??ja beru vždycky odpočívám a pletu,tet´jsem začla plantat mimnkovské bačkurky pro holky co mají mimi nebo čekaj.Tak když ti to dopadne, pošlu ti taky i s vajcama 🙂 🙂 jdu hrabat travu ven 😉

bublenudle
21. bře 2012

Ahoj holky,mužu se přidat ??? ja se chystam na mé 6 IVF....ve středu jdu na hysteroskopii a doufam,ze koncem dubna budu stimulovat 😵 je to boj,ale určo se našich zlatíček dočkáme.....věřim tomu...

wrtulka
21. bře 2012

ahojky holky máte můj obdiv.
Mám za sebou 3 stimulace na IvF. První bez ET, druhé IVF s ET 3 embria neúspěch. 3IVF jsme měli jen minimální stimulaci.
Dost teď uvažujeme že zkusíme ještě jeden ale už opravdu poslední pokus..standardní 4IVF..jsme už skoro rok schválení žadatelé o adopci takže když to nevyjde počkáme si na miminko touhle cestou.
Takže máte opravdu můj obrovský obdiv. Já to nedávám. Teda zrovna teď a poslední rok celkově jsem v pohodě 🙂 🙂 život mám ráda ale vím jak krutý je to neúspěch..takže už i proto se mi do dalších pokusů extra nechce. Navíc kdo ví jaký to má vliv na zdraví do budoucna. Takže u mě asi ještě jeden pokus ano. Holky znáte někoho komu se podařilo 3,4,5,6,7 IVF??

kikina9
21. bře 2012

@wrtulka Ahoj, v mém okolí jsou 2 holky, jedné z nich to vyšlo na 6. pokus a té druhé až na 7.pokus 😕 (ta má dvojčátka). Takže to mi dodává naději, že tam šance je pořád.
Ta minimálka u tebe taky nedopadla? Já mám za sebou taky již 2 IVF, první bez ET, při druhém mi zůstalo 1 embryo, podařilo se mi otěhotnět, bohužel v 9.tt zamlklý potrat 😢 Teď zkoušíme minimálku, tak jsem zvědavá, jak dopadne 😉 Zaváděli mi 8-buněčné embryo po 3-denní kultivaci, tak se snažím uvěřit tomu, že to vyjde 😉
Jinak už taky přemýšlím, že zkusíme i darovaná vajíčka, protože u mě je problém ve špatné reakci na hormony, takže vždycky vyprodukuji málo vajíček ☹
Je to opravdu hodně psychicky (ale i finančně náročné), takže si taky nejsem jistá, kolik pokusů ještě dám ☹

pigy
21. bře 2012

@kamila2121 děkuji, snad to dobře dopadne 🙂 já nemocenskou neberu, protože do práce nechodím, tak jsem pěkně v klídku. Budu s te bou počítat, s těma vajcama 😀

pigy
21. bře 2012

@wrtulka držím palce, ať se toho miminka dočkáš . Prošla jsi si taky dost 😒

kamila2121
autor
21. bře 2012

Jasně že můžete se přidat!!Pořádně to musime rozjet,za 2 dny uštrikuju jeden bačkůrek tak at´to mám komu dávat 🙂 🙂 🙂a když budu odpočívat s mimisama v bříšku tak budu mít mozol na palcích 🙂

kikina9: ahoj,neznám osobně nikoho ale na koníku jsem o takových hrdinkách četla,nevím jestli bych s mojí psichykou dala 7IVF ,i manžel už plakal když to zas nevyšlo ☹ takže spíš jdem do adopce,teda do adopce jdem určitě jen se nemůžem rozhoupat

wrtulka :ahoj, jsem na tom podobně do adopce se mi moc CHCE!!,i většího caparta do těch 4let.Mám doma pápíry k adopci,chci si je tet´na jaře podat.Můžu se zeptat ?když si oběhneš doktory a pod.zaneseš to zpátky na socilní odbor,tak oni k tobě pak příjdou domu a ty jim ukážeš jek bydlíš,měl by být už přípravený dědský pokoj????my ho totiš nemáme vybaveny , máme tam skříně,šicí stroj a tak.Kdyby to nevyšlo tak , nechci mít pokojíček a prazdnou postýlku ☹ Jak dlouho do podání podkladů na soc.odbor do tet ti to trvalo??´tenrok jak píšeš

bublenudle ahoj,držím palec at´to dopadne,musíš být silná povaho na 6IVF 🙂 po hister.mi doporučili co nejdřív na IVF,měla jsem tam výrustek či co , tak říkali co nejdřív ,nám to nepomohlo

Holky , byli jste na vyšetření štítné žlázy??Řekli Vám to vCARu sami at´jdete nebo jste si to museli sami vyžádat?

kamila2121
autor
21. bře 2012

Jasně že můžete se přidat!!Pořádně to musime rozjet,za 2 dny uštrikuju jeden bačkůrek tak at´to mám komu dávat 🙂 🙂 🙂a když budu odpočívat s mimisama v bříšku tak budu mít mozol na palcích 🙂

kikina9: ahoj,neznám osobně nikoho ale na koníku jsem o takových hrdinkách četla,nevím jestli bych s mojí psichykou dala 7IVF ,i manžel už plakal když to zas nevyšlo ☹ takže spíš jdem do adopce,teda do adopce jdem určitě jen se nemůžem rozhoupat

wrtulka :ahoj, jsem na tom podobně do adopce se mi moc CHCE!!,i většího caparta do těch 4let.Mám doma pápíry k adopci,chci si je tet´na jaře podat.Můžu se zeptat ?když si oběhneš doktory a pod.zaneseš to zpátky na socilní odbor,tak oni k tobě pak příjdou domu a ty jim ukážeš jek bydlíš,měl by být už přípravený dědský pokoj????my ho totiš nemáme vybaveny , máme tam skříně,šicí stroj a tak.Kdyby to nevyšlo tak , nechci mít pokojíček a prazdnou postýlku ☹ Jak dlouho do podání podkladů na soc.odbor do tet ti to trvalo??´tenrok jak píšeš

bublenudle ahoj,držím palec at´to dopadne,musíš být silná povaho na 6IVF 🙂 po hister.mi doporučili co nejdřív na IVF,měla jsem tam výrustek či co , tak říkali co nejdřív ,nám to nepomohlo

Holky , byli jste na vyšetření štítné žlázy??Řekli Vám to vCARu sami at´jdete nebo jste si to museli sami vyžádat?

bublenudle
21. bře 2012

@kamila2121 Ahojky,no já už toho mám tolik,že už to ani nepočitam 😠 6IVF ,ket a mezi 3-4 IVF přirozene mimoděložní těhu,takže bez obou vejcovodu...no jsem zvedava,co mi řeknou po te hysterce..snad to bude ok... 🙂

pigy
22. bře 2012

Vítám nově příchozí 🙂 hlásím, že dnes jsem začala stimulovat, už jsem si píchla první injekci. V pondělí mám první kontrolní utz 😉

pigy
22. bře 2012

tak si představte, jako samoplátce jsem si platila gonal. Dvě pera dohromady za necelých 19 tis. to je síla 😒

adenka84
22. bře 2012

@wrtulka nám se podařilo 3 IVF..nechali jsme si zavést 3 embria..měli jsme poprvé AH..ale před tím jsme byla v Lázní ve Františkových Lázní. a tam mě řekl gynekolog co nejdříve další IVF přijela jsme domů 4. prosince už v lázní jsem se objednala do caru a poprosila je, že další IVF chci co nejdříve to půjde..4. prosince jsem přijela domů 5. prosince jsem šla do Natu na všechna potřebná vyšetření..řekli, že tentokrát zkusíme dlouhý protokol..a 23. prosince jsem začala stimulovat..OPU bylo 18.1. ET 22.1. a 8. 2. pozitivní testík..no a dnes se tady na mě směje to naše 5. měsíční štěstíčko...
jinak znám spoustu holek kerým se povedlo hned první IVF...v naší diskuzi jich tam je spoustu..

adenka84
22. bře 2012

@pigy tedy jen za Gonal 19. ticís ..hrůza...mi platili za dvě pétra 5 000..ale já jse měla ještě poslední hrazený pokus...ale i tak se to všechno vyškrabalo na cca 25 000kč...tedy i s cestovním 🙂

pigy
22. bře 2012

@adenka84 no je to šílený a to si v pondělí mám vzít 7 tisíc na další injekci. To pak budou určě pálky za crynone atd. no na to se nedá nic říct prostě, hlavně že stát podpořuje feťáky 😒

jantarka
22. bře 2012

Ahojte snažilky. Chtěla jsem vám všem popřát mnoho štěstí v pokusech o miminko...ať už je to 1. nebo 5. pokus. Nám se sen splnil až na 9.IVF a máme syna Matěje. 😵
Není to žádná procházka růžovým sadem a je opravdu potřeba mnoho sil a halvně peněz ☹

wrtulka
22. bře 2012

ahojky

@jantarka teda 9IVF máš můj obrovský obdiv!!! co u vás byl problém? A nemáš po IvF zdravotní problémy?
@kamila2121 pokud jde o adopci vůbec nemusíš mít zařízený pokoj🙂 my ho ani nemáme ještě postavený je plánovaný jednou v podkroví a to je ještě v tuhle chvíli půda. Bez problémů nás schválili 😉

jantarka
22. bře 2012

@wrtulka jj měla jsem 6.IVF v Heliosu Brno....katastrofa!!! Jen z nás vytáhli 250.tisíc a ani jedno těhotenství. Pak jsme odešli do Reprofitu Brno a po hysteroskopii mi našel gynekolog nekompletní sliznici v děloze. Tudíš se mi při ET neměly ty embryjka skoro kde chytnout 😠 Po zákroku jsem měla minimální stimulku a první těhotenství. Čekala jsem dvojčátka, ale o ty jsem přišla ve 21tt 😢 😢 😢 Pak bylo IVF bez ET a další 9.IVF úspěšné.

wrtulka
22. bře 2012

@jantarka no jo do Heliosu v Brně jsme taky chodili. 2IVF jako snažili se neříkám...ale taky mám pocit že při dalším pokusu by už z nás jen tahali peníze..
hele a co ti dali pro to abys měla tu sliznici ok??
jinak je mi moc líto že jste přišli o ty dvojčátka ve 21tt ☹ ☹ ☹ ☹

jantarka
22. bře 2012

@wrtulka spravili mi to při hysteroskopii 🙂