Ahoj holky, jsem sama, kdo se snažilkuje, 5 IVF a víc?

kamila2121
16. bře 2012

Ahoj holky,zkouším založit další diskuzi,s tímto ,,,tématkem,,,Je mi 36 a přemyšlíme 5 IVF,tet jsem po nevydařeném KETU(10den po a stále /) 😠 takže už moc nedoufám.Co Vy,jdete do 5 IVF??

wrtulka
22. bře 2012

@jantarka teda tomu nerozumím jak spravili vždyť každý měsíc narůstá nová ne????

sabcav
22. bře 2012

@wrtulka nám se taky povedlo 3. ivf (předtím 4*iui,2*ket, při 2. ivf těhotenství, které ale dopadlo hodně špatně, i když pro danou chvíli nejlíp-sp-po genetickém vyšetření se zjistilo, že by se mimi nedožilo porodu, bylo moc a moc postižené 😢 😔 ), no ale ze 3. ivf máme Andrejku 😵 . Mrazáčky nám tehdy nezbyli žádní, dávali jsme 3ks a chytla se jen Andy, tak jsme počítali, že začneme pomalu šetřit na 4.ivf (dr. nám řekli cca 100 000, pže pojišťovnu jsme měli vyčerpanou) a světe div se: jednou ráno koncem předloňského června, jsem měla sen, že jsem na genetice na nt screeningu, do toho mě vzbudila tehdy 14měsíční Andrejka a řvala dité dité (=dítě), no měla jsem den před ms a příznaky nějaké byly , tak jsem zkusila testík, tam jen /, šla jsem dát Andy mlíko na snídani a když jsem po chvíli přišla, nevěřícně jsem zírala na slaboučké //, které na mě koukaly 🙂 . Těm // je teď 13 měsíců a jmenují se Terča 🙂 . S Andy jsou dvojka 😵 , a co je zajímavé, holky jsou si hodně podobné 😀 (skoro jak dvojčata , akorát po 2 letech 😅, teď si podobné nejsou, ale když kouknu na A v roce a na T v roce, fakt mám někdy problém rozlišit 😀 😝, a to jsme u Andy měli icsi, takže žádný přirozený výběr ), povahou jsou ovšem každá jiná, Andy je akční torpédo, Terča zase citlivější a mazlinka 🙂 . Přeji hodně štěstí 😵

pigy
22. bře 2012

@jantarka teda máš můj velký obdiv, klobouk dolů. Nakonec se ta smůla unavila a ty máš děťátko 🙂

kamila2121
autor
22. bře 2012

Ahoj holky,zdravím z ov! 🙂
jantarka : taky to moc nechápu ,neměla jsi tam,, výrustky,,a oni ti je odstranili??to jsem měla ja,nevím jestli narostli zpět nebo tak.Na růst děložní sliznice jsem brala divina tabletky adivina gel,a narostla krásná perina 10.

jantarka krásný příběh,štastná mamina 🙂

wrtulka kdy se chystáte na IVF?

pigi :co ty,pevná ruka nebo máš modřiny?to je stršná částka,ja doufám že bude primář souhlasit s minimální stimulací a vlezeme se se vším do 35 000kč

jantarka
22. bře 2012

Holky nevím jak to přesně vysvětlit, ale při hysteroskopii mi stahovali sliznici na místa, kde mi vůbec nerostla. Následně po ultrazvukových kontrolách a léčbě utrogestanem a estrofenem se mi to zhojilo. Po 3 měsících jsme mohli jít na další pokus ivf a opravdu to vyšlo....i když jen do 21tt. Mimochodem manžel má snížený počet pohyblivých spermií 😖 Jsme prostě dvojka ideální pro umělko 😅
V Heliosu jsme prošli docela hrůzou. Nejen že mi neudělali kromě horm. profilu žádná vyšetření, ale vnutili nám vyšetřní PGD, pak dárce spermií i dárkyni vajíček 😠 Do toho jsem byla tak hloupá, že jsem nehledala žádné jiné možnosti a slepě jim důvěřovala 😠 Navíc jsem neměla blízko tolik zkušených holek, které si tímto prošly a mohly by mi poradit. ☹
@sabcav krásné 😵
@pigy unavilo se, ale trvalo to 9 let...z toho 4 roky na ivf 😝 Navíc Matěj je z trojčátek. Měla jsem zavedené dvě embryjka a jedno se nám ještě rozdělilo. Bohužel jsem musela podstoupit redukci kvůli tomu prvnímu potratu. Tak mi zůstal jeden brouček a jsem za něj šíleně šťastná 😵 Navíc jsem měla těhotenství dost rizikové a strávila většinu času po špitále. Pak se ve 34tt Matěj narodil 🙂
Holky zkoušely jste některá věštbu s prstýnkem? Docela to vychází 🙂

marcciik
22. bře 2012

Ahojky holky všem snažilkám strašně moc držím palečky a chci vás jen podpořit a podělit se o svuj boj o miminko i já podstoupila IVF celkem 5x a až poslední byl úspěšný vajíčka se nikdy neuchytila na zmražení nezbylo prostě vždycky to bylo buď a nebo hlavní je si uvědomit že i když doktoři dělají maximum většinou je to cesta na dlouhou trať čekali jsme pomalu 10 let důležité je prostě věřit a hlavně to nevzdávat !!!! Vím že to je strašně težké vzlášt když se člověk upne k myšlence že IVF musí vyjít to zklamání když se nepovede je neskutečně bolestný ještě dneska si přesně pamatuju ty pocity zoufalství beznaděje těch slz co jsem vyplakala ale prostě jsem to nevzdala a zkoušela i nemožné léčitele,bylinky prostě co se dalo .Vždycky mě drželo nad vodou že v tom nejsem sama a po proplakaných nocích jsem se zakousla a dala jsem znova do boje.Po 4.IVF v Teplicích jsme vyrazily do Prahy do Pronatalu tam mi udělali komplet nové vyšetření a konečně našli příčinu takže můžu jen doporučit i když jsou ruzné centra je duležité vybírat opravdu dobře vlastní zkušenost tak že Pronatal na Žlutém kopečku v Praze můžu jen doporučit jak jsem psala mi se po deseti letech dočkali a já byla ve svých 35 letech konečně těhotná dneska mám krásného dvouletého chlapečka takže holčiny bojujute a nevzdávejte to stojí to za to hrozně moc moc moc vám držím všem pěstičky a spousty sil nervíku a hlavně uspěchů at máte krásná miminka

pigy
23. bře 2012

holky , na sliznici je dobrý kontryhelový čaj, roste po něm. Já ho teď zase piju, aby byla tak jak má na ET.
@kamila2121 já mám pevnou ruku, jsem v pohodě 😀 jen se pochlubím a řeknu vám, co se mi jednou stalo. Bylo to při prvním IVF. Píchala jsem si Puregon a po několika dnech jsem si musela sama píchnout nějakou injekci do stehna. To by bylo všechno fajn, jen že tu injekci jsem si musela před tím sama namíchat. Byl to takový prášek a v druhé lahvičce voda. No já to namíchala, tak jak jsem měla a dle instrukcí jsem měla nějdřív odstříknout kapku se vzduchem a pak jsem si měla píchnout. Tak já ten vzduch odstříkla fakt dokonale, vše vylítlo do vzduchu a injekce zůstala prázdna. Měla jsem fakt velký štěstí, že byla sobota a v centru naštěstí byli. Tak jsem tam hned volala a dojela si pro novou, teda rovnou jsem si ji tam radši nechala píchnout. 😀
Tak se jen modlím holky, abych takovou podobnou injekci nemusela píchat 😀

kamila2121
autor
23. bře 2012

PIGI taky jsem se na koníku dočetala o kontrzhelu,kde jsi ho koupila??lékarna nebo v bylinkářství?takže zi nemám přát pevnou roku ale pozor na bubliny 🙂 🙂 🙂

Je moc faj, když se dočtemo o takových dobrých koncech jak píšete tady 🙂

pigy
23. bře 2012

@kamila2121 kontryhel koupíš běžně v lékarně. Prodávají buď sypaný, nebo pytlíkový. Já si kupuju sypaný a piju ho teď 3x denně. Dnes jsem si píchla podruhé a už to pociťuju, tak snad bude letos dobrá úroda 😀

kamila2121
autor
27. bře 2012

Ahoj pigi , tak jdem do pátého IVF ,čekám ne mens (asi za 3 týdny)a jedu pro léky.Zajdu si pro kontrihel,když pomůže tak by to bylo super.Bylo nám doporučeno JVF a né minimální stimulace.min.stim. stijí 3x víc 😠 .co ty?fofíci rostou?míváš i na mražák?

pigy
27. bře 2012

@kamila2121 ahojky, tak folíci rostou rostou, jsem nafouklá jak meloun a už mě to všechno tlačí. Většinou mívám i mrazáčky, tak uvidíme. V pátek jdu na utz a OPU vychází bud neděle, nebo pondělí, tak uvidíme. Tak ti přeju, ať mrška dorazí včas a samozřejmě přeju hodně štěsíčka. Ten kontryhel mě osobně pomáhá, piju ho 3x denně 😉

lucifervlkova
14. únor 2019

Ahoj, já byla v pondělí na ivf druhém. Snažíme se několik let, ale marně. Mám silnou endometriozu.Davali mi EB 2 A moc nechápu, co to znamená. Nemůžete mi poradit prosím? Jinak všem moc držím pěsti