Antidepresiva a snaha otěhotnět. Prožívá to někdo?

ipuska
11. čer 2008

Ahoj, je tu někdo kdo bral nebe AD a chtěl by mimi...........????????,
Léčím se na Panickou poruchu+úzkost ☹

bebinka
11. čer 2008

Ipusko já jsem na PP a úzkost brala 1x denně 10mg (teda ne moc) Cipralexu, ale před otěhotněním jsem pomalinku vysazovala a otěhotněla už "čistá" - na radu doktorky.
Myslím, že teď je mi dobře díky těhu-hormonům 🙂

bebinka
11. čer 2008

Už se to tu řešilo 🙂 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - 36k -

ipuska
autor
11. čer 2008

Ahoj Bebinko, a můžu se zeptat jaké jsi měla příznaky? Já když jsem po 5 letech marného snažení otěhotněla a v době těhu jsem také prášky nepotřebovala, ale pak přišla rána v podobě mimiděložního těhu, prasknutí vejcovodu a rychlý převoz na sál. No každopádně v tom lítám znovu. V srpnu mě čeká IVF tak uvidíme. Já beru Cipralex, jednou denně ráno a Rivotril čtvrtku nebo půlku no dle potřeby

petreva
12. čer 2008

Ipuska, zdravím tě, také beru antidepresiva a už přes dva roky jsem bez HA, ale miminku se k nám nechce.Léky beru už roky, proto jsem se bavila s Dr. a ona říkala, že je dobré před těhu vysadit, ale že můj Apo-parox je jeden z mála, který se může brát v případě potřeby i v těhu. Přesto bych ho raději vysadila.
Je mi líto, co se vám přihodilo, ale v srpnu na tebe čeká veliká naděje, je to určitě motivace. Měj se dobře a ať máš teplo u srdíčka.

bebinka
12. čer 2008

Ipusko to mě moc mrzí, že máte s těhu takový trápení ☹ Moc držím palce, aby se všecno rychle podařilo a IVFko vyšlo!!! 😵
Já jsem mívala prostě návaly úzkosti kvůli úplně obyčejnejm, zbytečnejm věcem, ze kterejch jsem si dělala velkou hlavu 😒 , + bušení srdce, ledový ruce a nohy, špatně se mi dejchalo... takhle to přicházelo a odcházelo, ale pak jsem se dostala do stavu, kdy jsem měla asi týden v kuse nepřetržitě závrať - to už bylo dost hnusný. Tak jsem nasadila cipralex a ten mi výborně sednul, brzo jsem to zase byla veselá já bez jakejchkoli psychickejch nebo fyzickejch obtíží.
To vysazování bylo opravdu pomalinku, nejdřív jsem přešla na půlku, trochu jsem měla závratě, ale bylo to v poho, z půlky na nic už to bylo horší, tak jsem ty půlky ještě pižlala na čtvrtky, ty pak postupně brala obden až jsem skončila úplně. Závratě ještě nějaký byly, ale v poho. Teď se mi občas úzkost vrátí, ale neni to nic dramatickýho...prostě už to jde zahnat a je zase dobře 🙂

foogy
13. čer 2008

Ahoj holky! Já beru taky antidepresiva. Teď už teda jenom půlku Cipralexu, ale brala jsem ráno dva a večer jeden Ixel a šla jsem k Mudr. s tím, že chci otěhotnět. Tak mi to zakázala. Prý při Ixelu mi to v žádném případě nedoporučuje. A s cipralexem už těhulky měla a ty f poho mimi donosily a mají krásné zdravé děti. Sice to prý není nikde ofiko napsané, ale ze zkušeností doktorů se ví, že s cipralexem otěhotnět jde.
Já jsem ale nakonec jela k léčiteli, pač jsem trpěla depresema od maturity a pak se to naplno projevilo, když jsem žila s klukem, který mě deptal. Pravidelně se ty moje stavy zhoršovaly na jaře a na podzim - dokonce jsem musela být minimálně 2 měsíce na neschopence! Hrůza, když si na to teď vzpomenu. No a nakonec mě naši přesvědčili, abych zajela k léčiteli. Nějakým způsobem mě odblokoval a dal mi čajík Na dobrou náladu a já prášky zvesela vysazuju - postupně samozřejmě a od Velikonoc, kdy jsem byla u léčitele, teď beru jenom půlku cipralexu! Takže paráda!
Takže doporučuju všem, kdo věříte alternativní medicíně a léčitelům, s chutí do toho!

bebinka
13. čer 2008

Přeseně jak píše foogy, s cipralexem se otěhotnět může, ale v těhotenství se vysazovat nesmí. Já jak jsem před otěhotněním začala dávku snižovat, tak jsem si řekla, že teda vysadím úplně, což mi MUDr schválila s tím, že musím opravdu pomalu. Alternativní medicíně - no nemůžu říct že nevěřím, nikdy jsem jí nezkoušela 😕 , možná na to bude čas po těhu, ale teď jsou ty hormony fakt super dávka šťastnejch pocitů 🙂

diiia
28. črc 2017

Ahoj žienky. Brala niektorá z Vás AD počas celého tehu ? Ak áno aké ? Ďakujem 🙂

aklin
28. črc 2017

Pri AD jsem otehotnela, jedny nevyhovujici jsem vysadila a psychiatricka mi nasadila vhodne pro tehotne a ty se pak brala i po porodu. Jedina nevyhoda nemohla jsem kojit, i na um mi dits prospivalo.

ovesova
Autor odpověď smazal
Zobraz