Bilingvní česko-francouzské rodiny v Praze

zuzana_santamaria
21. led 2011

Dobrý den,

ráda bych se touto cestou seznámila s bilingvními francouzsko-českými rodinami žijícími v Praze, které mají malé děti. Jsme česko-francouzský pár s pětiměsíční holčičkou, pro kterou bychom do budoucna rádi našli francouzsky konverzující kamarády a vyměnili si s rodiči zkušenosti s biligvní výchovou.

Těšíme se na setkání,

Zuzana a Vincent a Alice Santamaria

vlasta23
21. led 2011

no vypada to tady blede. ja chtela take nejake francouzske kamarady pro meho caparta. Akorat my badlime v Ostrave. Ja se francouzsky sice ucila, ale bohuzel uz zapomnela. Rada bych ale aby mel maly sanci se tuhle rec naucit. No ale jak vidim, jsme tady samy ☹

mmmk
22. led 2011

@zuzana_santamaria Ahoj Zuzko, zkus se poptat v teto diskuzi, mozna maji holky nejake zname v Praze 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/francie-...

zuzana_santamaria
autor
3. únor 2011

Ahoj, moc děkuji za tip!

dagmarkaaa
3. únor 2011

@zuzana_santamaria ahoj, to je náš případ, napsala jsem ti zprávu.

chloe09
23. led 2012

Ahoj, rada bych ozivila tuto diskusi. Take bych se rada seznamila s bilingvnimi francouzsko-ceskymi rodinami zijicimi v Praze. Pritel je Francouz a mame skoro 1.5 leteho syna. Budu rada, kdyz se ozvete!

marketaro
Autor odpověď smazal
Zobraz
chloe09
22. kvě 2012

Super. Jsem pro sraz. Syn zrovna zacal trochu mluvit francouzsky 🙂 Akorat Pruhonice jsou pro nas daleko ( nejezdim autem ), slo by radsi nekde v centru?

marketaro
Autor odpověď smazal
Zobraz
darcah
6. srp 2012

Dobrý den, jsem studentkou Univerzity Karlovy a právě jsem se vrátila z ročního pobytu ve Francii. Mluvím plynně francouzsky a mám zkušenosti s hlídáním malých dětí. Jsem časově velmi flexibilní a bydlím na Praze 3. Kdybyste měli zájem a nebo víte o někom, kdo by potřeboval pohlídat děti, můžete mi napsat na email: dari.hlozkova@gmail.com

lynks
6. bře 2013

@chloe09 ahoj , nechtěli by jste výměnný jazyková obchod? my bychom chtěli francouzštinu zaimplementovat pro syna, já na něj žvatlám co umím 🙂 a on se zájmem naslouchá a my nabízíme angličtinu -můj muž američan.

luciede
7. črc 2015

Ahoj, rada bych znovu ozivila tuto diskuzi 🙂. Rada bych se tez seznamila s francouzsko-ceskymi rodinami. Manzel je francouz, mame 2 deti 3,5 a 1,5 let.

petralolek
10. črc 2015

Ahoj, zkouším, jestli se mi někdo ozve - taky mám muže Francouze, žijeme v Praze Vršovicích, máme holčičku 6,5 m. Ráda se sejdu🙂

luciede
12. črc 2015

Ahoj @petralolek , tak se muzem sejit 🙂 treba se nekdo prida jeste pozdeji 🙂 . Napisu ti SZ.

bertik35
26. zář 2015

Ahoj, ráda bych touto cestou našla francouzsky mluvícími přátele. Několik let jsem žila ve Francii, ale člověk běžnou konverzaci zapomíná rychle. S přítelem a naší 5m dcerou žijeme v Českém ráji. Neznáte někoho z okolí Mladé Boleslavi, kdo by měl zájem o občasnou konvertaci ve FJ? Díky

lennus
26. zář 2015

@bertik35 Zkuste na FB skupinu Petite Prague. 😉

moulinkaa
27. zář 2015

@bertik35 Mám v ráji rodinu, zeptám se a dám vědět 🙂 Kde jste žili, přímo v Paříži? 🙂

moulinkaa
29. zář 2015

@lennus Tak nic, neznají nikoho takového :( Zkus ještě napsat výzvu na svůj blog, třeba se někdo ozve. 😉

bertik35
29. zář 2015

Ahoj, žila jsem v Bretani. Zkusím ten FB. Děkuju moc za info.