Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

staninka77
17. zář 2013

@zuny -Aha to je taky zajímavé 🙂 ,a to počítala hned jak ti začala menzes,taky mě dr doporučila abych z přítelem hned po menzes začly ale od menzes to vždy vyšlo jeden 11DC a druhej 9DC zda to počítám dobře.

zuny
17. zář 2013

@staninka77 u staršího moc nevím, ale u mladšího 10DC (nechráněný sex jen tento den 😀), u holky jsem si už měřila teplotu, tak to vím, kdy byla ovulace, vyšlo to až na pátý pokus, kluci hned napoprvé....

staninka77
18. zář 2013

@zuny -A prosím tě když jsi si té měřila BT tak to bylo přímo v OV nebo po ní.
Já prvního kluka neřešila vubec mě ti bylo uplně jedno co to bude ale pak už jsem ráda tu hlku ale nevyšla ani po třetí to my nevadí hlavně at jsou kluci zdraví.
mě ti vyšli vždy hned kluci,takže je lepší si chvílu měřit. 🙂

saminomimino
autor
18. zář 2013

@staninka77 BT se měří celý cyklus,tj hned po skončení MS měříš a pak vycházíš z celého grafu,každá fungujeme trochu jinak,jedna nebo dvě teploty o ničem nevypovídají,tohle je můj graf u Jasmíny https://www.modrykonik.cz/fotoblog/saminomimino... ,měřila jsem jednou a hned ten cyklus to vyšlo,tak by to mělo vypadat,mám ho vcelku učebnicový ale každý to má trochu jinak ,ovšem základem je, že od MS do ovulace se drží teplota dole,jakmile ovulace skončí vylítne teplota prudce nahoru pokud je těhu zůstane se držet vyoko už na celých děvět měsíc,může být zaznamenaná i nidace vajíčka,já to tam mám 9DPO,teplota v té době klesne a hned druhý den prudce stoupne a drží se už nahoře,ale ne každému při nidaci tepoty klesen,jakmile ke konci cyklu teplota klesen příjde MS 😉

staninka77
18. zář 2013

@saminomimino -Strašně mocinky ti děkuji za grafík.Jistě pořádně to proberu a hupsnu na to..
Díky díky. 🙂

babsandersson
24. zář 2013

Ahoj holky, chci se zeptat, zda je ti nektera stale zamestnana u stejne firmy jako pri prvnim tehotenstvi a ceka treti miminko? Ja jsem stale u stejne firmy, ted jsme s mladsi na materske , ktera mi ma koncit v cervenci, ale na konci brezna se nam ma narodit treti. Kdo bude vyplacet materskou? Stale muj zamestnavatel i kdyz cekam treti dite? A z ceho se popr. materska bude vypocitavat? Predem diky za odpovedi.

saminomimino
autor
24. zář 2013

@babsandersson pokud si zaměstnaná,je jedno kde,tak ti i na třetí dítě vypláci podle mně mateřskou tentýž zaměstnavatel,pokud s ním máš stále uzavřenou smlouvu,ale moc bych nepočítala že po dětech si tě vezmě zpět,ale platit zatím musí 😉

babsandersson
24. zář 2013

@saminomimino s tím já ani nepočítám 🙂 a nevíte z čeho se to vypočítává? Z toho platu co jsem měla před první mateřskou?

saminomimino
autor
24. zář 2013

@babsandersson jo asi s platu jaký máte ve smlouvě 😉

zuny
25. zář 2013

@babsandersson já čekám třetí a jsem pořád u stejného zaměstnavatele, takže mateřskou mi bude vyplácet ČSSZ zaměstnavatelova. Jen u druhého jsem zapomněla, že mám nárok na dovolenou (MD se bere, že chodím do práce), tak mi zaměstnavatel bude vyplácet dovču před nástupem MD s třetím dítětem a po MD dovolenou za třetí MD (snad jsem to napsala srozumitelně). Jestli máš tříletou RD, tak si ji hned můžeš zvýšit na maximum, abys vyčerpala těch 220tis nebo co nejvíc, aby zbytek nepropadnul státu, byla by to škoda 😉 Částka MD se bude vypočítávat pořád z toho platu, co jsi měla, když si šla na první MD. Já jsem u druhého měla asi o 3 Kč víc denní vyměřovací základ, ale nevím proč.
Zaměstnavatel by ti měl držet místo zase ty tři roky 😉

babsandersson
27. zář 2013

@zuny a prosim te to jsi me ted zaskocila s tou dovolenou, jak to teda je? ja nijak neresila ani u jedne materske, to me vubec nenapadlo :(

zuny
27. zář 2013

@babsandersson u prvního jsi určitě chodila do práce, tak jsi asi nějakou dovolenou měla. Já nastupovala na MD v dubnu 2009, do té doby jsem dovolenou za rok 2009 nevybrala, a tak po MD v říjnu jsem si "vybírala" dovolenou 20 dní a zároveň už jsem měla požádaný o rodičovský příspěvek. Po dovolené jsem zaměstnavateli dala žádost o rodičovskou dovolenou do tří let, jak jsem měla nárok. Po dvou letech se narodil druhý syn, taky v květnu, ale bohužel jsem nevěděla, že mám nárok na dovču a dozvěděla jsem se to až když jsem byla na rodičovské dovolené (hned po MD žádost o rodičovksou dovolenou a pobírala jsem rodičovský příspěvek) - bohužel, pokud si nevybereš dovču hned jakmile skončí MD, tak se ti to krátí a vybírala bys to až po skončení rodičovské dovolené (jestli máš do dvou let nebo do tří let dítěte). Ale že jsem otěhu teď, tak jsem se se zaměstnavatelem dohodla, že tuto dovču vyčerpám než nastoupím na další MD (zkracuje se mi to asi na 18 dní), po téhle třetí MD si zažádám o řádnou dovolenou zase a pak nastoupím na rodičovskou dovolenou u zaměstnavatele. Rodičovský příspěvek můžu teď začít brát kdykoliv.
MD se totiž bere jako bys chodila do práce, a tak máš nárok i na tu dovolenou, to jsem u druhého taky nevěděla. Zajdi si za účetní, ta by ti to měla všechno zjistit. Nebo mi napiš jak to máš, abys věděla, na co máš fakt nárok - jestli máš rodičovskou dovolenou do dvou nebo tří let, jestli bereš pořád 7600 Kč (já musela přejít na nový systém od roku 2012, abych mohla čerpat zvýšený rodičovský příspěvek). Snad jsem to vysvětlila dobře, kdyžtak se zeptej 😉