Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

sarkav
27. bře 2012

@edeltraut tak já na úplně novou výbavu taky nemám,chci koupit použité a do nich nové plenky (bud klasické čtvercové nebo přímo od výrobce) spíš se v tom nedokážu zorientovat a nevím které koupit.....jestli se svrchníma kalhotkama nebo bez, nebo jenom svrchní kalhotky a do toho vkládat pleny a nebo úplně vše v jednom....... 😅 no nevím,snad někdo poradí 😀

edeltraut
28. bře 2012

@sarkav Já si myslím, že Michala (majitelka toho obchůdku) má zkušenosti i vlastní praxe. Je to zapálený ekolog, takže nevěřím, že huntovala planetu papírovými plenkami 😀. Asi jí taky zkusím zkontaktovat až pojedu k našim 😀

sarkav
28. bře 2012

@edeltraut já sice nejsem zapálený ekolog 😀 ale když to tak čtu,kolik plen denně lidi vyhodí a jak dlouho se ty pleny rozkládají, tak bych fakt raději zkusila klasické látkování. klasické jednorázovky budu mít taky,ale chtěla bych to kombinovat a třeba později úplně přejít jen na látkování, uvidím, času na rozhodnutí mám ještě dost 🙂
A už víš co budeme mít?

edeltraut
28. bře 2012

@sarkav To já taky ne 🙂. Snažím se tedy nehuntovat vědomě naší drahou planetku, ale vše s mírou. Já si spíš myslím, že bych si pořídila výbavu látkovek a po pár týdnech bych přešla na papírovky, protože bych byla líná 😀.
Nevíme co budeme mít a ještě nevíme, jestli si to necháme říct. 😀 Uvidíme jak rozhodne rodinná rada na UTZ. Půjdu někdy kolem půlky dubna.

edeltraut
29. bře 2012

Tak se mi dneska zdálo, že se mi narodil chlapeček, 3,80 a z nepochopitelných důvodů jsem mu dala jméno Viktor 😀. Doufám, že je něco na tom, že když se zdá o klukovi, narodí se holka 😀.

sarkav
29. bře 2012

@edeltraut no prý to platí, píše to hodně maminek, a Viktora jsem vždy chtěla, moc se mi to jméno líbí,ale manžel by to nepřežil a okamžitě ho zamítl 😀
A co máš za děti? já dva kluky a přála bych si moc, aby to tentokrát byla holčička 😉

d.aniela1
29. bře 2012

@edeltraut me se zdalo u Dominika o holcicce a byl to klucik a ted se me zda spis o klukovi a cekam holcicku neco na tom bude a nebo to jsou babsky rady ,,jak s brichemma a chutema at tak, 😀 😀 😀 😀 😀

edeltraut
29. bře 2012

@sarkav Já mám kluka 10 let a holku 8, ale je to spíš kluk v holčičím těle 🙂. Ta vydá za deset kluků 😀. Tak bych teď chtěla takovou tu pravou princeznu.... 🙂. My se na jméně nemůžeme shodnout, dneska jsem si na matrice vypůjčila knížku, tak jsem se tu celé odpoledne bavila. Večer to přednesu manželovi 😀. To snad ani není možný, že někdo mohl vymyslet taková debilní jména 😀.
@d.aniela1 No byla bych za ní ráda. Na mě sedělo špičaté břicho kluk, kulaté holka, ale jinak asi nic. Teď bych řekla, že to je špička, ale na to je ještě brzy 🙂.

saminomimino
autor
29. bře 2012

ahoj všem,vítám nově příchozí,jdu pozdravit,jsme v proudu stěhování tak lítám jak namydlenej blesk 😀 uffff,doufám že se nám to tu rozrodilo,já bych už rodila,hned,no jéé mít to tak už za sebou 😵

sarkav
30. bře 2012

@edeltraut a jaké jména tam třeba jsou? 😀 hod inspiraci at se taky můžu zasmát a trochu poškádlit manžela 😀
Jinak já mám kluky ještě relativně malé, jeden bude mít 8 a druhý bude mít 4,ale ten mladší je absolutní závislák a jak někdy ve srandě říkám, tak mu zapoměli uřezat pupeční šňůru 😀

sarkav
30. bře 2012

@saminomimino ahoj, chtěla bych se tě zeptat, až budeš mít chvilku, jestli bys mi něco nenapsala o látkování...jak jsi spokojená, kolik kusů plen asi je potřeba a takový ty důležité informace, budu ti moc vděčná 😀

edeltraut
30. bře 2012

@sarkav No mě jednoznačně dostala Kunigunda 🙂. Ale jsou tam i jiné perly: Školastika, Valburga, Zvonimíra, Krasava, Gvendolína, Brunhildlda. Na chlapecký se chystám dneska 🙂.

edeltraut
30. bře 2012

@sarkav Já jsem tam našla Radegasta a protože manžel má rád pivo hlavně Třeboňskýho Regenta, tak jsem mu navrhla tohle jméno. Prý jsem praštěná 😀. Naše dětičky jsou od malička samostatný, takže pohoda 😎

edeltraut
30. bře 2012

@saminomimino Tak to já si těhulení užívám. Zatím chytám první pohyby, tak se mi zdá porod neskutečně daleko... 🙂. A rodit bych ještě ani náhodou nešla 🙂.

saminomimino
autor
30. bře 2012

@edeltraut já to mám trošku jiné,není tolik času si těhu užívat malá je hrozný divoch už mi začíná sama chodit věřím že za pár týdnů se půjdu oběsit 😀 je jak torpédo,večer jsme jak po bitvě,malej si teď bojuje o místo před Jasmínkou a dá mi více práce než ona,vrací se víc k dudlíku a pod,je to docela záhul někdy,nestěžuji si,ale není času myslet na další věci,věřím že jak se přestěhujeme trochu se zaběhneme uklidní se to teď máme hektické období a děti to cítí,taky už jsem 25tt a fakt mi to moc utíká,malá o sobě dává vědět už od 14tt,rodit chci,protože se tentokrát bojím asi nejvíc a chci to mít za sebou a malou už venku u sebe a začít se zžívat s třemi dětmi,jak máš první dítka už větší je to určitě zcela o něčem jiném 😉

edeltraut
30. bře 2012

@saminomimino jj, chápu. První děti jsem měla taky poměrně rychle za sebou 🙂. Neboj, porod bude v pohodě - obzvlášť takhle rychle za sebou. Já se bojím, že to bude jako poprvé a budu někde skučet 20 hodin 😀.
Je fakt, že když byly děti malé, tak jsem taky občas byla zralá na psyndu 😀. Nejsou to žádní andílci, takže to u nás taky bylo veselý... a občas je i teď. To pak mamince rupnou nervy a řádí jak tajfun 😀.

karolinakudrnova
30. bře 2012

Ahojkte vsichni. Chtela jsem poprosit o radu.... Uz 10.den mam opozdenou ms,misto ni, ale bily husty vytok bez zapachu,ale testy(delala jsem si dva)byly negativni. V lednu jsem postupovala darcovstvi vajicek, takze do me rvali hrozne moc hormonu. Ted nevim, jestli to muze snamenat tehu,nebo ne. Mam uz 19.ti mesicni dcerku, ale u ni se tehu prokazalo az v 5.tydnu. Tak me nejak trapi myslenka, jestli by to mohlo, nebo nemohlo to tehu byt. Za vasi radu i zkusenost moc predem dekuji. 🙂

d.aniela1
31. bře 2012

HOOOOOOOOOOOOOOOOOllky @vesmilka porodila chlapecka jmenuje se Misa 3230g dneska v noci...........velkra gratulace mamko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

edeltraut
31. bře 2012

@d.aniela1 Tak to jsou skvělé zprávy!!! 🙂
@vesmilka Gratuluju a mám radost, že se vám ten kluk povedl!!! 🙂

sarkav
31. bře 2012

@edeltraut tak ty jména jsou teda naprosto úžasné, já někde na netu četla taky super jména....ale ted to nemůžu najít 😒 a ty už máš nějaké jméno vybrané? 🙂

sarkav
31. bře 2012

@karolinakudrnova ahoj Karoli, já myslím že tělo ještě může může být nabuzené těmi hormony a je možné abys byla těhotná. určitě zkus pár dnů počkat a udělej si test znovu. popř zajdi na gynekologii. A jiné příznaky těhu nemáš? třeba bolest prsu nebo mírné bolesti v podbříšku?

sarkav
31. bře 2012

@d.aniela1 skvělá zpráva, moooooooc @vesmilka gratuluji 😉

edeltraut
31. bře 2012

@sarkav No my máme s mužem jména vybraná, problém je to, že každej jiná 🙂. Já bych chtěla Amálii a Tadeáše. Manžel Ágnes a Františka. Ágnes pod mým nátlakem změnil na Adélu, ale já mám s tímhle jménem kozu, tak se nechce volat na kozu i na dítě stejně 😀. A co ty? Jaká máte jména dětí? U prvních dvou jsme fantazií nehýřili a máme jména po nás.

sarkav
31. bře 2012

@edeltraut to máš pěkné jména vybrané,i manžel 🙂 my ještě vybrané jména nemáme, čekáme co budeme mít, moc si přeji tu holčičku,tak bych to nerada zakřikla, protože jsem vždy měla vybrané hned jméno na holku a vždy to byl kluk...tak ted raději počkám 😀 jinak kluci mají taky klasická jména, Jakub a Filip 🙂

staninka77
31. bře 2012

Ahojky.
@vesmilka-Moc moc Gratuluji k chlapečkovi at vám dělá jen obrovskou radost.
A na potřetí se klučík povedl vidíš. 🙂

edeltraut
31. bře 2012

@sarkav No u nás je to takové trošku těžší... manžel je těžká konzerva, takže se vybírá podle předků. Teď jsem tedy štrachala v historii rodin a vybrala jsem ještě Barboru, Rozálii a Vojtěcha. 🙂. Jenže Eliška má vadu řeči a špatně říká R a Ř, tak se bojím, aby to další dítko nemělo taky. Ono taková Bajboja Hausejová z Hjadiště u Nové Bystjice... no nevím 😀 - ale asi to zbytečně řeším 😀

karolinakudrnova
31. bře 2012

@sarkav Ahoj. 🙂 Priznaky zadne, tedy dneska sem tam nejake takove male bodani v podbrisku. Ale jinak nic, nejsem si jista, protoze u maly jsem byla naprosto bez priznaku, taky se v brisku objevila az v 5.tydnu,,,,,, Zkusim pockat do pondeli a zavolam k dr.aby mi udelal krevni testy. Budu klidnejsi a jistejsi. A dekuji za odpoved. 🙂

sarkav
1. dub 2012

@karolinakudrnova určitě zkus i ten testík, třeba už ti vyjde pozivní a k dr. se taky objednej, tím nic nezkazíš 🙂 přeji at vše vyjde,tak jak si přeješ 🙂

sarkav
1. dub 2012

@edeltraut tak to mi se s manželem těžko domlouváme na jménu, a kor když máme 2 kluky, na prvního jsme se shodli vcelku brzy,ale na druhého jsme jméno nemohli vybrat, jestli bude i třetí kluk,tak to už vážně nevím 🙂
Jinak ze jmen co jsi ted psala se mi líbí Rozalie,ale to by manžel nevydýchal 😀 a neboj, mimi nemusí mít vadu řeči,to přeci není dědičné.....a taky nemusí mít vadu zrovna na písmenko R, u nás je kluk co špatně vyslovuje L, jsem zvědavá co nakonec vyberete 😉

karolinakudrnova
2. dub 2012

@sarkav Děkuji moc. 🙂