Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

staninka77
8. kvě 2012

@hankamisa-My jsme větčinmou na zahradě a dneska bych chtěla jít ven někam na procháku ale furt nevím zda stihnu vše dodělat.

sarkav
8. kvě 2012

@staninka77 já mám 2 kluky, skoro 8 a skoro 4 roky. a dalšího čekáme v říjnu 😉 ty nemoci to je strašný, starší už to zvládá dobře,ale ten mladší hrůza a uplně se děsím co to mimčo, jestli to pak od kluků nebude chytat 😖

sarkav
8. kvě 2012

@hankamisa jj zuby, to je šílené, a ještě nejsem u konce, ještě mě čeká alespon 2x vrtání 😒

staninka77
8. kvě 2012

@sarkav-Tak to ti gratuluji k miminku,uplně mě to vypadlo z hlavy.
Dneska mě tu štve muj nejstarší syn vubec nechce doma pomáhat ani svuj pokoj ukliudit a pak my bude muj chlap nadávat že doma ojn nehne ani brvou.

A myslíš si že to bude klučina necháš si říct co to bude.
Dneska jsem uplně naštvaná šíleně nikdo tu nedělá jen já i když jsem pochvílách na počítači ale furt jsem v jeednom kole. 😒
ty nemoci jsou šílené to je fakt.

staninka77
8. kvě 2012

@sarkav-Zuby,to je šílené taky je mám v dost uboženém stavu ale já se bojím jít k zubaři a dost šíleně ☹ .
Mám nejméně deset kazu a nejméně dva by měly jít ještě ven. ☹

sarkav
8. kvě 2012

@staninka77 nechtěla jsem si nechat říct pohlaví,ale dr. mě na začátku asi 12 tt navnadila že je to na 80% holka no a pak už to byl jen a jen kluk, i na genetice 😖 no fakt škoda, moc jsem si tu vysněnou holčičku přála,ale co se dá dělat. do dalšího už určitě nejdu, už fakt nechci, 3 děti mi budou i tak bohatě stačit 🙂

sarkav
8. kvě 2012

@staninka77 tak to já mám zuby v pořádku, sem tam nějaký kaz,ale to fakt tak 1x za rok,ale ted co jsem těhotná je to šílené, jeden zub mi zubařka vytrhla a jeden zaplombovala a ještě mám další 2 kazy,takže si ještě užiju ☹

staninka77
8. kvě 2012

@sarkav-Tak to není ještě tak hrzoné ty zuby i když si tam užiješ hodně nejsi na tom stejně jako já mám v každém zubu díru jak vrata ☹ .
To je my líto ale i za klučíka budeš moc štastná hlavně aby byl zdravej a ty sním taky.
🙂 .Já jsem si myslela že budu mít holku to třetí ale je to další pindulík ale je vysněj 🙂 za co jsem si prošla za celé těhu. 😉

lucisa
8. kvě 2012

@staninka77 koukám, že máš tři chlapečky a chtěli byste ještě holčičku? I @sarkav má chlapečky, třeba to ještě holička bude....
Já mám pro změnu 3 holčičky, ne že by mi to vadilo, naopak, min. jednu holčičku jsem si vždycky přála, hlavně tatínek je strašně spokojený, ten chtěl holčičky, ale tak pořád v nás ještě hlodá, co kdybychom zkusili čtvrté.
A i když na okolí nedám, živíme si je sami, tak poznámky o čtvrtém, byť se jen zmíníme o téhle zatím hypotetické možnosti, jsou tak negativního rázu, že mě to vždycky rozhodí. ☹
A to opravdu podotýkám, že kromě rodičáku nám stát nic nedává, nemáme na nic nárok a ani jsme nezkusili žádat, vše táhne manžel a živí nás, ale t yřeči...
Přitom mě přijde krásné mít velkou rodinu, než se bát o jedináčka, kolik lidí by dalo nevímco za to, aby mělo aspoň toho jedináčka anebo sourozence pro něj a nejde jim to. Věk mi utíká, ještě tady ta možnost je, aniž bych byla matkou ve věku babiček, ale pořád váháme. 😔

sarkav
8. kvě 2012

@staninka77 to víš že budu ráda i za toho chlapečka, nakonec rozhodla jsem se že tohle miminko chci (dlouho jsem o tom přemýšlela) a rozhodla jsem se tak i s tím, že by to mohl být chlapec.....

@lucisa ahoj, no mě by klidně stačila i jedna jediná princezna, strašně moc si ji přeji od prvního těhotenství, a jelikož tohle poslední těhu je neplánované a nečekané,tak jsem si říkala co kdyby....ale je to opět chlapec a už se to asi nezmění. já další miminko už nechci, i ty 3 mi budou bohatě stačit, taky na to nemáme podmínky a od státu nebereme taky nic, mimo rodičáku, takže už i tak to bude dost složité, ale už se těším, zase to malé voňavé miminko, a už definitivně poslední.

staninka77
8. kvě 2012

@lucisa-Já to máme taky stejně nic nepobírám jen 1500 na nejstaršího kluka ale co to je mám ho nemocného cukrovkou takže jsem to přerušilqa snažení o miminko.
A jde o to že to taky vše táhne chlap platí hypoteku auto traktor má toho momentálně hodně a ještě do toho čtvrté to je šílenost já fakt nevím jsem prostě na vážkách. ☹
Zda jít nebo né ještě moje mamina by mě asi hnala na potrat nebo by se semnou přestala bavit a už by nikdy nedojela ☹ prostě my vyhrožuje asi tak nějak.
@sarkav-JJ asi tak jak píšeš. 😉 .
A budeš i za něj moc ráda.
Třeba to muže být holčička není nic straceného já taky chtěla vždy holku něco k sobě. 😉
Ale oni za nás rozhodly prostě příroda je mocná čarodějka.

hankamisa
8. kvě 2012

@lucisa -jé ,mě by stačila jenom jedna,hlavně živá ☹ .,mám 2 kluky a o holčičku bude pokus příští rok.to mi vychází největší šance,že to vyjde.tak uvidíme.
@sarkav -zuby,tak se drž,at to máš brzy za sebou. 🙂

holky co máte 3 děti,jak to zvládáte finančně?hlavně ty 3 roky na mateřský? z toho mám tak trochu strach.když to vemu ted,když pracujeme oba ,tak 3 by jsme uživily.ale až budu doma,tak si to neumím přectavit.

lucisa
8. kvě 2012

@hankamisa já to nějak moc neřešila, protože po prvních dvou dcerách jsem nastoupila do práce na zkrácený úvazek, abych je zvládla odvádět a vyzvedávat ze školky a pak ze školy, manžel je celý týden pryč, doma je jen na víkendy, takže plat jsem měla oproti rodičáku řádově o tisícovku větší, takže to zase nebyl tak hrozný propad.
A tím, že jsem měla všechno holky, oblečko posobě dědía já kupuju jen boty, plíny apod. A vařit pro 4 nebo pět lidí není pro mě takový rozdíl, vždycky vařím víc.....

hankamisa
8. kvě 2012

@lucisa -já mám oblečky schovaný,většinou neutrální a kdyby tak na zahradu je to jedno a něco málo se dokoupí podle pohlaví.s tím vařením je to asi pravda,taky vařím víc.ale u nás by muj plat nebo rodičák byl znát.

sarkav
9. kvě 2012

@hankamisa Hani já jsem ještě na rodičáku s mladším klukem a musela jsem jít na 4 roky, takže beru 3800 kč, a to je fakt peklo, naštěstí manžel změnil práci a ted si NAŠTĚSTI můžu vybrat tu 3 letou variantu, tak to snad nějak zvládneme, i když mám s toho taky strach,ale ted už nic nenadělám 😉 pořád si říkám že lidi žijí i hůř

sarkav
9. kvě 2012

@sarkav jo a oblečení po klukách nemám žádné, vše jsem prodala. s dalším miminkem jsem nepočítala, takže všechno kupuji znova,ale naprosto všechno.......no ještě že existuje internet a různé aukce a inzeráty, tak se dá dobře pořídit. a pár pěkných kousků na procházku nebo k doktorce to už nebude taková pálka

edeltraut
9. kvě 2012

@sarkav Ahoj, to víš jaro... 🙂. Nic nestíhám 🙂 Začalo se dělat na zahradě a zvířátka se taky hlásí o svojí dávku pozornosti .... 🙂 Ale dneska večer jsem si naplánovala odpočinek, tak to tu pročtu a zjistím co nového. Jinak já hezky rostu, jen UTZ nebyl nic moc, tak jedu v pátek znovu. Zatím nepanikařím a věřím, že to bude v pohodě 🙂.

sarkav
9. kvě 2012

@edeltraut no já jsem si říkala kde jsi, už si tu dlouho nebyla 😉 Eli a proč bys měla panikařit, vyšli ti nějak špatně testy nebo co? a co ten utz, snad je všechno v pořádku.

edeltraut
9. kvě 2012

@sarkav Tak jsem to konečně dočetla 🙂. Já jsem byla u zubaře min. týden, bojím se ho jako čert kříže. Naštěstí mi jen odstranil zubní kámen (pořád se mi dělá a nevím proč) a jinak vše ok 😀.
Jinak na utz ve 20tt neseděly rozměry mimíska, buď měl něco velký nebo malý, ale v podstatě nesedělo nic ☹. No uvidím v pátek.
@lucisa ze mě si mažel taky dělá legraci, že to čtvrtý se sveze s třetím... a prý, kdo by to by to byl řekl, že jednou budeme mít 4 děti! 😀 - no obávám se, aby to nemyslel vážně. Já se těším, že si mimíska užiju. Starší děti jsem měla docela brzy za sebou, takže teď to bude "mazánek" 😉
Jinak reakce některých lidí jsou už teď dost hrozný.... tři děti do dnešní doby! Ano, nebudou mít všechno na co si vzpomenou, ale vím, že z nich nebudou rozmazlený hajzlíci a věřím, že z nich vychováme hodné lidičky 😀.

sarkav
10. kvě 2012

@edeltraut no Eli zubař a já taky nejsme kamarádi a proto se děsím kolik návštěv to ještě bude, a vždy to teda není sranda. vždy injekce na umrtvení a poslední návštěvu jsem byla v ordinaci 40 min 😨 jsem myslela že mě klepne 😉 myslíš že by jsi šla ještě do 4 prcka? já už teda fakt ne, už ted se třepu jak to zvládneme 🙂 jinak lidi u nás katastrofa, pořád se starají že budeme mít 3 děti a v dnešní době a že se mi nechce dělat a tak...no na facku fakt 😕

edeltraut
10. kvě 2012

@sarkav no, možná bych si dala i říct. Uvidíme.... Po dětech jsem nechtěla ani slyšet o třetím. Manžel mě pořád přemlouval, po nějaké době jsem tedy usoudila, že tedy i jo, ale to už zase nechtěl on, tak jsme se dohodli, že tedy vysadím prášky a uvidíme no a já jsem otěhotněla hned první měsíc 😀 - byli jsme z toho trošku zaskočení, že tak rychle 😀. Manža pořád říká, že bude chuďátko samo a Ela s Ládíkem jak si krásně rozumí a že by bylo fér, aby mělo taky parťáka 😀. No nevím, uvidíme.... Taky je jiná situace než s prvníma dvěma - mohla bych event. na část. úvazek do práce. Mě ubíjelo, že jsem byla celé dny jen s dětmi, tehdy jsem neměla k dispozici ani auto a vzhledem k tomu, že bydlíme 3km od civilizace, to bylo fakt na pepku 😀.

sarkav
11. kvě 2012

@edeltraut jako je fakt, že ten náš benjamínek bude jako by taky sám,ale já mám děti všechny od sebe o 4 roky,tak si budou muset nějak poradit 🙂 já jsem právě doma pořád, celé 2 mateřské a ted mě čeká další, už jsem chtěla jít do práce,ale osud to chtěl jinak. ale můžu říct že mi z toho už fakt někdy "šibe" 😀 jenže u nás neseženu ani brigádu, natož práci alespon na poloviční úvazek ☹ uvidím co bude dál, nebudu předbíhat, ono to nějak dopadne 😉

sarkav
11. kvě 2012

holky já jsem tak vytočená 🙄 já vím že se to tu omýlá pořád do kola, ale dnes mi opět jedna paní řekla že jsme blázni že čekáme další mimčo, že si teda troufáme atd. mě už to tááááák nebaví pořád to snášet. kurnik nikomu do toho nic není. to si říkám pořád ale stejně mě to prostě pořád tááák štve 😒

pepibubu
11. kvě 2012

@sarkav Asi bych paní s přesladkým úsměvem řekla, že jsem se jí na nic neptala....

sarkav
11. kvě 2012

@pepibubu já tu paní znám, bydlí vedle v baráku, normálně se zdravíme a prohodíme pár slov, ale to není jen ona 😖 mě ted vyskočilo bříško a jak je teplo, tak v tom tričku už je to vidět a lidi prostě šílí. ještě čekám až potkám babku od vedle, to bude řecí 😀 ale z té si nic nedělám, ta má řeči ke všemu 😀

saminomimino
autor
11. kvě 2012

Ahoj všem,
koukám že tu stále lidiček poskromnu,já ale taky nestíhám,na domečku je pořád co dělat a venku krásně i když já tedy osobně taková horka nemusím 😒
Mám po KO vše dobrý dr rozmýšlela jestli už udělat velký UZ ale nakonec jsme se dohodli že za 3 týdny že už váha miminka už bude blíže realitě že jsme teď ještě maličký,tak podle uz vypadáme o týden mladší takže je čas 😉
jinak jsem ráda že v porodce kde jsme vždy rodila jsou ochotni připustit i ambulantní porod,mám v plánu tak rodit,když půjde vše dobře po porodu odcházím domů,tak snad opravdu nebudou dělat problémy a pustí nás 😉

pepibubu
11. kvě 2012

taky čekám, že až se nám zadaří tak taky bude ode všech tuna keců, zvlášť od příbuzných, kteří by mi nejradši dovolili "jen" jedno, a to kdovíjestli, měli kecy už u Martínka...

lucisa
12. kvě 2012

@sarkav jj, to jsem taky slýchávala, včera jsem byla s autem na STK, máme 7místné auto, ale na běžný provoz vozíme jen 5 sedadel, dáváme kočárek, nákup apod. a ten technik mi říkal, že bychom správně měli jezdit se všemi, tak mu říkám, že když mám plné auto dětí a věcí, je to zaplněné i bez těch dvou sedaček. A on, kolik máte dětí, já že 3 a on jen převrátil oči a prý panebože..... 😠
Ale mlčela jsem, protože jsme prošli 🙂

sarkav
12. kvě 2012

@lucisa já to fakt nechápu, lidi dělají jako by nám ty děti snad živili oni nebo co. někdo má 4 nebo i 6 dětí a taky žijí.....ano je pravda že dnešní doba nepřeje aby jsem měli víc dětí,ale ono se vždy v každém období něco najde.....a mě se strašně líbí citát "Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody" tak asi tak 😉
@pepibubu jo u nás to bylo to samé, moje tchýně by nejraději abych měla jen jedno dítě, jako ona, a když jsme řekli že budeme mít 3 tak to s ní málem šlehlo 😝

lucisa
12. kvě 2012

@sarkav moje kámoška má švagrovou, která má RS, jenže nějak dost dlabe na léčbu, občas si dá i jointa, je taková volnější, jenže její matka (kámošky tchýně) se v ní vidí a dost okatě ji upřednostňuje před synem.
Vdala se, ale ani manžela si neudržela, teď má dalšího přítele, rodiče ji staví dům, ale to hlavní. Ještě nemá děti a vzhledem k RS asi ani mít nebude, zvlášť když kašle na léčbu.
No a kámoška má s manželem dvě děti a docela vážně uvažují i o třetím. U pvního dítěte ještě tchýně mlčela, ale když otěhotněla podruhé, tak se tchýně od té doby nechává slyšet, jestli jim to není blbé a že nejsou fér, když někdo (její holčička rozumějte) nemá žádné děti a oni chtějí hned dvě (teď ooo bože dokonce tři), že by si měli uvědomit, že když nemá její dcera, tak proč oni hamouní a chtějí jich tolik.
Chápete, ona takhle mluví o svých vnoučatech!!!!! Jakoby nakupovali auta nebo nábytek, šílené..
Navíc dělá i mezi oběma vnoučaty rozdíly, staršímu vždycky dá něco většího, dražšího, dřív ho obejme, pochválí, mladšího přehlíží, protože on je vlastně navíc a ona si nepřála, aby se narodil.

Takže jsou dost rozhádaní, když k nim náhodou přijde, že se jde podívat na vnoučata, kámoška zaleze a ani ji nejde pozdravit, po chvíli ji začne ignorovat i syn, tak tchýně uraženě po 20 mn odchází, narozky aVánoce se téměř neřeší, no nic moc.
Já ji nechápu, zvlášť, když jí musí být jasné, že vnoučata bude mít zřejmě jen od syna a svým chováním o ně za chvilku přijde, protože kámoška s manželem jsou ostře proti privilegování jednoho před druhým.

A s tím příslovím - pod to se můžu jen podepsat. Ano, nebudu mým dětem kupovat od prvních krůčků značkové předražené adidy nebo niky, nebudou mít každý rok nový model mobilu, I-phone a jiných ptákovin, nekoupím jim každou hračku, na kterou uvidí reklamu v televizi. Ale moje dcery mají sourozence a já doufám, že až jednou nebudeme, budou mít vždycky někoho, s kým se můžou poradit, kdo jim pomůže, s kým se podělí o radost, starost......
A tohle nikdo jedináčkovi nekoupí, nic proti nim, platí to i pro vícečetné rodiny, kde se nakupuje jedna předražená blbost za druhou, ale děti třeba na kole naučí jezdit kamarád, ne rodič, plavat je naučí ve škole na povinné výuce, rodiče je nevezmou vláčkem na výlet, nenaučí plést věnečky z pampelišek a další nepodstatné blbinky, které sice nejsou pro život nutné, ale rodinu to hodně stmelí.

Já po nikom v mém okolí nechci pro své děti peníze, žádný příspěvek, koupím jim vše, co potřebují, ale musí se naučit počkat, rozdělit a od okolí si proto neprosím, aby měli ke všemu komentář. Neživí nás 😝