Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

edeltraut
3. čer 2012

@schnek to já mám taky, ale vzhledem k tomu, že obě děti měly skoro 4,5kila, tak si nemyslím, že je to dobrý nápad... Uvidím, třeba to třetí bude mrně po mamince 😀 i když vypadám, jako když nosím čtyřčata 😀

schnek
3. čer 2012

@edeltraut no uvidíš. Každopádně ve 27tt bych to zatím moc neřešila 😉

edeltraut
3. čer 2012

@schnek já se bojím i injekce 🙂 Při představě, že mi udělají takovou díru do břicha jdu do kolen. Ségra měla malýho taky obráceně zhruba v téhle době, tak mě připravuje... 😀 - takovej škarohlíd. Prý mi domluví protekční narkózu 😀.

schnek
3. čer 2012

@edeltraut o injekcích mi nemluv, je mi blbě ještě druhej den 😀 A teda do narkozy bych nešla.... zažila jsem ji (ne při porodu) a přišlo mi to divný. Bych je chtěla hlídat a kontrolovat a kecat jim do toho 😀

saminomimino
autor
3. čer 2012

@edeltraut náš táta naštěstí konzerva není a chtěla taky něco originálního,ale i tak byl boj se shodnout,má trošu jinou představu o originalitě 😀 a nutno dodat že jména jsem vybrala já a tichým několikaměsíčním nátlakem jsem si je také vydobila,u Jasmínky vznikl kompromis na Jasmína Ruth,on chtěl to druhé a tak má nakonec dvě jména 😀 proto jsme i pro druhou holku volili dvě jména já chtěla Olivii on Ines,takže bude Olivie Ines a je to 😵 😉

saminomimino
autor
3. čer 2012

@schnek
@edeltraut holky i pro mně je SC noční můra i se mi o tom zdálo,chci rodit jen a jen normálně i za cenu dalšího nástřihu,malá už je hlavou dolů,a snad tak i zůstane ale dnes mě zarazilo že se děsně vrtla a fakt úplně boulelo bříško jako se točila,to by mně trefil šlak,na příští KO musím říct ať mi ji zkouknou,nepamatuju že by mi děti v tak vysokém těhu dělali takový vítr v břiše 😒 ,vždy už zůstali otočené 😉

sarkav
4. čer 2012

@saminomimino máš moc pěkný jména pro děti,ale k našemu příjmení by se vůbec nehodili 😉

saminomimino
autor
4. čer 2012

@sarkav my máme děti Ondrušovi,takže to jakš takš jde 😉 kdyby měli jméno po příteli tak by nezbývalo nic jiného než Karel a Jana 😀 😀 😀 😀 😀

schnek
4. čer 2012

@saminomimino tak nástřih je taky moje noční můra 😅 😀 při prvním mě pěkně naštvali, že mi ho udělali, úpři druhým jsem celou dobu po PA koukala a jak se mi zdála podezřelá, hned jsem volala, že nástřih ne 😀 A teda za mě je to fakt o vhodný poloze a dostatku času (samozřejmě pokud se dítě nepřidušuje atp.) - tělo si řekne samo.

saminomimino
autor
4. čer 2012

@schnek tak já musela být nastřižena kvůli synově porodu vexem,jinak bych nebyla a u dcery se mi jizva trhala,takže mě maličko šmikli,trhlina se hojí a šije hůř,fakt to nic nebylo,ale i přesto mi to podivně sešila,jakási mladičká doktorka a docela mě to na jedné straně táhne takže teď i v nástřih,i když nerada,doufám,pač to chci opravit 😅

edeltraut
5. čer 2012

@saminomimino
@schnek Tak nástřih (jestli se tak dá mluvit i v mým případě) jsem měla u obou dětí. U prvního jsem měla pocit, že jsem šitá až na zádech 😀. Měsíc jsem si nesedla a hrozně špatně se hojila. Při druhým už to bylo ok, ale vzhledem k jejich porodní váze předpokládám, že to bylo v rámci možností 😀.

staninka77
5. čer 2012

Ahojky.
@edeltraut-Já u prvního byla taky nastřižená a vím že jsem si nemohla dost dlouho sednout 😒 jak mě to bolelo než se to zahojilo.
A u dvou kluku to bylo dobré hned po porodu mohla sednout ale vždy jen na jednu pulku zadku 😀 ale za týden to bylo perfektná seděla dobře.
A kolik vážily děti po porodu.
Marek měl nejvíce 3200.g 51.cm,Jirka vážil 3100.g 48.cm,Šimon 2750.g,47.cm.A ten poslední byl ze všeho nejlepší takovej bych chtěla znovu zažít. 🙂

staninka77
5. čer 2012

@saminomimino-Tobě se to krátí nedávno jsi tuhle diskusi založila a už budeš pomaličku rodit mimíska.
Kolik tvoje děti vážily po porodu.
Nafot baráček at se mohu pokochat.
Nebo ti pošlu email a mužš mě ho poslat tam jestly chceš. 🙂
Máš Facebook tam je i ten muj baráček nafocenej.
A takže budeš rodit ambulantně v Boskovicích jde to tam vubec. 😉
Tu je muj facebook kdyby někdo chtěl klidně si mě uložte.
Staninka Valoušková. 😉

saminomimino
autor
5. čer 2012

@staninka77 jj krátí ale furt je to daleko,už bych rodila,tedy,spíš to měla vše zasebou 😉

Sam měl 3710g a narodil se přesně 41+0,Jasmínka měla 3050g a narodila se přesně 39+0
Nějaký fotečky dávám,ještě jsem domek moc nefotila,furt si říkám až doděláme tohle a támhle to a pořád to není hotové,jen kuchyň už ano je vidět na fotce s Jasmíkou ale jen částečně,pak dodám lepší,teď děláme pokoj Jasmínce,ale bude ho mít takový zatím skromný na nábytek nejsou korunky kupujeme teď kočárek a to je taky pěkná pálka 😖 na FB mrknu 😉
JJ chci rodit ambu v Bozaku,moje dr Kupková tam právě pracuje a tak jsem se jí zrovna ptala na to jak se tam dívají na ambu porody,že bych chtěla do 12 hodin odcházet tzn že musím podespat reverz a tvrdila že už to tam není neobvyklé a neměli by být problémy,jen potřebují potvrzení že si dr převezme malou a musíme být obě fit,takže doufám že budeme 😉
jinak dávám i fote své maličkosti,a Jasmínčina prvního ročku + foto jak máme zafašované pacinky,polápila se mi o kamna ale už je to zahojený a je to dobrá ale měla to opravdu ošklivé ☹

staninka77
5. čer 2012

@saminomimino-Moc hezkej baráček vybraly jste dobře. 🙂
Ještě hezčí než máme my. 🙂
Budu držet palečky aby ten reverz vzaly,už kvuly dětičkám jsou menší taky bych to tak udělala jako ty šla bych rodit ambulantně.
My to tu taky nemáme vše uděláno chlap dodělává teprve terasu a dělá se tu podestva pod bazenín takže furt se něco dělá.
Děti jsou moc hezké a baráček taky.
Váha dětí je dobrá třeba i malá pujde dříve abude vážit méně.
🙂

saminomimino
autor
5. čer 2012

http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/1297

holky prosíme o hlásek,kdo můžete,normálně ty soutěže nesnáším ale teď jsme nějaká citlivější 😀

staninka77
5. čer 2012

@saminomimino-Uplně bych zapoměla pochválit ti bříško je pěkné a není moc veliké,i když je to ještě delčí dobu do porodu ale to uteře jak voda a mimísek bude svámy doma v postýlce spinuškat. 😉

schnek
5. čer 2012

@edeltraut odvažuji se odporovat, že trhlina se hpjí hůř - nehojí - při druhým jsem se v místě jizvy drbla a druhej den jsem nevěděla o niček, šili mi jenom vnějšek, u prvního mě "malinko" střihly a byly to tři stehy uvnitř a mezi a vně čtyři. Blbě se to hojilo, bolelo a stehy mi vylezly dřív, než to bylo úplně zahojený, takže mi vyhrožovali novým šitím... u mě "malej nástřih,a by se to nedrblo" ani náhodou. A k opravě - mě se to opravilo tím natržením.

edeltraut
5. čer 2012

@schnek no já nevím, stejně se (jestli se mi tedy podaří rodit normálně) nechám střihnout 😀 U prvního mě ani nestříhal nůžkama ale použil skalpel, byla jsem z toho tak vyvalená a popravdě jsem ani nevěděla jak se to provádí.. 😀. Je fakt, že jsem rodila docela dlouho a docházely mi síly. Po porodu si vůbec nic nepamatuju, jen to, že mi dali kyslík... :-/. To s Elou to byl jinej fofr, během pár kontrakcí byla venku 😀 -šikovná holka a taky asi bylo všechno povolený 😀.

@staninka77 Ládík 4380 (39+1) a Ela 4350 (40+1). Na můj metr šedesát až dost 🙂 - jsou holt po tatínkovi. Teď bych řekla, že to takovej otesánek nebude, ale to jsem tvrdila u Eldy taky 😀.

@saminomimino Krásný fotečky 🙂 My tady bydlíme už skoro 11 let a taky to pořád není hotové a mám pocit, že nebude nikdy 🙂. I když s tou pastouškou, která tu před těmi lety stála se to nedá srovnat 😀

sarkav
5. čer 2012

@saminomimino krááááásnýý domeček, to ti úplně závidím, a děti taky krásný, tak co víc si přát že? 😉

jinak holky můj první syn vážil po porodu 4150 gr, a nástřih mě teda vůbec nebolel a sedět jsem taky mohla. spíše mi přišlo horší, že jsem nemohla sedět po druhém porodu a to měl malej 3 kila...a taky děloha bolela jak se zavinovala. prý čím více těhu tím víc bolí,tak to se těším jak to bude ted 😉

edeltraut
5. čer 2012

@sarkav no bezva 🙂. Pravda, že zatahování dělohy po druhým bolelo jako čert :(. Tak to se máme na co těšit :D, ale co bysme pro ty naše zlatíčka nevydržely, že? 😉

saminomimino
autor
5. čer 2012

@schnek nevím záleží na trhlině,kamoška se trhla a měla to strašný,já tím že jizva po vexu byla velká tak kdyby se celá rozjela tak jsem až na konečník rozškublá a to bych teda nerada ☹

saminomimino
autor
5. čer 2012

@sarkav mě nástřihy bolely oba jen trošku a nijak mně neomezovali a to ten první byl hrůůza ,druhý byl zahojený po 4 dnech ale jak říkám podivně mně sešila je to křivé,bo co tak to snad opravý 😉

Moc děkuji za pochvalu,hoď tak nějaký fotečky pokud chceš 😉 budem rádi 😵
a děloha po druhým porodu děs,to je fakt zvlášť jak se kojilo to bylo nejhorší první tři dny to byl malý porod,děsím se po třetím porodu 😒

schnek
5. čer 2012

@edeltraut
@saminomimino já netvrdím, že mám patent na pravdu 😉 samozřejmě záleží na dalších okolnostech a osobních preferencích 😉

@sarkav za mě s každým dalším porodem bylo zavinování horší 😝 po třetím jsem brala i Algifen (po prvním to bolelo, ale dalo se, po druhým to bylo horší, ale vydržela jsem). Hned ta první noc, co se narodila, byla pekelná, škubala jsem Aničce prso, pže to prostě šíleně bolelo ☹

saminomimino
autor
5. čer 2012

@schnek však já nic neříkám 😉 píši jaké mám zkušennosti nebo jaké je má někdo koho znám 😵

sarkav
7. čer 2012

@edeltraut
@saminomimino
@schnek
no to jsem teda fakt zvědavá jak moc to zavinování dělohy bude bolet. U prvního jsem to ani nepostřehla u druhýho to bylo už dost cítit a ted se teda děsím, ale nechápu jak to zvládají ty maminy co mají třeba 6 děti? 😉

jinak holky jak dlouho jste kojily? já Kubču 8 měsíců ale to už i se sunarem,protože byl velký a mlíko nestačilo, Fildu jsem kojila plně a celkem 2 roky, tak se děsím ted abych nekojila ještě ve školce 😀 jinak prsa teda katastrofa po kojení, myslím že až ted skončím s kojení, prsa už nenajdu 😀 😀 😀 😀

edeltraut
8. čer 2012

@sarkav neboj, budeme to muset zvládnout 😀.
Jinak já jsem kojila Ládíka 16 měsíců - pak jsem musela přestat na radu doktora, protože jsem čekala Elišku. A Elu jsem kojila dva roky a přestat byl horor!!!! 😀 Nechtěla se mlíčka vzdát 🙂
Prsa jsou podstatně horší, ale musím říct, že by mohlo být hůř 😀. Hlavně nejsou stejná - to mě trápí nejvíc 😀.

sarkav
8. čer 2012

@edeltraut no holka tak moje prsa,to je teda kapitola sama pro sebe. už normálně mám velikost B a po kojení je to vycucaný A 😀 takže ted budu někdy v mínusu nebo nevím teda 😉 u Fildy to bylo taky docela práce ho odstavit,ale četla jsem nějaké rady a prsa si zalepila náplatí a on jak neviděl ty bradavky tak dal pokoj a už byl přeci jen velký, měl 2 roky a mě už to fakt obtěžovalo, takový velký kluk a pořád se mi hrabal pod tričko 😀

edeltraut
8. čer 2012

@sarkav jj, Eliška se na mně sápala, kdykoli jsem si sedla 😀. Já jsem zkoušela všechno možný, od mazání prsou hořčicí, před domluvy i výhružky. Nakonec musel tatínek 3 noci vydržet a já šla spát jinam 😀. Přes den to ještě docela šlo, ale v noci mě používala místo dudlíku a já se vůbec nevyspala. 😀

jituneli
8. čer 2012

Ahojky, jen tak ,,náhodou" jsem našla vaši diskusi a dost mě zaujala, neboť se za chvilku začneme snažit o třetí miminko a to druhé ještě kojím, i když už mu bude 21 měsíců a nelze mu to prso prostě vzít 🙂 Takže kdyby to nevadilo, ráda bych k vám nakoukla pro rady, jak na přestání s kojením a jaké je to mít tři dětičky 🙂