Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

edeltraut
8. čer 2012

@jituneli Vítej, jak přestat kojit ti neporadím (první jsem odstavila celkem dobře, ale až po drsné výhružce doktora - do té doby jsem si myslela, že budu kojit tandemově 😀 ) a zatím ani jaké to je se třemi dětmi, ale určitě se ti mezi námi bude líbit 🙂

jituneli
9. čer 2012

Já jsem taky s první holčičkou neměla problém, prostě jsme to v 15ti měsících ukončily a bylo, ale chlapečín se drží zuby nehty 😀 Ono i to být těhu a mít na starost dvě dětičky potřebuje značně sil 🙂. Zase si ráda přijdu přečíst, co jste napsaly🙂Hezký víkend všem.

sarkav
9. čer 2012

@edeltraut tak to s fildou bylo trochu lepší, stačilo teda prsa zalepit a byl klid.....ale jednou jsem šla do sprchy a náhodou mi tam malý vlezl a hned začal řvát mlíííííko mlííííííko. no to byla sranda,ale naštěstí jsem pak prsa zalepila a žádný mlíko nebylo 🙂
@jituneli ahoj, na kojení je plno fíglů, záleží který zabere na tvoje dítě 😉

edeltraut
9. čer 2012

@sarkav Ela to pak pochopila, že mlíko už není, ale jednou jsme se společně koupaly a ona mi říká: "mlíko není, zkusím" (bylo to několik měsíců po skončení kojení), tak jsem souhlasila, aby zkusila a ona mě překvapila reakcí, že teče... to jsem se vyděsila. 😀 Prý i po takové době je možný, že bych se znovu rozkojila.... tak už jsme víckrát nezkoušely 😀
U třetího plánuju kojit tak do roka, ale uvidíme.... já pak nebudu mít na to, abych ho tak brzy odstavila 😀

sarkav
9. čer 2012

@edeltraut já si taky říkám, ted určitě nebudu kojit dlouho (jako zase 2 roky),ale už se vidím, jak přestávám 😉

jituneli
9. čer 2012

Kojení je nádherné, i teď to máme takové jen naše chvilky, ale přeci jen se blíží druhý rok a hlavně je to někdy už bohužel únavné a na veřejnosti poněkud ,,trapné",což o to mi zas tak nejde, ale stejně bychom chtěli to třetí mimi, takže prostě prďolka má smůlu 🙂

schnek
9. čer 2012

kojení u nás - s prvním jsem přišla o mlíko během 2.m, od 3m byl plně na Bebě. Bylo mi to hrozně líto, ale zkusila jsem všechno možný a nepomohlo nic... Druhej se sám odstavil asi v 9m, on moc na mlíko nebyl, od narození jsme s tím zápasili, ale zvládli jsme to do 6m plně, pak se vrhnul na příkrmy a hned během prvního měsíce přikrmování měl nahrazený obě svačiny a oběd 😅 😀 Anička už je taky odstavená, asi od března/dubna, ale to už bylo jenom jedno-dvě krátký kojení přes den, resp ráno, když se mi nechtělo ještě vstávat 😀 Tak nějak to vyplynulo samo, že jsme postupně vynechávali, jak se začalo přikrmovat, až jsme skončily úplně. Ani mi to nějak nechybí, užila jsem si od července 2008 do letošního jara v kuse, že jsem byla kojící nebo těhotná 😉 Jsem ráda, že moje tělo je teď jenom moje, dost se těším, až budou děti definitivně bez plínek, "plně" mluvící, rozumnější atp., prostě až poporostou. I když docela koketuju s myšlenkou, pokud bude příznivá rodinně-finanční situace, že bych si okolo 35r pořídila ještě jedno - mám takovej pocit, že by k nám měl přibýt ještě jeden kluk 🙂

saminomimino
autor
9. čer 2012

Tak já s kojením docela rozdíly,syna jsem kojila 15 měs pak se zcela sám odstavil a přešel na UM,první měsíce jsem bojovala,nechytal se,jen přes kloboučky vztekal se mi u prsa a vůbec to byl stres,ale neskutečně nabíral,tak jsem to neřešila,pak se to spravilo,s dcerkou to bylo měsíc super,chytla se hned na sále a krásně se kojilo do měsíce,pak začlo to samé co se Samem,ale postupovalo to k úplnému odmítání prsu,byla drobek a tak jsme se bála aby nehubla,a možná i předčasně ale začla jsem dokrmovat UM,takot to bylo 5 měsíců a pak se odstavila úplně,těhu mlíčko ji nechutnalo už vůbec,doteď mám výčitky že jsme mohla udělat víc,ale času bylo méně nemohla jsme zkrátka jen sedět a kojit jak to šlo s malým,Sam měl dva roky a taky mně potřeboval a malá spíš než pila tak řvala,po UM byla spokojená jsme ráda že 5 měs měla líčko i odemně,lepší než ic,snad to teď půjde trochu dýl ale nevím nevím 😕

edeltraut
10. čer 2012

@schnek To mi povídej, já byla ve stejné situaci těhotná/kojící od června 2001 do února 2006 😀. Musím to zaklepat, ale tělo to zvládlo dobře 😀 - se neošidím 😀.
Ani jedno z dětí po odstavení UM nechtělo - zkoušela jsem všechno. Tak jsme museli dávat pozor, aby měli v jídelníčku dostatek mléčných výrobků.

@saminomimino To bych si přála, aby moje dítě po roce usoudilo, že už mu mlíčko od maminky nechutná a bez stresu a řevu se odstavilo. 😀

jituneli
10. čer 2012

Taky bych chtěla, aby na to už konečně přišel, že už není mimís 😀 Jenže náš chlapečín má prso i jako uklidňující prostředek, protože odmalička nechtěl dudlík, takže když se potřebuje zklidnit, tak přijde a dudlá mi prso 😀

edeltraut
10. čer 2012

@jituneli No úplně vidím naší Elu 🙂. To byl ten samej případ, při usínání, pro uklidnění a celou noc místo dudlíku! 😀 Soucítím....

sarkav
10. čer 2012

@schnek ty jo,tak to jsi dobrá že bys ráda ještě jedno mimčo....já se děsím jak to zvládnu se 3 i když proč ne, velká rodina je super, když jsou prostory a finance......ale u nás už určitě ne, byl by to zase kluk a ti moji mi budou naprosto stačit 😀

@jituneli mě třeba vůbec nevadí kojit na veřejnosti, kojila jsem i na dětském hřišti, v obchodáku,prostě všude když bylo potřeba,ale zase 2 letý dítě to už mi přijde takové divné,přeci jen to mlíčko už tak nutně nepotřebuje a hlavně mě to už obtěžovalo a taky to odstavování bylo složitější...

@saminomimino říká se že nejdůležitější je kojit do 6 měsíců a to jsi splnila 😉

jituneli
10. čer 2012

edeltraut Prosím Tě, co na vás nakonec zabralo? My už jsme pár věcí zkoušeli, bohužel zatím je to pořád stejné 😉

sarkav Mně to vadilo s Nelčindou, to jsem vážně kojila v soukromí, ale Luký mě tak vycvičil, že jsme kojili v sedě, ve stoje, na bobku, prostě kdekoliv kdykoliv 😀 Každopádně ty dva roky se blíží, a to si myslím, že je opravdu načase s tím přestat 😉

edeltraut
11. čer 2012

@jituneli U nás byla nejhorší noc - přes den jsem jí vždycky nějak zabavila a začala jsem jí dávat spát do kočáru - tam jsem jí kojit nemohla 😀. Nakonec se musel uvolit tatínek a tři noci vydržet a spát s Elou - já jsem spala ve vedlejším pokoji, pak už to nebylo tak strašný a nechala se přesvědčit, že na žízeň je dobrý i čaj....
Švagrové zabrala hořčice na bradavky, to malýmu nechutnalo. Naše Ela byla tak žravá, že jí ani křemžská nevadila 😀.

jituneli
11. čer 2012

@edeltraut Člověče, to je věda, to kojení 😀 Hlavně v tomto případě to přestávání 😀 Já taky zkouším vysvětlit, nedat, nebo dát něco jiného, jenže je řev a já podlehnu 😀 Teď chci zkusit homeopatika, aby se mi přestalo tvořit mlíčko, jestli by to taky pomohlo, kdyby nic neteklo 🙂 Zkusím ledasco.

edeltraut
11. čer 2012

@jituneli On, když bude pít, tak se ti mlíko bude tvořit pořád. Já jsem měla prášky na ukončení laktace a bylo mi důrazně vysvětleno, že pokud jí budu kojit, jsou mi k ničemu.... 🙂 Jediná rada - pevné nervy a vydržet pár dní řevu 😀.

jituneli
11. čer 2012

@edeltraut A já si bláhově myslela, že to půjde mírovou cestou 😀 😀 😀 Bez řevu 😝 Ale vzhledem k tomu, že můj mestr.cyklus je velmi nepravidelný, spíš nijaký, dost to přičítám právě neustálému kojení, a chci mimí, tak s tím prostě budu muset něco konečně udělat, důvodů je spoustu, doufám, že najdu tu sílu 😝

edeltraut
11. čer 2012

@jituneli Já jsem u Ládíka měla od doktora jasný pokyn "přestat kojit", když jsem ještě po třetí návštěvě pořád kojila, tak jsem dostala takovej sekec, že hned ten den jsem ho odstavila. 😀
S otěhotněním během kojení jsem fakt problém neměla - ani nevím jak se to stalo 😀 a manžel samozřejmě také ne 😀
Eliška byla jinej případ, byla jsem za noc i 10x vzhůru, to se fakt nedalo. Spala s námi v posteli a prso měla v puse téměř pořád, běda, když jsem se pohnula 😀.
Tak držím palce!

jituneli
12. čer 2012

@edeltraut My to máme s Lukým poněkud podobně, spí se mnou v posteli a budí se tak třikrát za noc a uspí ho zase jenom prso 😀 Takže jsem se rozhodla, že mu přes den vůbec nedám, dnes jsme to dopoledne skoro zvládli🙂, ať si zvykne, že to prostě nebude, kdy on chce a na uspávání to zatím nechám, ať to zase není tak drastické 😀 Do Lukýskovo dvou let to dokážeme 😀
Plodní jste teda dost 😀 U nás to chvíli trvalo u obou dítek, tak uvidíme, jak rychle to bude dotřetice 🙂

saminomimino
autor
12. čer 2012

@edeltraut jj i já kojila a otěhu a to to předtím tak hopem nešlo i bez kojení,hold to tak mělo být 😉

saminomimino
autor
12. čer 2012

jinak vám tedy to odstavování a vůbec závisláčky na kojení nezávidím,mně to sice mrzí to krátké kojení dcerky ale ona i přesto že se dobře chytla po porodu velký jedlík nebyla a na mlíčko taky moc ne,že by i teď jako starší dítko vypila třeba 180-200ml mlíka na zátah ani omylem ,to Sam byl mamánek mlíčko měl rád a po prvních měsících hrůzy se kojení jen dařilo,nebyl vyloženě závislák,v posteli snáma spával dlouho ale nikdy jsem ho nekojila v leže,nešlo mi to, vždy v sedě a pak jsem ho pokládala,takže asi i tím nevznikla taková závyslost,no a pak už pila fakt jen tak aby se neřeklo, kolem toho 15 měsíce a na dovče v Egyptě se odstavil zcela a sám od sebe,až mně to mrzelo 😢

jituneli
13. čer 2012

no, uvidíme, jak to půjde, teď jsem mu prostě řekla, že jen na spinkání a včera se nám to normálně dařilo, že jen v poledne a večer na spaní si dal, samozřejmě se v noci asi třikrát vzbudil, to si dal, ale přes den prostě ne, tak třeba nám to takhle pomalu půjde 🙂 I pro mě je to takhle lepší, než ho najednou odstřihnout 😀
A ještě mi, holky, řekněte, jestli jste měli všechna těhotenství stejná, nebo úplně jiná? Já třeba obě dvě naprosto stejná, na to, že máme holčičku i chlapečka, tak i chutě byly snad stejné, i začátky dost podobné, jen u Lukýska jsem trochu zvracela, u Nelčindy ne, ale špatně od žaludku mi bylo 🙂

edeltraut
14. čer 2012

@jituneli To jo, první se nám zadařilo hned první měsíc, druhé (neplánované) ani nevím a třetí taky hned první měsíc po vysazení HA. Jinak u prvních dvou těhu jsem nějak podvědomě tušila co se mi narodí, teď tedy vůbec nevím a popravdě nebýt pořádného pupku, tak ani nevím že jsem těhotná 🙂 A o tom, že bych tušila, co se nám narodí? Ani náhodou 😀.

schnek
14. čer 2012

@edeltraut tak to bych tipla kluka 😉

edeltraut
15. čer 2012

@schnek Tak ti teda pěkně děkuju 🙂. Je fakt, že mi kluka tipují všichni, ale já bych trošku radši holčičku 😉.

schnek
15. čer 2012

@edeltraut abych řekla pravdu, mé tipy celkem často míří vedle 😀

edeltraut
15. čer 2012

@schnek 😀 moje taky 😀

schnek
15. čer 2012

@edeltraut ale zase u sebe jsem se trefila podruhý i potřetí 🙂

edeltraut
15. čer 2012

@schnek To já jsem se u sebe trefila taky 🙂, ale teď nemám ani tucha.... Jen břicho se mi zdá kulatý jako na holku a pro sladký bych vraždila! 😀

schnek
15. čer 2012

@edeltraut já zas kulatý měla s klukama a s Aničkou špičatý 😀