Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

irbi
15. čer 2012

Ahoj holky, tak se přidávám. Jak to tak vypadá, taky čekáme třetí mimi. Nebylo to plánované a já vůbec nevím co mám dělat. V pondělí jdu k doktorovi, přemýšlím i nad potratem, vůbec nevím co mám dělat. Bojím se jak to vše zvládnu. Pořád jen bulím a nevím jak se rozhodnout.

petja
15. čer 2012

@irbi ahojky,před rokem jsem našla taky // na testu a vůbec ne plánované.Teď jsem trojnásobná máma a už nikdy bych to nechtěla jinak.Ta třetí je největší zlato hrozně hodná,věřím,že tím,jak jsem byla nakonec vyrovnaná,i,když ty // se mnou zamávaly pořádně! Pak mi ale moje já řeklo,že to dítě chci a tak ho mám.To je jedinné co si musíš odpovědět,chci ho,nebo ne?

irbi
15. čer 2012

Na jednu stranu chci, na druhou se bojím. Už ted jsem na to skoro všechno sama. Manžel extra nepomáhá. Sice se na mimi těší, ale vím, že ho to změní na chvilku, pak se vrátí vše do starých kolejí. Bojím se, abych si potrat zas pak nevyčítala. Je mi hrozně, vůbec nevím co mám dělat.

schnek
15. čer 2012

@irbi já se s třetím rozhodovala asi 14 dní, bylo to hrozný, pořád mi táhlo hlavou, že jsme prakticky s manželem na rozvod, v září nastupuju do prváku na vysokou, jak to zvládnou starší děti (Matoušovi nebyl ani rok), jak to utáhneme finančně atd, jestli by nebylo lepší jít na UPT, přitom jsem ho moc chtěla. Nelituju, že jsem se rozhodla, jak jsem se rozhodla 😉

jituneli
15. čer 2012

Tak to my třetí mimi chceme dobrovolně 🙂 Vždycky jsem si přála velkou rodinu a s mým mužem jsem věděla, že to zvládneme. Nedovedu si představit, že bych byla těhotná nechtěně, jak by se člověk zachoval stejně nelze říct, pokud v té situaci prostě nejsi, ale myslím, že pokud ty víš, že to mimi chceš, aniž se díváš na ostatní pro a proti, tak jdi do toho, pokud sama cítíš, že ne, tak to tak je. Každopádně, a to spíš řeknou holky, co už tři děti mají, je to určitě nádhera vidět je všechny spolu 🙂 , prostě zázrak. 🙂

irbi
15. čer 2012

Děkuju všem. Jak říkám, pořád nevím, potácím se v tom. Uvidím co mi řeknou v pondělí, taky záleží v kolikátém týdnu jsem, pokud bych byla nějak dýl, už bych ho nedokázala dát pryč. V kolikátém týdnu se objevuje srdíčko? Už se i začínám modlit, at mi ten nahoře dá nějaké znamení abych se rozhodla správně.

jituneli
15. čer 2012

Srdíčko se tvoří v pátém týdnu a na konci už prostě ťuká 🙂 Ať se rozhodneš jakkoliv, bude to správné.

petja
15. čer 2012

@irbi a věř,že pokud se budeš kolem se be dívat,určitě ti ho dá!

katschka
15. čer 2012

@irbi Ségra řešila tutéž situaci. Jen nebyla těhotná po třetí, ale řešila jestli si nechat čtvrté dítě. Přesně jak píšeš. Manžel nepomáhá.. ani extra moc.. on prostě nepomáhá vůbec. Když dojede nakoupit jednou týdně větší nákup, tak to je úspěch. Ségra s děckama obíhá kroužky, školy, školky, dělá úkoly, řeší placení, atd... A on má práci. Nicméně šla na utz pro potvrzení, že je těhotná a prý když viděla, že už je to malinkatý človíček, tak nemohla jinak, než si to mimčo nechat. A teď je to krásný dvouletý kluk a jsou všichni šťastný, že ho mají. Prostě jen trošku větší rodinka, no. 😀 My taky čekáme třetí, taky neplánovaně.. taky byly dvě čárky hodně velký překvápko. No, pak mi doktorka řekla, že mam těsně u miminka hematom a cystu a že si myslí, že stejně potratím. Začala jsem se dost bát a bylo jasno... prostě když to mimčo chceš, tak si ho nechej. Zvládnout se dá všechno, ale pocit, že jsi dala pryč dítě, který jsi mohla zvládnout.. to se moc nedá. Mamka si to takhle vyčítá dodnes. Ale ať se rozhodneš jak chceš, nikdo tě odsuzovat nebude. Nikdo není ve tvé situaci a nikdo neví, co prožíváš a tak... Držím palce, ať je tvé rozhodnutí správné!!! 😵

tanka72
15. čer 2012

@irbi nejsem v tvé kůži,není to jednoduché,všechno uvážit,hlavní ale je,že miminko už je tady s vámi u tebe.Už je živé a hlavně Vaše.To,že váháš je moc dobře,máš čas se trochu připravit.Rodina si na další dítě zvykne rychle,děti už máš starší a tři nejsou zas tak šílený počet.V hloubi duše si popřemýšlej,jak to budeš snášet další roky,pokud by jsi se rozhodla,že se nikdy nenarodí.Dávat život můžeš jen ty 🙂.Každopádně nikdo není v tvé situaci,rozhodnutí je jen na tobě.Moc ti přeji hodně síly a odvahy.

edeltraut
15. čer 2012

@irbi já jsem neplánovaně otěhotněla, když bylo synovi 14 měsíců. Byla jsem z toho docela vedle a tři týdny jsem se s tím smiřovala a dá se říct, že probulela. Na potrat jsem tehdy ani nepomyslela, jen jsem musela tu novou situaci zkousnout 😀. Dneska jsem šťastná, že je mám. Nyní čekáme třetí a manžel by se do dvou let nebránil ani čtvrtému (já ne, já si chci mimčo tentokrát užít 🙂). Nevím, jestli jsme divný, ale v domácnosti ani s dětmi mi manžel nikdy moc nepomáhal. Není to žádný flákač, dře v práci jako mezek a když je "doma", tak zvelebuje domeček, zahradu nebo se stará o zvířectvo. Když je třeba, tak se o děti postará na jedničku a mají perfektní vztah, to je důležité 😀
Držím palce a přeju hodně štěstí!

staninka77
16. čer 2012

Ahojky děvčata. 🙂 .
Všem přeji moc hezkej sluníčkovej den.
A vítám tu nové maminky co budou mít více dětí.
Holky nevíte nekterý jak na holku aby nám vyšla dík co teda máte holčičky.
Dneska tu budeme večer grilovat 🙂 .A taky maličko si oslavím narozeniny které mám dneska je my 35.tel a jen mám strach že jsem na to už stará co myslíte.
Jdu si vás přečíst. 🙂

staninka77
16. čer 2012

@irbi-Já bych nedokázala jít na potrat bála bych se toho hodně.
Mimíska bych si nechala i kdyby bylo vše jen na tobě.
Ale je to tvoje volba jak si to uděláš takové to máš.
Moc budu držet palečky,a rozhodni se dobře.Já bych si moc přála mít další miminko a aby to vzaly všeci z naší rodiny hlavně moje mamina ta si nepřeje abych měla dítě když už mám tři. 🙂

saminomimino
autor
16. čer 2012

@irbi já zažila podobný šok před 8 měsíci a to jsem byla 4 měsíce od porodu dcery,myšlenka na potrat tedy neproběhla ani omylem,nezastávám tento zákrok pokud nejde o velmi vážné důvody jako je třeba zdravý...
nelituju a věřím že ani litovat nebudu na malou se těšíme všichni,rodina nás podporuje a odpočítávám minuty do porodu,určitě neudělej ukvapený závěr

saminomimino
autor
16. čer 2012

@irbi srdce bije cca od 4 týdne na uz bývá vidět až kolem 6-7tt

saminomimino
autor
16. čer 2012

@staninka77 gratuluji k narozkám,35 je krásný,na poslední dítko ideál,neuznávám ovšem první dítko v 35 a ještě vymodlené přes IVF,vím že někdy jiná cesta není ale na to dotyčné měli myslet dřív,hold dnešní doba je o penězích a kariéře potom děti,a diví se že to nejde,jak na holku netuším,vím že s dcerou jsem asi otěhu den po ovu,že si vajíčko počkalo ,ale jestli jsou nějaké babské rady zárukou,tomu moc nevěřím,stejně je to ve hvězdách a myslím že to neovlivníš,třeba to má vyjít a bude to holka

saminomimino
autor
16. čer 2012

@staninka77 já se třeba strašně bojím že bych nečekaně otěhu po čtvrté,nikdy mně nenapadlo že lze tak snadno otěhu,žádné dítko se nám nepodařilo hned krom posledního,prášky brát nechci a jiné metody mohou snadno selhat,nikdy bych nedokázala jít na potrat, s tím bych neuměla žít ale zároveň 4 dítko už bych nechtěla,fakt se toho v budoucnu dost obávám

januzza80
16. čer 2012

@staninka77 Ahojky Staninko,ve 35letech 4ditko je ok,kdyby bylo prvni,tak asi ne,ale ty uz vis co mas delat a co te ceka.No a nam se dcera podarila neplanovane,tak bohuzel neporadim.

staninka77
16. čer 2012

@saminomimino-Díky moc třeba se to ještě podaří do konce toho roku ale okolí se docela bojím jak na to budou reagovat a ještě i ta hypotéka tak fakt nevím zda jít nebo né.
A ta moje mamina.
Kdyby měla první v tak by mi to nevadilo,kdybych měla problémy z otěhotněním.A taky o to zdraví jde že bych do toho jistě nešla.
Mám kamarádku má více dětí ale to už je jejich věc do toho se nemohu plést.Má nějaké zdravotní problémy a čekají další miminko já kdybych věděla že mám problémy a to ještě zdravotní nešla bych do toho vubec. ☹ i kdyby my to trhalo srdíčko nešla jde především o starší děti a o mě.Prostě šílenost.
@januzza80-I tobě děkuji pochvílách holky čtu ale moc se my nelíbí ten postup před otěhotněním.
Moc ti díky snad se mimíska dočkám. 🙂

schnek
16. čer 2012

@staninka77 o tom, jak na holčičku, je tu téma, myslím Ako na to, ked chceme dievčatko, zkus pohledat 😉 za mě zkusit sexík ještě před plodnýma dnama, tak 5 dní před ovu. Aničku máme ze 7DC, že prej neplodný dny, to určitě 😀

@saminomimino hele, ani mi nemluv...já byla na koci února zase těhotná 😲 Byli jsme z toho s manželem tak paf - pokaždý jsme se chránili, žádnou chybu jsme neudělali a stejně... šla jsem si k dr pro tělísko a odcházela s fotkou z UTZ. Ale nevyšlo to a fakt jsme byli rádi 😔 Sice jsem si teď nedávno říkala, že bych tak začínala cítit pohyby a řešila pohlaví... ale stejně jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo.

saminomimino
autor
16. čer 2012

@schnek tak to je dobrý,já bych 4 fakt nechtěla,a rozhodně ne teď,možná někdy dáááleko později ale chci si taky užít dítka co už mám,nejen rodit

tak s tou holkou nevím,já tutově u malé otěhu po ovulaci,a jestli se holka udělá před ovulací,tak jsou zde babské rady na nic 😀

schnek
16. čer 2012

@saminomimino byla jsem fakt zoufalá. Úplně jsem cítila, že je to špatně, že nechci.

saminomimino
autor
16. čer 2012

@schnek asi to vycítili i malé a vyřešilo se to ještě že tak,byla to ta nejlepší cesta i když i samovolný potrat není na psychiku to nej ale člověk aspoň ví že příroda rozhodla sama 😉

schnek
16. čer 2012

@saminomimino no, já sice napsala, že to nevyšlo, ale popravdě, byla jsem na UPT.

schnek
16. čer 2012

tím" nevyšlo to" jsem myslela, že i když jsme 2 týdny řešili, že by se to možná dalo a mohli bychom to zkusit, nakonec jsme se rozhodli, že ne. Tentokrát to prostě opravdu nešlo.

edeltraut
17. čer 2012

@saminomimino To já už bych taky čtvrtý nechtěla 🙂 - teď si chci mimíska náležitě užít 🙂, ale kdyby náhodou, tak bude určitě chtěné - sic neplánované 😀. Manžel by si klidně za dva roky pořídil ještě jedno - já ne, chci si užít mrňouska a za chvíli začne puberta těm starším, takže o zábavu budeme mít postaráno 😀.

irbi
17. čer 2012

@schnek můžu se zeptat v kolikátém týdnu jsi byla na UPT? A jak to probíhalo? Díky

saminomimino
autor
17. čer 2012

@schnek aha,tak já bych asi na potrat nešla,záleželo by na okolnostech ale raději bych si "pokazila" svoje plány,než žít s tím že jsme šla na potrat,jsem v tomto na sebe asi moc krutá ale těžko bych se s potratem srovnávala zvláště když za toto malé nemůže,vždy je to na rodičích,jejich chyba,ale tím samozřejmě nesoudím nikoho ani tebe!!!!třeba jednou taky budu muset uvažovat jinak ☹

saminomimino
autor
17. čer 2012

@edeltraut já vím že by jsme si ho taky asi nechali,museli by se zvážit okolnosti,taky aby jsme je uživili,ale raději už fakt budem dávat extra bacha,myslí že aby to ujelo 2x je fakt velká neopatrnost a nerada bych aby to pak muselo odnést to dítě

edeltraut
17. čer 2012

@saminomimino plně souhlasím 🙂. Já jsem byla ponaučená s Eliškou... 😀, ale nakonec ta lekce stála za to 😉.