Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

schnek
6. zář 2012

@axi81 aby to špatně nevyznělo - nikoho nesoudím. Každá z nás dělá to, co si myslí, že je pro její dítě nejlepší. A dělá věci z nějakých důvodů podpořených životní zkušeností, radou těch, které považuje za zkušené a znalé nebo z jiných obdobných důvodů. Jedny to vede směrem očkovat a druhé směrem neočkovat. V ČR máme ten problém, že jakmile se vychýlíme jakýmkoli směrem mimo středový proud, setkáme se přinejmenším s rýpáním, abvykle s těžkou kritikou. A to není jenom u očkování, že jo. Myslím, že je fajn, když člověk může slušně prodiskutovat své názory a postoje, a je-li zájem, podpořit je zdroji, ze kterých čerpal 😉

axi81
6. zář 2012

@schnek Mrkla jsem na tu malou Milenku - když se na ni člověk dívá, má chuť těm doktorům fakt ustřelit hlavu...a sobě nafackovat. Přísahám, že se asi opravdu začnu zajímat o každou jednotlivou vakcínu, kterou bych měla dát naočkovat. Ještě si k tomu pokusím načíst víc. Každopádně děkuji za informace a odkazy.
Na svou obranu bych ráda uvedla, že fakt, že v mé blízké rodině je a bylo spoustu lékařů, hodně se v tomto prostředí pohybuju a vlastně i pracuju (nejsem zdravotník) a to, že opravdu nemám s lékaři žádné negativní zkušenosti co se jejich odbornosti týče, mě ani nenapadlo pochybovat o tom, že očkování jimi předložená mohou mít tak fatální následky.
Ale Milenčiny oči mě opravdu nutí se nad tím zamyslet. Musím, kvůli svým dětem.

saminomimino
autor
10. zář 2012

@axi81 příběh malé Milenky je děsívý a smutný,ale nutno podotknout že v tomhle právě sehrálo svoji roli neinformovanost a selký rozum rodičů,protože kdyby se mé dítě po očkovaní,jakém koliv,dostalo do nemocnice a bylo ohroženo na životě,nejen že už neupravuju očkování,ale neočkovala bych vůbec,očkování totiž není pro každého to uvádí i sami výrobci,někteří,Milenka mohla žít nebýt toho posledního očka které ji definitivně připravil o imunitu a tělíčko si znemocí neporadilo,stačilo jen tu vakcínu nedat,já bych ji nedala....

schnek
10. zář 2012

@saminomimino ono se lehko říká, co by kdo udělal, kdyby... že jo. Já už bych dneska nenechala dítě v nemocnici ani na vteřinu samotný. Do dneška mě trápí, že jsem si nevydupala, že tam budu přes noc třeba i na židli vedle postýlky, ale budu. Když si představím, jak muselo Matoušovi být, když do tý chvíle nebyl zvyklej být bez nás a najednou mezi cizíma, v kleci, bylo mu zle a navíc totálně šílel z kohokoli v bílým plášti... dala bych si pár facek. Ale stalo se a už s tím nic neudělám. Z takových situací je třeba se poučit a stejné chyby (bohužel někdy tak fatální) neopakovat.

eloana
10. zář 2012

holky ono to je tezke.... kamaradky syna stipla vcela dostal alergickou reakci.... zavolali zachranku,ale ta je automaticky odveze do Liberce tam ji kluka vzali a rekli at prijde zitra, ze ho davaji na jipku kam rodice nesmi..... a nic s tim neudelas... maximalne mohla sedet na chodbe a stejne kluka nevidela a nepustili ji tam.taky deti nikdy nenechavam v nemocnici samotne, toto by pro me bylo silene:((( Jinak pribeh milenky znam:((((

doli1
10. zář 2012

ahojky tady jede ošemetné téma 🙂
já očkuji ne teda vše a očkovat budu.vim že se něco může stat ale je to docela malé pravděpodobnost.je víc očkovaných dětí než umrtí. nikdy bych si neodpustila to že dítě umřelo a já pro to něco mohla udělat a neudělala to. vim že to může byt i naopak ale pak je to jen velká náhoda. příběh Milenky znám je to smutné ale hlavní vinu v tomto nemělo jen očkování ale pochybení několik doktorů i rodičů.znám ten příběh od začátku kdy psala den po dni že se něco děje a ze začátku tam moc o očkování nebylo ale spíš o tom že bratr donesl dom pásoví opar který v některých případech oslabené imunity může dojít k zánětu mozkovích blan.
miluji vymoženosti této doby, které mi pomáhají uhlídat moje dítě. monitor dechu,chůvičky atd. jak tu někdo psal nástrahy života jsou na každém kroku a jen andělé můžeme prosit aby nám ty děti hlídali ale pokud i já něco pro to mohu udělat tak to udělám.
každý na to máme jiný názor jak jsem psala ošemetné téma 😀

jiank už jsem si jistá, že citim pohyby prcka 🙂

eloana
10. zář 2012

@saminomimino
@schnek holky zajimalo by me ......ted jsem volala dr. Ze chci odjelozit priorix jednu davku a druhou chci eventuele na jare jrnze uz je problem.uz budu zarazena do nezodpovednych matek hlavne doktorka na me vybali argumenty....mam siceVS 'vzdelni ale doktor nejsem. Zajimalo by me jak odmitate ockovani nebo posunujete?

schnek
10. zář 2012

@eloana já jsem říkala, že nechci očkovat do chřipkovýho období atp., odsouvali jsme a odsouvali, no a pak doktorka pořišla s tím, že jestli teď nezaočkujeme, tak už jí musíme podapsat odmítnutí, tak jsme to udělali. Na tohle očkování používám jednoduchej argument - moji rodiče ho taky nemají a přežili 🙂 je to živá vakcina, nemoci byly dřív běžné dětské, ochrana není 100%, i očkovaní se nakazí atd. No a když dra začala s tím, že jestli jsme ochotni vystavit dítě těm a těm rizikům - ano, jsme.

eloana
10. zář 2012

@schnek my jedno uz mame....ja prave nechci ockovat ted na podzim protoze pak je furt nemocny((((

schnek
10. zář 2012

chce to obrnit se trpělivostí, nenechat se zvyklat (pokud jsi rozhodnutá), opakovat že nebudete očkovat, že až později (pokud později), prostě jak zaseknutá deska. Podle mě absolutně nemá smysl na doktory vyrukovat s nějakýma studiema atp., já jsem rodič a tohle považuju za nejlepší řešení. Máte jiný názor, fajn, respektuji ho, ale rodič jsem já a jedná se o moje dítě, nashledanou. Pro očkování MMR neexistuje v legislativě strop, tedy kdy nejpozději by ho mělo dítě mít.

eloana
10. zář 2012

@schnek hexa vakcinu u tretiho chci.....mam kamaradku,ktera ve 3 letech chytla detskou obrnu,ale uz k tomu nechci ten prevenar

schnek
10. zář 2012

@eloana a byla očkovaná? jinak to o komunikaci s lékaři - to je pro jakýkoli případ, obykle se tě budou snažit hnusně tlačit do kouta a psychicky vydírat, je třeba s tím počítat, pokud se rozhodneš jakkoli vybočit z davu 😉

eloana
10. zář 2012

@schnek nevim je ji 32 let.... chytla ji asi ve 3 letech je ochrnuta na pulku tela,ale vede plnohodnoty zivot -da-li se tomu rici ma 2 deti🙂) normalne si hrala s detma,pak se ji protocily oci a upadla do bezvedmi:(

eloana
10. zář 2012

@schnek me nejvice stve,ze ockuji pri rymach atd......tehdy podle me vznika problem.konkretne prevenar by se nemel pri sebe mensim nachlazeni,ale malo ktery pediatr se tim ridi

schnek
10. zář 2012

@eloana tak to očkovaná být musela.

axi81
10. zář 2012

Holky, můžete mi to nějak osvětlit..? Ty živé vakcíny jsou nějak agresivnější než ... neživé ..? Prevenar je živý? Vím, že před měsícem měla mladší dcera očkování - myslím, že to byl zrovna ten prevenar a sestřička mi právě říkala, že u je to ta živá vakcína, reakce 6 - 12 den. U nás teda reakce skoro žádná, jen v tu dobu měla trochu rýmu, ale jinak pohoda.

Je pitomé, že ani pořádně nevím, co jim kdy očkují. Já dbám jen na to, aby u každého očkování byly zdravé. Já se v těch vakcínách ani pořádně nevyznám, vždyť všude v časopisech, rádiu i tv samé reklamy na různá očkování, já už ani nevím, na co, i v těch nemocech se ztrácím...a pak jsme zblblé úplně všechny, co si o tom nepřečteme pořádné informace 😒

eloana
10. zář 2012

@axi81 podle me ziva vakcina je priorix spalnicky,zardenky atd.....

schnek
10. zář 2012

@axi81 neživá obsahuje přímo ty protilátky, živá vyvolá reakci imunitního systému, který vytvoří protilátky

eloana
10. zář 2012

tak jak jsem pochopila, tak rozmezi je 6-10m no tak ot je mozna lepsi dat ted nez v zime...... na druhou stranu jednu davku uz mame.....
dale pravdepodobne bude mit malel funkcni pouze jedno varle- takze je pro nej chytit priusnice ci zardenky docela blbe:((((

schnek
10. zář 2012

@eloana 2) Přeočkování se provede za 6 až 10 měsíců po provedeném základním očkování, v odůvodněných případech i později s tím, že horní věková hranice pro podání očkovací látky není omezena.

To znamená, že běžně se provádí 6-10m po první dávce, ale lze i později a horní hranice není omezena 😉 resp. omezena je obvykle tím, že to po tobě bude vyžadovat školka.

baca
10. zář 2012

@doli1 teda tiše závidím, já u obou až ve 22 tt
@eloana manžel má tayk jen jedno, prodělal v dospělosti silný zánět a jedno mu odešlo, i tak je ale plodný dost, a to měl před prvním blbý spermiogram a hnali nás na ivf, což jsme odmítli

eloana
10. zář 2012

@schnek me prave sestra rikala, ze to pak propadne to prvni ockovani

schnek
10. zář 2012

@eloana jak vidíš, legislativa to umožňuje. Pokud vím, tak problém je u rozočkovaný hexy při těch prvních dávkách, ale jinak jsem o tom neslyšela.

eloana
10. zář 2012

@baca malej mel od narozeni nesestouple byli jsme na operaci,ale bohuzel neroste:((( takze nas ceka zas pregnyl jestli se chyti
@doli1 syna jsme taky citila od 14tt byl cilej🙂 toto je asi line neb zatim nic necitim

eloana
10. zář 2012

@schnek diky no pokud to pujde chci co nejdele.. alespon na jare neb proste ted na podzim mu to zas rozhodi na celou zimu imunitu

schnek
10. zář 2012

@eloana když jsem se nemohla rozhodnout, tak jsem si promyslela, co považuju za horší a lepší variantu, resp. čeho se víc bojím - zeptej se sama sebe, jestli se víc bojíš, že to šoupnete a budeš mít dojem, že dítě vystavuješ riziku nákazy (za mě šance téměř nulová), nebo se víc bojíš, že mu na zimu nabouráš zdraví a bude marodit (za mě šance značná). Když si na tohle odpovíš, budeš mít jasno 😉 Na řeči doktorky a sestřičky se můžeš vykašlat, ony za tebe nebudou řešit starosti navazující na (ne)očkování 😉

saminomimino
autor
10. zář 2012

@eloana prostě řeknu že odmítám a hotovo,jak to pobere je jejich problém, mimo to u MMR není stanovena hranice do kdymá být naočkované takže je lze posunovat jak je libo