Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

veruska007
17. srp 2012

@sarkav Kolegyně z práce taky otěhotněla k dvěma velkým klukům... a nakonec měla třetího kluka. Ale teda říkala, že ve vyšším věku už je to s miminama mazec. Já když vzpomenu, jak jsem ve dvaceti pařila celou noc a byla po třech hodinách spánku jako rybička... teď si připadám jak pěkně chcíplá rybička 😝

sarkav
17. srp 2012

@veruska007 někdo si to v pozdějším věku užije víc, někdo míň, já jsem ráda že už to budu mít zasebou 😉

staninka77
17. srp 2012

@veruska007-je fajn že chlap je v naprostém pořádku a že se mu ta zprávička moc líbila... 🙂 .
Alespon nemusíš věci schovávat do sklepa nebo k rodičum že.
Kočárek vše máš a to je fajn nemusíš nic kupovat.Zhánět i holka muže mít některé věci po klukách. 🙂 😉 😉 😉

staninka77
17. srp 2012

@sarkav-Kočárek už máte vybranej a jakej budeš mít je škoda že jsi se nezeptala mám jeden kočárek kterej bych i ráda prodala je tři roky starý a vubec nevím kam ho dát a kam prodat.Věci jsem taky už dala pryč všechny co jsem doma měla.

numerenka
18. srp 2012

Všechny vás zdravím holky, tak dnes k nám dorazil kočárek a jsme z něj nadšení 😀 Je sice už po jednom dítěti,ale nový vychází na 20.000,- a my ho pořídili za 8.000,- takže spokojenost. Zatím jsme nenašli jedinou chybičku, jeli jsme k babičce a skvěle se řídí 🙂 Už se nemůžu dočkat kočárkování. Jinak korbička úžasně velikááá.

sarkav
18. srp 2012

@staninka77 já už kočárek mám, chtěla jsem jen ten typ co jsem si koupila. a to bebecar, tak ho zkus dát na bazar a prodat a nebo schovat pokud opravdu chceš ještě jedno mimčo 😉

sarkav
18. srp 2012

@numerenka gratuluji a jaký kočárek máte?

numerenka
18. srp 2012

@sarkav : Máme TFK Jogger Twist 🙂

sarkav
19. srp 2012

@numerenka už jsem mrkla do alba, dobrý výběr, určitě se bude dobře jezdit 😉

baca
19. srp 2012

Ahoj holky, tak jsme se dnes vrátili z dovolené, no spíš to byl očistec. Marek imrveré ječel, nechtěl do kočárku a já jsem ho musela zahat, u jídla taky pořád nahánění. Jíst on nebude, nemá čas, radši bude lítat do hospody a tam nebo tam...
Dnes ráno se vykakal, tak jsem to šla odnest dva metry do záchodu a jdu zpátky a on se mezitím dovykadil na koberec asi na tri kupky a ještě se v tom prošel...

V úterý jsme byli na tom placeném screeningu, tak utz byl ok, ale mám špatnou krev, nízké pap a vysoké hcg, takže zas vyšší riziko na downův syndrom. Za 2 týdny jdem na genetiku, tak jsem zvědavá, co mi tam nabídnou, no beztak odběr plodovky, což teda moc nechci. I když doktorka , která mi sdělovala po telefonu výsledky, mi naznačovala, že se to tak občas stává a že sio netroufá tvrdit, že naše miminko bude nemocné. Ale prostě zas do konce těhotenství klid asi nebude ☹ Už to tak bylo u Marka, ale tam vyšel první screening dobře, špatné byly až triply.

kett
23. srp 2012

@baca tak to s tebou opravdu citim. Byla jsem na screeningu vcera a vysla mi hodnota PAPP-A 0,312 MoM. Takze dost nizka. Hcg v pohode. Ale po vsech dalsich merenich vysel celkove screening negativni. Pry urcite procento zen nizkou hodnotu PAPP-A ma a ani ne nevi proc. Tak doufam, ze jsem ten pripad, jinak nechci ani myslet. U deti nevim, jestli jsem tu hodnotu mela vubec merenou, mam jen vysledky tech standardnich mereni z UTZ.
A kolik ti vyslo NT? to bylo dobre?

baca
23. srp 2012

@kett
nt mám 1,4, nosní kost přítomna, takže utz je ok
ty hodnoty pap a hcg teď z hlavy nevím, mrknu se a kdyžtak napíšu zítra, hcg bylo kolem 4, norma je pry do 2

saminomimino
autor
24. srp 2012

@baca gratuluji k dobrým zprávám 😉

baca
24. srp 2012

@saminomimino
to je asi omyl, žádné nové dobré zprávy nemám 🙂 utz jsem na screeningu měl av pořádku, jak píšu výše, ale mám nízké papp-a a vysoké hcq, na genetickou konzultaci jdeme až 3.9, tedy 3 týdny po screeningu

saminomimino
autor
24. srp 2012

@baca aha tak já to špatně pochopila,určitě to bude dobré 😵 😵

axi81
24. srp 2012

Ahoj holky, ráda bych se přidala, jestli by to šlo... 🙂 Plánovaně čekáme třetí... Můžu se zeptat...nevím, jestli je to hormonama, únavou teď na začátku nebo čertovským obdobím mladší dcerky...je normální, že furt přemýšlím nad tím, zda to bylo vůbec dobré rozhodnutí..? Mě se to zatím ani nikomu v okolí (ani v rodině) nechce říkat, mám obavy z reakcí... Pár nejbližších už to ví...reakce různé... 😒 Mé první pocity byly super, ale někdy se fakt přistihnu, že pochybuju... ☹

Jinak na předchozí stránce jsem si všimla, že jste diskutovaly auta a jedna z vás tam psala, že nemůže dát vajíčko dopředu kvůli airbagu...k tomu jsem jen chtěla napsat, že airbag u spolujezdce jde deaktivovat (běžně se to dělá v tom kastlíku před sedadlem spolujezdce - je tam taková dírka, kam se strčí klíč od zapalování a otočí se jím) a vajíčko tam pak dát jde.
Já dojezdím do půl roku miminka v tom, co mám teď, tři se mi tam vejdou, ale na větší sedačku už budu potřebovat i nové auto... Manželovi se myslím tři sedačky vejdou v pohodě, ale ten je zase autem neustále v čudu 🙂

helabella
24. srp 2012

@veruska007 -- gratuluju, že je vše jak má být 🙂 A taky, že reakce manžela byla tak nadšená 🙂

@baca -- mně teď poprvé genetička vysvětlovala, co ty testy vlastně měří a jak. A že stačí docela málo a pak to vyjde "špatně"...např. co se týče váhy...ty testy jsou spočítaný na určitou průměrnou váhu, takže pokud máš třeba o dost míň nebo víc, tak už to nesouhlasí. Nebo že prý někdy tělo reaguje na těhotenství špatně a pak se produkuje hodně toho hormonu, aby se těhu održelo. Každopádně moc držím palce, aby bylo všechno v pořádku!

@axi81 -- já měla takový myšlenky už u druhýho 😅 Nechali jsme tomu volný průběh a já čekala, že se podaří za několik měsíců jako u první. A ono hned napoprvý...a i když to bylo plánovaný a chtěný, tak mě to hrozně překvapilo a celkem rozhodilo. A teď u čtvrtýho, když je špatný den, tak si říkám, jestli jsme normální jít do dalšího, když už se třema jsem někdy na konci sil. Ale pak je zase líp a vím, že to půjde a že se hrozně těším. A reakce okolí...já měla teď taky obavy, ale kupodivu nikdo nic hnusnýho neříkal. Je to jenom vaše věc kolik budete mít dětí, tak se nedej rozhodit. Držím palce 🙂

helabella
24. srp 2012

@lusyli -- zvládám jak se dá 😀 Někdy líp a někdy bych nejradši někam utekla 😅 Ale holky jsou relativně samostatný. Jen doufám, že nejmladší do toho ledna dostane trošku rozum, zatím to tak ale moc nevypadá 😀 😀 😀 Jinak je to s dětma fajn, spíš mě ničí ten věčný koloběh ohledně domácnosti... 😝

baca
24. srp 2012

@axi81 my ten airbag třeba taky měli deaktivovaný, ale jelikož máme octavku rok výroby 2001, tak nemáme čudlík, ale museli jsme do servisu, celkem ta deaktivace a zpětná aktivace stále kolem 1000 Kč

Co se týče správného rozhodnutí, já jsem na tom byla tak, že jsem třetí víceméně chtěla, jen jsem nevěděla kdy, jetsli hned nebo až později, tak jsem to nechali být a nijak se nechránili ani cíleně neplodili. No a jak píše @helabella na první jsme se nadřeli a další dvě šli celkem rychle bez nějakéh velkého snažení

Na pokraji sil jsme denně, nevím, jak to budu zvládat, ale dcera jde od září do školky, tak zas bude aspon dopo pryč (i když teda větší záhul mám s tím malým mamanovským čertem)

@helabella co se týče tí váhy, tak já mám teda dost přes normu, vážím metrák, naštětí teda v těhotenství přibírám velmi málo, takže aspon tak
Krom toho se mi v těhu vždy značně zhorší moje celoroční rýma ( u marka jsem to dotáhla až na astma s kortikoidy), takže podezírám i toto.

veruska007
24. srp 2012

@axi81 Ahoj, mám to s dětma v podstatě jako ty... akorát teď to těhotenství je z mé strany teda neplánované.. i když manžel třetí dítě chtěl... no, já si říkala, že jednou. Zatím jsem to v okolí nikomu neříkala, reakce asi nebudou nic moc. Jen trnu, kdy to bude vidět - v minulém těhotenství jsem vytáhla těhotenské kalhoty už v 8.tt. Jen si říkám, jak budu zvládat cestování MHD se třema prckama. To bude fakt bojovka. A auto budeme kupovat nové (teda, ojeté, ale větší), máme felicii kombi, dvě velké autosedačky (storchenmuchle starlight sp), to je vzadu uprostřed volných asi 20 cm místa... tam neposadíme nikoho. Takže koukáme po rodinném autě, máme favority: opel zafira, nissan almera tino, mazda premacy, citroen xsara picaso.

axi81
24. srp 2012

@helabella Jéé, ty už čekáš 4.? 😵 My teda mluvíme taky o čtyřech, ale já manželovi vždycky říkám, že počkáme, jak to půjde s tím dalším... U druhého jsem takové obavy neměla, pokud si dobře vzpomínám. Ale je možné, že jsem to jen zapomněla díky všemu tomu úžasnému, co díky té druhé máme 🙂 Jinak moc díky za podporu...věřím, že mě to zase brzy přejde, že je to prostě jen chvilková záležitost... 😖

axi81
24. srp 2012

@veruska007 No, já víceméně čekám, že to okolí dojde samo. K večeru už vypadám tak na 5. měsíc 😀 Super... 😀

Jinak já se teda bez auta neobejdu. Takže to řešit budeme muset. Navíc se budeme stěhovat do ještě větší díry než bydlíme teď a tam už to nebude jen zhýčkanost, ale nutnost... 🙂 Na to je ale ještě ten rok čas.

axi81
24. srp 2012

@baca Už tomu rozumím s tím airbagem 🙂
S těmi dětmi to cítím stejně. Vyřízená každý den, někdy už hned ráno, jen co otevřu oči 😀 Všimla jsem si, že mi docela pomáhá, podívat se na nás - jako na rodinu - očima někoho cizího. V podstatě vidím šťastnou rodinu, i když jasně - děcka občas uječená, matka taky, občas protivná, ale do toho zase moc hezké okamžiky...a to mně tak nějak pohání a říkám si, že to za to stojí, ta únava a vše negativní.
U nás to teda bylo jak přes kopírák - první jsme měli vydřenou, druhou po cca 4 měsících, a třetí na druhý pokus... 😀

helabella
24. srp 2012

@baca -- já mám taky váhu přes míru a u holek mi krev z tripplů vyšla špatně, u Štěpi bylo riziko na DS 1:50. Já teda na plodovku nešla a obě děti jsou OK. U Fanho jsem žádný testy neměla a teď jenom NT. To sice vyšlo 1:430, ale pro nás je to vlastně super výsledek 😀 Ono ty výsledky asi může ovlivnit kde co ...

@axi81 -- já chtěla vždycky 3 děti a manžel úplně původně 1 😀 U třetího jsme si říkali, že už bude tak na 90% poslední...a pak jsme nějak začali mluvit ještě o jednom, že by to ale byla blbost, co finance, co bydlení..a že musíme být rozumní...a pak už to nějak vyplynulo 😀 😀 😀 U nás teda druhorozená byla hodně náročný dítě, až teprve teď se pomalu zklidňuje. Dokonce jsme byli i u psychologa, jestli je v pořádku 😅 Prý má hodně dráždivou nervovou soustavu, což by se mělo časem srovnat...nebo spíš si my zvykneme 😀 Dodneška si vyčítám, jestli to nemůže být z toho, že jsem byla z toho těhotenství tak rozhozená, jestli to na ní nemohlo takhe zapůsobit... 😒 A neboj, jakmile bříško povyroste a ucítíš pohyby, tak ti veškerý názory okolí budou úplně ukradený 🙂

helabella
24. srp 2012

@veruska007 -- to MHD jsem taky hodně řešila...a vlastně řeším i teď. Je to náročný, ale zase jsem zjistila, že se třema asi vypadám tak zoufale, že se mi všichni v okolí hrnou na pomoc, chytají děti, chtějí je vyndavat z tramvají... 🙂 😀

veruska007
24. srp 2012

@axi81 my jsme z většího města, takže MHD, tramvaje, busy, trolejbusy... rychle nastoupit, vystoupit, nic a nikoho tam nenechat. Mám dost problém i se dvěma dětma, se třema to bude mazec. Autem jezdím spíš jen mimo Brno, protože MHD mám zadarmo, když jedu s dítkem do 3 let 😉.

Mně je ráno sukně velká, v poledne akorát a večer mi přes břicho chybí tak 5 cm 😀

veruska007
24. srp 2012

@helabella Jo, já občas jezdím s maminou, co má děti 4,2 a dvojčata v kočárku. Vždycky jí musí 2-3 lidé pomoct. Taky jsem vyčetla, že mám-li tři děti do 6 let, může se mnou jet zadarmo DPMB asistent 😀 . Já spíš přemýšlím, jak budu zvládat ráno vypravit nejstaršího do školky - bude mít sotva 4, prostřední něco přes 1,5 roku... nakojit miminko... školku máme jen pár kroků od domu, tak si pohrávám s myšlenkou, že prostředního chytnu do náruče, mimčo strčím s chůvičkou do postýlky a poběžíme do školky a zpátky, protože než bych se vypravila ještě s miminkem, pak stejně musela kočárek nechat na chodníku před zahradou školky, protože dál se s kočárkem nedostanu... tak nevím, jestli to není bezpečnější nechat mimčo doma. Mám to 100m.

helabella
24. srp 2012

@veruska007 -- ten asistent je teda vtipnej -- by mě to zajímalo v praxi 😀 😀 😀 Se školkou je to náročný...my bohužel do školky jezdíme busem, plus kousíček pěšky, takže se musí vláčet všichni. Občas se střídáme, že tam holky bere manžel, ale zase nechci, aby v zimě a tmě se tam museli trmácet o hodinu dřív, aby to manžel stíhal do práce. Ale až se mimi narodí, tak jim asi nic jinýho nezbyde, zrovna v lednu to nebude jen tak, aby se všichni oblíkli 😝 Taky by se mi asi nechtělo mimi vláčet ven a hlavně ho nechávat v kočárku venku 😒 Ale zase nechat ho doma bych asi měla taky strach...třeba, že se i něco může stát mě venku... 😒 Je to blbý, jak je takhle víc dětí a je školka, kroužky...to mi asi přijde nejnáročnější.

ojo
24. srp 2012

Ahoj, tak znovu nakukuju, předevčírem jsme s mužem to třetí naťukli, no muž mi na to řekl, ať si hodím korunou 😅 😀 ale pořád se to ve mně nějak mele, jestli jo nebo ne 😅 pro, že bych ho moc chtěla, nechce se mi do práce, i když už paradoxně pracuju, ale chodím jen podle potřeby, protože jsem svým pánem, pak že veškerou výbavu pořád ještě mám a taky, že když ne třetí teď tak už ho chtít nebudu...
no a proti, že jestli mi neodejdou z toho jednou nervy, trochu finanční stránka, když budou chtít každý chodit na kroužky a taky že teď už jsou kluci sehraní, sami se nakrmí, mladší nemá pleny, s chůvičkou si chodíme každé úterý do hospůdky..prostě už je to takový ten komfort, s miminem bych zase byla uvázaná :-/

ad auto, my máme citroen berlingo a už mám vyžkoušeno, že autosedačky se dozadu krásně vešly 3, vezla jsem mé kluky a přidala tam synovce a přední airbag taky máme vypínací, vajíčko jsem ve předu vozila 🙂 možná budem kupovat na podzim nové a toto prodáme..

axi81
24. srp 2012

Tak mi můj dnešní vstup do této diskuze vlil energii do žil a právě teď to naše třetí méně nevidím až tak černě. 🙂 Ale tuším, že to ještě par dní bude jak na houpačce 😀