Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

staninka77
25. zář 2012

@veruska007-Tak chvíli počkejte a pak jdite do toho.Je to smutné že to tam nenašly ale přeci to nemusely hned vyhazovat a měly to pořádně prozkoumat zda to miminko v tom je,a ještě to uděly před tebou tak je to takové dost škaredé.
Je fajn že tě odvezly do Bohunic.
Jen jsem chtěla když jsi viděla to novorozené miminečko tak jistě ti přinese krásné štěstí. 🙂 A už tolik nebudeš smutná co tě potkalo.
Jak dlouho jsi tam byla hned ten den jsi šla domu,nebo až druhej den.

schnek
25. zář 2012

@veruska007 je mi moc líto, cos musela prožít 😢 Doufám, že nevadí, když se zeptám - ono bylo poznat, že to byl chlapeček? Přístup doktorů hnus ☹

veruska007
25. zář 2012

@staninka77
Na to, kolik jsem ztratila krve, tak mě jen nalili infusema, ruce mám teda rozpíchaný obě. Kryštůfek se narodil doma asi v pět odpoledne, po půl šesté jsem byla v nemocnici, v devět revize (mladá dr. si totiž myslela, že ty kusy, co odcházejí, jsou placenta a pořád čekala, kdy už krvácení ustane - a ono houby, byla to sražená krev. Až vypadl opravdu kousek placenty a já s tím běžela za sestrou, tak byla revize do deseti minut). A domů jsem šla druhý den kol. poledne. Mohla jsem zůstat ještě den, ale na oddělení s miminkama jsem fakt nechtěla 😔

veruska007
25. zář 2012

@schnek Vidět by to asi bylo, mimi už mělo přes 4 cm plus nožičky... takže by to mělo být vidět... ale leželo na boku, nechtěla jsem být necitlivá, tak jsem se nedívala. Ale měla jsem od začátku pocit, že je to kluk a dělala jsem si test s jedlou sodou (babský recept, ale podle výzkumů spolehlivý až na 98 %), a tam mi vyšel taky kluk. Den po narození jsem ho pojmenovala.

staninka77
25. zář 2012

@veruska007-To jsi teda musela hodně stratit krve, 😔 a to jsi byla brzo v porodnici.
A myslíš si že to byl klučík to je hodně smutné uplně se ti nedivím že jsi tam nechtěla bejt z maminkamy co měli miminka taky bych šla domu i na revers.Právě jsem si přečetla co jsi psala schnek že to bylo vidět to je možné. 🙂 .
A když už asi měl skoro 4.cm tak to jde vidět.
Krásné jméno jsi mu dala..
Prosím tě a jak jsi to dělal z tou jedlou sodou že poznáš pohlaví díky. 😉
A ještě k těm doktorum šílenost jak se fakt zachovaly a k tomu ve tvé přítomnosti hnus. ☹ .
To tě nemohly dát raději jinam než k narozením miminkám a maminkám.To je taky síla.

Já si pamatuji když jsem rodila Jirku toho prostředního měl hned po porodu problémy dícháníma tak jsem ležela jenom dva dny na oddělení šestinedělek a pak mě že jsem neměla mimíska u sebe daly na oddělení rizikové těhu naštěstí jsme tam ležely dvě na pokoji maminka měla problémy že jí odtíkala plodová voda a i tak stejně mimísek odešel do nebíčka byl moc malinkatej nepřežil by to.ona byla ve 23.tt jenom po odberu plodové vody z ničeho nic jí začla odtíkat voda.A už má 5.kluka a je zdravej a ona moc štastná z rodinkou.
A ty budeš mít taky třetí miminko moc moc držím palečky. 😉

veruska007
25. zář 2012

@staninka77 Díky moc. Doufám, že budu. Před tím jsem ani moc nechtěla, ale teď už jo 😔 .
Cca ve 12.tt mas dat do nadobky cca kavovou lzicku jedle sody a pocurat, nejlip rano. Kdyz to sumi, je to chlapecek. A mne to teda sumnelo poradne.
Doktori byli blbi vsichi, napred ten ve ctvrtek, co mne mel poslat na revizi hned a usetril by mi spoustu trapeni. Pak nezkusena dr. na prijmu. Vyjukana sestricka... a ta dr, co mne propoustela, taky moc moudra nebyla. No, on si stejne nakonec krome te operace musi clovek pomoct sam. Ale vis co, aspon se miminko narodilo a neroztrhaly ho ty pristroje pri revizi... oba chlapecci se mi narodili, i kdyz tak brzo ☹.
Na rizikovce mi rikali, ze odber plodovky je mnohem vic rizikovy, nez se uvadi. Ja bych na to nesla, moc bych si to vycitala. Chudinka, ve 23.tt - o tyden pozdeji a mohli ho zkusit zachranit.

veruska007
25. zář 2012

No, manzel je inzenyr pres prutoky vody 😅 a spocital, ze jsem ztratila 2-3 litry krve 🙄

staninka77
25. zář 2012

@veruska007-Tak to je hodně krve co jsi stratila. 😲 .
A to první jsi potratila taky tak nějak jak Kryštuvka.
To by mě zajímalo proč je persolál kterej vubec ničemu nerozumí a dělá na oddělení kde jsou rizikové maminky a taky narozené miminka a vubec si neví rady co mají v tuhle chvíly dělat 😠 .A jestly tě poslat na revizi hned nebo druhej den to je šílené měly to udělat hned a né až už bylo pozdě z jedné stránky ti zachránily život že na to přišly včas 😉 ale i tak tě nechaly trápit hruza.To máš pravdu že malího jsi porodila doma a nemusely ho potrhat v děloze ještě že tak.
Moc děkuji a dělala jsi to u těch dvou klučíku před tím tenhle recept zda to je holka nebo kluk. 🙂
To zní taky docela dobře. 🙂 ..
Třeba by to zachránily alenebyli si jisti zda není plod už nějak postižen jinak by zachránily ale je to už taky 8.let co jsem porodila Jirku.

veruska007
25. zář 2012

Ne, delala jsem test az ted, ale cetla jsem o tom uz driv. Prvni potracene miminko byl Jakoubek, v 19.tt, probihalo to podobne.

staninka77
25. zář 2012

@veruska007-Tak to už jsi cítila pohyby to muselo bejt pro tebe a tvého manžela hodně smutné.
Mohu se zeptat i když moc já nerada nevíš na co Jakoubek odešel do nebíčka.
Moc se omlouvám.
Takže až teprve u Kryštuvka jsi to zkoušela ten testík.
A taky to bylo v Bohunicích kde jsi přišla o první miminko.

saminomimino
autor
25. zář 2012

@veruska007 určitě by měli takové případy oddělovat,je to nanejvíš necitlivé dát maminku co o dítě přišla napokoj s novorozenci,to je to zdravotnictví jaké si platíme,je mi to líto a nemysli na to co se s tělíčkem dělo dál,je to jen schránka,malý už byl dávno na lepší místě a domlouval vám tu sestřišky pro kluky,snažit se začněte až ty bude určitě psychicky srovnaná,strach že se to může opakovat tu bude pořád ale snažit se myslet pozitivně,snaž si teď dny užívat ,žít trochu mimo snahu o dítko,vypnout,pokud to půjde a jen pluj,všechno příjde tak jak má,v životě nic není náhoda,vše co se nám děje má smysl,i když je to zrovna velice smutné,je to nutné ale za každým mrakem číhá sluníčko,myslím na vás,na tvé děti i tvé andílky. 😵

saminomimino
autor
25. zář 2012

@staninka77
@veruska007 jj odběr plodovky je velice rizikový,víc než se uvádí a nešla bych do toho nikdy...

veruško,můžu se zeptat v jakém tt se narodili kluci a jaké si snimi měla těhu?

sonia79
25. zář 2012

@veruska007 jsi moc statečná i když to určitě bolí moc a je neuvěřitelně nespravedlivý, že tě to potkalo už dvakrát. nevzdávej to prosím, další mimi si tě najde a bude určitě všechno už jen tak jak má ... nemocnice a doktoři no comment, škoda, necitlivost, úplně blbý přístup. příště už se to musí podařit!

staninka77
25. zář 2012

Saminomimino-Ja jsem byla na odberu plodove vody a i me braly z jednoho vpichu pupecnikovou krev a Simon je zdravej kluk a narodil se v 39.tt.a to jsem toho mela docela hodne cele tehu strasy.
Je jasne bala jsem se hodne ze o nej prijdu,je to velke riziko to je fakt.

veruska007
26. zář 2012

@staninka77 Jj, o obě v Bohunicích. Jakoubek byl údajně zdravý, jen malinko menší než měl být. Našli mi nějakou genetickou poruchu, která může zvyšovat riziko potratu. Ale píchala jsem si injekce, ty to měly zkompenzovat 😔

veruska007
26. zář 2012

@saminomimino Honzík 38+2, pohodové těhotenství, pracovala jsem až do porodu, lítala letadlem... super. Spadla jsem ze schodů v 7. měs. a nic se nestalo, ani k dr. jsem nešla. Andílek Jakoubek 19.tt, těhotenství normální, pohodové, jen sem tam nevolnosti. Vojtíšek 38+0, píchala jsem preventivně fragmin, těhotenství ok, jen od 16.tt tvrdnutí břicha, od 32.tt poslíčci, břicho dole... ale vydržel, nešetřila jsem se a dopadlo to ok. Andílek Kryštůfek 12.tt, až do pondělka naprosto bez problémů.

doli1
26. zář 2012

@veruska007 kolem mě jsou tři kámošky co si po dobu těhu museli pichat na ředění krve ale miminka jsou tu.u těch dvou než se na to přišlo prodělali hodně potratů v pozdějšim těhu :( je to děsná věc.

doli1
12. říj 2012

holky nějak to tu spí.
vypadá to že máme zdravé miminko.další testy vyšli v pořádku Papp 0,46 🙂 nějaký průměr stěch dvou testů vyel dobře a snížil riziko na negativní.tak jsem moc ráda.ještě ultrazvuk 30.řijna co ta placenta a snad tohle to budem mít za sebou

saminomimino
autor
12. říj 2012

@doli1 jj je tu mrtvo,jen nakukuji a nikde nikdo
tak to je paráda gratuluji sna i ty další výsledy s tou placentou budou dobré 🙂

saminomimino
autor
12. říj 2012

@doli1 a kluk je jistej??

doli1
12. říj 2012

@saminomimino už musí 🙂)) začinám dělat výbavičku a holčičí dala pryč 😀

jituneli
13. říj 2012

@doli1 Gratuluju k takovému výsledku, to hned je svět růžovější 🙂 My jsme se rozhodli si to naposledy nenechat říct, zatím jsme to věděli vždy, ale teď to chci nechat až do konce jako tajemství miminka 🙂

eloana
13. říj 2012

ahoj holky🙂
@jituneli taky jsem chtela vydrzet,ale nevydrzela..... hrozne me zajima zda pohlavi ditete vnimam spravne....a utvrdilo se mi, ze ano u dcery jsem na miminko mluvila jako na holcicku, u syna jsem vedela, ze to bude kluk a ted jsem to taky odtipla dobre🙂)

doli1
14. říj 2012

@eloana já taky vždy tipla dobře.hned nějak od začátku vim co to je i příznaky těhu jsou vždy jiné ale tentokrát jsem doufala v holčičku 😀 tajit u mě asi nebylo co kluk mi jde ukázkově dopředu a holčička se rozplácne do boků takže by to každý hned poznal a já taky i bez ultrazvuku 😀

numerenka
16. říj 2012

@jituneli
@eloana
@doli1 : Gratuluji k dobrému výsledku,věřím, že už bude vše v pořádku 🙂
Já mám bříško úplně jiné než u holek a už třikrát mi potvrdil Dr. že čekáme holčičku, tak nevím co je teď jinak. U první jsem přibrala 25kg u druhé 20kg a teď mám jen 5,5kg nahoře a to mám jít za chvíli rodit. 🙂 Takže u nás se kupovala výbavička neutrální a zatím schovávám věci po Barunce.

baca
16. říj 2012

Ahoj, taky jsem tu dlouho nebyla 🙂 Minulý týden jsme byli na velkém utz v Brně u Vlašína. Miminko je prý zdravé a riziko postižení je minimální (i když vyvrátit to nemůže). Pohlaví nevíme, manžel nechtěl ☹ A už zase mi naměřil o týden méně než by mělo být. U obou starších jsem měla taky skluz. U Báry dokonce 3 týdny. Narodila jse s 2,8 kg a a Marek s 3,19 Kg
.

axi81
16. říj 2012

Holky, vidím, že se to tady konečně hemží zase samými hezkými zprávami 🙂 Mám z vás (i za vás) radost.
Mě čakají příští týden tripply, nic špatného si nepřipouštím 🙂 A ohledně pohlaví - my jsme si oficiálně nechali říct jen u prvního. Manžel se mnou půl dne nemluvil, protože byl přesvědčený, že přece udělal kluka 😀 U druhého to už vědět nechtěl, bylo mu to jedno, já si to tajně zkoukla na UTZ a pak ještě, když jsem byla sama, si to nechala potvrdit od mého doktora. Druhá holčička mi rozhodně nevadila. Já mám z chlapečků trošku respekt... 😕 Všichni mi ale tehdy tvrdili, že to zaručeně bude kluk. Já se jen v duchu usmívala. No, a teď to manžel zase vědět nechce, já asi zase neodolám a nechám si to pro sebe. Vše nasvědčuje holčičce. I když toto těhotenství bylo hlavně ze začástku fakt jiné, než dvě předchozí - šílená únava, výkyvy nálad (hrozné, hrozné, hrozné...)...ale břicho mám stejné. Zkoušela jsem i ten test se sodou podle @veruska007 a nešumělo - ale dělala jsem až ve 14. týdnu, takže holčička..? 🙂 I má nejlepší kamarádka, která se na těhuli podívá a hned ví a zatím se nikdy nespletla říká, že je to jasná holka. No, mě je to jedno. Holčičku beru všemi deseti 🙂 Z těch kluků mám strach...prdíky, jsou divočejší...i když ty dvě moje cácorky teda rozhodně žádní andílci nejsou...když nad tím tak přemýšlím, asi by mi ten kluk vůbec nevadil... Změna je život 😵

saminomimino
autor
19. říj 2012

@eloana taky jsme jasně věděla koho čekám,úplně intenzivně jsem vnímala že je to buď kluk nebo holka 😵

saminomimino
autor
19. říj 2012

@baca tak si měla jindy ovulku,nesmíš se dívat na poslední MS 😵 já měla Olivi taky o 8 dní mladší

baca
19. říj 2012

@saminomimino já to beru podle utz ve 12tt. tentorkát mi kupodivu od začátku všechny utz nazančují, že bych měla otěhotnět ještě dřív než před oním standardním 14 Dc. Já obvykle mívám ovulaci požzději, až třeba 18 DC, ale te´d bylo ze začátku mimino pořád starší než podle MS, takže teď mám termín podle utz 20. února a podle ms až 24. února. U obou dětí to bylo naopak, ovualce vždy až později.