Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

zlobidlo
3. lis 2012

@aronek neporadím oba porody jsem měla "normální". někomu zakazují už třetí...se pořádně poptej svého dr..

staninka77
3. lis 2012

@aronek-Moje kamarádka má dva císaře a i potřetí by ho měla ale už nemuže mej děti jí ovšem zakázaly kvuly děckám má je hodně veliké kolem 4500.kila už i kvuly cisařu jí to nedoporučují.

face
3. lis 2012

@aronek Já mám také dva císaře, doktorka při porodu říkala, že by to třetí ještě šlo. 🙂 Ale určitě je to individuální a myslím, že pokud nejsou nějaké vážnější problémy, dnes už není třetí císař problém. 😲 Také by to asi chtělo minimálně dva roky odstup od posledního porodu.

aronek
3. lis 2012

@zlobidlo
@staninka77
@face já mám cisaře, protože se maličtí ztráceli na monitoru. V kontrakci měli problémy. Oni ve třetím nevidí problém, jen se nesmí půl roku otěhotnět. Mně jde o to, jestli po tom třetím omylem otěhotním, třeba za pět let, aby mně nehnali na potrat 😨 To bych nerozdýchala, dalo nám dost práce mít tyto dva. Předpokládám, že i třetí dá práci a proto jsem dost proti ukončování 😔 Takže jestli si nemám nechat třetího na dýl, ale zase to bude jako jedináček 😒

llluckaaa
3. lis 2012

@aronek Já mám za sebou dvě sekce a popravdě to je asi největší překážka, která mě odrazuje od toho mít další dítě. Bojím se, abych neměla zdravotní komplikace. Ikdyž doktorka v porodnici se na to netvářila moc negativně, přeci jen to vyšší riziko je. Ale je to hodně individuální, když se na to někdo cítí, proč ne 😉

aronek
3. lis 2012

@llluckaaa já poprvé byla 14 dní na kapačkách, tři měsíce jsem nechodila a stejně jsem chtěla druhé. Teď naprostá pohoda, už 12 hodin po porodu jsem se došourala do sprchy a dokonce mně pustili o den dřív domu než je běžné. Při těhotenství se ty jizvy prý pak hlídají, takže strach nemám a na těhotenství jsem se po pravdě cítila již týden po porodu 😨 Jsem asi trochu blázen. Ale mám děti hrozně hodné, zvládám je sama a ještě se mi o ně perou babičky a brácha 😀 Když jsem byla v porodnici, tak se hádali, kde bude Honzulka 😎

zlobidlo
3. lis 2012

@aronek tak myslím, že v dnešní době existuje hodně metod a zaručených jak neotěhotnět, tělíska, podvaz apod...takže skrz neplánované nechtěné čtvrté bych se fakt neomezovala..

aronek
3. lis 2012

@zlobidlo to je fakt 😉 ale náhoda je blbec, jen jsem chtěla ujištění, že bych nemusela na potrat 😔 Na dvě děti se mi podařilo čtyřikrát potratit, z toho jsem absolvovala třikrát revizi a zrovna tohle bych si z vlastní blbosti nechtěla zopakovat s vědomím, že zabiji nějakého človíčka 😢

llluckaaa
3. lis 2012

@aronek Potrat ti ale nikdo nesmí přikázat nebo nařídit, ne? Je to zásah do tvého těla a ty ho můžeš odmítnout.

aronek
3. lis 2012

@llluckaaa nařídit nesmí, ale zase bych nerada ze svých dětí udělala sirotky 😉 Ale již se mi dostalo odpovědi, že jedna paní měla čtyři císaře vždy po třech letech, tak se to dr asi jen jistí 😉

zlobidlo
3. lis 2012

@aronek radši bych se soustředila na to jak neotěhotnět než jak mít 4 CS🙂

aronek
3. lis 2012

@zlobidlo já se chystám zkusit třetí porodit normálně. Někteří dr jsou zásadně proti, ale jedna dr v nemocnici říkala, že pokud není problém, proč to nezkusit, na sekci je vždy čas 😉 Ono to rozřezané břicho nic moc 😒

anneli
3. lis 2012

@aronek švagrová má za sebou tři CS a při třetím ji automaticky nabídli podvaz, který udělali s jejím souhlasem hned při porodu - podle mě to bude asi běžná praxe, protože už ten třetí porod ne u každé projde, bohužel nezáleží na tom, jak se na to cítíš, ale na tom, jak se ti zhojí jizvy, před případným těhu by určo měl dělohu a její stav zkontrolovat dr.
máme však i v rodině takový případ, kdy po třetím CS udělali podvaz, ale nějak blbě, takže hned nějak po šestinedělí znova otěhotněla, lékaři ji hnali na potrat, který ale jako věřící odmítla, konec těhu proležela (už nepamatuju jak dlouho) v krajském špitále, naštěstí to nakonec všechno dobře dopadlo, ale počítalo se se vším... ale je to už skoro 20 let
kdysi byl třetí CS výjimka, teď už je docela častý, pokud je vše ok, možná budou časem normální i čtyři 😉

anneli
3. lis 2012

@aronek na tohle je tu přímo téma, tak se zkus poptat tam, určitě budou mít holky víc informací

https://www.modrykonik.cz/diskuse/porod/vba2c-p...

anneli
3. lis 2012

@staninka77 s tou ovu těžko říct, bývá tak 14 dní před koncem cyklu, takže u normálního cyklu v půlce, u delších později, u kratších může být i dřív, mě se po porodech hodně zkrátily cykly, takže jsem kolikrát měla i ovu kolem 10,11 dne a cyklus 25 dní, na zjištění můžeš použít i ovu testy třeba... ale i tak jsou výsledky nejisté, jak už psaly holky výše 😉
ale moc ti přeju, aby ses zdravého děvčátka dočkala 🙂

aronek
3. lis 2012

@anneli dík za info 😉 kouknu tam 🙂

saminomimino
autor
4. lis 2012

@aronek našla jsem tu maminku co měla 4 císaře,ale nevím,nenajdu ji.... ani si bohužel nevzpomenu na nick 😒

alenka83
4. lis 2012

@aronek Já mám za sebou 3 cs s tím, že při třetím jsme otěhotněla 7 měsíců po druhém. Celé těhotenství bylo v pořádku, ani jizva nezlobila moc, občas jsem jí teda cítila, ale žádný problém, za to třetí císař jako takový byl očistec a po předchozích mi nebylo tak zle jako při tomto... Sháním info na 4. císaře...

saminomimino
autor
4. lis 2012

@alenka83 @aronek
teada já vás holky obdivuju,byť dva císaře natož tří,já mám zasebou jeden akutní,ten u posledního dítka a představa že bych to měla zažít znovu je nemyslitelná,už jen pro to bych si 4 dítě rozmýšlela i kdžy by byla naděje i na normální porod

alenka83
4. lis 2012

@saminomimino ano, taky bych si to nejradši odpustila a zůstala u dvou, ale bohužel mi nebylo u druhého přáno a miminko po porodu odlétlo kamsi do jiného světa...Mimochodem jsme byly spolu těhotné a i ve stejné skupině, ale už si asi nepamatuješ... Císař je humus, zlatý normální porod, to máš recht. Ale tím, že mám doma jen 2 děti, ráda bych ještě jedno, ale to je ve hvězdách a kdo ví, co jednou bude, že. Jak to vůbec zvládáš tak rychle po sobě?

saminomimino
autor
4. lis 2012

@alenka83 teď se musím přiznat že nerozumím,promiň,máš dvě děti?nebo druhé zemřelo??
přiznám se že si nevzpomínám jaká diskuze to byla??
No jsme někdy na chocholouška,ale jde to kjen se těším až to všechno povyroste 😀

aronek
4. lis 2012

@alenka83 dík za zkušenost. Já se nebojím třetího, jako spíš co potom. Klidně bych šla do čtvrtého kdyby nebyly zdravotní komplikace 😉 Takže až zjistíš, poděl se o info 😀
@saminomimino já měla jednoho císařa hrozného a druhého supr, takže jen kvůli tomu bych se nebála. Nikdy nevíš ani u přirozeného, jestli bude v pořádku 😉

alenka83
4. lis 2012

@saminomimino druhé zemřelo a mám tudíž teď třetí. To chápu, že nevíš, už je to rok a půl néli dýl🙂

@aronek záleží na tvém dr, jak bude vše kontrolovat a hlídat. mě nejdřív jizvu kontrolovat v ms, jestli neprotéká jizva.

saminomimino
autor
4. lis 2012

@alenka83 ježíš,to mně mrzí,copak se stalo miminku?
a jaká diskuze to bylo,předpokládám že jsem čekala Jasmínku a ty tedy své které dítko?
A všechny děti máš SC?

alenka83
4. lis 2012

@saminomimino ano, čekala jsi Jasmínku a stejně jako Ty jsem se radovala z vytoužené holčičky, kterou jsem si moc přála. Narodila se v 35tt, ale bohužel se něco stalo s placentou a místo, aby byla zásobována krví a kyslíkem ona, šlo to vše do mě. Po porodu žila pouhé 4 hod.. Teď mám druhého chlapečka. A tím pádem šel taky císařem, když jsem otěhotněla tak brzy po druhém. No. ono by to šlo stejně jak i tak. Ale hlavně, že ten je zdravoučký. Je zhruba o měsíc mladší než tvoje druhá dcerka🙂

saminomimino
autor
4. lis 2012

@alenka83 tak to jsme neměa tušení,opravdu si tě nevybavuji,nevím jaký diskuze to byla,každopádně je to hrozné a velmi smutné,ani by mně nenapadlo že by se něco takového mohlo stát,obdivuji že sli šla do dalšího těhu,ale chápu člověk chtěl pozakrýt to prázdné místo...
ještě že to tenotokrát dopadlo dobře...

zlobidlo
4. lis 2012

@alenka83 to je těžké co se stalo...tak snad se zadaří další po kterém toužíte...

aronek
4. lis 2012

@alenka83 teprve se chystám na kontrolu po šestinedělí, tak se s ním zkusím domluvit 😉 Je mi líto co se ti stalo 😢 o proti tomu jsou mé potraty prkotina. I když poslední byl v 17tt a málem jsem vykrvácela. Pak mi řekli, že tu revizi udělali hodně, že minimálně 3 měsíce nebudu moci otěhotnět a ještě z šestinedělí mám Jiříčka 😀

hankamisa
4. lis 2012

@aronek -já mám tři císaře.a příští rok mě čeká 4.všechny sekce byli bez problémů i následná těhu. taky mi říkaly,že třetí je poslední ale mám své důvody a jdu do 4.znám hodně holek co mají 4sekce a byli v poho. takže toho třetího bych se nebála.po druhé sekci jsem otěhu po 6.měs. po porodu.ale je lepší počkat alespon rok.ted až otěhu po 4 tak to bude 9 let po poslední porodu.

aronek
4. lis 2012

@hankamisa dík za odpověď. Od čtvrtého císaře tě nezrazovali? Dle odpovědi gratuluji k těhotenství 😉