Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

samelia
10. dub 2012

@hankamisa To je jedině dobře, že jsi z něho nedělala holku. Já jsem chtěla vnést taky trochu jinej pohled na to, jak může vypadat parcelování na pohlaví a nějaká touha po jednom či druhém (nebo takové to mylné, že když budu mít holku, budu mít pak kamarádku na pokec do budoucna, nebo když budu mít kluka, bude to maminčin mazánek - taková ta zažitá klišé) apod. Radši už budu končit, vystačíte si tu bohatě beze mě, jen jsem tohle chtěla napsat, nedalo mi to. Kdyžtak sem někdy zajdu mrknout, až budu, doufám, čekat to třetí mrně 😉 Mějte se, radujte se z dětiček a hodně štěstíčka 🙂

janalinh
10. dub 2012

člověk by neměl asi řešit co chce nebo nechce. stejně to neovlivní a pak je zbytečně zklamaný. prostě chci miminko a ať se tam klube v klidu..........

saminomimino
autor
11. dub 2012

@d.aniela1 jj víme víme a ještě jednou velká graulace 😉

sarkav
11. dub 2012

@d.aniela1 Dani já jsem koukala na fotky a malá je nádherná, božínku kéž bych i já měla dceru,tak strašně si ji přeji a tobě ji v dobrým závidím 😉 hlavně at je hodnoučká a ty si ji pořádně užiješ 🙂

@samelia jak už jsem psala,mám 2 syny, a i když si tu dcerku strašně moc přeji, tak naprosto jistě vím,že bych mezi dětmi nedokázala dělat rozdíli, jako že ted mám holčičku a kluci jdou stranou. Miluji je oba a stejně tak budu milovat i 3 dítko. V mém okolí je jedna známá co mám 2 syny a holku a tu dceru velmi upřednostnuje, a mě se to vůbec nelíbí, těch kluků je mi moc líto, že jejich matka si jich nevšímá a vidí jen svoji dceru. to je opravdu moc smutné.

sarkav
11. dub 2012

@hankamisa Hani tak to sis teda opravdu dost užila 😒 snad bude brzy lépe 😉

schnek
11. dub 2012

čau děvčata, koukám, že se rodilo, moc gratuluju 🙂 já tradičně nestíhám, jen se tu mihnu a mizím. Na dnešek jsem do půl 5 ráno psala seminárku 😝 za měsíc už začnou zápočty a zkoušky, v červnu mám státnici, co jsem v zimě neudělala... no nudit se nebudu 😉

sarkav
11. dub 2012

holky dělám minivýzkum 😀 jakou barvu mají vaše těhu průkazky? 😀

pepibubu
11. dub 2012

jo, holky, každej se mě ptá, když řeknu že uvažujem o třetím, "chcete holčičku," a já bych už vraždila, standardně cedím mezi zuby "ne, nechceme holčičku, chceme třetí děťátko," jako jasně že budu ráda když se trochu "srovnaj síly," ale rozhodně nebudu ronit krokodýlí slzy když to bude kluk....

Jinak u nás došlo k posunu, Honza se mě sám zeptal, zda mu ještě dám jedno děťátko, což je jeho standardní otázka a přišel s ní sám, takže teď detox kopřivovým čajem, pak listovka, a v létě hurá na to 🙂 😵

sarkav
11. dub 2012

@pepibubu přeji aby se brzy zadařilo 😉 jinak já si myslím že skoro každá žena si přeje mít dceru 🙂

pepibubu
11. dub 2012

@hankamisa Tohle staví to tvé předešlé psaní do úplně jiného světla. Pravda, i já jsem si tak trochu vzdychla když jsem to tvý "snad to nějak zvládnu" četla, ale každý jsme nějaký, tak jsem si jen řekla "ách jó" a neřešila to. Ale po tomhle tvém vysvětlení ti rozumím,proč to tak chceš. Možná jsi to měla napsat rovnou a bylo by jasno, ale vím, že se to špatně píše... Každopádně, hlavně ať máš zdravý miminko a už nikdy, nikdy, nikdy nemusíš prožít to, co máš za sebou. 😉

pepibubu
11. dub 2012

@sarkav no, mít v baráku 4 chlapy, a vařit guláš v 10 l hrnci si moc představit neumím 🙂 Ale to ještě pár let počká 🙂 do puberty... A narodí-li se Linda, tak to bude milovaná princezna námi všemi ( ale jak H podotknul "princezna jo? se dvěma bráchama? Amazonka spíš...")

sarkav
11. dub 2012

@pepibubu no právě, už ji moje dva raraši vydají za 10 kluků 😀 tak uvidím, ovlivnit to stejně už ted nemůžu,tak třeba se v pátek dozvím víc 😉

numerenka
11. dub 2012

@pepibubu : Musím se také přidat k tvé zkušenosti : já když někde řeknu, že třeba to třetí bude, tak hned všichni myslí na kluka nebo na to že jsme se zbláznili. Také mi to leze na nervy, takže raději tuto informaci už nikomu neříkám.
Nám je to vcelku jedno, hlavně, že mimi bude zdravé. Zároveň si myslím, že manžel tak trochu touží po klukovi, ale nezazlívám mu to. Já budu ráda i za holčičku i za chlapečka. každé másvé pro a proti 😉
Jinak s tím gulášem, to budeme mít stejně a máme holčičky 😉

numerenka
11. dub 2012

@d.aniela1 :
@vesmilka : Holky, moc vám gratuluji k miminkům a přeji hlavně hodně zdraví. 🙂

pepibubu
11. dub 2012

@numerenka hele já to už taky nikomu neříkám, jen vám tady na koňovi, a už se moc těším až si budu moct dát snaží se 🙂

numerenka
11. dub 2012

@pepibubu : my se snažíme teprve první měsíc, tak se uvidí. S holkama jsem otěhotněla hned první měsíc, tak uvidíme. A dívám se, že ty máš dětičky také brzo po sobě. Naše holky jsou o rok a půl. Doma jsme holkám říkali, že by k nám mohlo přijít další miminko, tak se moc těší. Ta starší už ve školce kreslí obrázky celé rodiny a já tam mám v bříšku mimi 😀 Paní učitela říkala,že Terka to prezentuje ,,přiroda se rozhoduje,,

pepibubu
11. dub 2012

@numerenka Pepča se mě pořád ptá, jestli dostane sesčičku.... anebo klidně i blášku... ale Maltínka nebudeme vlacet, že ne mami... 🙂

Přece jen jsem brala skoro rok anti, tak se chci pročistit a zase listovkou připravit, a teda my máme kluky na první pokus, tak uvidíme 🙂

numerenka
11. dub 2012

@pepibubu : já už rok anti neberu a listovku jsem začala v lednu. Tak snad je to dostatečně. Barunka zase mimi dá dudlík a kočárek 😉

numerenka
11. dub 2012

@pepibubu : ty děti jsou KOUMÁCI 😀

pepibubu
11. dub 2012

@numerenka to jo.... minulý týden tu byla kamarádka s roční holčičkou, a oba se k ní měli moc hezky, pomáhali jí, hodní na ni byli, a ani ona nebrečela, prostě pohoda.... tak uvidíme jaký to bude, až budeme mít miminko "svoje," který za dvě hodiny nepůjde domů 😀

hankamisa
12. dub 2012

pepibubu-tak to máš dobrý,že nevracíte.starší chtěl malýho vrátit hned v porodnici,ani za ním nechtěl a pak když začal lézt a brát mu hračky.jo a vysvětlení,že ségra by mu hračky brala zrovna tak nepomáhalo.a můžu říct,že to trvá do ted,jen to není už tak hrozný jako ty první 4 roky.

pepibubu
12. dub 2012

Hani no hele uvidíme jak to bude ve skutečnosti, až přijdem z porodnice se třeťátkem 🙂

hankamisa
12. dub 2012

pepibubu-...tak pokačuju,musela jsem si odskočit na třídasy. 4 chlapy a 10l hrnec guláše? ha,ha,smajlíky neumím.já mám 3 chlapy a 10l hrnec neuvidím náhodou ani v pubertě.jo chlap by jet za tak 3 ale kluci ,mám co dělat aby snědli víc než vrabčák (7,14 let).dostat do nich jídlo je boj další.
no vidíš a já uvnitř zuřím když mi někdo řekne,jestli nechceme ještě holčičku.ano chci holku jenže já to nemám tak jednoduchý( za sebou 3 sekce),takže zatím nevím jestli tu šanci budu ještě mít.a pokud jo tak hlavně chci zdravý miminko.copak je to tak těžký pochopit (myslím okolí).já si nemůžu vybírat abych si mohla poručit kolik dětí chci,musím brát kolik mi tělo dovolí.nic ve zlým já už mám sice kluků plný zuby ale dalšího bych milovala zrovna tak jako ty dva.možná nebýt těch 4 let pekla tak bych to taky asi viděla jinak.

hankamisa
12. dub 2012

sarkav-co užila,ještě stále užívám.doufám ale ,že to nejhorší už je za náma.

samelia,sarkav-já taky mezi dětmi rozdíly nedělam a ani nechci.ale jsou situace,kdy si ten starší musí uvědomit,že malej je menší a jemu se vyrovnat nemůže.což většímu dosti často nedochází.a vysvětlování co a ajk je další boj,protože on to moc slyšet nechce nebo spíš nevnímá.dle dr. je to pubertou a ta u nás udeřila v plné síle.

a čeho se bojím nejvíc-reakce ,jejich chování v případě jakéhokoli pohlaví.větší už bude sice větší a bude mít jiné zájmy ale minulost si bohužel pamatuje. menší to nezná a já mám strach aby to nebylo to samé jako tankrát s větším.

jé ted jsem objevila smajlíky.

sarkav
12. dub 2012

@hankamisa Hani když dáš pod dotazem "ODPOVĚZ" tak se ti tam zvýrazní moje jméno a zpráva bude určená mě, nebo i někomu jinému 😉
No fakt ti takovou situaci nezávidím. U nás je starší syn v pohodě, mladší je závislák, tak to to bude asi brát hůř že budeme mít doma miminko, ale uvidíme jak to dopane, zatím je porod daleko 😀

sarkav
14. dub 2012

holky tady už je 2 dny úplný klid, kde všichni jste? 😖

hankamisa
14. dub 2012

@sarkav -dík za radu.no nikdo tu není. jo kolikatý jsi tt?jestli to není tajemství.

sarkav
14. dub 2012

@hankamisa Hani jsem 13 +6 tt zítra začínám 14 tt, no je to začátek, ale ono to pomalu bude utíkat 😉 a co ty Hani?

hankamisa
15. dub 2012

@sarkav -mimi my až příští rok.podle všech propočtů by to mělo klapnout letošní a příští léto.když použiju všechny varianty,mimo jonáše-to jsem nepochopila .ale to letošní je nahranici krve ,takže počkám.oba kluci byli taky totiž na hranici .
jo jinak pěkně zloběj ,nejen děti.větší naštěstí za chvíli odjíždí na týdenní soustředění tak bude chvilku klid bez hádání.

sarkav
15. dub 2012

@hankamisa já jsem si zkoušela různé grafy a mě teda vůbec nevychází, u jednoho některé vychází jiné ne, u druhého to nevyšlo vůbec a měl být holka,takže na to až tak moc nevěřím. Já jsem ted otěhotněla neplánovaně,takže jsem ani nic plánovat nemohla 😀 ale u druhého kluka jsem si vše pečlivě hlídala a měl být holčička a vidíš, je to kluk......a jinak ti naši jsou taky pěkní roštáci,ale to asi všichni kluci.......jak počítáš tu krev?já se prostě nemůžu dopočítat, vloni mi to počítala jedna paní a podle ní bych měla mít holčičku,ale já nevím jak to dobře spočítat