Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

kett
27. srp 2012

@axi81 ahoj🙂 tak ja muzu rict, ze jsem se se tretim komplet srovnala az zhruba pred tydnem. A to jsme se o nej rok a pul snazili - prvni dve vysli hned a tohle si dalo nacas. Myslela jsem si, ze budu skakat radosti do stropu, az se to konecne povede, ale ja dosla do stadia, kdy uz to trvalo dlouho, zacala jsem pracovat, k tomu jsme rozjeli podnikani, zamerila jsem se na neco jineho a sup, vsechny plany se predelavaly. Takze mi to trochu trvalo.

A tak mam za to horsi vysledky screeningu, i kdyz snad to bude vsechno v pohode, uz si nepripoustim nic jineho.

My jsme velke auto koupili uz nekdy kolem zacatku snazeni o treti, takze tohle nastesti nemusime ted resit. Doma moc mista neni, ale stejne jsme zatim vsichni nakyblovani spolu, deti spat samy nechteji😉

numerenka
29. srp 2012

Ahojky holky,
zdravím všechny nově příchozí těhulky. 😉

edeltraut
29. srp 2012

Ahojky, tak se po dlouhé době zase hlásím. Zatím stále v balení 2v1 a dle nálezu tak ještě nějakou dobu zůstaneme 🙂.

sarkav
29. srp 2012

@edeltraut jé ahoj, ty ses taky ozvala? 😀 hele ty už to máš za pár co? závidím ti, už bych to chtěla mít taky zasebou, a jak je?

numerenka
29. srp 2012

@edeltraut : Ahojky, to vážně rychle letí 😉 Určitě se miminka už nemůžeš dočkat 🙂

schnek
29. srp 2012

čau děvčata, koukám, že řešíte auta - máme Peugeot 406 (nebo 407? se mi to nějak plete 😅 ) a 3 sedačky se tam vejdou slušně.

@veruska007 na tohle je dobrej šátek - uvážeš mimino, zapneš bundu, neřešíš nějaký dooblíkání atp. a dostaneš se kamkoli 😉

saminomimino
autor
29. srp 2012

@edeltraut tak ať už ti to brzy vypukne,těšíme s na mimi 😉

veruska007
30. srp 2012

@schnek Jj, šátek mám, babyvak taky. Mimčo bude asi v dubnu, tak to by mělo být v pohodě. Starší je březnovej a to byla pohodička. Bylo teplé jaro, mohli jsme být pořád venku, kojit venku... sousedka kojí na písku, tak se za rok přidám 🙂. Jen Vojtíšek zatím není tak knížkový, tak uvidím, jak ho budu bavit při kojení.

doli1
30. srp 2012

ahojky holčiny ráno jsme se vrátili s Chorvatska bylo to fajn.mimčo to taky zvládlo.už mám pěknou fotečku.na ultrazvuku už sebou pěkně mrskal a už mu všechno pěkně vyrostlo.14 září jdu na veveří to se strašně těšim.co to bude si nenecháme říct a doufám že to vydržim.ikdyž tušim že to bude klučina.
my jsme ted pořídili 7 místný espace-pegota a jsem moc spokojená

baca
31. srp 2012

@doli1 jé vy zž kupujete auto, já jsem si říkala, že tak na podzim. A proč hned sedmimístné? Plánujete ještě další děti? U nás jeden tento Espace jezdí a je to moc pěkný auto

doli1
31. srp 2012

@baca další neplánujem 😀 ale docela se to využije.ted jsme jeli do chorvatska a mohli jet dvě rodiny v jednom autě.nebo když jedem do zoo atd tak se nás tam vleze víc.celá naše rodina mají espace 😀 ale všichni to koupili bez 2sedaček tak my ho už koupili se 7místy a za ty 2měsíce je to už dost využité.když je vyndáme tak máme aspon dost velký kufr a ten se hodí.kočárek se třeba nemusí skládat.což je plus.tim se dost ničil.

edeltraut
31. srp 2012

@sarkav
@numerenka
@saminomimino Já jsem si to naplánovala na dnešek, že by mě v pondělí pustili. Ale Dr. říkal, že tak možná příští pátek.... No snad si to mimčo rozmyslí a vyhnu se vyvolání. To mi jednou stačilo... 🙂
Mějte se a určitě se pak ozvu 🙂

saminomimino
autor
31. srp 2012

@edeltraut tak ještě přece jen do TP čas a nějaká rezerva na přenášení je tak snad se prcek umoudří a vyleze sám,vyvolávání a SC byli mé noční můry,a přece mě to SC neminulo 😢

sarkav
31. srp 2012

@edeltraut no to jsem vážně zvědavá kdy se mimi rozhoupe 😉 hlavně pak co nejdřív napiš 😀

staninka77
31. srp 2012

Ahojky 🙂 .
@edeltraut-moc ti přeji aby jsi brzo porodila a netrápily ti v dlouho v porodnici.
I když bude mimísek o něco větší nevadí hlavně at jste oba zdraví.
Budeme se těšit na hezké zprávy. 🙂

veruska007
31. srp 2012

@axi81 Jéé, koukám, že budeme mít skoro stejný rozdíl mezi dětmi. Taky to pro mne byl hrozný šok, manželovi jsem to řekla po dvou týdnech, napřed to věděly jen blízké kamarádky, nemohla jsem to rozdýchat. Manžel teda září, celej šťastnej, ale já teda trnu, jaký to bude. Musíme našetřit na auto, u manžela v práci jsou problémy, tak hledá jiné místo... zrovna jsme se domluvili, že se přehodíme na rodičáku. Tak nic, no ☹. Rodině to zatím tajím... ani na ty komentáře nejsem zvědavá. 😝

radus82
1. zář 2012

Ahoj holky,tak se k Vám přidávám,čekáme neplánovaně třetí miminko.Máme kluky 11 a 6 let tak kdyby se teď povedla ta holčička, vůbec by jsme si nestěžovali 🙂 Termín porodu mám 12.února 2013.

axi81
2. zář 2012

@veruska007 No, my měli mimčo plánované, takže manžel určitě nadšený. Já se ale přiznávám, že komentáře typu "no to si teda mákneš", "to ti teda nezávidím", "jak to jako budeš dělat?", "já bych do toho teda už určitě nešla", "ty jsi zase těhotná?!" mě vcelku znejisťují...ale jsou okamžiky, kdy se upřímně těším. Ty obavy zatím naštěstí nejsou tak strašné. Říkám si, že nejsem jediná, že spousta ženksých přede mnou už to zvládlo, tak proč bych to něměla zvládnout já...taky mladší už bude mít v té době skoro dva roky, tak už to bude taky snad o něčem jiném. V tuto chvíli by to byl ale fakt mazec. Ale za půl roku už to bude určitě zase lepší. Já furt tvrdím, že děti mezi 1. a 2. rokem jsou nejnáročnější... 😝

hankamisa
2. zář 2012

ahoj holky.občas nakukuji ale nestíhám.my si zatím místo miminkovských radovánek užíváme od zítra prvnáčka,takže u nás dobrá antikoncepce 😉 .když to tak vidím,tak to opravdu nechám až na příští léto,protože bych to s těhu nezvládala.ted tu už chodí dvě hodiny a ptá se co a jak ohledné školy.přitom jsme mu to říkaly a vysvětlovaly několikrát.je to pořád dokola a mě docházej síly.jedna prvnáčkovská.

veruska007
3. zář 2012

@axi81 No, my chtěli třetí, ale až časem... pro mne je asi nejhorší ten první rok. Teď už malý chodí, sní, co mu dám do ruky... pohoda. Ale když vzpomenu na první rok, to byl mazec. Malý odmítal ležet, pořád jsem ho nosila, když jsem ho nenosila ani nekojila, tak řval... a jak bude se třema prckama chodit do školky nebo nastupovat do tramvaje, to si ani neumím představit 😝

schnek
3. zář 2012

@veruska007 měla jsem úplně stejný obavy. A bylo to v pohodě. Samozřejmě čím víc je mimino pohodové, tím víc v pohodě to je. Na druhou stranu - říkala jsem si, že horší to snad ani nemůže být, že nejhůř ten první rok nějak překlepu a dál už to půjde. Ono je to zase drobet jiný, už věci tak neřešíš, máš to zmáknutý, výpravy ven taky nejsou nijak složitější. Samozřejmě jsou i chvíle, kdy bych nejradši utekla (řvoucí dítě v kočáru, jeden utíká dopředu, druhej se courá někde vzadu atp. 😅 😀 ), ale nedala bych je ani za nic 😉

veruska007
3. zář 2012

@schnek Tajne si preju mimco, jak ma kamaradka.... uz pet mesicu a porad papa nebo spinka. A papa co 4-6h a za pet minut zas spi. Takove bude moje miminko 😉. Urcite! No... kez by.

schnek
3. zář 2012

@veruska007 jo, to jsem v těhotenství říkala, že jsem si takový objednala 😀

veruska007
3. zář 2012

@schnek A co přinesl čáp?

schnek
3. zář 2012

@veruska007 solidní pohodářku 🙂

baca
3. zář 2012

Ahoj holky, tak jsme dnes byli na gentické konzultaci, kvůli té špatné krvi z prvotrimestrálního screeninku. NO skoro hned ve dveřích mi paní dr. oznámila, že jedině řešení je amniocentéza, což jsme samozřejmě čekala. Pak jsme musela podepsat papír, že ji momentálně odmítám a že beru na vědomí rizik postiženého dítěte.
Jsem na vážkách, už toho všeho mám dost, problémy byly už i u Marka, teď jsou znovu a mi dochází síly. Jsem vážně anlomená na tu plodovku jít, I když vím, tuším, že bych v případě potvrzení downova syndromu asi jít na potrat nedokázala.

saminomimino
autor
3. zář 2012

@axi81 můžu tě uklidnit,naše třetí dítko je neplánované,máme je opravdu brzy po sobě a je to v pohodě,čekala jsem to horší,malá je poměrně plačtivá a náročnější,takže žádnž vysněný andílek,je to zápřah to ano ale není to až takový rozdíl jak s dvěma,ty ten rozestup budeš mít větší,bude to v pohodě

saminomimino
autor
3. zář 2012

@baca já bych taky odmítla,kor když už to tu jednou bylo a syn je zdravý,a když by jste si ho stejně nechali proč riskovat že potratíš zdravé dítě,hodně čtěstí při rozhodování 🙂

baca
3. zář 2012

@saminomimino Blbý je, že u Marka jsem měla ten první screenink ok, blbě vyšly triply, takže jsem měla lehčí rozhodování. Teď mi vyšla blbě už ta první krev. Triply mi ještě nebrali.

axi81
3. zář 2012

@saminomimino Moc díky, tak nějak si říkám, že to prostě bude v pohodě. Obavy jsem měla i u druhého a naštěstí to byla opravdu pohoda. "Nejhorší" byla pouze počáteční organizace a časování, ale i to mi zabralo max týden a pak opravdu pohodička. Obě holky jsem měla ale hodně pohodové miminka, doufám, že i to třetí bude taky takové (prosím, prosím, prosím!!!). Teď si prostě říkám - dvě nebo tři, to už nemůže být až takový rozdíl. Takže jdu do toho s hlavou vztyčenou 🙂