Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

alenka83
4. lis 2012

@hankamisa ano, Hani tys mi byla vzorem a nadějí, děkuji. a neříkej, že už se zadařilo???

face
4. lis 2012

@saminomimino je to velký rozdíl akutní císař a plánovaný ... já měla první akutní, syn málem zemřel, zachránili mi ho prý za pět vteřin dvanáct a je zdravý, a ten pocit uspání, když nevíte co bude ... druhý císař naplánovaný, protože dcera měla odhad váhy přes 4kg a bylo to úžasné, měla jsem jen epidurál, při operaci nám hrálo rádio, malou jsem viděla hned, dali mi ji už při šití, celkově krásný zážitek, nemám vůbec žádný pocit ochuzení, že jsem nikdy nezažila normální porod. První sice hrůza, ale euforie ze zdravého miminka mi vše okamžitě vynahradila 🙂

aronek
4. lis 2012

@face tak to máme podobné, jen ten druhý byl taky rozhodnutý po 15 hodinách kontrakcí, ale v klidu a přesne. V epidurálu, vše jsem slyšela, nevěděli jsme pohlaví, takže ještě překvápko a věděla jsem to první 😉 Poprvé celková anestezie, 14 dní zvracení a kapačky a tři měsíce jsem nemohla chodit 😝

hankamisa
4. lis 2012

@aronek -ne ,těhu nejsem.napsala jsem to asi blbě.početí miminka je naplánované na duben a pokud to nevyjde tak na léto 2013.takže možná stihnu porodit opět pod stromeček 2013 .moc bych si to přála,bylo by to v době 10.výročí mých andílků ,uvidíme co si na nás osud zase přichystal.

hankamisa
4. lis 2012

@alenka83 -ne,ještě ne.přečti si o článek výš,co jsem psala aronek.

aronek
4. lis 2012

@hankamisa jestli léto, tak budeme možná stejně 😀 držím palečky 😉

hankamisa
4. lis 2012

@aronek 🙂 🙂 😉 to si piš.

zlobidlo
4. lis 2012

@hankamisa naplánováno početí? 🙂 to mi ještě nikdy nevyšlo, přestala jsem plánovat a naše třeťáko vzniklo lehce nečekaně 🙂)

hankamisa
4. lis 2012

@zlobidlo -tak já byla těhu 2* hned na první pokus,to mi problém nedělá.spíš naopak mám problém ,těhu nebýt.první dítko je přes poctivě branou antinu.dostala jsem ho neplánovaně k 19 nar.

zlobidlo
4. lis 2012

@hankamisa aha tak to jo...hmm 🙂 tak třeťáko naše je taky na první pokus (no pokus to nebyl, spíš..."snad se jednou nic nestane a když ne, tak neva, stejně ho chceme" 🙂))

jituneli
6. lis 2012

U nás taky třetí mimi moc moc chtělo k nám, předchozí dvě dětičky nás nechaly chvíli čekat, jen půl roku tedy, ale stačilo to, takže mi ani nenapadlo, že třetí vznikne velmi rychle, taky jsme se ještě nesnažili 🙂 Ale chtěli jsme ho, to zase jo 🙂

numerenka
6. lis 2012

Holky,tak si představte. Na genetickém UTZ ve 20tt nám řekli, že čekáme na 90% holčičku a dnes na kontrole u Dr., že to vypadá na kluka, ale může to být i pupečník. Asi se nechám překvapit, co to nakonec bude 🙂

mircisek
6. lis 2012

Ahoj holky, občas nakukuju do vaší diskuze, protože se mě taky aktuálně týká. Třetí miminko jsme moc chtěli a zadařilo se vlastně hned (mezi prvním a druhým jsem dvakrát potratila - náhoda, nic genetického). Máme doma dva krásný kluky a teď mě okopává holčička.
Rodina už to strávila, i když si o mě myslí, že jsem blázen. Kamarádky se ze začátku divily, ale pak většina z nich přiznala, že by taky třetí braly, ale něco jim k tomu chybí (podpora chlapa, finance, věk apod.) Já mám skvělýho manžela, jsme finančně docela v pohodě, prostě není žádná velká zábrana.
Šokoval mě teď švagr, který nám řekl, že jsme velikáááá vyjímka, že tři děti mají v dnešní době silně věřící, mormoni nebo sociálně slabí. Nějak to nemůžu rozdýchat. Jsem fakt tak divná?
Mimochodem švagr má syna v mém věku a 10ti letá dvojčata. 😀

aronek
6. lis 2012

@mircisek to se švagr mejlí. Sociálně slabí mají mnohem víc dětí než tři 😉 Gratuluji k těhotenství a holčičce 😉 Taky jí mám jako třetí v plánu 😀

mircisek
6. lis 2012

@aronek No my jsme si mysleli, že budeme mít tři kluky, že holky neumíme. 😉 Tak to byl trochu šok, ale jsme rádi za miminko. Pohlaví je nám úplně fuk. No co, aspoň si vyzkoušíme něco jinýho než autíčka, vláčky a stavebnice. 😀

aronek
6. lis 2012

@mircisek jasně, kočárky a panenky budou vítaná změna. Nebude moct dědit, takže vše nové 😀

mircisek
6. lis 2012

@aronek 😀 😀 😀 😵

kett
6. lis 2012

@mircisek mne naopak přijde, ze teď se kolem mě s třetími detmi roztrhl pytel. Myslím, ze dost rodin ma tři děti.

My jsme na třetí čekali rok a pul. První dvě šly hned, na první pokus🙂 a to poslední nejvíc plánované si dalo na čas. Ale tím to asi pravé bylo, moc jsem to chtěla a myslela na to, tak to na just neslo. Pak jsem zacala pracovat, přišla jsem na jiné myšlenky a bylo to😉

mircisek
6. lis 2012

@kett Taky mám ten pocit, že trojdětných rodin je teď docela dost. Proč by jinak automobilky rozšiřovaly výrobu aut s třema isofixama vzadu, že jo.😀

kalo
6. lis 2012

@aronek já jsem po 2 císařích a budu mít teď třetího. Doufám, že to bude Ok. Dr.mi řekl, že je to jedno, jestli jsou císaře dva nebo tři - jestli je to uvnitř blbě zahojené se stejně nepozná - ať je jeden, dva nebo tři. Rez na děloze je prý jen jeden na stejném místě.
A co se čtvrtého týče, tak nevím...U nás v Čr se obecně nedoporučuje (lékaři se musí krýt, riziko to je), ale všude ve světě se ale dělají čtyři normálně. Ale myslím, že po světě běhá spousta ženských po 4 císařích (viz.hvězdy Victoria Beckham, Tori Spelling..) Určitě záleží na rozestupu mezi těhotenstvími. Hodně zdaru!

aronek
7. lis 2012

@kalo dík za info 😉 a držím palečky 🙂

saminomimino
autor
7. lis 2012

@hankamisa já mám taky spíše problém neotěhu 😀 ,první dítko bylo nečekaně rychle druhé trošku dýl ale tam pracovala psychika a třetí ani nevím jak 😀děsím že že bych otěhu zase i když se chráníme

saminomimino
autor
7. lis 2012

@mircisek to si mně připoměla že na proti nám bydlím sousedi,teď jsme jimanarodilo druhé dítě a to že my máme tři,tak nás braly za svědyk jehovovi,bezesrandy 😀 přitom tu u nás v ulici jsou minimálně dvě rodiny co mají 3 děti a v obci taky poměrně dost maminek s 3 děti.....nejsme ani sociálně slabý 😀

face
7. lis 2012

@saminomimino taky mám pocit, že dneska se automaticky na rodiny s 3 a více dětma dívá, že musí být buď sociálové nebo úplně blbí 😀 moje ségra má taky tři děti, oba jsou s manželem vysokoškoláci, ale jakmile jde ségra něco vyřizovat na úřad, okamžitě ji berou jako sociála ... tohle povědomí je u nás děsný. Přitom např. hned u našich sousedů v Německu jsou tři děti naprostý standard ... nechápu to 😖 Já do vaší diskuse nepatřím, mám děti jen dvě 🙂 Ale v mysli mám pořád myšlenky na třetí, ikdyž nevím, zda to tak nakonec dopadne ... Všem vám moc fandím, jste bezvadné trojmamky 😎

saminomimino
autor
7. lis 2012

@face já se zatím setkala jen s tím názorem že jsme asi svědci jehovovi 😀 ,jinak zatím nic a v německu tam se jim,tam bych měla dětí i 5,platy jednou takové a DPH 7% ne jak u nás ...........

anneli
8. lis 2012

@saminomimino svědci jehovovi, jo, to jsem se fakt pobavila 😀 😀 , ti lidi jsou někdy fakt divní.. když jsme před dětma jezdívali s manželem po evropě, tak tam mi to přišlo, co jsme potkávali, že spíš ty tři děti byly známkou toho, že se ti lidi nemají špatně a mohou si to "dovolit"
jinak asi se to taky bere ve městě a jinak na vesnici, u našich na vesnici je hodně vícedětných rodin a nějak se to moc neřeší, uvidím, jak na mě budou koukat tady v praze 😉

anneli
8. lis 2012

jinak obě děti taky na poprvé, tak jsem zvědavá, jak dlouho na sebe nechá čekat třeťátko, doufám, že ne moc dlouho, aby si to manžel zase nerozmyslel 😝

kett
8. lis 2012

@anneli u nas to sice u tretiho trvalo dlouho, ale zas na to s manzelem radi vzpominame. Uz nikdy asi nebudeme mit tolik sexu😉

mircisek
8. lis 2012

@face @saminomimino Já právě znám spíš vysoškoláky, kteří mají 3 děti (my jsme taky oba vysokoškoláci). A zatím nám to podle reakcí lidi spíš závidí (ve zlým i v dobrým). 😎

saminomimino
autor
9. lis 2012

@mircisek já bych asi taky záviděla v dobrým ovšem,kor když by se nedařilo
jinak já jsem teda jen vyučená teď budu ještě školu dodělávat ať nejsem jelito a muž středoškolák maturitou ale ve svém oboru dnes žádaném už má pře 5 let praxe takže,snad se někdy nebudeme mít vyloženě zle