Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

martina26
23. říj 2012

Ahoj holky,
omluvám se, dlouho jsem tu nebyla ale napravím .-) Hlásíme že 18. října se nám narodil 3 do party Matyášek. Je to pořádný chlapák 4,5 kg a 50 cm. Porod byl díky bohu rychlovka 🙂

saminomimino
autor
23. říj 2012

@martina26 moc gratuluji k chlapákovy řádnýmu 😵 😵 😵 😵 a moc moc v dobrém závidím rychlý porod,jak se zžíváte??

numerenka
23. říj 2012

@martina26 : Také se přidávám ke kratulacím 🙂 Hodně štěstíčka a zdravíčka vám všem 🙂

schnek
23. říj 2012

@martina26 obrovská gratulace 🙂 je to kus chlapa 😉

staninka77
23. říj 2012

@martina26-Moc gratuluji k chlapečkovi a přeji moc moc zdraví a pro maminku hodně mlíčka at vám dělá jenom v životě obrovskou radost. 🙂 🙂 🙂 🙂

martina26
24. říj 2012

Holky děkuju

@saminomimino no už je to lepší i když si kolikrát připadám jako bych měla první🙂) V porodce nechtěl moc baštit ale už se rozjídá tak snad to bude dobré no a 3 dny jsem v noci nespala protože to měl přehozené takže to bylo náročný ale už je to lepší a je to naše zlato. 🙂

Porod byl opravdu rychlovka. Ve čtvrtek jsem dorazila do rizikovky, protože jsem už 5 dní přenášela a doktorka mně poslala rovnou na sál. To jsem v 9:00 byla na monitoru - 10:00 v poradně - 10:15 příjem - 11:00 sál a 11:40 bylo hotovo. Jako rychlovka ale finále fuška, vědět, že jdeme na sál s takovou vahou nevím nevím, ještě že jsem to nevěděla a díky bohu porod postupoval ukázkově. 🙂

saminomimino
autor
24. říj 2012

@martina26 bledá závist a klobouk dolů že si takového macka porodila a to jsi ani neměla bolesti nic??že tak rychle otevřená a bez bolestí,to je sen,třeba si to ještě jednou a snad takto zopáknu po 4 té,ale to bych musela zešílet 😀 😀 😀

jituneli
24. říj 2012

@martina26 Taky se přidávám do řady gratulantů 🙂 Klučík je opravdu veliký, hlavně že jste to takhle superrychle zvládli. 😉

Chtěla jsem se zeptat, poslali vás vaši doktoři na ten cukrový zátěžový test? Já tam ani jednou nebyla a teď mi tam chce doktor poslat a já to chci odmítnout, nějak nechápu, proč teď bych tam měla jít. Prý kvůli třetímu porodu, kvůli tomu, že byl Luký čtyřkilový, ale pořád to nějak nejsou argumenty pro to, abych to podstoupila.

martina26
24. říj 2012

@jituneli jojo já byla, cukrovka se neprokázala a stejnak malý měl váhu takovou jaou měl.

martina26
24. říj 2012

@saminomimino měla jsem bolesti ke konci před finálem, takové křižáky, jinak spíš hrozné tlaky na spodek už od předešlého večera. Já už do 4 nejdu 🙂 .Tři jsou akorát. 🙂

kett
24. říj 2012

@martina26 velka gratulace!!! Ja se ted zacala nejak desit toho, jak to s temi tremi zvladnu😉. Blazinec uz ted a co potom😉. Takze doufam, ze vydrzi v brichu hooodne dlouho🙂

hankamisa
24. říj 2012

@martina26 -moc gratuluji a přeji hodně zdravíčka.
sarkav-nevíte o ní někdo,jestli už porodila?

moc nechodím, nestíhám ale často si vzpomenu.. 🙂

jituneli
25. říj 2012

@kett Ty jo, taky mám chvilkami obavy, jak to zvládnu, pak toho má člověk tolik na práci, že to zase zaplaším. Couvnout nejde 😀, my, ženy, to prostě zvládneme 😉

kett
25. říj 2012

@jituneli ja si obcas rikam, ze jeste ze uz jsem tehotna🙂. mozna, ze bych si to pri tom blazinci ted treba nakonec mohla rozmyslet a zustali bychom u 2 deti😉. Ale nakonec bych si to stejne vycitala. Takze secteno a podtrzeno, ono se to nejak podda - musi🙂

Ale nejak nemuzeme vymyslet solidni klucici jmeno. Mame prijmeni zacinajici na Š, takze tim hodne hezkych jmen vypadava a nejak chybi napady🙂

jituneli
25. říj 2012

@kett Přesně to takhle taky teď vnímám 🙂 Já jsem moc ráda, že to mimi k nám tak chtělo a našlo si cestu, určitě to zvládneme, zvládly jsme dvě děti, zvládneme i tři, ale samozřejmě pochybnosti se bohužel někdy vkradou do mysli. 😖
Co se týče jmen, tak s tím si taky moc nevíme rady, hlavně mám pocit, že ani není čas, kdy si sednout a promyslet to 😀 Klučičí bych tedy chtěla Tobiáše a holčičí asi Lindu, ale ta se zrovna moc nelíbí manžílkovi, tak nevím, jestli něco vymyslíme jiného nebo ne. 🙂

numerenka
26. říj 2012

@jituneli : Já jsem byla u obou holek na zátěžovém testu na cukrovku a testy dopadly dobře. Holky měly porodní váhu 3350g a 3500g. Teď mě poslat Dr. znovu, ale odmítla jsem a on nic nenamítal. Cítím se dobře a mimi má podle UTZ o 200g míň než je průměr - ale určo to dožene 🙂
Jinak s jménem si poradil manžel, říká, že nejmladší je vždy po mamince, takže u nás Verunka. trochu si pojistil i to, že to 4té nebude. Ale jak říká @martina26 : tři jsou akorát 🙂

saminomimino
autor
26. říj 2012

@jituneli
@kett třeba vás potěším ale já to teď zvládám co do organizace lépe,fakt jo,nutí mně to dělat si vše postupně a mít v tom pořádek a zvládám,se musím pochválit,moc dobře,pokud svištni naráz nesputí jekot mám i docela pohodové dny,samzřejmně že i na palici bývám ale kolem a kolem mi to jde dobře a to jsou holky po roce,takže nebojte to dáááte!! 😵

saminomimino
autor
26. říj 2012

@numerenka s tím průměrem se netrap,je to odhad a klidně může mít i víc něž méně,Oli měla průměr normální a narodila se váhově podprůměrná,takže neboj,jinak co jdo jmen,nezastávám jména po rodičích,je to nová bytost a je přece tolik krásných jmen,mimo to si neumím představi říkat své dceři svým jméne,jsem taky Veronika,to se mi prostě příčí,ale jako vím že je to u nás moda už léta a každý to má rád jinak 😉

kett
26. říj 2012

@jituneli mne se Linda taky moc libi🙂. U holcicky bych jich mela vybranych hned nekolik, u kluka to trochu vazne😉

@saminomimino Ja taky nejsem zastance davani jmen po rodicich, nechce se mi dostat do toho rozlisovani maly ten a velky ten.

saminomimino
autor
26. říj 2012

@kett a celkově,mně to příjde hloupé,muž je X-tý Karel v rodu,naštěstí netrval na prvorozeném synovi Karlovi a Samuela odsouhlasil hned,díky bohu 😀

saminomimino
autor
26. říj 2012

@kett já na kluka taky nevím ale na holku mám ještě jedno krásné,netradiční,ale asi ho jednou dostane nějaký pes 😀

kett
26. říj 2012

@saminomimino to me pobavilo🙂

ja mela kamradku a byli bracha se segrou a oba se jmenovali po rodicich. To mi fakt prislo uhozene. Mne se moc libi treba Tomas nebo Lukas, ale to u nas kvuli prijmeni pada. Zatim zvazujeme Marka, Ondreje, Jindricha. Ale casu haba kuk😉

baca
26. říj 2012

Jo děvčata, u nás o jménu nepadlo ještě ani slovo. A jelikož pohlaví nevíme, tak budem muset oboje vybrat poctivě. Manžel teď furt nemá čas (je dobrovolný velmi zapálený hasič a teď zateplují hasičárnu, v listopadu zas mají nějaké akce). Tak to vidím tak, že v prosinci se k tomu snad dostanem. Stejně ho budu muste k tomu nahánět. Nechci totiž, aby si vybral z mého předloženého seznamu (kteýr ani nemám), ale taky vložil trochu své invence.

zlobidlo
28. říj 2012

ahoj holky, v květnu čekáme 3. dítě, hledala jsem kde bych se pobavila s "trojmatkama" jak se to dá zvládat a co a jak...můžu se přidat? 🙂

jituneli
29. říj 2012

@numerenka Tak jsem nakonec s doktorem promluvila, v podstatě mi řekl, že tyhle testy nejsou vůbec k ničemu, takže tam jít nakonec nemusím, ale kdybych se nezeptala, tak tam jdu.

@saminomimino To velmi ráda čtu, že se to prostě dá zvládnout 🙂 Protože když vidím ty soucitné pohledy, že teda budeme mít TŘI děti, tak bych někdy padla. 😉 Když bylo jedno dítě, nemuselo se všechno tolik organizovat, s druhým to už jinak nešlo a třetí se holt taky zorganizuje 🙂

@zlobidlo Zdravíme Tě tady, taky sem ráda nakukuju, abych zjistila, jak to těm maminkám, co už jsou trojmamky, jde 🙂

saminomimino
autor
29. říj 2012

@zlobidlo jasan vítej 🙂

axi81
29. říj 2012

Ahoj holky, konečně jste se tady zase rozkecaly 🙂

Hele, o víkendu jsem dostala od kamarádky knížku Zpověď šílené matky od Jill Smoklerové. Pokud ještě nemáte napsáno Ježíškovi, tak nezapomeňte přihodit na seznam. Je to fakt parádní, pravdivé, vtipné a trojmaminky jako dělané. Na knížky jsem dost náročná a tahle mě fakt dostala 🙂

Co se týče jmen, u nás vybírá hlavně manžel. Klučičí jméno máme už od prvního těhotenství, tak třeba na něj už tentokrát dojde a holčičí jsme nakonec vybrali to, co jsem manželovi už u prvního radikálně zamítla. Ale on použil jako zbraň starší dcerku a ona když to jméno vysloví, zní mi opravdu krásně. Takže my jdeme do Oskara nebo Šarlotky 🙂

@zlobidlo Vítám tě 🙂

zlobidlo
29. říj 2012

ahoj holky
děkuju za přivítání 🙂
koukám, že zatím budu mít to třetí nejpozději 🙂
@axi81 a taky si nenecháte říct pohlaví? my jméno zatím vůbec ale vůbec nevíme. resp. já a dcera chceme holku Radku, ale můj se jmenuje Radek a nechce "po sobě". i když syn je Martin, je jasné, že to nemá být po něm. prostě hezké jméno. kluk nevím chtěla jsem od "M" do party k dětem, ale žádné "volné" se nám nelíbí.

axi81
29. říj 2012

@zlobidlo Mám ještě tři týdny na to, abych se rozmyslela, jestli si to nechám nebo nenechám říct. To překvapení u porodu ještě neznám, ale nevím, jak psychicky zvládnu tu nejistotu jestli nakoupit modré nebo nenakoupit 🙂 Nějaké univerzální miminkovské oblečení mám, ale i tak... Táhne mě to nechat si to jako překvapení, ale nevím, jak se nakonec rozhodnu 🙂 Manžel to u druhého vědět nechtěl, věděla jsem to jen já a byla docela fuška se neprokecnout, nenaznačit atd...

zlobidlo
29. říj 2012

@axi81 ty jo to jsi zvládla neříct? my měli překvápko vždy, teď bych to trochu chtěla vědět, ale je to nádhera u toho porodu, tak to asi vyhraje. můj to zase nechce vědět 🙂