Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

kett
29. říj 2012

@axi81 Sarlotka je krasne jmeno. Neter se tak jmenuje, i kdyz psano s Ch a Lotynka, Lotysek, Lotranda, Loty, nebo Charlie jsou krasne varianty🙂

U nas asi nakonec vyhraje Ondrej.

@zlobidlo ahoj🙂. U nas je dalsi ve hre Marek, to se libi mne🙂

zlobidlo
29. říj 2012

@kett Marek je krásný - ale je to michalky bratranec o rok starší co žije tady ve Zlíně jak my. tak to nejde :(

axi81
29. říj 2012

@kett To jsi mně potěšila, mě se ta Loty a Charlie taky moc líbí 🙂 A Oskar - no je mi jasné, že to není jméno na špici oblíbenosti, ale mně příjde v celku chlapské a navíc, znám jen jednoho Oskara a je to fajn chlap. U klučičích jmen mám problém vybrat něco sama a říct si "jo, to je ono a nic jiného." U každého klučičího mám s něčím problém. U Oskara jen s tím, že nemůžu najít žádnou kloudnou zdrobnělinu.

axi81
29. říj 2012

@zlobidlo Vydržela jsem to 🙂 Byl to boj. Spíš bylo ale těžší se neprokecnout než že bych bojovala s tím mu to neříct. Respektovala jsem jeho rozhodnutí a nechtěla jsem mu to překvapení pokazit 🙂 Já trošku přemýšlím nad tím, že nejsem ještě úplně sžitá s představou, že by to mohl být kluk. Já jsem na ty holky nějak zvyklá a představa, že by to mohl být KLUK mě na jednu stranu i trošku děsí. Nevím, jak bych si s tím poradila... Jsou prý divočejší, bolení bříška atd. Já měla holky úplně zlaté. Jestli jsem s nimi snad 2 noci nespala tak je to moc... Tak si říkám, že jestli to má být kluk, jestli nepotřebuju nějaký čas na "aklimatizaci", abych po porodu nebyla spíš vystrašená naž šťastná... 😀

kett
29. říj 2012

@axi81 ja jsem taky zvazovala, ze bych si to napotreti rict nenechala, ale stejne jsem to nevydrzela. Stejne to bylo prekvapeni, i kdyz jsem si to myslela, ale nejak mi to vyhovuje vic, ze se s tou predstavou zziju, pripravim na ni deti, nebude zadne ani trochu male "zklamani" u porodu, zkratka budu na to pripravena.

Ja prave klucici taky moc nemuzu vymyslet. Z zadneho nejsem uplne odvarena. Manzel Marka moc nechce kvuli tomu, ze syn je taky na M. A Obrej se mu hrozne libi, moji mamce taky, takze to asi prestanu resit a bude🙂.

Oskar je hezke jmeno. A zdrobnelinu na nej najdes za chodu😉. Ale ted me taky zadna kloudna nenapada🙂

numerenka
29. říj 2012

@zlobidlo : Ahoj, také tě tu vítám.

Holky, jak se projevují poslíčci? Včera mimi bylo v bříšku hodně neklidné, já nevěděla jak si lehnout ( nevěděla jsem kam s nohama) a nebyla jsem schopná ani uspat naše holky. Nakonec mě manžel masíroval a já při tom usnula cca 22hod. a ve 2 hod. ráno jsem zase byla už vzhůru a nemohla jsem usnout ( mám to už druhou noc). Podle Dr. jsme v pořádku a mimi je asi živější než holky, ale může to být tím menším bříškem - vnímám asi více pohyby.

numerenka
29. říj 2012

@axi81 : Máme v rodině Oskara a říkáme mu Oskárku ( teta má Sáru a Oskara, takže já si vždy vybavím Dádu Patrasovou s vránama 🙂 ) Zároveň se mi toto jméno moc líbí. U nás, kdyby to byl kluk tak by byl Vratislav ( Vratik, Vraťa)

axi81
29. říj 2012

@numerenka No, poslíčci jsou hlavně nepravidelní a nic intenzivního, ne? Já jsem poslíčkama jmenovala i blbou náladu, když se blížil termín 😀 Je fakt, že ty pravé kontrakce jsem pak ale poznala vcelku okamžitě. Prostě to bylo "jiné".

Koukám, že budeš mít tři princezny 😵 Já u nás tím klukem taky moc nepočítám... 😀

numerenka
29. říj 2012

@axi81 : už to tak vypadá, že budeme mít třetí, u nás tedy indiánku, do party. Náš taťka bude velký náčelník 😉 Holky si říkají totiž sestry Vinety......právě u nás doma prožíváme éru Indiánek 🙂

elfici
29. říj 2012

Dobrý den, Jelikož máme doma dva kluky tak jsem přítele přemlouvala na třetí,aby tedy byla holčička, tak snad se podaří. Máte nějaké rady jak ovlivnit pohlaví dětí?

misa84
29. říj 2012

ahoj děvčata, chtěla jsem se zeptat - rozhodovali jste se doma dlouho, jestli si pořídíte třetí dítě, nebo jste to nějak zvlášť neřešili? já bych chtěla časem ještě miminko, manžel taky není zásadně proti, ale co řešíme, to jsou samozřejmě finance 😒 nejsme vyloženě chudí, co chceme, to si dopřejeme, určitě bychom měli z čeho slevovat, ale kdo ví, jak to bude třeba za 5 let?? říká se, že největší výdaje jsou s dětmi, když chodí do školy - kroužky, cena "hraček" se zvyšuje....rozhodně bych nechtěla, aby se mé dítě ve škole cítilo jako "sociální případ" (nevím, jak to vyjádřit jinak) když nebude mít hogofogo mobil nebo oblečení, i když stejně nepočítám s tím, že bych jim koupila na co si jen ukážou...já vím, že mi nikdo neřekne, jestli za pět let budeme mít dost peněz (a že jsem už uvažovala i o kartářce 🙂 ) , jen mě zajímá, jak jste to měli vy....

kett
29. říj 2012

@misa84 ja jsem si, co se tyce penez, rikala, ze nejak bude. Stejne to nijak moc neovlivnim, vim, ze udelame vsechno proto, aby deti pripadny nedostatek penez moc nepocitily. Takze pohled penez u nas nebyl zasadni. Ted mame zrovna nic moc financni obdobi, takze kdybychom to resili financne, asi treti mit nebudeme😉. Ale ono bude lepe🙂

axi81
29. říj 2012

My to neřešili. Prostě jsme dítě chtěli a hotovo. Nedokážu říct, jak bychom to řešili, kdybychom měli každý měsíc nulu na účtě 😖 Ale pokud vyloženě neobracíte každou korunu, finance bych nebrala jako ten zásadní aspekt.

zlobidlo
29. říj 2012

@misa84 tak my prostě vždy chtěli tři a tečka 🙂 jako kdyby nebylo na chleba tak zvažujeme ale takhle...to se nějak dá 🙂

martina26
29. říj 2012

Ahoj holky,
tak u nás se vše pomalu zaběhlo do starých kolejí, dneska jsem s Matym zvládla i manikúru a musím říct, že jak jsem byla provní dny na pokraji sil a mysela jsem si, že to zvládnout nemůžu, teď chodím s pusou od ucha k uchu a i když Maty není zrovna spavé miminko a přirozeně unavená jsem děsně, nástřich taky ještě noc moc, stejnak si to tak nějak užívám. Holt hormony jančí. Já do toho ještě dlkově studuju pedák, takže další práce na víc, ale říkám si že vše prostě půjde 🙂

@zlobidlo vítej 🙂

martina26
29. říj 2012

misa84 u nás třetí překvápko, je pravda že jsme o něm mluvili 🙂) a teď jsme rádi že Matyáška máme 🙂

zlobidlo
29. říj 2012

@martina26 teda zaběhnutá po 1,5týdnu to zní skvěle! 🙂)) dodáváš mi sílu 🙂)

kett
29. říj 2012

@martina26 no tak to je parada, nakonec na tom se tretim budu jeste lepe, nez ted😉. Ted je toho trochu na hlavu. A deti jsou ted celkem dost narocne, zvlast ten starsi

jituneli
30. říj 2012

My jsme taky neřešili, kolik budou děti stát, protože si myslím, že se to prostě vždycky nějak udělat dá. Chtěli jsme velkou rodinu a tu jsme si pořídili a musíme se o ni postarat 🙂 Teď to nějak zvládáme a jednou půjdu do práce 😀 a zase bude víc peněz. Myslím, že to vždycky záleží na tom, co ti rodiče chtějí, někteří už při prvním říkají, kolik to dítě stojí peněz, každý to máme prostě jinak nastavené 🙂

@martina26 To se dobře čte, že to s třemi dětmi tak pěkně jde 😀

saminomimino
autor
30. říj 2012

@numerenka jako slabé kontrakce,někdy tedy i docela ua,ale nejsou pravidelné a nezesilují🙂

numerenka
30. říj 2012

@misa84 : Přesně jak holky psaly. Pokud nežijete od výplaty k výplatě, tak bych finance neřešila. Nám letos poprvé začaly se starší dcerkou kroužky a dá se to zvládnout. Já jsem vždy tři děti chtěla, manžel se snažil přijít na to proč mi nestačí dvě, takže nějaké debaty proběhly. Nakonec jsem mu řekla, že to tak cítím a manžel se tomu nebránil 🙂
Holkám dopřejeme vše potřebné. Neuznávám moc ty ,, reklamní hračky,, a navíc trochu jedeme podle Montessori, takže spoustu hraček - pomůcek vyrobím. Vím, že jednou to období přijde,ale myslím si, že se dá na to dítě připravit. Mám pocit, že si holky více věcí váží 🙂
Takže pokud třetí mimi chcete, tak bych se tomu nebránila 😉

misa84
30. říj 2012

@numerenka @jituneli @martina26 @zlobidlo @axi81 @kett holky děkuji vám za příspěvky. já to beru jako hotovou věc, že bude ještě jeden cvrček, manžel se vždycky jenom uculuje a přemýšlí, jestli se všichni vejdeme do naší postele, kluci totiž občas spí s náma 🙂 ale nejdříve tak za 2-3 roky

anneli
31. říj 2012

Ahoj holky, doufám, že se k vám budu moct brzo přidat. Taky jsme se rozhodli pro třetí, tak uvidíme, kdy se zadaří 😉

kett
31. říj 2012

@misa84 jestli te to uklidni, obe deti spi doted v me posteli. Manzel se tam tedy jaksi nevejde. Ale uz me to dost vadi, takze tomu budu muset udelat pritrz🙂

saminomimino
autor
31. říj 2012

@kett tak to obdivuju já bych je už hnala,Sam snáma spával hodně dlouho ale teď se sním nedá vůbec ležet,furt se vrtí roztahuje,spánek na prd,má svoje a je klid,Jasmínka je ve svém od roku a jak ta byla šťastná

saminomimino
autor
31. říj 2012

@anneli vítej a ať to brzy klapne🙂

jituneli
31. říj 2012

@kett U nás je to se spaním stejné, děti spí se mnou v ložnici a náš taťka v pokojíku 😀 Ale taky jsme už řekli, že do Vánoc s tím musíme skončit, v únoru přijde prďolka a tři děti v ložnici se mi fakt nechce. Nelčindu už jsme kolikrát odsunuli, ale zase chce zpátky, nebo usne u sebe ( ne, že by usnula sama, musí tam s ní manžel ležet ) a v noci přijde do ložnice.

staninka77
31. říj 2012

Ahojky, 😉
@elfici-Já taky vždy chtěla holku a mám tři kluky.
Snad jednou se my povede ta holka a budu moc ráda.
Nějaké metody tu jsou ale je to hodně divoké musíš brát vitamíny a taky si měřit PH po jídle,a taky držet dietu na holku.
Ta dieta je hodně divoká a docela se jí bojím a ráda bych to ustála ale vubec nevím zda to zvládnu.
Napíši ti více jestly chceš.To duležité. 😉

zlobidlo
31. říj 2012

@staninka77 jo tak holka...takže dvojčata kluci? 🙂 promiň 🙂

staninka77
31. říj 2012

@zlobidlo-V pohodě 🙂 .zatím unás zatím nic mimísek bude později snad. 🙂