Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

doli1
9. lis 2012

@anneli
@zlobidlo taky mám Eli nemocnou histaminovou intoleranci a tim že to zjistili pozdě tak ji oddělali imunitu :( takže taky doufám že to třetí bude zdravé.

mě spíše přijde že vysokoškoláci nechtějí tolik děti protože dlouho studují a pak jdou po kariéře a najednou neni čas. my máme oba maturitu
@saminomimino s Kájem jsem dělala školu mám 2 roky praxe ale už se nikdy do oboru nevrátim a nevim co po MD budu dělat. manža dělá střechy a tim si vydělá docela dost a blízce spolupracuje s firmou Tondach tak to má taky svoje výhody. konečně jsme dostavěli,koupili nové auto tak už nebudou peníze utíkat mimo a pujdou jen do dětí.

saminomimino
autor
9. lis 2012

@doli1 taky jen učňák,já právě vybírám kam jít na nástavbu a dodělat maturu a jestli to dám,nevím,jsme úplně mimo svět z těch mateřských 😀
Kája si pak doděla ještě maturu na metře a teď programuje roboty,vlastně co jsme spolu,takže on nás uživí ale jak to pak bude semnou,to netuším,musím zkrátka dodělat u maturu a bude to asi sakraboj,chci začít příští rok,snad to půjde s třema maličkýma dětma

saminomimino
autor
9. lis 2012

@doli1 můžu se zeptat co je to za nemoc,co malá má??

anneli
9. lis 2012

@kett to je ta pozitivní věc na delším snažení 😉 mě by se líbilo, kdyby nám to vyšlo na prázdniny, měla bych hlídání kolem porodu 😉

jinak my jsme oba taky VŠ, ale je fakt, že mezi kamarády VŠ jsme s dětma byli první 😉 no a školu taky ještě dělám (druhou, abych se na mateřské nenudila 😉), je to fajn relax, jedu si tam odpočinout od dětí, ale nemám moc hlídání, tak to jde pomalu a už mi dochází elán... ale koukám že nejsem jedinej blázen @saminomimino 😝 s tak malými třemi mrňousky, klobouk dolů...

@doli1 s tou imunitou je to naprd, mě loni marodili od podzimu do jara skoro v kuse, teď jsme taky všichni tři slehli, děcka kašlou jak tuberáci a ještě k tomu blijou, nestačím převlíkat postele a prát, nevím, co za sajrajt jsme zas kde chytli.. 😠

saminomimino
autor
9. lis 2012

@anneli však ještě nestuduji ale odhodlaná jsem,snad to zkloubím..

anneli
9. lis 2012

@saminomimino na jak dlouho bys to měla?

saminomimino
autor
9. lis 2012

@anneli 3 roky dálkově

anneli
9. lis 2012

to není málo, ale zvládnout se to dá, když na to člověk není sám (mě naštěstí hodně pomáhá manžel) a taky když se daří sladit režim dítek, že třeba všechny najednou spí.. budu držet palce, jestli se rozhodneš do toho jít...

saminomimino
autor
9. lis 2012

@anneli muž mi taky pomůže ale v rámci možností,přece jen má práci a děti budou malá,kdyžtak ještě rok počkám ale ráda bych už na přes rok aby se mi to pak netáhlo dlouho po rodičáku

anneli
9. lis 2012

@saminomimino to je fajn, že v něm máš oporu, už jen pochopení, že člověk musí rozdělit čas mezi děti, domácnost, muže, školu, je hodně... no a když přibude ještě i práce - z tohohle pohledu je lepší to moc neodkládat... taky bych to ráda stihla na mateřské, chybí mi ještě cca rok a půl... no teď doufám budu mít bonus další tři roky, tak není možná 😝 😀

saminomimino
autor
9. lis 2012

@anneli právě proto nechci otálet,uvidíme jak to se to vyvrbí,nějak to dopadne 🤐 😅 snad

staninka77
10. lis 2012

@saminomimino-Tak ti přeji aby jsi to zvládla tu školu jistě bych dotoho šla jestly má kdo pohlídat děti a pomuže tak proč né dotoho jít.
Budu moc držet palečky.
@doli1-Držím palečky aby se malá brzo uzdravila a nic jí netrápilo. 🙂

kett
10. lis 2012

U nás je to já VŠ a manžel maturitu. Otehotnela jsem plánované v posledním ročníku, už jsem jen dodelavala diplomku a už jsem byla zamestnana. Ale je pravda, ze z gymplu jsem byla tehu druha a z vejsky snad první. Teď mám vlastně dvě zaměstnáni a nesouhlasím s tím honební kariéry před detmi. To pak musíš buď dělat Fort, i s malým dítětem, abys o postaveni nepřišla, nebo člověk začíná pak stejně zase trochu od zacatku.
Teď bych si s gustem udělala nejaký kucharsky kurz🙂

anneli
10. lis 2012

@kett před dětma jsem stihla "oddělat" 7 let v jedné společnosti, takže jsem se tam už docela i vypracovala, asi bych se mohla vrátit, ale nějak mě to moc neláká, radši bych úplně změnila obor (podle té druhé VŠ), tak uvidím, co bude... každopádně se ještě napracujeme do důchodu dost... 😝

kett
10. lis 2012

@anneli já jsem zůstala asi 8 měsíců😉. Ale už jsem dělala při skole, od gymplu, pak jsem na stejně VŠ, co jsem studovala i učila, takže práce bylo dost. To samé pak i při mateřské a řidičáku. Takže mi nijak nepřijde, ze bych o něco přišla🙂. Vždycky jsem si chtěla udělat spis něco svého, co se přesně před třetím tehu podařilo, teď se vse poradne rozbíhá🙂

kett
10. lis 2012

Ty automatické opravy textu mě klepnou-řidičák místo rodicak😉

anneli
10. lis 2012

@kett tak to gratuluju, holka šikovná, taky se nenudíš, co 😉 já se teda na mateřskou už fakt těšila, už mě ta práce přestávala bavit, takže to bylo buď změnit zaměstnání nebo otěhotnět...

kett
10. lis 2012

@anneli no, nenudim se😉. Držím palce, aby vám to se třetím vyšlo. Koukám, ze mate děti se stejným rozdílem jako my🙂 u nás je to necelých 20,5 mesice.

ojo
10. lis 2012

Ahoj, jdu jen pozdravit, taky se k vám přidávám, třetě bylo plánované a jsem cca v 7tt, jen už potvrdit u dr. srdíčko, ale fazolka tam je 🙂 všem přeji pohodové těhu 🙂

kett
10. lis 2012

@ojo ahoj🙂 moc gratuluji!!! A držím palce! To mate pekne těsne rozdíly😉. Jedna kamarádka zvládla během 3 let tři děti, to máme všechny co dohánět 🙂

kett
10. lis 2012

Jen saminomimino to zvládá🙂

martina26
10. lis 2012

Ahojky,

@saminomimino já studuju 2 rokem dálkově vyšší pedaggogickou školu....je to záhul, hlavně tento rok s prckem si moc nebdovedu představit, ale snad to nějak půjde 🙂 Mám sen pracovat ve školce. Takže držím palečky .-))

Holky dneska jsem s dětí K.O. Matyášek má bolení bříška a ty dva draci dělaj samý naschvály......díky bohu, jsou už všichni v posteli.

saminomimino
autor
10. lis 2012

@martina26 tak to klobouk dolů,s miminkem a studuješ,já budu když to dám napřesrok 😉

saminomimino
autor
10. lis 2012

@kett taky jsem pozadu,jen holky po roce, mezi prvním a druhým mám prodlevu 2,5 let 😀 😀 😀

doli1
10. lis 2012

@saminomimino to je stejný jak intolerance na lepek či mléko akorád ona má na histamin což je skoro v každé potravině tak se mu moc nedá vyhybat.spíš se jen čeká až se histamin nahromadí a spustí alergickou reakci.dietou se ta délka reakce prodlužuje.jje to nová nemoc známá v čr jen 2roky. kvůli dr stoho má astma a špatnou imunitu 😒blbí je ještě to že moc info neni a ona neni sshcopna mi ještě říct jaká potravina ji vadí.třeba ted zvracela po jablíčku a astmatický záchvat měla s okurky takže nikdy nevim kdy to přijde.
škola - s šimim jsem si uděla zdravotníka to jsem zvládla v pohodě tak jsem šla na znokovou řeč na VUT první rok jsem zvládla ale jak přišla ELi tak jsme do druháku nenastoupila :( toho mi je líto. ted dělám řidičák a přijde mi to že to nezvládnu.nejsem schopna se nakopnout a začít se učit a ta povinost někde byt na čas je taky děsná.hlavně se vůbec nedokážu učit.

anneli
11. lis 2012

@kett děkuji, no děti mám úplně stejně jako ty, akorát o rok mladší, 10/2008 a 6/2010, tak doufám, že na třetí nebudu čekat do příštího února 😉 já teda původně mimi v únoru nebo březnu chtěla, aby jsme to měli podělený pěkně během roku a děti nebyly moc věkově od sebe, no ale tehdá ještě manžel nechtěl, ale jsem moc ráda, že změnil názor...
@ojo vítej, držím palce, ať je u dr. vše v pořádku
@martina26 heh, další studentka 😉 snad to půjde, Kristýnku máš ve školce nebo doma? někdo je to lepší s malým mimčem, když přes den dost spí, než třeba s ročním raubířem...
@doli1 tak to je hrozný, že ani nevíš, čemu se vyhýbat ☹ a je nějaká šance na zlepšení stavu?

anneli
13. lis 2012

tak červenec to nebude, doufám, že si teda dáme // pod stromeček 😉

kett
13. lis 2012

@anneli ja jsem posledni mesic pred tim, nez se nam to povedlo, brala kapky z byliny ostropestrec - slouzi k uprave cyklu, pomaha na premenstruacni syndrom - me posledni dobou pak prakticky od konce menstruace do dalsi desne bolela prsa. A ten posledni cyklus mi prislo, ze mi ty kapky pomohly a navic jsem otehotnela. Cert vi, jestli tos tim melo souvislost, ale za zkousku se nic neda😉

anneli
13. lis 2012

@kett děkuji za tip, kdyby to nešlo samo, určitě vyzkouším, tento měsíc jsme teprve začli a asi už nestihli ovulku, měli jsme tu zrovna v tom nejplodnějším období na návštěvě naše 😝

anneli
13. lis 2012

@kett jinak po porodech se mi krásně cyklus srovnal, zkrátil, odezněly PMS bolesti, jen co mi místo toho zůstalo a je dost nepříjemné, jsou bolesti hlavy, teď jsem si to docela protrpěla, bála jsem se brát nějaké prášky kvůli případnému těhu..