Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

doli1
1. lis 2012

holky to ted řešíme doma odnaučit Elu spat snámi v ložnici.dnes jsem ju 3x přenášela do své postýlky 😀 mít tam Elu a ještě mimčo tak se táta může odstěhovat a to nechci.
byli jsme na ultrazvuku a čekáme zdravého chlapečka.placenta zatim pracuje jak má a prcek bude prcínek protože je zas o týden menší.
Gratuluji k miminku pěkný chlapák
vítám nové mamča.
fin.stránka to byla taky věc kterou jsme řešili a pak jsme uznali že to prostě nevyřešíme že vždy se to nějak udělá.
jména to je věc.táta furt provokuje a chce zdenka po sobě což mě přijde úplně děsný.už jsme se zhodli na Jakubovi ale zas začal se zdenkem tak já fakt nevim.kdyby to byla holka hed by jsme věděli.
pohlaví se dá ovlivnit ovulací.holka je před ovulací protože klučičí spermie málo vydrží a vymřou když mají čekat na vajíčko.tedy dva dny před ovulací a kluk je v ovulaci nebo po.kdy jsou kluci rychlejší než holky a jsou u vajíčka první. tot babské rady 😀 kámoška to tak dělala,švagrová taky a já taky

anneli
1. lis 2012

@saminomimino díky 😉

u nás je to se spaním napůl. dcerka od mala radši svoji postýlku, u nás neusne... když v noci příjde k nám, poleží si, ale jak se ji začne znova chtít spát, putuje zase k sobě. U mně v pelechu zůstává, jen když na ní něco leze, takže to podle toho dobře poznám. No a mrňous ten je mazel, ten by nejradši spal se mnou. Spával se mnou, teď už jsme ho naučili usínat ve svojí postýlce, ale v noci občas příjde ke mně. A kdybyste ho viděli, když si ho vezmu usínat k sobě, to se na mě pořád uculuje a pusinkuje mě, no ví jak na mě 😀

@staninka77 já u obou hlídala ovulaci a vyšlo to, holka 3 dny před, kluk den po, teď jsme tomu nechali volný průběh a ráda bych i měla překvápko u porodu

anneli
1. lis 2012

@doli1 koukám, že jsme používaly stejnou metodu, švagrové jsem to taky radila, moc chtěli po dvou holkách kluka, tak se povedl, dokonce jsou náš malej a bráchův do měsíce od sebe, tak máme takový skoro dvojčata 😀

staninka77
1. lis 2012

@anneli-Díky moc za velkou radu zkusím to uděat jak radíš.Snad se i zadaří ta holka. 🙂 🙂 🙂

anneli
1. lis 2012

@staninka77 jsou to všecko babské rady, ale když to zkombinuješ, třeba to vyjde 😉

ia.
1. lis 2012

@anneli
@staninka77 holky já teda 3 dny před ovu a je to kluk....moc bych si přála holčičku, kdyby mi ji někdo "zaručil" tak jdu do třetího hned, takhle si dám pár let pauzu a uvidím, jestli ta touha přejde nebo ne 😉

helabella
1. lis 2012

@kett -- my sice máme postel velikou, ale spí s náma nejmladší a občas přijde i prostřední 🙂 S mimi to budu muset asi nějak pozměnit, aby ho nezalehli 🙂 🙂

saminomimino
autor
1. lis 2012

@doli1 tak my mám Olí v den ovulace a Jasmín po ovulaci,takže nevím,podle toho měla být kluk,já osobně myslím že jsou to pověry

saminomimino
autor
1. lis 2012

@staninka77 já nikdy nedělala nic co píšeš že se má dělat na početí holky a holky mám dvě,nevím no,myslím že je o vabank a nedá se moc ovlivnit 😉

ia.
1. lis 2012

@saminomimino přesně tak...kamarád chtěl moc syna, má dvě dcery...my chtěli moc holčičku a máme dva kluky...prostě jsou věci, které lidi neovlivní a díky bohu za to, alespoň něco tady funguje podle přírodních zákonů 😅

saminomimino
autor
1. lis 2012

@ia. mluvíš mi z duše,hrabem se kde čeho a aspoň tuhle přirozenest zatím nemáme pod kontrolou,děti na přání ovšem už udělat umí ☹

kett
1. lis 2012

Já jsem se jednou koupala na nejaký americky dokument, tam je legální si zaplatit oplodnění a zavedení vajíčka vybranými spermiemi kvůli pohlaví. Salo to snad sto tisíc nebo tak něco a byla tam zensk, co to kým uspěla po několikáté. Nevyšlo to, utratili majlant a oplodnění vajíčko se stejně neudržela. Ale jiné to zase vyšlo. No, přijde mi to blaznivost. Když to ma byt kvůli eliminaci nejaké genetické poruchy, která postihuje jen jedno pohlaví, tak to je samozřejmě jina.

zlobidlo
3. lis 2012

tak ad pohlaví jo...jako chtěla jsem holčičku klidně i 3 🙂 nikdy jsme si říct nenechali a nenecháme ani teď. překvápko je krásné... a syn měl obrovské zdravotní problémy (šlo o život, operace...následky...) a fakt jako je to klišé...ale hlavně ať je zdravé. (i když stále platí že by mi holčička vůbec nevadila :-P)
a s tím početím....někomu to funguje někomu ne, ale pokud si někdo moooc přeje jedno pohlaví tak to zavání tím, že dostane "na just" to druhé 🙂

anneli
3. lis 2012

to je jasný, že pohlaví ti nikdo nezaručí... já třeba na tu metodu s ovulací věřím, příjde mi taková "vědecká" 😀 , ale myslím si, že to maximálně třeba ovlivní, že místo 50:50 je to třeba 60:40. Zase chápu, že když se někomu "daří" jen jedno pohlaví, že touží po druhém a myslím, že asi většina mamin si přeje aspoň jednu cácorku 😉 ale naprostý souhlas se @zlobidlo, obě děti taky mají zdravotní problémy a tak se modlím (i vzhledem k věku), aby to třeťátko, jestli se zadaří, bylo hlavně zdravý...
jinak dcerka touží po sestřičce, já taky spíš tu holku a manžel spíš kluka..

zlobidlo
3. lis 2012

a copak je dětem? @anneli u nás Michalka je na bezlepkové dietě kvůli celiakii a Martínek - měl krvácení do mozku, 6týdnů na JIPce, pak hydrocefalus, zavedenou hadičku do mozku (shaunt) a naštěstí po všech černých prognozach kdy říkali dr že nebude chodit, vidět..je naprosto zdravý!! 🙂
a Michalka chce taky sestřičku - tu už chtěla u Martínka a už pomalu od porodu se ptá kdy bude třetí miminko 🙂

kalo
3. lis 2012

Taky se pohlaví dá ovlivnit stravou matky před otěhotněním. Buď je organismus stravou kyselý (hodně masa, soli, koření, sladké...atd.) anebo zásaditý (hodně mléčných výrobků a spíš zdravá strava - rýže, zelenina atd.). Je to logické...mužské embyo je slabší a potřebuje mít v těle matky iluzi, že se bude mít dobře, aby se udrželo (také ženské, které jsou tlustší, mají procentuálně více chlapců a naopak - vegošky nebo hubeňourky mají více holky). Holčičí embryo je odolné, vydrží i v těle, které nemá nadbytek. (Pro příklad v chudých afric.zemích se opravdu rodí víc holek) To berte, prosím, jako celek - vím, že je spousta vyjímek 🙂
......Každopádně je dieta, která může pohlaví před početím ovlivnit (+ doplňkové ovulační metody nebo různé výpočty podle dat narození matky...věřím tomu) 😎

anneli
3. lis 2012

@zlobidlo teda bobečci děti, nemáte to jednoduchý, a s Martínkem to muselo být strašně těžké zvládnout, to si vůbec nedovedu představit, takhle se bát o miminko... 😔 je šikula, že to tak dobře zvládnul 🙂
dcerka má problémy s ledvinami, má vrozenou vadu močovodu, v půl roce měla těžký zánět ledvin a od té doby je na ATB, má za sebou jednu operaci a jedna nás ještě nejspíš čeká, ale jak roste, tak se to zlepšuje a je naděje, že by se to mohlo skoro úplně vyléčit, syn má alergii na BKM, teď je na dietě, ale prý z toho taky většina dětí vyroste

zlobidlo
3. lis 2012

@anneli ano bylo to peklo na zemi...ale tak zvládli jsme to cvičili vojtovku a nějak jsem se k tomu postavila jinak, hlavně neposlouchala doktory 🙂 a ...vyhráli jsme to 🙂 všichni 🙂
dieta je náročná jakákoliv...ale z toho fakt může vyrůst...a ty ledviny...snad z toho taky vyroste!

anneli
3. lis 2012

@kalo také prý při častých souložích se rodí spíš chlapci a při málo častých holky, ono na tom něco bude, že to příroda zaonačila tak, že když je "stav nouze", tak se rodí spíš ženy jako zachovatelky rodu, a ve stavu dostatku si můžeme dovolit i chlapy 😝 😀

anneli
3. lis 2012

@zlobidlo hlavně, že už je v pořádku, ta celiakie je asi trvalá, že? já vždycky moc chtěla tři děti, manžel nejdřív, dokud jsme ještě žádné děti neměli, tak taky, pak už ne, děti jsou od sebe 20 měsíců, tak to bylo občas náročný 😝 teď změnil názor, na jednu stranu jsem fakt ráda, na druhý se to ve mně pere: máš dvě krásné zdravé (víceméně) děti, tak co ještě chceš..., u prvního jsem si vůbec nepřipouštěla, že by mohlo být něco špatně, teď se mnohem víc bojím 😔

zlobidlo
3. lis 2012

@anneli tak my vždycky chtěli 3 a tečka. žádné dlouhé uvažování. chtěli jsme tda rozdíl 3 roky a teď budou 2 to bud asi mazec 🙂 a strach...bych se musela pos...kdybych si něco připouštěla, takže nic, všechno je a bude v pohodě. tečka 🙂 stejně jako mi říkali, že nebudu kojit a já jsem odstříkávala nosila mlíčko Martínkovi a v měsící se kojil poprvé v životě a odstavila jsem před týdnem 🙂 prostě nepřipouštím nic špatného 🙂

anneli
3. lis 2012

já byla vždycky velký optimista, ale poslední dobou se v mém okolí dějí různé špatné věci, tak to na mě občas dolehne, ale prostě velká rodina je velká rodina, a to špatné si myslím líp ustojí a taky si člověk srovná priority a neřeší pak kraviny a víc si váží toho, co má 😉
myslím, že ten dvouletý rozdíl se bude dát zvládnout, u nás to bylo náročný právě do těch dvou let, ale od synovo druhých narozenin je to fakt změna, už jsou relativně samostatní, vyhrajou si, konečně mám pocit, že ta mateřská dovolená je taky trochu dovolená 😀 akorát to vzdorování občas dá zabrat 😝

zlobidlo
3. lis 2012

dovolená...no nevím tu jsem ještě neměla 🙂) ale tak přesně velká rodina je prostě velká rodina. Miška mě opravdu držela nad vodou, jsem ráda, že jsem měla už jí když jsem přijela domů z porodnice bez miminka...tak jsem ji furt tulila a tak...

llluckaaa
3. lis 2012

@zlobidlo Jó, Martínek je velký bojovník 🙂 Po mamince 😉

anneli
3. lis 2012

@zlobidlo to muselo být hrozné ☹ tak určitě už máš vybráno a teď bude vše ok 😉

zlobidlo
3. lis 2012

@anneli ale jo, ale tak co tě nezabije to tě posílí 🙂) přežili jsme a pomáhali nám i kamarádi, že @llluckaaa ?🙂))

llluckaaa
3. lis 2012

@zlobidlo Jo??? A kteří?

staninka77
3. lis 2012

@anneli-A jak bys radila mě mám tři kluky vždy počaté,JIRKA 11 od začítku menzs vždy jedenkrát pak se to nikdy nepodařilo vícekrát.
ŠIMON 9.den od začátku menzes a taky jednou sexík.Co mám proti tomu dělat abych se donutila vícekrát sexík mít a vubec nevím kdy mám ovu ani jí na sobě nepoznám BT nikdy neměřila. ☹ ..První kluk není mého chlapa co sním mám kluky.
A unás rodině jsou více méně kluci jak holky. je jich málo.
Díky moc.

zlobidlo
3. lis 2012

@llluckaaa ty neznáš :-P chodili k nám na návštěvy, chválili martínka i mě a dodávali nám sílu :-P

aronek
3. lis 2012

Ahoj, nechci Vám sem moc zasahovat, protože zatím máme dvě děti, tak sem ani nepatřím. Rádi bychom, ale později, měli třetí a toho se týká můj dotaz. Mám za sebou dva císaře a třetí by byl s veklou pravděpodobností také. Ale čtvrtý se prý už nedělá 😨 Je tu některá z Vás po třech císařech? Co Vám dr řekl, kdyby se stalo a otěhotnělo se po čtvrté?