Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

edeltraut
22. led 2013

@jituneli Já jsem měla hodné všechny děti. Opravdu nevím, co to je proplakaná noc. 🙂. A hlavně děti už jsou veliký, takže pohoda. Celé dopoledne jsou ve škole, tak máme s Adélkou čas pro sebe. Dokonce jsem pět týdnů po porodu začala pracovat, říjen takovej rozjezd, listopad to byl mazec - dělala jsem denně, tak teď už jsem trošku vychladla a dělám tak 2x do týdne. Máme taky hospodářství (takovou "malou" farmu, jak je teď moderní říkat 😉), takže se opravdu nenudíme 🙂.
My máme menší městečko 3km daleko pěšky mezi poli nebo 5km autem 😀. Bydlíme v takové mini vesničce, je tu asi 11 chalup 😉.
Jinak třetí mimi doporučuju, perfektně jsme se tak nějak semkli, všichni skáčeme kolem Adélky a jsme z ní celí hotoví 😀. Děti se hádají, kdo jí bude chovat a koupat 😉.

baca
24. led 2013

Ahoj holky, taky zdravím po dlouhé době. Mě už se to taky krátí. U nás doma blázinec. Starší je od listopadu skoro pořád nemocná (průdušky, průjem, kašel, rýma a stále dokola), ve školce bylá párkrát. Mladší se drží líp, ale ted jsou nemocní oba, včetně manžela , mých rodičů a já trochu taky. V prosinci jsem byla tři týdny v nemocnici s tvrdnutím břicha, ted už je to lepší, ale poslední dva dny to teda zlobí fest a tak nepříjemně odspod, asi už na mě jdou poslíčci. Děcka by se potřebovali trochu vybít venku, jsou furt odma a nudí se , vymýšlí hovadiny, rvou se, řvou....Mám jich už fakt plný zuby. Už aby bylo jaro a snad budou i zdravější. Já jsem taky značně neohrabaná, těžko se mi ohýbá. Pořád jsem nepřibírala a ted to na mě naskakuje.

baca
24. led 2013

V noci se taky nevyspím, synka máme v posteli, ani nebudem do ložnice dávat třetí postýlku, když ta jedna je už dlouhodobě nadobro prázdná. I tak se Marek pořád budí, ječí....myslela jsem, že po roce se to zpraví, ale pořád jen čekám.
Taky začíná být agresivní, chvilku neposedí, u ničeho nevydrží. Pořád by lezl do elektriky, už si i ty záslepky umí vytáhnout 😠 Když to srovnám s kamarádčiným stejně starým klukem - ten si klidně hodinu sám hraje v pokoji, ani o něm neví...

jituneli
28. led 2013

@edeltraut Zdravím po víkendu. 🙂 Naše děti byly taky hodné, když se narodily, hezky v noci spinkaly, Luký to teda potom porušil a vstával co hodinu, což jsem nevydržela a dala si ho do postele, to mu bylo asi osm měsíců, a od té doby spí hezky se mnou 😉
Teda, tak ty máš vážně co dělat, když máte ještě hospodářství 🙂 A k tomu sis vzala tu práci. Taky bychom si potřebovali přilepšit, ale nedovedu si představit, jak a kdy bych to dělala. 🙂 Zase máte už dvě dětičky větší a třeba i s něčím pomohou, co?

jituneli
28. led 2013

@baca Ahoj, jsem ráda, že máš termín skoro jako já, je to lepší to s někým sdílet 🙂 . U nás jsou děti bohudík zdravé, ale jak jsem pomalá a unavená, tak je zrovna moc nezabavím a je to znát 🙂 Tento víkend mi bylo tak špatně, v noci jsem měla pocit, že asi musíme už jet, posly jsem v předchozích těhu vůbec neměla, prostě to přišlo a bylo to ono, tak teď jsem nějak víc nervní, kdy to přijde, jestli je to i tím, že tu nechám dvě děti, jestli stihneme dojet do porodnice, jestli naši přijedou včas, aby na ten čas, co budu rodit, mohl být manžel se mnou, prostě tohle nějak neznám. Jak jsi na tom ty?

edeltraut
28. led 2013

@jituneli Znáš to, když člověk musí, tak vlastně může 😀. Větší děti jsou samostatné a když potřebuju tak pomůžou, ale s Adélkou a zvířatama se snažím, aby to dělaly jen pokud chtějí. Manžel byl od dětství nucenej pomáhat a říkal, že to on dětem nikdy neudělá, takže děti chodí do chléva jen pohladit mláďata (a tak to má být). Občas je nutím dohlédnout na Aduši, když krmím a ona zrovna nespí...nebo, když se prasnice rozhodne rodit v noci 😀, ale musím říct, že si s ní hrajou rádi. A máme pravidlo, že každý den udělají jednu domácí práci (hned po škole se poperou o to kdo vynese koš nebo složí boty 😀 ).
No ale zrovna dneska jsem se rozhlédla v pokojíku a takovej bordel, tedy není ani v chlívku - už se na ně chystám, jen co přijdou ze školy 😀. Budou mít o program postaráno 🙂.
Práci dělám většinou večer a do noci (někdy se zadaří i během dne) - nechci aby tím dětičky trpěly. Ale kolem 1500,- mi chodí na účet minimálně. Takový trošku přilepšení, protože naše zvířata zatím víc prožerou než vydělají 😀. Na jaře a v létě asi pracovat nebudu, to bude dost práce kolem zvířat... ale zase pak dělám sýry a prodávám vajíčka, tak to se taky o cca 2000,- přilepší 😀.

baca
28. led 2013

@jituneli já doufám, že nebudem odjíždět v noci, přece jne přes den je to shánění hlídačů lepší. Máme tchána v důchodu, takže ho mám jako pojistku, ale zas enchat mu na delší dobu dva naše rarachy, no nevím. Sice mě manžel obviňuje z toho, že si o něm (jeho otci) myslím, že je neschopný, ale já na něj spíš beru ohledy, protože má v háji kolena, je rád, že jde a je to chlap v letech, takže utírat jim zadky atd. no zkrátka když bude nejhůř, tak to nějak oboustranně přežijou, ale snad to nějak šikovně vyjde a bude hlídat třeba někdo s ním. Když jsme rodila Marka, tak teda Báru taky hlídal, ale to sní byl sám jen dva a půl hodiny, z toho kus spala a hlavně to byla hodná holka stáří 19 měsíců. Ted tady mám na hlídání dva čerty, kteří na zadku neposedí, u ničeho nevydrží a rvou se. Bára k tomu furt nemocná...takže na to nějak dopředu nemyslím. Třeba bude zrovna doma moje mamka (bydlí v domě vedle a pracuje na směny), třeba Bára bud eok a bude zrovna ve školce, takže by byl na hlídání jen Marek atd.

jituneli
30. led 2013

@edeltraut Jojo, všechno je prostě o organizaci práce 🙂 , nikdy jsem si neuměla nic moc naplánovat, s jedním dítětem se to trošku zlepšilo a s druhým zase o kus, stavěli jsme domeček, teda manžel 🙂 , a já byla s dětmi pořád sama. Jak říkám, vlastně mi to pomohlo 😀 No, a se třetím prďolkou už budu zdatná organizátorka 😀 😀 😀 Jako ostatně každá mamka 🙂
@baca Já jsem taky trošku víc nervní, co se hlídání týče, když byla jen Nelí, byly jí tři roky a hlavně byla prostě samostatná, i když nikdy nebyla beze mě, teď už je velká, ale Luký je taky zvyklý být jen se mnou a je poněkud rychlý chlapeček🙂, takže hlídání připadá v úvahu pouze naši, na které je aspoň trochu zvyklý, ale oba pracují, taky věřím, že to mimináček vymyslí tak, aby bylo všechno nejlíp, jak to jde. Zatím jsem obě děti rodila v podstatě přes noc, tak jestli i do třetice🙂No, uvidíme, tohle prostě nenaplánujeme.🙂

doli1
1. únor 2013

ahojky holky mě už se to taky krátí.prcek zas neroste nebo velmi málo tak ve čtvrtek už nastupuji do Bohunic jsem zvědavá co budou dělat.jestli čekat do 37tt nebo mi napichají hormony a pujde ven.
musim zaklepat že od prosince se obě děti drží bez nemoce což je u nás zázrak.
za chvíli tu bude plno miminek 🙂

mircisek
4. únor 2013

@doli1 Ahoj, to si člověk fakt nevybere. My se zase furt šplháme k horním číslům v tabulkách, tak snad půjde chvíli dřív. I když bych potřebovala ještě 10 dní, aby se mi mladší synátor vyloupal z neštovic. Zítra jdu na kontrolu, tak uvidím, co mi řeknou (taky do Bohunic).

doli1
4. únor 2013

kámoška ted v Boskovicích porodila 5100g a 52cm jsem ji říkala at nám pujčí nejmín 1kg aby si ulevila 🙂)) já jsem o neštovicích taky přemýšlela že bych nechala nakazit Elu a pak jsem do toho nešla že by to nemusela stihnout.dlouhá inkubačka a dlouhé léčení.tak si počkám jestli to příští rok nedonese ze školky.teda pokud nám ji vezmou. jak dlouho tak čekáš v Bohunicích na ozvy a dr ? je to tam na dlouho ?

saminomimino
autor
6. únor 2013

@doli1 jakto že neroste drobek jeden,ať vám to dopadne dobře a má slušnou váhu a je zdravý!!napiš,pokud to půjde jak to dopadlo

saminomimino
autor
6. únor 2013

@baca my doteď zdraví a teď padl syn,začínající zápal plic,jinak se držíme,ale všechno se to doma nudí i my dospělý,už ab bylo teplo,koukám že už to máš za pár,tak krásný porod🙂

martina26
13. únor 2013

Ahoj holky,
u nás marodí nejstarš Tomik má angínu a zánět průdušek. ant. má už týden a vůbec se to nelepší takže zíta mažem znovu na poslech.
Jinak holky koukám že se vám to krátí, to tady bude miminek. 🙂 Všem držím palečky a přeju hezký a rychllý porod.
No a pár fotek od nás jak rosteme

edeltraut
13. únor 2013

@martina26 Krásnej kluk 🙂 Ten bude lámat dívčí srdce 😉

martina26
13. únor 2013

@edeltraut děkuji

baca
14. únor 2013

Ahoj holky, tak já jsem dnes byla kvůli horšímu monitoru vyslaná do porodnice na pozorování, tam vše ok (dle mě ráno prostě mimino spalo), takže kontrola v pondělí a do konce týdne mám porodit (vyvolali by mi to, beru léky na tlak, i když si myslím, že zbytečně). Dr. naznal, že je to pěkně nachystané 🙂 tak jsme zvědavá. ještě potřebuju v sobotu stihnout karneval a v neděli opožděně slavíme synkovy narozeniny. Tak mám dělat dort.

martina26
14. únor 2013

@baca tak třeba bude miminko dáreček pro synka 🙂 Držím palečky. 🙂

sovice
15. únor 2013

Ahoj holky,já už to mám taky za pár.Už se na malou všichni těšíme 🙂 ....jen kdyby se mě všichni pořád neptali jestli jsem furt celá...v obchodě,ve školce,na fb....no prostě kde se ukážu tam se ptají 🙂

mircisek
15. únor 2013

@doli1 Promiň, že píšu až teď, ale neměla jsem upozornění. Já tam chodím standard k doktorce, takže nechodím na porodní sál, ale pořád k ní a v tomhle těhotenství se ty čekací lhůtu hodně zlepšily. Většinou jdu ráno jako první, takže nečekám vůbec.
Filda si právě donesl neštovice ze školky, pak je chytil manžel a 2 dny před koncem inkubace i Davís. Ale přežili jsme a teď už malá může ven. 😀

doli1
17. únor 2013

ahojky holky byla jsem si na pár dní poležet v porodnici.začala jsem špinit a kontrakce byli po 20min.začal se skracovat čípek při přijmu byl cs3 hlavička vysoko a otevřená na prst tak si mě tam nechali.v pondělí cs 5 čípek prosáklí,hlavička naléhala tak okamžitě magnézko a ležet.naštěstí to zastavili a ve středu mě pustili dom.musim ležet a vydržet týden nejlépe 14 dní. prcek má 2300g díky tomu že je menší tak to divně počítají a jsem podle nich teprve 35tt
jinak celkově krize vše se sere :( ještě že ten táta se umí 100% postarat o děti

@martina26 úžasné miminko

doli1
17. únor 2013

@mircisek aspon budete mít neštovičky za sebou.

mircisek
17. únor 2013

@doli1 Ahoj, teda to je lumpík. Malý to je a ještě se to dere na svět brzo. 😝 Já jsem dnes načala 39TT, malá sice klesá, ale zatím se teda na porod nic moc nechystá. Nevím proč, ale tentokrát mám poprvé z porodu jakejsi strach.Tajně doufám, že když je to potřetí, že to půjde lehce, i když vím, že to tak být vůbc nemusí. 😒
Tak se drž, ať ještě nabere sílu. 😉

staninka77
18. únor 2013

Ahojky,dlouho jsem tu nebyla.Vidim ze se brzo vsechny rozdvojite a budete mit svoje malicke milacky brzycko u sebe 🙂 .
Vsem prejibkrsne porody at je mate rychle a sebou.
Ja zatim stale nic.Doufejme ze pristi rok se i ja dckam miminka🙂

tommik
18. únor 2013

Ahoj holky, také uvažujeme nad třetím miminkem. Rádi bychom zkusili tu holčičku 🙂, ale já si myslím, že holky neumíme. 😀 Pořád mi ale přijde, že nám ještě někdo doma chybí. Také jste měli ten pocit, že nejste kompletní? Trochu nás zrazuje okolí, ale kdybychom do toho nešli, tak bych si to asi později vyčítala. Hlavně rodiče nám to trochu rozmlouvají, že jsme blázni, že už si za chvíli budeme moci užívat, kluci už jsou větší a také s manželem nejsme úplně nejmladší...

@mircisek
@sovice Holky, máte návod na tu třetí holčičku? 😀

mircisek
18. únor 2013

@tommik Ahoj, to je jako bych to psala já před dvěma lety. 😀 Jedinej rozdíl je, že my jsme prostě chtěli třetího parťáka. Popravdě jsme si mysleli, že holky neumíme, takže pro nás to bylo hodně překvapení a museli jsme si zvyknout. Což ale neznamená, že bysme neměli hroznou radost.
Člověče, já nevím. Asi styk dlouho před ovulkou (ale to bysme měli mít 3 holky 😀 😀 😀 ).

tommik
18. únor 2013

@mircisek 😀 My jsme pohlaví ani u jednoho dítěte neřešili 🙂 A myslím, že i u toho třetího to nakonec necháme náhodě a jak to přijde 🙂 Manžel dříve třetí miminko hrozně chtěl, ale jednou jsme se zmínili před rodiči a od té doby dělají takové nenápadné narážky jako, že už máme splněno a řeší sem tam moji práci, pak že na řadě je švagrová,... 🙂 My to chápeme, ale přecházíme. Je to naše věc. Jen si myslím, že je manžel trochu nalomen a už si není jistý. Naposledy mi řekl, že je druhý syn ještě malý a že máme čas. Jenže já si na nějaké velké čekání už přijdu trochu stará...

mircisek
18. únor 2013

@tommik Neslušná otázka - kolik Ti je? Kamarádka teď měla po dvaceti letech druhé dítě. Je jí 40. A žádnej problém.
Mamka mi taky řekla, na co jsem studovala, když teď rodím děti. 😀 Ale teď se na malou moc těší. A švica ta to řeší pořád, v dobrým, ale řeší. 😉

staninka77
18. únor 2013

@mircisek-@tommik-Taky bych rada to ctvrte ale mam problem v moji mamine ta si neprej dalsi dite a pritel taky moc ne uz nevim co delat me bude za par mesicu 36.roku.A tak se bojim toho veku mit dalsi ditko.
Me stale nekdo poucume cela rodi a ze uz musim it pracovat ale kam jit kdyz se prace hleda dost spatne.

mircisek
18. únor 2013

@staninka77 36 není tak moc. Je to jen vaše rozhodnutí, jestli se ještě rozrostete nebo ne. I když z vlastní zkušenosti vím, že zrovna maminkám se odporuje hodně špatně. 😒
My už teda končíme. Pro nás jsou tři děti tak akorát. 😀