Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

katschka
5. bře 2012

Ahoj holky, omlouvám se, že sem lezu, ale občas vás "šmíruju". 🙂 Je šílený, že vaši nejbližší, o kterých by člověk řekl, že budou oporou, vám hází klacky pod nohy. ☹ Ale je to jen a jen vaše věc a určitě se nenechte těma hloupostma likvidovat. To radši třeba po dobu těhotenství přerušte styky.
@staninka77 Moje ségra má taky čtyři prťata a je v pohodě. Občas lehce na prášky, ale šťastná, že je má. A to je na ně sama, protože bydlí v německu a až u severního moře. Tchýni má u Drážďan a mamku v Praze. A zvládá to. Moc držím palce, aby vše klaplo tak, jak má. 😵
Skoro se divím, že tři děti ještě někdo bere tak, že jsou ti lidé asociální. Však když kouknu kolem sebe, tak je tolik maminek, který mají tři děti a další o třetím uvažují. Ve školce u syna jedna maminka třetí právě porodila a další dvě čekají třetí. Dyť je to normální. A když na to lidi mají, tak ať mají třeba deset dětí. Je to každýho věc. Jen ty řeči okolí ubližují. Jsem zvědavá, jak na nás budou koukat sousedi, až zjistí, že taky čekáme třetí. Ale u sousedů je to spíš na pobavení. U té rodiny to zabolí. Moc všem držím palce, aby se to vše urovnalo!

vesmilka
5. bře 2012

@katschka gratuluji k třetímu miminku. Já jsem se smířila s tím, že mám praštěnou rodinu už dávno. Dnes to neřeším. Bydlím od nich daleko a když nemusím tak od nich nic nechci . 😉 A okolí už vůbec neřeším. Neboť jsem exot už tím, že tatínkovi bude 60 takže někteří si myslí, že jsme odvážní a jiní že jsme praštění. A já si myslím, že jsme normální 🙂

katschka
5. bře 2012

@vesmilka Tak to je nejdůležitější, že ty jsi v pohodě. 🙂 A velká vzdálenost je to nejlepší. Manžel má rodiče taky daleko. A jsem za to trošku... no, dost ráda. 🙂 Páni, už to máš taky za pár, co? Moc přeju, ať je vše v pohodě. 🙂 Náš druhý synátor se narodil 25.3. 🙂 A je teda neuvěřitelně tvrdohlavej beránek. Ale to má, myslím, po nás. 😅

pepibubu
5. bře 2012

@vesmilka ono to je prostě české specifikum, posuzovat a odsuzovat. Tatínkovi je 60? No a co.... Ano, asi nebude s dětma lítat po stráních a běhat za nima, ale jestli je tělesně i duševně fit, tak tu s klidem může bejt dalších 30 let a další mladý tátové můžou umřít na infarkt, i když bych to nikomu nepřála, ale v únoru mi umřel 33letý spolužák, táta roční holčičky a paní je znova těhotná. A Lukáš je už měsíc mrtvej. Takže se nenechte odradit.

vesmilka
5. bře 2012

@ludva mně je skoro 37 a na mimčo se těším. Určitě nejsem nejmladší mamina ale necítím se stará. Vlastně o to nikdy nešlo. Milan se bránil, že mu už je dost a že další nechce. Ale vyhrála jsem a teď už se moc těší. Není to proto, že by chtěl svůj klid ale že má pocit, že už si mimčo neužije. Jenže můžete být mladí rodiče a stejně z miminka může být sirotek.
Je to pořád dokola. Vždycky je spousta důvodů proč dítě nemít, ale pokud budete chtít tak ho prostě mít budete. A rodiče a prarodiče a dokonce i okolí má do toho co nejmenší důvod mluvit. Od rodiny to mrzí, ale alespoň víte načem jste a jak se k tomu postavit. Já se k tomu postavila po svém. Kdo nechce nemusí ho ani vidět.
Já se strašně těším, už se mi to blíží 🙂

vesmilka
5. bře 2012

@pepibubu tvůj manžel mi mluví z duše. To je výborný přístup

vesmilka
5. bře 2012

@katschka já mám doma už dva berany. Milan i Andrea. To je když jdou hlavou proti sobě 🙂 to u nás pak jiskří. Vlastně je to tak že se tatínek narodil 22.3. a teď by si hrozně přál mít mimčo k narozkám

vesmilka
5. bře 2012

@pepibubu přesně to si myslím i já. Můj bratr sice žádné děti neměl (asi i díky bohu), ale bylo mu 27 když zemřel. A manžel sice není žádný mladík, ale je v pohodě, takže jak říkáš, může tu být hodně dlouho. Já si to vlastně ani nepřipouštím, nějak si život bez něj nedovedu představit. 😉

pepibubu
5. bře 2012

@vesmilka to je smutný, že odešel tak brzo, ale máš pravdu, ještě že neměl děti, kterým by teď chyběl. Takže se vykašli na kritiky, ano, manžel je "starej" podle nich, ale ty jsi ještě mladá holka (a ať někdo zkusí říct že ne, já jsem o pouhé dva roky mladší) a děti stejně víc aspoň zkraje potřebujou mámu tak co. Jen se připrav na vtipálky, co budou děti posílat za "dědečkem," jako jedný naší známý, která měla první (a jediný) dítě v 35 a tátovi toho mimča bylo v tu dobu k padesáti....

ludva
5. bře 2012

@vesmilka Moje spolužačky mají teprve teď první děti a nikomu nepřijde divné..... věkem se fakt netrápím 😉 Naopak má i své výhody, mám už zkušenosti, takže se člověk netrápí kravinama a jen si mateřství užívá.
Matýsek nás nijak neomezuje, naopak nás strašně obohacuje. Myslím, že i pro starší děti je malej cvrček v rodině dobrá zkušenost 🙂
Ničeho se neboj a poslední dny těhulkování si užij 😉

vesmilka
5. bře 2012

@pepibubu vtipálci mě netrápí, stím jsem se vyrovnala už dávno. Ale je smutné, že se tak lidi chovají. ☹

vesmilka
5. bře 2012

@ludva děkuji ti těhulkování si užívám, docela mi bude líto až se drobek narodí a už nebudu mít vlnící se bříško. Ale mímo mi to myslím vynahradí. Dnes mi není nejlíp. Vrhla jsem se na prádlo, ale bolí mě na levé straně dole jako když mám kýlu. Tak jsem si musela lehnout a uvidím

saminomimino
autor
5. bře 2012

@ludva bohužel ale netušíme kolik dětí máš??
Přiznám se že jsme ještě neslyšela že třetí si pořizují aby mamča nemusela do práce a něco na to třebas u mně je,v dětech mám co jsem hledala,nejsem ambiciozní a pracovat pro někoho za mizerný plat mně tedy opravdu neuspokojuje,práce doma a výchova dětí mi je daleko blíž a má pro mně smysl,do práce tak či tak muset budu ale opravdu to pro mně bude za trest

veroniqe.b
5. bře 2012

@saminomimino Ahoj🙂 jé tobě je taky 26 a třetí,to je sranda🙂 no,náhodou,do třicítky máme odrodíno,a pak si budem jen užívat,paráda,né?Nechtěla bych mít první po třicítce,což dneska je docela moderní,mě to takhle vyhovuje,já už si to bez nich neumím představit..

saminomimino
autor
5. bře 2012

@veroniqe.b jj já bych nechtěla děti až po 30 tce ani omylem,než povyrostou ´máš 40 na krku,takto to je paráda,mohla jsem začít i dřív ale nebylo s kým 😀 já se do 20 slušně vyblbla a pak už bylo místo pro rodinu
a koukám že jsi taky Veronika,zajímavé 😀

pepibubu
5. bře 2012

@saminomimino koukám že Veronik je nás tu víc, já taky prosím 🙂

katschka
5. bře 2012

@vesmilka Páni, tak to musíte mít teda taky veselo.🙂) A co se lidí týče.. umí být strašně zlí. Bohužel. Ale většinou to pramení z toho, že jsou sami nešťastní. Spíš je politovat a jít dál. I když to kolikrát člověka zasáhne. Mamka mi vždycky říká, abych si nebrala a nedělala nic z toho, co se mě přímo nedotýká. Takže když se mnou má problém nějakej člověk, tak ho má on - ne já. A řešit si to musí taky ten dotyčný. Ale řekni si to v tu chvíli, že jo. 😅

pepibubu
5. bře 2012

mně je teda 33, s manželem jsme spolu už 11 let, ale dřív nebylo možný děti mít, měli jsme malinkej byteček, do tohohle většího jsme se stěhovali bylo mi třicet, takže u nás to bylo takhle, ale to víte že si říkám, jaká to bude pohoda až budou děti větší, a nechaj mě třeba i vyspat 😀 naivka co

vesmilka
5. bře 2012

@saminomimino
@veroniqe.b holky a napadlo vás jak bude doma smutno až vám bude těch 40-45. Děti velký a vás nikdo nebude potřebovat. taky jsem se těšila z toho, jak si budu užívat až holky vyrostou, ale teď si mnohdy připadám opuštěná a to té mladší cácoře je jen 10 🙂

vesmilka
5. bře 2012

@katschka veselo u nás teprve bude 🙂 už se na to těším 🙂

vesmilka
5. bře 2012

@pepibubu No trochu. 🙂 holky už byly báječně naučený, že se obstarají sami. A teď když jsem doma tak ta mladší každé ráno v 6.50 přijde, takže vstanu udělám jí snídani, sváču do školy a už nejdu spát a to jsem se těšila jak se vyspím až zůstanu doma. Hlavně že o víkendu vstává manžel a já pak v klidu spím do 9, pokud není nakýblovaná u nás na noc. 😀

saminomimino
autor
5. bře 2012

@vesmilka tak si udělám ještě jedno 😀 ,a hlavně se nemyslím že by mně děti nepotřebovali já tedy mamku v jejích 45 letech potřebovala pořád i když jsem u ní nebydlela a měla mě stejně jako já Sama,naše nejmladší bude jistě ještě bydlet s náma
jde i o to že chci zase žít nejenom rodit a kojit ale děti mít chci,taky jen lítám kolem nich práce moc a těším se až budou i více soběstačné,je jasné pak odrostou a zase je smutno ale nepříjde mi přirozené mít 45 let a 5 leté dítě třeba,tím to neodsuzuji říkám že já bych to tak nechtlěa,je to nefét vůči němu,bude mi 60 a ono mně bude potřebovat a já budu třebas mrtvá,možné je vše,tak to ale vidím já 😉

vesmilka
5. bře 2012

Mám známou, která má takovou hrůzu z toho, že bude muset do práce, že už mají 7 dětí. Z toho máme 3 stejně staré 1,4,7

vesmilka
5. bře 2012

@saminomimino nemyslela jsem to tak, že nemáte pravdu. Chápu to, jak říkám já už jsem taky žádné další dítě nechtěla, tohle je "odříkaného krajíce největší kus", ale těším se na to, že budu mít třetí dítě. Já měla to štěstí, že mám děti tak daleko od sebe, že jsem si každé užila, a zároveň jsem si dokázala užívat i života. 🙂
Mít dítě a pak mu zemřít když tě nejvíc potřebuje je určitě velmi sobecké a vůči dítěti nefér, ale bohužel zemřít může člověk i mladý a plný života. A ve 20 si myslím, že dokáže člověk stát na svých nohou a pak už rodiče tolik nepotřebuje.
Tak to zase vidím já. Vše je prostě na úhlu pohledu. 😉

ludva
5. bře 2012

@saminomimino Aha, tak to se omlouvám, mám 3 kousky, nejstaří dceři je 14, pak je Jenda 11 let a poslední Matýsek 2,5 roku 🙂 Souhlasím s @vesmilka. Chtěla jsem děti víc od sebe abych se je užila. Poslední dítko jsem chtěla mnohem dřív, ale z rodinných důvodů to nějak nešlo 😔 Každý to má prostě nastavené jinak 😉
Zase neřeším vrásky a krizi středního věku, ale učím Matýska lyžovat 😎

@petibulu jestli zvládáš děcka takhle rychle za sebou a ještě pracovat, tak to můžeš mít klíďo prďo ještě 4 děti 😀
A školy se neboj, dá se to 😉

vesmilka
5. bře 2012

@ludva to je pravda krize středního věku mě asi mine, neboť na ni nebudu mít čas 😉
@pepibubu souhlasím s @ludva pokud vše zvládáš, tak není co řešit 🙂

marinka
5. bře 2012

@pepibubu Jj, chlapeček je asi nejmocnější argument u nás, ale taky si manža uvědomuje, že to je 50 na 50, a jestli to bude třetí holka, že už nás bude doma značná přesila! 😅 🙂 I když já si jsem na 99% jistá, že to bude u nás kluk 😉

pepibubu
5. bře 2012

@ludva mám tu výhodu, že jsem externí copywriter, takže dělám z domova, přes PC, takže se to dá rozplánovat, a kluci už si spolu jsou schopný hrát, takže výhoda. Občas taky nezvládám, to víte, jsem normální člověk a ne stroj, ale dá se.

staninka77
5. bře 2012

Ahojky.
Holky tyhle problémy co máme se nikdy nevyřeší je to šílené od rodin a hlavně blízké osoby co sí vždy vyleze z ust.
Já bych do toho klidně šla bohužel asi stratím posledního člena rodiny my jsme z mojí maminou už samy nikoho nemáme kdo by nás podržel všechno vládneme samy a nikdo za námy nestojí.
Muj bratr taky bohužel si vzal život v nedožitích 33.let takže děti jehi zustaly samy jen z maminkou a ta má už prosím pěkně 5.dětí a vládne to dobře prostě musí a poslední dítko měla 37,.letech,tak proč né já proč mě máti tak odsuzuje je šílené ☹ a taky bolestivé moc to bolí ráda bych ještě jedno ale vubec si teď nevěřím a jestly někoho zraním mě taky dost štve ale tohle pouto je prostě silnější a nechci se tak lehce vzdát když stojím na popravě prostě nechci ale ta touha po dítěti je silná asi pro každou znás. 😉
Bojím bojím vše táhle muj chlap ráda bych si něco vydělala ale kde mám práci hledat prostě kde mamině se to říká lehce abych nastoupila tady na hotel budu to mít blízko domu už i kvuly děckám klidně pujdu ale kdo bude hlídat nechci aby tady byla mamina stále a hlídala kluky raději sama.
@marinka-Určitě to bude holka 🙂 .
Holky držím vám moc palečky aby se to nějak vše vyřešilo a rodiče knám byli více vstřícní a nenechaly nás jen tak na holičkách. 🙂

pepibubu
5. bře 2012

@staninka77 holku bych brala já, ke dvěma klukům, marinka zase ke dvěma holkám spíš asi kluka 🙂