Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

jituneli
22. čer 2012

@schnek To mi pověz, jak jsi maskovala břicho do 30tt 😀 Já mám pocit, že už teď se mi dělá břicho, a to jsem na začátku 🙂

schnek
22. čer 2012

@jituneli jsem skoro žádný neměla, až tak ty poslední 2m (celkem jsem přibrala 6kg). No a maskovala jsem to potom volnýma hadrama, jak se dalo 😀 Se mrkni do alba

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/schnek/album...

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/schnek/album...

mkr
22. čer 2012

holky co vás vedlo k tomu, že jste si takhle po sobě pořídily 3 dítko, mám dvě, malému bude teprve 11 m a už bych chtěla další, další plánujem, ale tak za 8 let, jsme si říkali, že budem chvilku fungovat normálně i na to se těším, ale nějak se cítím pořád nenaplněná

schnek
22. čer 2012

@mkr náhoda 😉 taky jsem chtěla počkat, tak 6 let... prostě k nám třetí přišlo.

mkr
22. čer 2012

@schnek já se chystám na tělísko, takže 5 let by nebylo, ale zase si říkám, jestli by to nebylo velké sousto pro všechny, s malým jsem ležela v těhotenství v nemocnici, tak by to manžel s 2 dětma moc nezvládal, kdyby to ještě bylo na dlouho, tak by to nešlo :( ale pořád nad tím musím přemýšlet, známá má teď 3 a je spokojená, ale u ní by to dýl už ani nešlo, já mám ještě, kdyžtak čas

schnek
22. čer 2012

@mkr no já jsem si akorát řekla, že jdu do tělíska a než jsem si ho zařídila, byla jsem těhotná.

petja
22. čer 2012

já vůbec nevim,jaký antiko budem řešit.teď je to kondom,ale nevyhovuje ani jednomu,HA rozhodně nechci a do tělíska se mi taky nechce,páč zas je to něco cizího do těla..no prostě bezvýchodná situace 😀

schnek
22. čer 2012

@petja vybrala jsem si nehormonální tělísko, mám ho asi 6t a zatím spokojenost. První MS, co jsem teď měla, teda byla silnější a o dost delší, ale jinak v pohodě, do 3m by se to mělo upravit cca jako před zavedením. Tablety jsem nechtěla, bariérový metody jsou otravný nebo nám selhaly 😅 pak už zbývala jedině abstinence 😀

petja
22. čer 2012

@schnek manža pomýšlel i na sterilizaci

schnek
22. čer 2012

@petja to nechci, resp. pro mě ne a kdyby to manžel pro sebe sám chtěl, bylo by to na něm, ale odvázaná bych z toho nebyla.

petja
22. čer 2012

@schnek proč?

sarkav
24. čer 2012

jakou antiko taky nevím, nechci brát prášky a z tělíska mám strach,ale nakonec asi bude to tělísko
@schnek ty máš mirenu? a jsi tedy spokojená? já uvidím co mi pak dr. nabídne, ale mám z tělíska docela strach 😖

petja
24. čer 2012

@sarkav no právě že na tělísko jsem slyšela nega od 8z10 maminek,Mirena

schnek
24. čer 2012

@petja protože je to definitivní řešení

@sarkav ne, mám úplnou klasiku, Ariannu, nechtěla jsem žádný hormony a spokojená zatím jsem. Zítra jdu k dr na kontrolu po prvním cyklu, jestli sedí a všechno v pohodě.

simimo
25. čer 2012

Pro sterilizaci bych taky nebyla. Člověk nikdy neví co bude. Já mám první dceru od toho druhého o 13 let. A to jsem si vždy plánovala, že hned po sobě nechci, ale tak po těch 5ti až 6 ti letech, až půjde holka do školy, abych měla čas jak na další a tak i na ní - na tu její první třídu. Osud tomu chtěl ale jinak, záhy jsem pochopila, že to s manželem není to pravé a že mi prostě nevyhovuje. A tak jsem dala přednost rozchodu. Pak zase chvíli trvalo, než sem si byla jistá novým partnerem (nyní už manželem), že právě on je opravdu ten pravý 🙂 Člověk je pak už prostě opatnější. Když jsem rodila druhé, tak jsem byla přesvědčena, že to je rozhodně poslední, připadalo mi, že už ho mám na poslední chvíli, byla jsem moc šťastná a o dalším rozhodně neuvažovala. Když mi na porodním sále říkali, tak za rok nashle a to už půjde jako po másle uvidíte (jelikož já rodila první císařem a tak jsem při tom druhém byla jako prvorodička ☹ ), jen jsem se smála, že další už rozhodně nehrozí, že už na to není ani věk. Vím, jak se mi na porodním sále tenkrát smáli, že jsem prý mladice a sama uvidím. No, už po dvou letech jsem začala hodně uvažovat o třetím, nechtěla jsem, aby byl i ten druhý vychováván vlastně jako jedináček. Já mám taky dva sourozence, jsem nejmladší, ale byla jsem jako jedináček, měli jsme hodně velký věkový rozdíl. Hodně jsme to s manžou probírali, nakonec jsme dělali rekonstrukci celého bytu, pak nástup malého do školky a já do práce, když se vše zaběhlo, tak nás to nenechalo chladnými a rozhodli se, že to ještě zkusíme - ta touha byla tak silná, že se opět hned zadařilo a na čtvrté narozky mého syna jsem už držela těhotenský test s dvěmi čárkami. Prostě nikdy neříkej už nikdy. Nikdy nevíš, co přijde za nějaký ten rok a co Ti osud přinese. Jsem v šestém měsíci, zatím stále nevíme, co to bude, ale jsme moc šťastní a pohlaví nám je fak jedno - konec konců, oba máme holčičky z prvního manželství, spolu toho vytouženého klučíka a teď už jen vychutnáváme to krásné očekávaní.
Holky, myslím že nemá cenu spekulovat jestli druhé či třetí dítě a kdy. Prostě tohle přijde samo a pak, když je ta touha silná, tak jde vše samo a není nad čím uvažovat 🙂

jituneli
25. čer 2012

Taky nejsem pro sterilizaci, myslím, že se to dá řešit jinak, ještě sama nevím, jaký způsob ochrany pak zvolíme, ale tahle nezvratná řešení se mi nezdají správná. Potažmo si nedovedu představit, jak se ten muž musí cítit, jak to zamává s jeho psychikou, se ženskými orgány je to stejně. Prostě jiných možností je několik 🙂

sarkav
25. čer 2012

@schnek no tak uvidím co mi pak doporučí moje dr. i když ona hodně prosazuje právě tu mirenu.......ale já nechci žádné hormony, a jinak mě žádná účinná ochrana nenapadá......a další dítko už ani náhodou.

Jinak co se týká te mužské sterilizace, je to hodně na konkrétním páru, my hledáme jiné způsoby,ale popravdě mě to taky napadlo......nepřijde mi fér, že si tělo cpe hormonama jen ženská a chlap si spokojeně užívá. my už další dítě opravdu nechceme, to víme oba jistě....tak uvidím co mi doporučí moje dr.

jituneli
25. čer 2012

@schnek Prosím tě, tys u třetího mimi neměla skoro břicho, to teda koukám, já už jsem to našim musela říct, i kyž jsem ještě nebyla u doktora pro potvrzení těhu, neboť mi břicho vyskočilo už teď 😀 To jsem zvědavá, do jakých rozměrů se až dostaneme 😀 S Nelčinkou mi říkali, že mám minibříško, s Lukýskem už to bylo větší (taky měl 4020g 😀 ), tak uvidím do třetice, ale s malým snad abych radši nepočítala🙂

saminomimino
autor
25. čer 2012

@pepibubu gratulace 😵 😵

pepibubu
25. čer 2012

už není k čemu, holky, v sobotu se mi rozjely mé dny a je po všem..... 😢

schnek
25. čer 2012

@pepibubu to mě mrzí ☹ držím palce do dalšího snažení. S Ondrou jsem to taky zažila - //, následně "opožděná MS" a hned v tom cyklu už jsem čekala jeho 😉

schnek
25. čer 2012

@jituneli no, neměla, jen díky tomu to šlo 😀 s Matoušem jsme to práskli ve 13tt s tím, že už to jinak nešlo, pže mi vylejzal pupek a nešly mi zapnout kalhoty asi od 10tt 😀

jituneli
26. čer 2012

@schnek Stejně jste to vydrželi neříct docela dlouho, tak to my jsme to vždycky řekli včas, než bylo něco vidět 🙂 Ale jak říkám, teď je to vidět velmi brzy a ještě k tomu je mi docela špatně, pořád bych spala, což vážně se dvěma prďolkama nelze 😀 Tak už to vědí skoro všichni🙂

schnek
26. čer 2012

@jituneli naši dělali pokaždý hrozný scény, tak se nám moc nechtělo jim to říkat, oddalovali jsme to, co to šlo. S Aničkou to věděli všichni známí, mm rodina atp., jen naši ne. Kamarádka si ze mě dělala legraci, ať počkáme, až porodím, a pak je pozveme na návštěvu rovnou podívat se na mimino 😀

saminomimino
autor
26. čer 2012

@pepibubu jejda,jak to,a čárky byly pěkné na testíku?Stane se a mimi to asi neustálo,ale milosrdnější je to tak,moc mně to mrzí,brzy to určo výjde!! 😉

saminomimino
autor
26. čer 2012

tak mi to nikdy netajili dlouho,řekli jsme to prakticky ihned v 6tt,nejsem pověrčivá co se mám stát stane se i tak 😉
u třetího jsme z toho byly sami tak v šoku,že se to docela blbě oznamovalo,pač jsme čekali drsnou krytuku a taky že přišla a nejvíc bolela od těch nejbližžších ☹

jituneli
26. čer 2012

@schnek Tak to by se mi to taky nechtělo říkat, každopádně moc vám nechybělo do porodu, tak jste to mohli i vydržet 😀 😀 😀

@saminomimino Ani u vás se to neobešlo bez kritizování od nejbližších?
U nás, když jsme to řekli našim, tak jako byli rádi, ale na druhou stranu si říkali, jak to zvládnu, protože náš kluk je vážně superrychlík. No, uvidí se za cca osm měsíců, jak to zvládnu🙂

@pepibubu Je mi to líto, snad se vám brzy zadaří, aby ses mohla znovu radovat ze dvou čárek na testu. 😉

sarkav
26. čer 2012

@pepibubu to je vážně škoda,ale určitě brzy zase budou //, uvidíš 😉

@saminomimino to tak většinou bývá 😠

saminomimino
autor
26. čer 2012

@jituneli jj,největší kritika byla od mé máti,ono jí ani tak neva že budeme mít 3 dítko,ale že bylo tak rychle ji zaskočilo a plácla něco tak ošklivého co jí jen těžko zapomenu,máme spolu dobrý vztah,pomáhá mi stará se ale někdy má řeči na facku 😢
Jinak zbytek rodiny to vzal dobře,proběhla nějaká ta věta,že už přeci lecos víme a tak proč jsme nedávali pozor a bla bla,všichni chytří jak rádia 🙄
největší radost z toho měla moje babi z otcovi strany,ta kdyby mohla rodí do 100let,měla 5 dětí jedno jí umřelo ☹ a děti zkrátka miluje,a ta říká že jsem jako jabloň,dokud neuschne,rodí 😀

saminomimino
autor
26. čer 2012

@jituneli
ona totiž má 3 dcery a syna,mého táty a holky zkrátka nepodědili její lásku k dětem,jedna dcera má po umělku holčičku,měli ji pozdě skoro ke 40---cítce,druhá dcera má po X potratech syna,ale vůbec se o něj nestarala je to parchant 😖 a třetí dcera nemá děti vůbec,pořád měla čas a teď je jí 37let a nejde to ani po IVF,tam už dítka nebudou,myslím,takže já se jí podařila,přes koleno 😀