Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

axi81
3. zář 2012

@baca A nemůžeš si požádat ještě o další odběry?! Připlatit si nějaký široký screening nebo něco takového? To by snad mělo jít, ne? Moc držím pěsti.
Já jdu zítra na druhou prohlídku k dr., posledně ještě nebylo srdíčko, tak mám trošku nahnáno, ale věřím, že to bude ok a domů přijdu s průkajdou 🙂

veruska007
4. zář 2012

@baca Já osobně bych na plodovku nešla, chodila jsem do rizikové poradny a dr. říkal, že to riziko potratu je mnohem vyšší. Těžko bych si to pak odpouštěla. Já měla jednou hodně vysoké tripply (už nevím, 1:7 nebo 1:13), miminko ale bylo zdravé. Bohužel, narodilo se v 19.tt 😔 , ale nic mu nebylo.

baca
4. zář 2012

@axi81
@veruska007 V tuto chvíli můžu si nechat vzít ripl test a vásledek zkombinovat s krví z toho prvního skcreeninku, to je prý nejpřesnější. Nicméně ta genetička mi nazančila, že je to naptrosto zbytečné, protože plodovka je plodovka a tripl test je neprůkazný (tak asi proto se všem těhulím děla, že!!! ☹) A další utz má smysl až ve 20 tt, jenže utz já mám ok (nt 1,4, nosní kost ok, vše kde má být a jak má být)
Takže si říkám, že se na pátek objednám a buď tam pujdu nebo ne. Láká mě jediné, že za 3 týdny už by bylo jasno a měla bych klid, ale zas do konce těhu trnula, jetsli se něco nestane.
Po těchto zážitcích už další dítě ani náhodou, snad si dám fakt to tělísko.
I manžel už včera brblal, že neví, jetsli by do toho šel, kdyby věděl, co nás zase bude čekat ☹ Byl sice prostě rozhožený z té doktorky, ale i tak to mrzí...On je totiž ten typ, který u dr. nic neřekne, na nic se nezeptá, protože tomu nerozumí a nechává to na mě . I to rozhodování víceméně je na mě.

axi81
4. zář 2012

@baca To by bylo super, kdyby na ty testy bylo aspoň 100% spolehnutí. Takto člověk neví, čemu má věřit a dle čeho se rozhodnout... V tuto chvíli ti nezbývá než spoléhat se na to, že i přes špatné výsledky se velmi často rodí naprosto zdravé děti 🙂

axi81
4. zář 2012

A já si dnes donesla průkazku a krásnou fotku - doktor mi udělal protekční na tvrdý foto papír, z druhé strany je dokonce předtištěná jakoby pohlednice 🙂 A termín porodu mám na 4. narozeniny naší prvorozené 😵

schnek
4. zář 2012

@baca já bych počkala na genetickej UTZ - překontroluje se projasnění šíje, nosní kůstka, stehenní kost, orgány atd., přípoadně bych si řekla o prenatální kardio. Na amniocentezu bych nešla, pokud by to vše ostatní vypadalo ok. 😉 Rozhodně to není 100% vyšetření, kolika maminkám vyšly falešně a narodilo se jim pak postižený dítě i přes ok výsledky a naopak. Navíc to riziko potratu... co si o tom pokecat s nějakou rozumnou PA? já jsem vždycky k ní letěla rozhozená z doktorů a domů šla úplně v pohodě, klidná a spokojená 🙂

baca
4. zář 2012

@schnek když ve mě se to děsně pere, jednu chvilku jsme pro nechta zkombinovat ten tripl testa uvidíme ještě dle toho, pak hned už se jdu objednávat n plodovku. Úplně mě to paralyzovalo a musím na to pořád myslet. Moc mě láká představa, že když bych is ještě připlatila výsledky, bylo by brzo po všem. Ale zas mi hlodá to riziko. Žádnou pa neznám, takže ani k žádné nemám důvěru. Rodiče tomu nerozumí, kamrádky nic takového neměly...

schnek
4. zář 2012

@baca to chápu, v tý situaci jsem nebyla a nedokážu si to ani představit. Je to asi takový, jako když jsme tu řešili nenadále další otěhotnění... prostě nikdo nemůže říct, co by dělal, kdyby se v té situaci ocitnul, dokud v ní není. Rozhodovala bych se podle toho, čeho bych se bála víc - jestli možného potratu nebo možného postižení. PA určitě seženeš v Brně 😉

baca
4. zář 2012

@schnek já bych na potrat asi jít nedokázala, spíš mi jde o to, že bych věděla, na čem jsem a mohla se na to připravit.

schnek
4. zář 2012

@baca no jasný, někdo si řekne, že do toho nejde, že nehodlá riskovat potrat dítěte, které by teoreticky mohlo být nemocné, že to vezme, jak to bude. Někdo to bere naopak, někdo chce vědět, na čem je atp., prostě rozhodla bych se pro tu variantu, ke které by mě táhly pro mě podstatné důvody 😉 Já jsem se třeba rozhodla neočkovat. Samozřejmě na mě čas od času padne hysterie, že co kdyby náhodou Anička chytila to nebo tamto... ale mnohem větší a především reálnější strašák je pro mě poškození vakcínou 😉

kett
5. zář 2012

@baca moc me mrzi tva nejistota a problemy☹
Mne vysla pri screeningu v kombinaci s krvi spatna hodnota PAPP-A, takze se od te doby taky klepu. Ale jinak UTZ a pak upravene riziko vyslo dobre. Doktorka mi doporucila ten intermedialni test, tzn. zkombinovat trippely a UTZ ve 20tt s temi predchozimi vysledky.
Ted jdu v patek na svou gyngu, uvidim, co tam jeste reknou. Jsem presvedcena, ze to byla jen jedna spatna hodnota ovlivnena buhvi cim a ze vsechno bude v poradku.
Kdyz jsem zkoumala vsechny ty hodnoty, jake jsou a mely by byt, tak na Downa ukazuje nizke PAPP-A a vysoke hcg. Coz je fakt, ze mas. Ale zas mas vyborne NT - a to mi prijde jako jeden z nejdulezitejsich ukazatelu. A kombinovali ti ty vysledky krve s UTZ a mas upravene riziko?
Ja za sebe vim, ze bych si dite s postizenim typu Down nenechala. Vim, nezni to moc matersky, ale mam 2 zdrave deti a manzela a vim, ze kdybych mela mit jeste postizene dite, vsechno by slo do haje. Deti i manzel stranou, musela bych prestat pracovat, zkratka ja bych do toho nesla. Kdyby to ovlivnilo jen me a ne celou rodinu, tak jeste mozna, ale takhle ne.
Takze kdyby mi doktori hrozili a strasili s postizenim, na plodovku 100% jdu. Nemyslim si, ze by riziko potratu bylo tak zasadni

Drzim moc palce, at to sve rozhodnuti udelas co nejlepe a nejrychleji!

eloana
5. zář 2012

ahoj holky
@baca take cekam treti..... byla jsem na screeningu a bojim se triplu posledne mi dopadly blbe-malej je v poradku..... tak jsem kontaktovala geneticku a ta mi nabidla,ze muzu prijit k ni a pak udelame utz misto krve.
jinak hodonty byly dobre,ale hranicni papp

eloana
5. zář 2012

@baca me kdyz vysly blbe tripl testy ze screeninngu, tak jsme se domluvili,ze mi udelaji utz a kdyz se neco nebude zdat,tak by mi plodovku vzali

eloana
5. zář 2012

jeste mi teda ted geneticka ptala zda jsem nespinila ci krvacela a zda jsem brala utrogestan-to vse se muze v te papp i hcg odrazit....nekteri gynekologove tvrdi,ze ne,ale tato geneticka rika,ze to ano

baca
5. zář 2012

@kett já jdu zítra ke své gyndr na ko, bude mi brát triply, takže až budou výsledky, naklušu zas do Prenatalu a ani mi to zkombinují s tou krví, co mám špatně. I když nic od toho neočekávám, spíš jen zase špatný výsledek. Dnes jsem se tam objendávala na utz ve 21 tt, chtěla jsem přímo ke Vlašínovi, měl by být nejlepší. A patal jsem se, co je potřeba před plodovkou mít za vyšetření a chtěli mít potvrzení o krevní skupině z tohoto těhotenství, což stejně ještě nemám,a si mi to taky zítra budou brát.
Jsem zvědavá, co mi řekne moje dr. , i když ona je hubatá a nejspíš mi neřekne nic, co by mě povzbudilo.
Já se právě toho rizika potratu nebo předčasného porodu bojím a moc.

sarkav
5. zář 2012

@edeltraut tak co? už máš miminko u sebe? 😉

doli1
5. zář 2012

@baca kámošce ted taky doporučili plodovku a říkali že riziko neni ani jedno procento potratu.že už to neni takové rizikové.vim že kámoška taky bojovala s downem a dr vlašim ji řekl že down nejde na ultrazvuku poznat.jedině plodovka na 100%jistotu.
švagrová měla pozitivní ten papp-a tak prošli více vyšetření hlavně srdíčka a vše v pohodě a pak u porodu zjistili vadu že v pupečníku jjsou dvě žile e jedna tepna a on měl jen jednu žilu a jednu tepnu tak musel podstoupit vyšetření jak to má poskladané u srdíčka jestli taky nechybí jedna žila.naštěstí v pořádku.
ted mi to přijde úplně šílený stěmato testama.stále slyšim jak to spoustě lidem vychází pozitivně a přitom pak mají zdravé děti

saminomimino
autor
5. zář 2012

@doli1 já si právě myslím že ty testy jsou jeden velký busines a akorát děsí matky,neznám nikoho kdo měl pozitivní testy a dítko opradu nemocné,vždy zdravý,já nikdy nepodstupovala nic nadstandartního,krom poslední těhu screening ve 12tt a pokud by miminku nenašli něco opravdu hrozného a patrného na UZ,nechala bych si ho a neřešila bych to...on ten stres když vám najdou něco pozitivního je daleko horší,než když žádné testy nejsou,pak samé předčasné porody a další komplikace,vždyt ta psychika je neskutečně mocná,za našich matek taky nebyly miliony testů a žijem 😉
u Vlašína jsem byla a sám mi řekl že down se z UZ poznat dá,právě podle nosní kůstky a tekutinou na zátylku,to je právě většinou ten down,tak nevím 😒

saminomimino
autor
5. zář 2012

@schnek neočkuješ??My též ne,za ty roky jsem toho načetla a mám více méně jasno,a s tou panikou to znám,ale pak se proberu a vím že dělám dobře 😉

saminomimino
autor
5. zář 2012

@baca myslím že čekáš zcela zdravé dítě a lékaři dělají mnoho poviku pro nic 😉

schnek
5. zář 2012

děvčatra, ani plodovka není 100%, a doktor, kterej to tvrdí, prostě kecá... bohužel

@saminomimino ne, ale řekla bych, že u vás to není zas taková výjimka, ne? u nás je to neskutečnej handicap 😒

baca
5. zář 2012

o tom očkování byhc to taky potřebovala nastuodvat, ale nějak nemám čas, u Marka zatím odkládám ten priorix nebo co prostě to očkování proti těm zarděnkám a spol. Nechápu proč se to očkuje, ale to je asi téma na jinou diskuzi 🙂
Poslední dobou nevím, jetsli mám na netu nahánět info o pozitivních výsledcích, hledat pro děcka fajn oblečení za dobrou cenu nebo se dívat na ideální auto pro nás. Doma bordel, marek se teď v deset vzbudil a nechtěl usnout zpátky, zítra jdu na ko na gyndu, věci nemám dochystané, Marka si musím vzít s sebou, to taky bude mazec. A já bych tak chtěla ležet na gauču, manžel aby mi hladil břicho a vybírali jsme jméno. Ale toho se asi nedočkám. Tak se jdu umýt a nechávám věci plynout.

doli1
6. zář 2012

použiváte někdo látkové plíny? chtěla bych je na to třetí používat ale nevim jaké vybrat

schnek
6. zář 2012

@doli1 já jo, ale teda spíš už pomalu dojíždíme do finále a v úplných novinkách se nevyznám 😉

@baca já jsem se rozhodla MMR dětem nedat, je to živá vakcína a taky nevidím důvod, proč by se s tou nemocí nemohly případně setkat. Generace mých rodičů taky bez ní přežila. Ad stav domácnosti - mi povídej. Já bych teda nechtěla ležet na gauči a vybírat jméno, to bych spíš vypisovala žádanku do blázince 😉 😀 Ale ráda bych sedla ke stroji a šila a šila a šila... tři dny mi trvalo střihnou na kombinézku pro Aničku 😝 to nemluvím o plánech na 4 deky, za 2t mi začíná škola a k tomu potřebuju ještě makat.Stav bytu radši ani popisovat nebudu 😅 😀

axi81
6. zář 2012

Holky, tak se mi zdá, že jsou právě nějaké špatné konstalace, ne? Nějaká blbá nálada, ne? Mě včera kolem půlnoci přepadla taková tíha, že mi z toho bylo až fyzicky zle...strach, obavy z budoucna, jak zvládnu třetí, příští rok nové bydlení v úplné p.deli světa, kde nikoho nemám a neznám...fakt jsem v tu chvíli myslela, že žiju úplně cizí život a že nemá smysl v tom pokračovat, když to stejně jednoho dne vše pose.u... ☹ A to bych ráda řekla, že jsem normálně naprosto racionální, lucidní, pozitivní, pracovitý, energický realista... Snad jsou to jen hormony...ale fakt jsem cítila peklo 😔

@saminomimino @shnek Co si mám představit pod tím, že neočkujete? To jako vůbec? Neberte prosím jako odsuzující otázku, jen mě to zajímá - vůbec žádné očkování, nebo jen nějaký ten nadstandard?

axi81
6. zář 2012

@doli1 Taky látkujeme. Vyzkoušela jsem mnoho značek, ale ve finále jsme zůstali u těchto - jednovlikostní anavy látkové, svrchní imse soft, z AIO jsem nejspokojenější z jednovelikostních Sweet Monkey, i jejich pul jednovelikostní svrchní kalhotky jsou super. AIO od anavy mi připadají už teď malé a taky se hůře udržují. Ale sajou a jsou krásně štíhlé.
Vyrábím si na vše prací sliz (z lanzy - po různých jsem u ní zůstala jako u té, co nejlíp vypere a krásně voní), na skvrny používám žlučové mýdlo v kostce z DM. Ve slizu peru i normální naše oblečení a naprostá spokojenost. 10 litrů mě vyjde na cca 40kč, takže paráda 🙂
Na nějaké pobyty, prázdniny mimo domov ale beru klasické jednorázové plenky.

saminomimino
autor
6. zář 2012

@axi81 neočkujeme vůbec nic

saminomimino
autor
6. zář 2012

@schnek u nás jsem za solidního exota a setkávám se s velmi odsuzujícími pohledy a názory,u doktora to mám zatím v pohodě,toleruje nám to 😉 ale jak říkám okolí to bere pohrdavě, neví to ani rodina z přítelovi strany ,věří že potraviny co jíme jsou zdravé a vůbec vše ve světě je pro lidi dobré,neexistuje pro ně představa že by nám chtěl někdo ublížit,mně je to jedno,už ano,někdo naočkuje dítě proti všemu možnému dávají i to co pro dítě vhodné není a někdo neočkuje a pevně věřím že většina to dělá ze svého přesvědčení že dělá dobře,spíš mně zaráží že hodně matek ani neřeší co lékař dělá,očkuje a pod.slepě mu věří a to je podle mně zásadní chyba ☹

axi81
6. zář 2012

@saminomimino No, já jsem z doktorské rodiny a asi by mně ukamenovali, kdybych neočkovala ☹ Já jsem vyrostla v tom, že doktorům věřím...asi je to chyba, ale snad nebudu mít nikdy důvod litovat toho, že jsem se víc nezajímala. Já každopádně fandím tomu, kdo má svůj vlastní názor a nebojí se podle něj chovat 🙂

pepibubu
6. zář 2012

Ahojky....

my očkujeme, naše doktorka je řekla bych hodně přístupná alternativnímu přístupu, ale důležitá očkování zastává....

Sami, asi budeš mít pak problém najít školku, protože tam vyžadujou od dr potvrzení o očkování dle platného kalendáře.... Ale máš-li důvod neočkovat, tak samozřejmě tě nikdo nebude nutit ani odsuzovat.