Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

doli1
11. zář 2012

ahojky holky tak čekáme chlapečka 🙂
jen genetika vyšla špatně mám pozitivná PAPP-A :( vidim to zas na nefunkčnost placenty a zastavení růstu tak jak u Elči.no snad ho donosim tak jak Elču

saminomimino
autor
12. zář 2012

@doli1 gratuluji,a ať si pobyde v bříšku co nejdéle a jste oba zdravý 😉

staninka77
12. zář 2012

@doli1-Moc moc gratuluji k chlapečkovi.... 🙂
A hodně se drž pujdeš na odber plodové vody nebo raději ne.
Jistě to bude pořádku uvidíš 🙂

baca
12. zář 2012

@doli1 Ahoj, tak vítej do klubu špatné krve 🙂 Jka moc to máš nízké? já mám teda spíš jen lehce pod , hranice je 0,4, já mám 0,37MoM, ale mám k tomu to vysoké hcg, skoro 4 MoM, norma je do 2. NO ale dnes mi psala sestra z gyndy, že tripl test je negativní, tak aspon tak. V pátek jedem do Prenatalu, aby nám tam ty krve zkombinovali, tak snad nám to riziko trochu sníží.
Jak to , že už víte pohalví? Nám nikdo nic neřekl.

doli1
12. zář 2012

@baca já ted budu čekat až udělají ty tripli a pak na tu konzultaci. hodnoty mám PAPP-P 2mIU/ml 0,37MoM celkově test vyšel negativně 1/2000 dnes jsem se radila s jednou dr na netu a taky je zastánce té placenty už tka jsem kvůli tomu hlídaná a ted budu ještě víc.co je špatné tak stále je tam riziko potratu a s dvěma dětmi se moc nedá odpočívat ikdyž se snažim.no uvidíme, celou dobu řikám že třetí se moc nedá ovlivnit že musí bojovat tak at bojuje dál tak jak do ted.
já se zeptala a dr byla ochotna se kouknout. obě dvě děti už jsem věděla ve 13tt.neni to úplně na 100% ale většinou se v těch prenatalech nepletou.

@staninka77 odběr vody mi zatim nikdo nenabídl a asi bych do toho nešla protože už tak mám vysoké procento potratu :( zatim mluvili jen o tripl testech pak konzultaci a speciálním ultrazvuku. jak jsem tak pochopila tak PAPP-A jsou vady které jdou rozeznat ultrazvukem.vady srdce,mozku,roštěpy,růstu plodu,nefunkčnost placenty a preeklampsie

staninka77
13. zář 2012

@doli1-Třeba to ani nenavrhou už kvuly tomu jaké máš problémy aby jsi o mimíska nepřišla.
Uvidíte jak vyjde ten screening.Třeba se vše vyloučí a ULTRAZVUK toho najde více.
Moc držím palečky... 🙂 Je fajn že jde v tom ult vše vidět. 🙂

baca
14. zář 2012

Ahoj holky, tak jsme byli na té integraci krve z prvního screeningu a tripl testu. Výsledek je negativní, riziko na downa 1:690. Ale stejně z toho moc dobrý pocit nemám, teda spíš z té doktorky. Byla to ta stejná, co mi u pohovoru z genetiky hned ve dveřích oznámila, že jedině odběr plodové vody. Teď si od nás na chodbě vzala výsledky triplů, zalezla k sobě, tam to nacvakala do pc, pak vylezla, opět na chodbě!!!! (pravda nikdo tam nebyl , ale kde je nějaká profesionalita) mi to předala se slovy, že je to teda negativní, ale to riziko první krve tam je pořád. Žádný optimismus, žádné nadšení nad tím, že triply dopadly dopře. Ona je totiž nepovažuje za relevantní. Nevím, co si o ní mám myslet.

martina26
14. zář 2012

@doli1 také gratuluji ke chlapečkovi a moc držím palečky.

Já už si připadám jak slonisko 🙂 Mám už ukázkové poslíčky a husí kůži z toho, jak se to blíží. Dle doktrorky jsme o týdny větší a Toma jsem rodila v 38tt, tak si říkám, že to může přijít kdykoliv.

saminomimino
autor
14. zář 2012

@martina26 jůůů,brzy bude mimi,tak se těšíme na zprávy 😵 😵 😵

martina26
14. zář 2012

@saminomimino no já se taky těším až vykoukne, je to fakt čím dál náročnější, ale to znáte všichni tady 🙂 je pravda že v poslední době jsou poslíčky častější a častější, bříško kleslo no a na poslední kontrole před týdnem jsem měla CS 4 a čípek 1,5cm. No ale si říkám, že takto můžu držet až do termínu.

saminomimino
autor
14. zář 2012

@martina26 to je těžké,já měla CS 2 a předchozích těhu CS 1 celé těhu a krom syna šly obě holky 8 dní před TP,takže těžké hádat,ale tak či tak to máš za pár 😉

doli1
16. zář 2012

@baca na tu krávku si stěžuje každý.kámošky co u ní taky byli tak stoho byli paf.strašně neprofesionální.vůbec se jim nedívala do očí.všechny poslala na plodovku.strapnovala Vlašina on o sobě tvrdí že všechno pozná to bych pak tady nemusela byt.to je běžný dat dítě pryč lepší než mít postižené dítě a nejvíc ju zajímalo aby malá od švagrové nezašpinila jeji gauč atd už si to ani všechno nepamatuji co mi všechno o ni vykládali.já ju ted potkala na chodbě a hned jsem viděla že je to nepřijemná můra.pokud vyjdou dobře tripli tak tam ani nepujdu a pujdu jen na ten ultrazvuk.
stejně mě ted přijde že si zajištují práci navzájem.jinak nechápu proč i v tom 13tt je tolik pozitivních testů a všechny posílají k ní. když jsem čekala Elču tak to bylo velmi dobré vyšetření a pokud vyšlo pozitivně tak tě poslali na odběr klků a bylo to.ted ne skoro každý druhý to má pozitivní pak posílají na konzultace a ta posílá na ploduvku.vždy stejný postup.že jsou tripl testy nedostačující to se ví už několik let ale ted bych řekla že i tohle jde rapidně dolů s důvěrou.všechny ty kámošky mají zdravé děti což jsem ráda ale zbitečně je stresovali

doli1
16. zář 2012

@martina26 já chodila 14 dní otevřená na 2cm a stejně nic :( přeji at je prcek už brzo venku

schnek
18. zář 2012

děvčata, nevíte, co @edeltraut ? pořád nakukuju a nikde nic

sarkav
19. zář 2012

@schnek já ji taky pořád sháním, už jsem i psala SZ a nic, 😒 tak jen doufám že je vše v pořádku

schnek
19. zář 2012

@sarkav tak snad mají jenom fofry. Telefon nebo mail asi na ni nemáme, co?

sarkav
19. zář 2012

@schnek já nemám ani mail ani telefon, psalal jsem si s ní naposledy v létě a pak už nic, mohla sem alespon pisnout co a jak,ale třeba je bez netu, i o prázdninách byla bez netu,tak uvidíme......budeme čekat 😉

eloana
19. zář 2012

ahoj holky.) tak ona ta plodovka vam nezaruci zdrave deti... ale T21,T18,T13 vylouci nebo potvrdi. U maleho jsem na plodovku take nesla.....
Nic mene me kamaradce se stalo( v sobotu mi to rekla....) ze temer vsechny testy vysly ok.... /screeningI. ji delal ale jen gynekolog) v triplech byl jen maly zadrhel- tak sla na konzultaci -tam ji udelali utz a rekli,ze mimco nejevi znamky postizeni a ze ji plodovku nedoporucuji ona presto si nechala plodovku udelat a potvrdil se down.......
tim nechci nnikoho strasit-sama jsem tehotna..... nekdy jim to muze uniknout, ale zrovinka ji rikali,ze se s takovym pripadem jeste nesetkali.
chodim do lbc do gennetu -ona take.... geneticka je fajn- dokonce mi volala a domluvily jsme se,ze na triply nnepujdu a udelaji mi utz. Na plodovku, pokud nejsou vysledky fakt blby, nikoho nepremlouva nenuti spis naopak.... nic mene toho ji malem uniklo

eloana
19. zář 2012

@doli1 ahoj muzu se zeptat kolik jsi mela Papp? ja prave hranicni 0,48.... ale HCG dobre..... volala mi geneticka,tak jsem ji to rikala a pry to je asi tim,ze jsem na zacatku krvacela a brala utrogestan

eloana
19. zář 2012

@doli1 na triply jit nechci, tak jdu misto toho na geneticky utz

baca
19. zář 2012

@eloana já má třeba papp 0,37 mom a hcg 3,92. Nekrvácela jsme, nic nebrala. Triply ok. Na plodovku nepujdu. Genetický uzt mě čeká. Ta tvoje kamarádka je asi ten případ, který proklouzne i přes ten hustý filtr. Co na to říct. kdybych měl ajen myslet na to co by, kdyby..... Už teď pročítám všemožné diskuze na téma testování a už ěm to nebaví. Asi s tím praštím a budu myslet pozitivně. Na potrat bych ais stejně nešla, takže co mám řešit. Potíže přicházejí, to je život. Synovi mé sestřenice na jaře zjistili leukémii. Pravnouče mé nevlastní babičky mělo boreliozu a má to na ledvinách. Ale nikoho neodsuzuju, jen já bych asi nedokázala žít s vědomím, že jsem to dítě v sobě zabila.

eloana
19. zář 2012

@baca kazdopadne.. vis me to docela ten den vzalo,ale pak jsem si rekla...ze to nesmim resit.... a jak rikas- myslet pozitivne....
ja jdu v 16 a pak ve 20tt- v gennetu delaji utz kdyz ti treba vyjde neco spatne z krve-tak delaji utz a pak teprve resi plodovku
ja nechci na triply a geeticka mi abidla prave utz ve 16tt

baca
19. zář 2012

@eloana mě naštěstí triply vyšly ok, narozdíl od předchozího těhotenství ☹

doli1
20. zář 2012

@eloana já měla papp 0,37 a HCG 2 což je myslim dobře.nešpinila jsem ani nebrala žádné léky na udržování ale v neděli jsme dobrala ATB a v úterý šla na testy.taky jsem se dočetla že to ovlivnuje.já teda na tripli pujdu a pokud vyjdou dobře tak nepujdu na tu konzultaci jen na ultrazvuk

eloana
20. zář 2012

@doli1 ja jdu prave misto triplu na utz a pak jeste v tom 20tt .tak uvidim..... ja mela Hcg asi 0,75

doli1
20. zář 2012

@eloana já byla ted na ultrazvuku a ten byl v pořádku další v tom 20tt
muj dr je starší pán furt na těch triplech nějak trvá 😒

eloana
20. zář 2012

@doli1 ja dr.rekla, ze jdu na triply do gennetu a s genetickou jsem dohodla, ze mi misto tripli udela utz geneticky

eloana
20. zář 2012

@doli1 me geneticka rekla, ze kdyz je nizsi papp a hcg po 1 ze to je v pohode...ze by to resili kdyby byla tak 1,5 a vys

doli1
20. zář 2012

@eloana aha já měla tohle a to asi neni HCG PAPP-P 2mIU/ml 0,37MoM co jsem se dočetla tak ta 2 je dobře a 0,37 by mělo byt 0,4 už jsem to našla HCG mám 1,11

eloana
20. zář 2012

@doli1 jj tak to mas dobre... kdyby jsi mela 2 tak uz to je horsi- sice je hranice do dvou,ale jim prave vadi kdyz je nizke papp a vyssi Hcg....ja treba u syna mela Hcg 6,06🙂 ale zas dobre papp tak to nikdo neresil-az v triplech