Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

vesmilka
24. únor 2012

@schnek
@staninka77 když jsem po druhé otěhotněla, tak mi každý říkal, tak snad to bude kluk a já říkala, doufám, že to bude holka kluka nechci v žádném případě. Ale nebylo důležité co se narodí i kluka bych milovala, ale nevím proč ti ostatní nemůžou mít radost ať je to co je to. Teď všem říkám nevím co to je a i kdybych věděla tak to neřeknu. K čemu jim dávat šanci mít protáhlý obličej 🙂

staninka77
24. únor 2012

@vesmilka-Mě vždy koho jsem potkala říkal že to bude kluk ☹ my říkaly pokaždé když mě potkaly a vidíš v profilu mám jich tři.
I kdybych měla holku nezlobila bych se vubec i když to moc neumím se to postarat zvykla bych si jistě,kluk je daleko lehčí.A mám všechny moc ráda. 🙂

staninka77
24. únor 2012

@losinda-mě to teda nebolelo chlap zustal venku a docela mě to i mrzí že nešel semnou abych měla mení oporu abych se tolik netřepala.
Mě totiž ještě braly jak plodovku tak i pupečníkovou krev takže jeden v pich a dvě věci braly.

schnek
24. únor 2012

@staninka77 hele, já koukala jak puk a hlavou mi táhlo, že co budu dělat s holkou, že to umím jenom s klukama 😀

brrr, odběr plodovky 😖 proč jste na něm byly?

losinda
24. únor 2012

@staninka77 mě jenom plodovku,mě to taky nebolelo bylo to jen nepříjemné 😒 .Ale hlavně to už mám za sebou tak už jen čekám na výsledky

losinda
24. únor 2012

@schnek Já tam byla kvůli věku,i když jsem měla krev a ultrazvuk v normě 🙂 tak mi to doktor doporučil,prý pro jistotu,tak doufám že to bude v pohodě 🙂 .

staninka77
24. únor 2012

@schnek-To se nedivím že jsi musela koukat když ti donesly holku alemusela jsi bít strašně ráda že jí máš a že je zdravá a ty sní taky. 🙂 ,Taky bych nevěděla co dělat kdybych jí měla v náruči. 😉
oje dr.dělala testy na oxoplasmozu a mě dvakrát vyšla hodně vysoké hodnoty a tak mě jednou psala dopis at se dostavím ale my bohužel nebydlely na mémadrese a tak došla NORMÁLNĚ 5.5.2009 kní do ordinace.
A hned jak jsem vlezla a ní hned mě hnala na rizikové poradny do porodnice v Brně na Obilném trhu.
A už tam zustala vubec si semnou nevěděly co dělat zda budu muset na potrat nebo né takže jsem musela péočítat i z nejhorším.
Tím pádem jsem musela podstoupit plodovou vodu i pupečníkovou krev.
Zda to má nebo by se neprokázalo že by to měl.
naštěstí to dopadlo dobře a Šimon je zdravej kluk 🙂 .
Musela jsem brát po celou dobu antibiotika po 8.hodinách.
Potom my zjistily těhu cukrovku a taky ke konci mě musely i nasadit dopegyk kvuly vysokému tlaku.
Prostě jsem si užívalacelé.
@losinda-A kvuly čemu to bylo věk nebo ti vyšli nějaké výsledky špatně.
neboj vše bude pořádku a jak dlouho budeš čekat na výsledky vše dopadne dobře. 🙂

losinda
24. únor 2012

@staninka77 kvůli věku,skreaning krve a tripltest jsem měla negativní a podle ultrazvuku to vypadá také dobře ale doktor chce mít jistotu kvůli věku.Jdu ve středu na kontrolu tak už by tam měl míz doktor výsledky.Tak snad to bude ok 🙂

staninka77
24. únor 2012

@losinda-Tak pak deh vědět jak dopadky výsleky z plodovky
Ten věk jak je to duležité že,mě by zajímalo zda by mě imoje dr.na ně poslala. 🙂
V jaképorodini jsi se v Praze zaregistrovala.
Kdybch tam bydlela tak bych jela do Podolí. 🙂

edeltraut
24. únor 2012

@losinda tak držím palečky,at jsou výsledky OK. Mě s dcerkou vyšly testy špatně a stejně jsem na odběr nešla - celé těhu jsem se pak bála, aby byla v pořádku a po porodu jsem si jí pořád prohlížela jestli nevypadá "jinak" 😀. Je to zdravá,holka, která vydá za 4 kluky 😀. Teď bych chtěla tu pravou holčičku, princezničku 🙂

staninka77
24. únor 2012

@edeltraut-To je dobře že se jsi se tu oběvila vubec sem niko nechodí poslední dobou. ☹
Já bych šla znovu na plodovku aby vše bylo pořádku a né abych se celé těhu báka co se muže narodit.
To je dobré že je zdravá holka.
Ani se ti nedivím že jsi malou prohlížela zda je normální dítě to by dělala i jiná maminka já taky jukala zda je vše pořádku. 🙂
A necháš si překvapení nebo si to necháš říci co čekáte vydržíš to až do porodu si to neříct.

edeltraut
25. únor 2012

@staninka77 Já jsem teď nějak nic nestíhala. Měla jsem tu návšrěvu sestřenici se dvěma prckama 🙂. Bylo to tu věru veselé 😀. No můj doktor mi plodovku moc nedoporučoval, říkal že to riziko pro mně je vyšší než že by se mi narodilo postižené dítě. A prý je schopen hodně VVV rozpoznat i UTZ. Tak jsem mu věřila. Ale i přes to červík hlodal.🙂.
Zatím jsme přesvědčení, že se necháme překvapit, tak jestli se rodinná rada neusnese jinak, tak to vědět nebudeme. Překvápko je lepší. Ládíka jsem nevěděla a Elišku jo a po porodu to bylo takový jiný... Teď je úplně jedno co to bude 🙂

losinda
25. únor 2012

@staninka77 já jsem registrovaná v Motole 🙂 mám to nejblíž,bydlím v Řeporyjích a to je praha 5.JJ a vědět určitě dam 😉

staninka77
25. únor 2012

Ahojky.
@edeltraut-To jsi měla doma pěkně veselo že. 🙂
To já budu mít dneska doma veselo přijede moje máti takže veselo bude taky vubec nechci to bude zase říkat o klukách malej neumí mluvit nemí chodit na WC prostě to bude šílené. ☹
To je dobře že to dr.pozná jestly jsou tam nějaké VVV a když ti jí nedoporučoval tím lépe.
Uvidíte samy zda si to necháte říci nebo né. 🙂
@losinda-Motol je dost velká nemocnice že 🙂 .
A když to máš blíže je to lepší než jezdit přez celou Prahu 🙂 .
Budem se těšit.
Fotečky máš moc hezké 🙂 😉

edeltraut
25. únor 2012

@staninka77 jj byla to veselá návštěva 🙂. Kluci jsou oproti našim dětem maličký (necelé dva a 3,5 roku), tak jsme si je užili, hlavně manža - já jsem chodila do práce a sestřenka s manželem lyžovat, tak náš taťka byl hlídací "babička" 🙂. Bylo to super, škoda, že bydlí tak daleko a vidíme se max. 3x do roka.
Tak to já se na mojí maminu vždycky těším a manža taky 🙂. Babička se o nás hezky postará a ještě uvaří něco dobrýho!

staninka77
25. únor 2012

@edeltraut-Moje máti uvaří taky jen jí musím vždy pomoci.
To jsou kluci malí to je fakt.
Mužeš být ráda že maminka je OK a že ti vypomuže i pohlídá taky my kluky pohlídá ale furt má nějaké remci k tomu.
Jak dlouho ještě budeš chodit do práce 🙂

edeltraut
25. únor 2012

@staninka77 Mamina zas tak často nehlídá, jen o prázdninách a párkrát do roka je přesvědčí, aby s ní jeli na víkend. Děti nejsou cestovatelé a neradi spí mimo domov (oprava Ládík, Eliška, ta by se klidně odstěhovala na konec světa).
Jezdí většinou jen na odpoledne, vyzvedne děti z družiny a užije si je 🙂.
Do práce budu chodit asi do půlky červa, pokud mi povolí vyčerpat dovolenou před nástupem na mateřskou. Prázdniny si pak s prťatama řádně užijeme!

staninka77
25. únor 2012

@edeltraut-A co děláš.
Z jedné stránky to máš dobré že se vrátíš po mateřské spátky. 🙂 do zaměstnání.
To je hezké že si je rodiče i když bydlí daleko užijí.
Ani se nedivím Jirka taky nerad někde spí mimi domov. 😉
Hlavně že se vídáte to je hezké. 🙂

edeltraut
25. únor 2012

@staninka77 pracuju v e-shopu s kontakníma čočkama.
Naši to zas tak daleko nemají 35 km, ale protože oba chodí do práce a dvakrát týdně ještě jezdí k babičce, tak se sem moc nedostanou. A taky mám ještě ségru, tak se snaží, aby nás navštěvovali zhruba stejně 🙂. Často si voláme.
Ládík je ochotný spát akorát u švagrové, kvůli bratranci. Eliška ta obráží kamarádky, tábory... to je světačka.

schnek
25. únor 2012

@staninka77 no, já jsem potřetí rodila doma, takže jsem se mrkla sama, co se narodilo 😉 a s amnio drsný, uf 😖 hlavně že je malej v pohodě 😉

@losinda kvůli věku? hmm, to bych asi nešla. Bála bych se, aby se zbytečně něco nepokazilo 😉

edeltraut
25. únor 2012

A co jsi dělala ty mimo mateřskou? Já jsem doma s dětmi ráda, ale po pár letech mi to už pořádně lezlo na mozek a do práce jsem se vyloženě těšila. Chodila jsem poslední rok mateřské na 3 hodky do práce, abych se nezbláznila 😀.
Je to určitě dané tím, že bydlíme v malinké vesničce a chyběl mi kontakt s lidma. Auto jsem tenkrát neměla a v zimě, jsem se do města nedostala.

edeltraut
25. únor 2012

@schnek To jsi doma rodila dobrovolně, nebo se mrňousovi chtělo rychle ven? To si nedovedu představit, u nás by to byl scénář. Tatínek v mdlobách, děti hysterické a maminka asi taky 😀.

schnek
25. únor 2012

@edeltraut nene, plánovaně, jen neplánovaně sami 😀 v albu mám článek 😉

edeltraut
25. únor 2012

@schnek To se jdu hned kouknout! Jsi odvaha. Já bych do toho nešla. Klobouk dolů.

edeltraut
25. únor 2012

@schnek Hezké 🙂. Ale já si to střihnu v porodnici 🙂. Nebude to takovej zážitek, ale s předpokladem, že budu mít slůně.... 😀

schnek
25. únor 2012

@edeltraut hmm, jak se to vezme, já prostě doktorům nevěřím, plánovala bych nemocnici jenom v případě, že bych věděla, že je dopředu zjevná komplikace. Podle mě naši porodníci neumí nechat porod přirozeně běžet, respektovat přání žen a zbytečně řeší věci, který by řešit nemuseli. Tím pak akorát dochází ke zbytečným komplikacím.

edeltraut
25. únor 2012

@schnek určitě s tebou souhlasím, první porod byl opravdu o instrukcích od doktora a já to cítila úplně jinak. Byla jsem přesvědčená, že kdybych mohla tlačit podle svýho, tak by to tak dlouho netrvalo.
S Elou to už bylo lepší, nechali mě tlačit podle svého a Ela byla venku během tří kontrakcí. To byl jinej fofr!
No uvidíme teď... Možná, kdyby tatínek sebral odvahu a byl tam se mnou... :-/. No zvládla jsem to dvakrát, dám to i po třetí. Tentokrát zkusím jinou porodnici - blíž k domovu.

staninka77
25. únor 2012

@edeltraut-Tak to je dobrá práce že.
tak to rodiče nemáš moc daleko mám to uplně setjně jako ty moje mamina bydlí 30.kilometru od nás,a podělit se o druhého sourozence je pravda taky se musí podívat za vnoučata u sestry. 🙂 .
@schnek-tak to musím tedy smeknout před tebou že jste zvládly porody doma 😉 .
Je pravda že zdravotnictví jsou na dnešní dobu někdy šílení a to zacházení to taky bych raději rodila doma,ale jsem ráda že toho posledního jsem porodila v porodnici za ty problémy co byli a co kdyby náhodou se něco zkomplikovalo.
A jela jsi do porodnice po porodu aby vás zkontrolovaly jak se daří tobě a mimísku.
jdu si to taky pročíst. 🙂
Jsi fakt odvážná.A děkuji jsem ráda že je malej zdravej. 🙂

schnek
25. únor 2012

@staninka77 tak já jsem měla PA, která za mnou ještě potom dva dny jezdila, s Aničkou jsem byla na neonatologii, protože na tom drvala dětská dr (tak jsme se domlouvaly dopředu) - chtěla být dost opatrná, jinak by to potřeba nebylo.

staninka77
25. únor 2012

@schnek-A kluci byli byli doma když jsi začala rodit.
To je dobře že jsi měla PA sebou u toho.
Je dobře že tě potom ještě poslala na Neonatotogii.
I když nemusela jsi tam chodit že.
Malej my ještě spí ale jdu ho zbudit a pujdem nachvílu ven když je tam hezky.
Dorazí my máti tak ho chci alespon nachvílu provětrat venku.
Mějte se tu pěkně zatím pá. 😉