Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

schnek
17. čer 2012

@saminomimino taky jsem si to do teď myslela, přesně ty pocity jsem měla s Aničkou, teď ne. Rozhodli jsme se správně - neměli bychom na to po všech stránkách - duševně ani finančně. To není jenom o tom, že máš děti, ale že se o ně zvládneš i přiměřeně postarat a to už bychom nezvládli.

@irbi v 9tt (8+něco). Ráno jsem nastoupila do nemocnice, byla jsem tam přes noc - byl to už ten větší zákrok, všechno v pohodě.

saminomimino
autor
17. čer 2012

@schnek jj není to jen o tom dítě chtít ale u nás by se to asi nějak udělalo i se 4 dětma,máme velký nový dům,takže dobrý základ 😉 každopádně já to hci posychrovat tak aby se to neopakovalo,stejná chyba 2x !!pokud někdy 4 bude tak jediné plánovaně 😉

schnek
17. čer 2012

@saminomimino no, řekla bych že chtít je ten největší kus základu 😉 a já jsem si byla 100% jistá, že nechci.

saminomimino
autor
17. čer 2012

@schnek tak to je jiná a samozřejmě to chápu,teď říkám že bych si ho nechala ale možná bych potom mluvila jinak,doufám že to nebudu muset nikdy řešit

schnek
17. čer 2012

@saminomimino uzavřela jsem se čtvrtětem dohodu, ať přijde později, za pár let, až budu mít po škole a zajetý podnikání 😉 Ráda bych si těhotenství "naplánovala" a užila. No uvidíme, co bude nebo nebude.

edeltraut
17. čer 2012

@schnek je fajn, že jsi se s tím "vypořádala" a máš jasno. Mě by asi (určitě) pořád hlodalo svědomí 🙂.

saminomimino
autor
17. čer 2012

@edeltraut tak ta i mě by hlodalo,ale člověk nikdy neví 😉

edeltraut
17. čer 2012

@saminomimino pravda, až by ta situace nastala, tak bysme třeba přemýšlely jinak. Já jsem vždycky tvrdila, že když budu mít velkej dům, tak že si pořídím hodně dětí. Pak jsem měla ty dva rychle za sebou a pár let jsem tvrdila, že už "nikdy víc" 😀. No vidíš a pak jsem musela škemrat, že tedy ještě jedno 🙂. Teď jsem v takovém rozpoložení, že by mě asi ani 6 děti nevykolejilo, ale za pár měsíců se mi může narodit řvounek a nespavec a budu mluvit jinak 😀.

schnek
17. čer 2012

@saminomimino
@edeltraut nepřeju vám (ani nikomu dalšímu) tohle rozhodování. V tu chvíli máte pocit, že jste v pasti, máte jen dvě řešení a obě jsou špatně, resp. nejsou dobře. My jsme se rozhodovali 2t, v první chvíli ne, potom jo, nakonec ne. Svoje rozhodnutí dokážete zhodnotit až za nějakou dobu, ale v tu dobu už je nezvratné. Já jsem během jo stihla koupit dudlíka s klipem, zavinovačku, soupravičku ala do porodnice a monitor dechu s chůvama 😀 ale pořád mi někde vzadu v hlavě běželo, že je to špatně, že tentokrát to tak být nemá 😔 Tak jako jsem věděla, že s Aničkou bych litovala a být to tak má (taky jsem se 2t rozhodovala), teď jsem věděla, že to tak být nemá. Představy jsou jedna věc a realita druhá. Je to asi takový rozhodování, jako když si říkáte, co jestli mi doktor řekne, že je dítě postižený atp. Každý se v tu chvíli musí rozhodnout podle sebe a vyřešit si v sobě, co je míň špatně.

edeltraut
17. čer 2012

@schnek v té situaci jsem nikdy nebyla a doufám, že nebudu. Říkám si, že to musí být příšerný, ale samozřejmě, kdo tím neprošel, neví 🙂

jituneli
19. čer 2012

@schnek Vyřešili jste to, jak nejlíp to šlo v tu danou chvíli. Taky si to nedovedu představit být v takové situaci, takže co by kdyby sem psát nebudu. Víte co, radši mi řekněte, jestli je o dost složitější na organizaci tři dítka a dvě 🙂 Nebo tak celkově, protože jsem o víkendu zjistila, že jsem těhu 🙂 Bylo plánované, každopádně jsme se chtěli teprve začít snažit, obě dvě předchozí dětičky přišly po cca půl roce snažení a tohle prostě už chtělo k nám 😀

saminomimino
autor
19. čer 2012

@jituneli no gratuluji moc,buď ráda že to máte bez snažení 😉 jaká je organizace ti řeknu za pár týdnů,ale ty už zase dítka budeš mít o dost větší než mám já,takže to bude asi v mnoha směrech jednoduší 😉

schnek
19. čer 2012

@jituneli gratuluju 🙂 Za mě se tři děti zvládaly mnohem snáz, ale bylo to daný hodně tím, že Anička byla klidný mimino, kdyby byla vztekloun jako Matouš, tak nevím nevím 😅 ale i tak si myslím, že se tři zvládnou líp, už to není takovej skok jako jedno a dvě, že najednou jsou tu dva malí lidičkové, kterým se musíš věnovat najednou. Věkovej rozdíl budete mít slušnej, to bude v pohodě. Já už si ani neumím představit, že bych měla jenom dvě děti 😀

jituneli
19. čer 2012

@saminomimino Děkuju, mám velkou radost, dětičky máš teda velmi brzy po sobě, já bych to měla mít v tomhle asi jednodušší, že už jsou větší. Nelčinka je šikovná holka moje a Luký je teda ještě prdítko, ale máme ještě cca 8 měsíců 🙂

@schnek Taky díky. Věřím, že to bude už dobré. Když se narodila Nelčinka a bylo jí přes rok, všichni kolem nás říkali, jak je hrozně rychlá🙂, pak se nám narodil Lukášek, do roka to byl takový bobínek, a když mu bylo přes rok, stal se z něho ještě rychlejší chlapeček než byla Nelčinda 😀 Takže jestli naše třetí mimi bude mít vzestupnou tendenci, tak asi padnu 😀 Ale zas se vážně nemám kdy nudit, nebo vymýšlet nějaké splíny 😀

sarkav
20. čer 2012

@schnek ahoj,tak jsem se pročetla příspěvky a dozvědla se nové informace. věř, že vím čím sis prošla, už jsem to psala,ale tohle těhu bylo neplánované a hodně nás to zaskočilo, 14 dnů jsem jen brečela, nespala a nevěděla co dál, podpora doma žádná, manžel si dítě nepřál.....a já si říkala co když to bude holčička, kterou tak moc chci a nakonec jsem se pro mimi rozhodla.....no a nakonec je to kluk a je fakt že kdybych to věděla, asi by to dopadlo jinak......no v každém případě vím, že další už nechci ani náhodou a kdyby se náhodou stalo určitě půjdu na přerušení,ale ty nervy a starosti bych nepřála nikomu a hned jak to půjde, budu řešit antiko.

pepibubu
20. čer 2012

ahojky holky, tak jsem včera našla ducha a dneska to už rozhodně není duch.... 😀

sarkav
20. čer 2012

@pepibubu fakt? tak to mooooooc gratuluji, hlavně at se prcek drží a vše dobře dopadne 😉 😀

petja
20. čer 2012

@pepibubu a co manža na to?U vás to bylo nějaký divoký,ne?

pepibubu
20. čer 2012

@petja hele divoký, jak se to vezme, stačilo deset vteřin 🙂

kaeth01
20. čer 2012

@sarkav treti ditko zatim necekame.. doufam ☹ ale kdyz jsem cetla tvuj prispevek strasne jsem se s nim ztotoznila.. tehu mi ted docela hrozi a jak vidis mam doma cerstve mimisko - radeji na to ted ani nemyslim.. preruseni pro me neni volba.. ale mit tri deti a z toho dve ditka tak brzo po sobe to nedavam zatim ani v tech nejdivocejsich predstavach.. ale! co kdyz by to byl chlapecek - pritel by zesilel stestim, a kdyz ne.. pak co?! jsem moc rada za tvuj uprimny prispevek!! hned se necitim jako nejhorsi sobec kdyz neskacu nadsenim.. a ze nejsem jedina kdo ma dilema a treti ditko by "resil" jak dal...

sarkav
20. čer 2012

@kaeth01 ahoj, je to opravdu moc těžké rozhodnutí. já jsem sice pořád říkala že bych ještě jedno dítko časem chtěla,ale hlavně holčičku......a když to těhotenství pak přišlo byl to velký šok a najednou jsem nevěděla co dál. ale pořád jsem si říkala co když to bude holčička co když se to povedlo a mělo to tak být....no je to jinak....jsi mladá a třeba ještě někdy toho chlapečka mít budete, já už vím, že u nás už nebude, tohle byl poslední "pokus" 😀 a určitě nejsi sobec, co bych pak byla já..... 😀

schnek
20. čer 2012

@sarkav právě proto, že jsem věděla, že by mě mrzelo a napadaly mě takový myšlenky, jsem se nechala pohlavím třetěte překvapit.

@pepibubu gratuluju 🙂

sarkav
21. čer 2012

@schnek já se chtěla taky nechat překvapit, vím že bych to snášela líp,ale jak jsem sem už několikrát psala, mě to řekla dr. aniž bych to chtěla vědět, řekla mi v 11 týdnu že to vypadá na 80% na holčičku, a že se ji to prý většinou potvrdí......no a je to kluk.... já byla tak štastná že jsem to pak na dalším utz chtěla vědět jestli to teda ta holčička je...no a už nebyla

schnek
21. čer 2012

@sarkav jo, tos vlastně psala. Já měla tohle s Matoušem, mm pořád tvrdil, že to bude holka, já jsem si spíš tipovala kluka a radši jsem chtěla překvápko, pže jsem věděla, že by mě to mrzelo. No a pak na UTz ve 20tt mm odkývnul doktorovi, ať nám to poví, i když jsme byli domluvený, že se necháme překvapit. Samozřejmě mě to "žralo", hlavně řeči rodiny 😝

pepibubu
21. čer 2012

holky, já jsem odhodlaná se nechat překvapit, a vydržím to, právě kvůli těm kecům že jde o holku..... Jinak máma se to dozví až za dva měsíce, no prostě až po 13tt, protože tuhle našla jenom krabičku od testu a začala "Ježiš, snad nejsi zase těhotná, no to bys to musela řešit, dát to do kýblu, v týhle době, kdy všechno je tak drahý...." takže jako tý to fakt říkat nebudu....

jituneli
21. čer 2012

@pepibubu To je stejně neuvěřitelné, kolik lidí kolem se musí vyjádřit k tomu, když si člověk z vlastní vůle chce pořídit víc jak dvě děti, ono ani jedno nezůstane bez poznámek, prostě dvě jsou zafixované jako ,,správný " počet, nejlépe kluk a holka, a ostatní je divné. My jsme už dopředu hlásili kolem, že chceme tři děti, tak uvidím, jak moc je překvapíme, teda myslím rodinu a přátele, ostatní, ať si povídají, co chtějí, ale člověka to stejně zasáhne. A od vlastních to bolí samozřejmě obzvlášť.

pepibubu
21. čer 2012

@jituneli viď.... oni nám to krmit nebudou, tak ať si škubnou

schnek
21. čer 2012

@pepibubu my jsme našim třetí oznámili ve 30tt 😀 to byl hukot

pepibubu
21. čer 2012

@schnek a jak jí berou dneska? myslím vaší nejmladší?

schnek
21. čer 2012

@pepibubu samozřejmě jsou z ní vedle 😉