Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

losinda
2. bře 2012

@martina26 Ahoj výtám tě tady a jak dopadl ten doktor.U nás to mimi bylo plánované ale čekali jsme 2 roky než jse nám to povedlo 😒 .Ale ted je to v pořádku mimi roste jak má 🙂 .

vesmilka
2. bře 2012

@edeltraut víš můj manžel je úžasný a i pro něho jsou děti nade vše, ale tady jde spíš o jeho věk. Chce si ty děti užít a v tuhle chvíli má pocit, že už si moc neužije. Ale už se moc těší až se narodí. 🙂

@losinda mám kámošku, taky rodila 3x a také císařem. V nemocnici ji řekli že by si měla taky nechat udělat sterilizaci ale doktor ji řekl, že pokud bude chtít další dítě, tak v době umělého oplodnění ji v tom stejně nikdo nezabrání a tak je zbytečné si ji nechat dělat. Nemůžou tě nutit pokud to nechceš udělat. Zvaž to dobře.

saminomimino
autor
2. bře 2012

@losinda jejda t o je nutný ta sterilizace,příjde mi to drastické,to jako proto že další císař už by nepřicházel v úvahu??

martina26
3. bře 2012

Ahojda
tak my jsme v 8tt srdíčko máme a rosteme dle tabulek tak snad bude vše OK. Dneska máme rodinou oslavu a tak to manža chce oznámit, já bych ještě počkala, jsem pověrčivá ale nechám to na něm 🙂

staninka77
3. bře 2012

Ahojky moc se omlouvám ale je tu máti tak bohužel se semnedostanu až zítra odjede připojím se za vámy.
Všem přeji moc krásnej den.TU je sluníčko a je krásně. 🙂

saminomimino
autor
4. bře 2012

@martina26 moc gratuluji že jde vše jak má,my tako oznamovali hned u všech dětí,ono co se má stát stanese i bez toho,nikdy mně nenapadalo že by se něco stalo 😉

martina26
4. bře 2012

Ahoj moc děkuju🙂
včera jsme to oznámili a všechny až na chlapi rozbrečeli🙂)) Měli fakt radost 🙂

staninka77
4. bře 2012

@martina26-Tak to je nádhera že všeci plakaly je to krásné když žena je těhulka hned bych byla i já.
Jen si představte co my řekla mamina pokud prej budu těhu že mě udá na sociláku abych prej nebyla svéprávná že tohle není možné abych měla 4.děti jsem z toho dost zdrablá a ještě my říkala že potkala naši společnou gynekoložku a ona jí říkala že at už nikdy neotěhotním že budu mít problémy i když jsem je měla mám zdravého kluka a to je duležité.
Kdybych takovou maminu měla aby jí to nevadilo dost mě to štve co mám dělat.

losinda
4. bře 2012

@saminomimino Asi tak prý by to bylo nebezpečné 😢 a že moje děti potřebují zdravou maminku.

losinda
4. bře 2012

@staninka77 Hm to znám ☹ moje máma se tvářila divně ☹ když jsem jí řekla že čekám třetí,že si to mám rozmyslet že jsem po dvou císařích atd.To tchýně plakala štěstím 🙂 že bude mít vnouče 🙂 .Já si myslím že jestli cítíš že by jsi chtěla ještě mimnko tak by jsi to měla zkusit,je to nádherný pocit.Mě od toho také zrazovali ☹ moje máma,bývalá tchýně a dokonce i bývalej.Tak jsem jim řekla že je to můj život.A ted už jsem ve 21tt 😉 .

saminomimino
autor
4. bře 2012

@staninka77
@losinda
no je máme je fajn,ve všem je semnou ale rekace na to že čekáme neplánovaně třetí byla,že možná sama potratím a bude to vyřešené,to mně tak zamrzelo jak nikdy,od nejbližší osoby a taková slova,takže stani vím jak ti je,teď mně sice podporuje ale už to ve mně je ☹
ona i moje babi obě s třetím mimi byly na potratě to bych se asi nikdy nedozvěděla kdybych sama třetí nečekala a musím říct že jim to mám za zlé,obzvláště mojí matce,šla jen pro to že třetí nechtěla,ale nechat si ho mohla,moc mně to mrzí třeba bych měla i ségru ☹

saminomimino
autor
4. bře 2012

@losinda neskutečně to letí,nedávno jsem otěhu a už 21 tt,ve středu mám screening a nemůžu se dočkat,snad je vše jak má 😉
já myslím že 3 děti jsou krása a akorát 😉

veroniqe.b
4. bře 2012

Ahoj holky,tak já čekám taky třetí,plánované miminko.Doma máme dva kluky,6letého Adámka a 2letého Aleška,chtěli bychom holčičku,to je jasné🙂 zatím ale nevíme,jsem v 16týdnu,na screeningu ve 12týdnu nám doktor řekl nejdřív kluka ale o týden dýl(protože jsme museli na vyš.znovu) už se mu to zdálo na holčičku..tak je to pade na pade,ale hlavně,že bude prcek zdravý,to je nejdůležitější!!!Vždycky jsem chtěla,dvě tři děti,myslím,že je to fajn,mít doma veselo,mě děti strašně naplňují,a jsem ráda,že nejsem sama,kdo čeká třetí,někteří lidé si totiž třeba myslí,že jsme blázni..Ahojda Verča

saminomimino
autor
4. bře 2012

@veroniqe.b ahoj vítej,jj i my jsme za blázny a to nejsme žádné soc.případy a stejně se lidé občas divý 😒

No třeba se holčička zadařila ale jak říkáš zdravý je zdravý o tom žádná🙂

koukám že máš stejný věk jako já,je pěkná představa mít v 26 odrozeno a ne zrovna málo dětí,co? 😀

pepibubu
4. bře 2012

Ahoj holky, tak nám hraje v hlavě myšlenka na třetí miminko, ale Honza má teď děs z toho, jak uživí tak velkou rodinu, navíc kolegové v práci ho strašej, že to je drahej špás na základce, že to je prostě luxus, a že všechny úči na zš razí teorii "ano, tyto učebnice jsou bezplatné, ale já učím z těchto," a ty jsou třeba za 600 atd, a Honza, kterej už už vypadal že by se přestával bát, se zas klepe jak drahej pes, nejsem z těch co by na něj spáchal "nehodu" a vysadila pilulky, ale já prostě vím, že ještě nejsme doma všichni. Tak moc nevím, jak z toho. Ale třeba s těma knihama do školy, jéžišmarja, tak snad se daj knihy koupit od vyšších tříd, ne, přece není nutný mít nový... No nic...

simimo
4. bře 2012

Holky, chtěla jsem se zeptat, byly jste na plodové vodě? Já teď někde četla, že už umí vady odhalit z krve a nebo z 3D ultrazvuku. Jak to teď je? Já při prvním na plodové vodě byla - blbě mi vypočetli termín, mimi bylo menší a tak jin neseděly hodnoty v krvy podle tabulek. Při druhém jsem nebyla, procento toho, že bych měla postižené dítě bylo menší než procento potratu při odběru plodové vody. Teď si myslím, že mě budou na plodovku hnát, ale já se už bojím. Mám kamarádku, která po plodovce potratila. Ještě jsem ani u doktora nebyla a už myslím na plodovku 😠 No, nějak se teď hlídám, pozoruji a hodně čtu příběhy těhulek, až mě z toho mrazí. To při prvních dvou jsem takovéto starosti neměla, vše jsem si jen užívala a neměla o ničem nebezpečném ani ponětí.

marinka
4. bře 2012

@pepibubu To jsi napsala úplně přesně, jak to cítím a říkám já... ještě nejsme doma všichni 😵
U nás to zatím taky stojí na chlapovi a jeho obavách o finance ☹ I když už je mírně nalomený, ještě na podzim nechtěl o třeťátku ani slyšet, teď už se o tom normálně bavíme, tak snad je to na dobré cestě 😉

pepibubu
5. bře 2012

@marinka koukám že uvažujem dost podobně, viď 🙂 Ty máš v ruce "mocný argument," můžeš to hrát na to, že to třeba bude kluk, na to chlapi slyšej 🙂 i když my se bavíme o holčičce, ale to víš, že bychom milovali i třetího kluka, jen bych asi guláše a polívky vařila zřejmě už rovnou do vany 🙂

vesmilka
5. bře 2012

@martina26 moc gratuluji, že se k tomu rodina takto postavila. Upřímně ti závidím

vesmilka
5. bře 2012

@losinda nebezpečné by to sice bylo, ale to neznamená, že musíš otěhotnět. mě to přijde dost kruté a nevím jestli bych to podstoupila.

vesmilka
5. bře 2012

@losinda
@staninka77
@saminomimino holky vím jak na tom jste. Je sice pravda, že naši se k tomu až takhle nepostavili, ale nejdřív jsem se jim to bála říct, že budou mít plno keců. Předěláváte dům, Milanovi je hodně. Nemáš rozum zatěžovat rodinu. Přestaneš mít holky ráda. Už když jsem čekala Anežku tak měli keci že Andy nebudu mít ráda a podle toho se taky chovali. Kupodivu se nic takového nekonalo až do vánoc. O vánocích mi bylo zděleno, že nejsem normální když v mém a Milanově věku si pořídím třetí dítě a co holky jak ty k tomu přijdou. Byla to pěkná podpásovka. Ani nečekám, že by mi nějakým způsobem pomohli. Ale když jsem mámě řekla, že už mám kočárek tak vyvalila oči. Asi si myslela,že přijdu a budu škemrat o pomoc.

vesmilka
5. bře 2012

@veroniqe.b vítej, gratuluji. My třetí nechtěli ale zadařilo se a teď se oba moc těšíme. I holky se těší.

pepibubu
5. bře 2012

@vesmilka ach jo nemáš to jednoduchý. Já to taky nebudu mít, až otěhotním, protože já zase nejsem stoprocentně zdravá a bejt to na mojí rodině, tak by mi stěží "dovolili" Pepu, už u Martínka měli tunu keců, jak jsem nezodpovědná, a "vinu" (ano, čtete dobře, vinu za to že budeme mít druhé) svalovali jen na Honzu, že on chtěl dvě děti a já se jen podřídila. Samozřejmě že to není žádná pravda, dvě jsme chtěli oba. ironií osudu teď jsou z Martínka všichni celý podělaný jak je úžasnej atd, ale prostě už si to dovedu představit, až letos otěhotním, jak si to vyslechnu. Jak kdyby nám ty děti oni živili a vychovávali, co....

vesmilka
5. bře 2012

@marinka no nevím, můj chlap na chlapečka moc neslyšel. Ale teď už je to jedno. už jsem těhotní a skoro narození, tak ať to bude co to bude, budeme to mít rádi 😀

@pepibubu víš s financema to nemá jednoduchý asi nikdo, ale jak se říká nikdy není tak špatně aby nebylo ještě hůř. 🙂 Také nevím jak to budeme zvládat, ale nějak to bude muset jít. A základní škola to je ještě slabý odvar. Starší holka je na učňáku a to je teprve něco. Ale tím tě samozřejmě nechci strašit. Já si prostě myslím, že když jsme zvládli dvě zvládneme i to třetí. Jen budeme muset přehodnotit priority.

pepibubu
5. bře 2012

@vesmilka nestraš mě, ale varuj mě 🙂 Ale je to tak, kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody....

Tak ať vám to dopadne dobře a brzo máš drobečka u sebe 🙂

vesmilka
5. bře 2012

@pepibubu to mi mluvíš z duše. Kdyby mi je živili, šatili a vychovávali. Když se narodila Anežka, tak se prakticky celá naše rodina spolčila a začala rozmazlovat Andy. Prý aby ji vynahradili to, že mám raději Anežku než jí. Přitom tomu dítěti nic nechybělo. Dokonce neustále před ní řešili jak jsem hrozná, že Anežka má všechno a Andrejka nic. Jak je pro mě mimino důležitější než 6ti letá holka, ale to mimino mě potřebovalo víc, to už nikdo neviděl. A tak to šlo několik let. Můj nejmladší bratr zemřel a ten prostřední se oženil. Nakonec kupodivu zasáhla bratrova tchýně, která všem bez emocí zdělila, že z Andrey udělali rozmazleného fracka a mě tím jenom ztěžují její výchovu. Bylo fajn mít zastání.
Vůbec ti tvoji situaci nezávidím, myslím, že vím jak se budeš cítit až jim to budeš mět říct, ale vzpomeň si při tom na to, že nejsi v takové situaci sama a třeba to bude lepší. Když jsem dostala, já takový vánoční dárek, tak jsem jim nakonec řekla, že mi to mimčo živit nebudou tak ať se nestarají.

vesmilka
5. bře 2012

@pepibubu tak je to úplně přesně

pepibubu
5. bře 2012

@vesmilka naštěstí je fajn, že Honza řekl, že jakmile by někdo protěžoval kluky a ignoroval třeťátko, tak nadobro skončil a neuvidí ani kluky, protože protěžovat dvě na úkor třetího on nedopustí, protože by to zaselo rozbroje jenom mezi ty děti....

ludva
5. bře 2012

Nedá mi to a musím taky přispět se svojí troškou do mlýna, i když už se rodit nechystám 🙂
Měla jsem taky vždycky pocit, že nám doma někdo chybí, vždycky jsem chtěla děti 3. Starší děti si brášku vyprosily, ale největší problém nastal s tchánovci když jsem otěhotněla. Hlavně Honza si vyslechl svoje, že jsme blázni v dnešní době !! Že jsme staří na dítě, chudák bude sirota než ho stihneme vychovat.... Rodila jsem v 35, v porodnici byly maminky stejně staré jako prvorodičky 😀 Samozřejmě, že jsem stará mamina, ale nepřipadám si nějak divně nebo jinak, když jsem byla mladá maminka 😉 Nebo že bych děti nezvládala po fyzické stránce.... Děti tím, že mají malého bráchu nijak netrpí, spíš naopak bych řekla 😉 Přijde mi, že největší problém s "naším" třetím děťátkem měli lidé, kteří jsem tzv. finančně za vodou.... A co mě vždycky trošku zamrzí je věta, že si třetí děti pořizují maminky, kterým se nechce do práce ☹ Ale abych to tak nějak shrnula, chtěla jsem Vás podpořit, velká rodina je velká radost, trošku i starost - to je jasný, ale zatím převládají jen kladné pocity 😉

pepibubu
5. bře 2012

@ludva moc a moc děkuju.a přeju hodně sil, zdraví a radosti.

No mně by někdo mohl říct že se mi nechce do práce, když makám z domova jak šroub, a tenhle měsíc jsem si vydělala víc, než mi udrobil stát rodičovskou. To by mě měl v tu ránu v ksichtě 🙂