Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

sonia79
9. bře 2012

@simimo jsi moc hodná, díky. já jsem právě na malou převážně sama, manžel je cizinec a nějak jsme se za 4 roky nemohli dohodnout, kde chceme žít. takže je to na střídačku .. snad od září tady. s malou jsem tedy logicky většinou sama, mamka se do hlídání rozhodnš nehrne, takže jsem bez vycházek 😒 ale v pohodě, čas s malou strávený je super. jen je myslím lepší to s někým sdílet ..

vesmilka
10. bře 2012

@sonia79 tak si je pořídíš třeba jako já na pokračování. Mám mezi dětmi dost velký věkový rozdíl a tím jsem měla na každého individuální čas. Taky obdivuju holky že tak mistrně zvládají tolik malých dětí najednou já si to nedokážu představit 😀 Teď je to tak že holky mají každá jiné potřeby a už nejsou na mamince závislé, a tak si našeho benjamínka budu moct vychutnat. 😀

sonia79
10. bře 2012

@vesmilka Tak to je jasný, máš fakt velký holky už. A je super, že jsi tu první měla tak brzy, my "dnešní" generace furt něco zkoumáme, aby bylo tohle a tamto a jestli už jsme se dost vyřádili, já v tvých letech když jsi měla Andrejku neměla na děti ani pomyšlení, spíš naopak, ještě v 28 jsem hlásila jak žádný děti nechci jen to řve atd.; pak mi ruplo v bedně (naštěstí) a mám mojí lásku, je skvělá a já se strašně snažím, aby byla šťastná, aby se mi něčím nepřiotrávila (např bobule na keřích před domem) a aby to vůbec všechno bylo v pohodě, čteme si, kreslíme, modelujeme (většinu modelíny pozřel koberec), ale fakt bych jich víc nezvláda.proto ten obdiv 🙂

edeltraut
10. bře 2012

@simimo No, já jsem celou zimu na lyžích nestála a to mám sjezdovku asi 100m od baráku. Ale měla jsem zaplacené hory s dcerkou, tak jsem se rozhodla, že to risknu. Pobyt se nám pomalu blíží ke konci, parádně jsme si ho užily i s "Pepou" 😀. Zítra ještě bobová dráha a hurá domů 🙂.
Manžel taky hrozil, že jestli se mimču něco stane tak..... 🙂, ale považuju se za zdatného lyžaře a věřia jsem, že do mě žádný trouba nenarazí 🙂.

numerenka
10. bře 2012

Ahojky holky,chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte některá zkušenosti s kočárkem X-Lander X-Run.

vesmilka
11. bře 2012

@sonia79 tak to věřím, přiznám se že když jsem to psala, tak jsem nezkoumala kolik ti je. Prostě jsem si myslela, že jsi mladší. Ne že bych si myslela, že jsi stará 😀 . No uvidíš, třeba časem to přece jen ještě jednou zkusíš. Třeba začneš mít pocit, že jedno je málo. Ale to je jen na tobě.
Dcera také stále hlásá, že do 25 žádné dítě, ale myslím, že tak jako přehodnotila už spoustu věcí přehodnotí i toto. Jen aby to zase nebylo moc brzo 😀

vesmilka
11. bře 2012

@edeltraut jsem ráda, že se ti při lyžování nic nestalo a že se v pořádku navracíš domů. 😀 Miminko si určitě také užilo a teď bude nenávidět lyže 😀 ( To je samozřejmě vtip ) Třeba se zadaří a už vás na ty lyže bude víc

edeltraut
11. bře 2012

@vesmilka díky 😀. Už jsme s Elou doma, bobová dráha se nekonala - pršelo, tak jsme to vzdaly. Doma vše v pořádku, taťka se snažil 😀. Přidávám fotečku přípravy na lyže. Nejhorší bylo přemluvit "Pepu", aby zalezl do kalhot 😀

numerenka
11. bře 2012

@edeltraut : Super fotečka, už máš i bříško. Já pokaždé do 25tt nic a potom to narostlo 🙂

edeltraut
11. bře 2012

@numerenka No, já nevím jestli je to těhotenské břicho nebo jen špek, ale do kalhot se dostával těžko 😀

vesmilka
12. bře 2012

@edeltraut krásná fotka. Tak hlavně že se ho povedlo do těch kalhot strčit. To je dobře, že jste si to užili. Kdoví kolik akcí ještě stihneš.
No já to pomalu vzdávám, asi to mímo nebudu moci nosit do smrti, tak jsem pomalu začala balit. Už mám i zabalenou tašku pro mimčo. Teď ještě oddací list a podpis manžela pod jmény a foťák a už je to snad úplně všechno. Přinejhorším mi to manžel přinese druhý den. Už se to blíží. 😀

edeltraut
12. bře 2012

@vesmilka ty už to máš za "pár", to my si na miminko ještě počkáme. Já se moc často nikam nedostanu - máme doma hospodářství, tak si výlety přes noc nemůžeme dovolit. To bylo takové povyražení před dlouhým "domácím vězením" 😀

certatana
12. bře 2012

@numerenka ahoj náhodou jsem četla Tvůj dotaz na X-run, mám ho na druhou dceru, co bys chtěla vědět?? já jsem moc spokojená ...

numerenka
12. bře 2012

@certatana : Chtěla bych pořídit kočárek, který zvládne horší terén a také se s ním dá jezdit na kolečkových bruslích, také aby byl pro mimi od narození. Teď mám ještě pro Barunku X-Lander XA 2009 je dobrý, ale na brusle to není - kvůli stabilitě. Proto bych chtěla vědět, zda je Run stabilnější a když trochu víc zatlačíš na rukojeť, tak zda se nepřeváží. Také se chci optat na spokojenost a na případné nedostatky. Řešila jsem malý nákupní košík,ale letošní kolekce už má velký - takže další plus. 🙂 Předem díky za informace.

simimo
12. bře 2012

Ahojky holky, tak se hlásím z první kontroly, Celou noc jsem nespala Ale stálo to za to Mímísek je zatím OK, odpovídá velikostí dokonce i poslední MS 10.1.2012 = dnes 8+6t, srdíčko tluče. Zítra jdu na odběr krve a dostanu průkajdu. Jsem šťastná! Přiklládám foto

piecee
12. bře 2012

holky omlouvám se za vpadnutí🙂 náhodou jsem narazila na toto téma🙂 třeťátko nemáme a nečekáme ale já bych strašně chtěla 😵 manželovi to přijde zatim strašně bláznivý máme kluky dost po sobě (2roky a 1rok) chtěla jsem se zeptat jestli je tu nějaká mamina kt. má (nebo bude mít) doma takle malý prcky?dá se to zvládnout s pupíkem takový dva neposedy?:_) teda aspoň u nás to je někdy pytel blech 😀

losinda
13. bře 2012

Tak dnes v 15:00 mě čeká velký kontrolní ultrazvuk na Letné,tak doufám že bude malej v pořádku 🙂 .

vesmilka
13. bře 2012

@edeltraut tak to ti nezávidím, ale zároveň se chystám k něčemu podobnému. Mám doma dost zvířat i když to není hospodářství, ale teď jsme dali připustit samici králíka a chystáme si pořídit asi tři slípky. Takže žádněj odvaz ale přeci jen už to bude závazek. Ale já jsem lenoch a jsem doma ráda. Manžel by jel klidně k moři ale to není nic pro mě. mám ráda domácí prostředí

vesmilka
13. bře 2012

@losinda tak přeji aby bylo vše v pořádku a pak nás poinformuj

vesmilka
13. bře 2012

@simimo tak to moc gratuluji. já už to mám zapár. jsem jak tank a věčně unavená, ale do toho máš ještě daleko 😀

simimo
13. bře 2012

@vesmilka Umím si to představit, toho se docela děsím 😠 S holkou jsem přibrala jen 6kg, to byla brnkačka, zato s tím mladším rošťákem tak 14kg a on vážil přes 4kg (díky vitamínům), to jsem si dala, sice jsem to taky díky tomu, že od samého narození jen prudil, taky hned shodila, ale neumím si představit zase takto přibrat a ještě se přitom starat o malého a někde s ním v létě pobíhat s tím nákladem na hřištích a u vody. Tak to mě tam budou muset asi vozit náklaďákem ☹ Závidím Ti, Ty si už budeš užívat léta a mimíska. Já obě dvě děti měla v lednu a únoru, takže jsem si léto už jen užívala. Teď si to vychutnám s tím největším panděrem 😠 Ale i tak, jsem moc ráda, že to vyšlo hned 🙂

edeltraut
14. bře 2012

@vesmilka my jsme taky začínali slepicema 😀. Ale já jsem na maso a pořád jsem chtěla prase 😀. Tak se nám to nějak rozrostlo ani nevíme jak. A rozrůstáme se, minulý týden koza porodila dvě kůzlata, další to čeká za 3 týdny. Taky doufáme, že budou selátka - jsme takoví blázni. Ale baví nás to, je to super relax... i když někdy dřina. 😀

losinda
14. bře 2012

@vesmilka Tak je vše v pořádku 🙂 plodová voda je ok,ultrazvuk taky 🙂 a bude to chlapeček 🙂 je to na 100%podle plodovky 🙂 .Takže už můžu schánět oblečky 🙂

pepibubu
14. bře 2012

ahoj holky, tak mně už začíná hrabat, normálně se mi zdálo, že držím v ruce pozitivní test, stáli jsme před barákem známých na vsi, a Honza jako demonstraci toho že to tak je, přejel ten test v igelitovém obalu kolem traktoru... No fakt dobrej sen... 😀 A pak všem dokola ukazoval, hele, je to tak, ani traktor to nezměnil

pepibubu
14. bře 2012

@losinda jé gratuluju, a jestli můžu, tak já hlasuju pro Pepíka 🙂

staninka77
14. bře 2012

@losinda-Ami jsem nepostřehla že jsi byla na odběru plodové vody.
A je parádní že malej je v naprostém pořádku. 🙂
Moc GRATULUJI k chlapečkovi já bych dala jméno Matyáš mě se tohle jméno líbí nejvíce. 🙂

losinda
15. bře 2012

@staninka77 jj taky jsem ráda 🙂 bála jsem se 🙂 snažili jsme se totiž 2 roky a vždycky nám do toho něco přišlo 😒 .Poprvé jsem začala krvácet a doktoři mi našli cystu na vaječníku,takže jsem musela na operaci.A podruhé jsem v 8 týdnu měla zamlklý potrat takže zase jsem musela na vyčištění ☹ .Ale tchýně se švagrovou říkali uvidíš do třetice bude vše v pohodě 🙂 tak jsem ráda že měli pravdu 🙂 .A co ty jak ti jde snažení 🙂 😉 ?

losinda
15. bře 2012

@pepibubu uvidíme zatím vyhrává Toník 🙂 po tatínkovy 🙂

vesmilka
15. bře 2012

@simimo neboj ono se to překulí. Já jsem Anežku čekala v říjnu takže taky stím největším panděrem, Ale i tak jsem si to docela užila. Mě tedy bylo celých 9 měsíců špatně od žaludku takže jsem si taky užila. Ale jsem ráda, že bude mimčo na jaro. Už se na to těším

vesmilka
15. bře 2012

@edeltraut tak to ti docela závidím, manžel není moc na zvířátka a můj malý zvěřinec ho přivádí k šílenství ale jelikož jsem jako dítě nemohla mít žádné zvířátko, tak si to teď vynahrazuji. Na slípky se docela těším i když nevím jak se o ně starat. Ale naučím se to . Od toho bydlím na vsi 😀