Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

kozlenka
11. srp 2012

@lusyli zatím jsme ve stádiu ukecávání tatínka 😀 já bych šla do třetího hned, aby byli všichni tři od sebe jen po dvou letech 🙂

ojo
11. srp 2012

@lusyli no víš, já jsem v tomhle děsný praktik 😅 mám výbavu na podzimní mimi a taky bych ráda, aby se narodilo tak nějak, že pak půjdou oba kluci do školky a měla jsem trochu klidu....takže nejlépe tak to září, říjen...nebo i srpen 😀 😀 no a taky já mám pořád zavedenou Mirenu, takže i tak těhulení teď nehrozí, na konci srpna jdu na gyndu...do té doby se chci s mužem najisto domluvit, jestli teda do třetího půjdeme a rovnou se domluvím na vyndání 🙂

staninka77
11. srp 2012

Ahojky 🙂 .
Všem přeji hezkej víkend. 🙂
@kozlenka-Vítej tady.Budu držet palečky aby se vám to povedlo co nejdříve a ještě aby vyšla holka ke kluříkum že 😉 .
@ojo-Taky tu vítej,a i tobě držím palečky aby vám vyšla do třetice všeho dobrého holka když už jsou dva klučíci i když i kluci nejsou špatní. 🙂
Taky bych šla do toho čtvrtého ale vubec nevím jak přemluvit chlapa ☹ ,ale snad se jednou zadaří jen co moje mamina jak ta to skousne to teda nevím. 😒

ojo
11. srp 2012

@staninka77 jo díky u nás bude asi třetí už stopka...jen doufám, že to nebudou dvojčata 😅

staninka77
11. srp 2012

@ojo-A vy máte v rodině dvojčata že se obáváš.Taky bych se toho docela bála že bych měla mít dvojčata ale vím že to už nehrozí.JJ ěkdo chce mít větší rodinku ale ta touha po holčičce je stejně asi by vyšel další kluk zatím teda těhu nejsem. 😉
Ale snad budu brzo.

ojo
11. srp 2012

@staninka77 v rodině dvojčata nemáme, ale i tak ta možnost tam je 😀 a já si holčičku "pojistila" na dovolené...kousek od našeho penzionu byla vesnice a v ní klášter sv. Magdaleny, ten husiti vypálili a pořbili tam jeptišky, mladé panny...takže legenda vypráví, že kdo si tam přijde poprosit /pomodlit o dítě, sv. Magdalena mu dá do vínka holčičku 🙂 to mám od paní z penzionu, kde jsme bydleli, že už to má potvrzené od více jak 10ti hostů, kteří tam byli a narodila se jim pak holčička, tak jsme tam taky vyrazili 😀

staninka77
11. srp 2012

@ojo-Tak to by bylo príma že,se vám vyplní držím palečky hned bych tam taky jela aby jí mohla mít. 🙂
Moc ti jí přeji.I ostatním holkám kdo má jenom chlapečky. 🙂
Prosím tě kde ten hotýlek je v čechách. 🙂

ojo
11. srp 2012

@staninka77 neni v čechách, ale na Vysočině...my byli v penzionu Bystré (pan a paní Kubíčkovi) a ten klášter je u vsi Hlásnice, ne přímo v ní, ale v polích ještě tak 2km od vesnice, my tam dojeli po polní cestě autem...

lusyli
11. srp 2012

@kozlenka jj,to my to máme akorad,,všechny po dvou...Lukymu budou 4 a 3mesice, Andulce 2 a 2měsíce 🙂 Proč nehcce tatínek???

lusyli
11. srp 2012

@ojo tak to jo,když máš takhle udělanou antikoncepci,..tak nic noooo 😉 😉

staninka77
11. srp 2012

@ojo-Já myslela že v Čechách takže na Vysočině.Je tam jistě hezky.Díky za typ. 🙂

ojo
11. srp 2012

@lusyli jj 🙂 já mám děti od sebe 1rok a 4měsíce, takže jsem se třetím tolik nespěchala a že si dám tu Mirenu, ale nakonec jsme se shodli, že by bylo lepší, kdybych ještě mateřskou navázala a děti by byli od sebe míň něž třeba 5 let 🙂

schnek
11. srp 2012

@veruska007 jo, o tom mi něco povídej 😀 u nás to bylo úplně to samý, vč. toho, že se mi absolutně nechtělo rodit... to bude v pohodě 😉

staninka77
11. srp 2012

@ojo-Já mám kluky od sebe 5,3.měsíce a už víckrát bych do této délky věku nešla vubec jim tohle nesvědčí raději mladší.

veruska007
12. srp 2012

@schnek No, nevim... posledniho chlapecka jsem rodila 30h v neskutecnych bolestech. U prvnich dvou porodu jsem si rikala, proc ty maminy tak rvou.. a ten posledni porod byl fakt hrozny, vcetne velkeho siti bez umrtveni, abscesu a otravy krve... fakt, horor. Doufam, ze tentokrat mi vyjde cisar... z klasickeho porodu bych se po tom zazitku fakt hruzou zblaznila 😔

schnek
12. srp 2012

@veruska007 tak Matouše jsem rodila celej den, od 8 večer do dalšího dne do půl 9 večer... bolesti přežitelný, ale silný hned od začátku, spala jsem asi 2,5h... chtěla jsem rodit doma, nakonec jsme vyjížděli asi v půl 8 směr porodnice s nálezem pět a kousek. Už jsem fakt nemohla, bolesti mi šly z kříže do břicha a kyčlí, nevěděla jsem, co dřív, a ještě to mělo párhodin trvat 😝 Ještě jsem si stihla vydupat něco na bolesti a za chvíli byl venku - na sále mě přijímali s nálezem zacházející branka 😅 ale uznávám, že jinak to bylo v pohodě, jen jsem byla pekelně vyčerpaná. Anička byla venku za 2,5h od začátku pravidelných kontrakcí, bolesti silný, řvala jsem, ale zase byla za 2,5h venku 😉

veruska007
13. srp 2012

@schnek No, já právě měla strašný bolesti celých 30h, museli mě slyšet až na nedalekém sídlišti 😕 , fakt byly neskutečně intenzivní. A navíc pak malý vystrčil ručičku a udělal mi dokonalou obřízku... a dr. mi to přišíval zaživa, to bylo strašný. A po dvou měsících jsem náhle dostala přes 40 st. horečky, začala kolabovat... a měla jsem nějaký absces a otravu krve. Opravdu, dodnes se mi o tom zdá a budím se celá zpocená. Tak si nedokážu představit, že bych takhle měla ještě někdy rodit.

schnek
13. srp 2012

@veruska007 chápu, zážitek hroznej ☹ kdes rodila? viděla bych to jako značný selhání lékařů.

martina26
13. srp 2012

Ahoj holky,
teda zážitky z porodu nic moc, já měla obě ěti úplně v pohodě obě byly po 6ti hodinach venku. Vždy jsem do porodky jela s prasklou vodou a bolesti přišly až tam. Tak jsem zvědavá jak to bude u třetího. Snad taky rychlé. Slyšela jsem že to tedy víc bolí...no je pravda, že víc mně bolel i druhý porod.

lusyli
13. srp 2012

@martina26 já teda myslím,že čím víc rodíš tak to bolí míň né?Mě druhy porod tolik nebolel,byl rychlejší,ale boelsti sjem měla porad nepravidelný..porad az do konce,ale silny...

ojo
13. srp 2012

fůj holky, neprobírejte porody nebo to třetí dítko zavrhnu sama 😅 já teda měla oba porody dobré, první teda dlouhý, tlačila jsem malého 2 hodiny, ale dvojka mi to vynahradila, voda sama praskla a bolesti jsem měla jen 1hodinu a byl na 3 zatlačení venku 🙂 no ale bavit se takhle, tak rodit se mi moc nechce 😀

veruska007
13. srp 2012

@schnek Dvakrat v Brne v Bohunicich (podruhe sama, na chodbe, neverili mi, ze rodim... malem jsem tam vykrvacela, protoze se mi neodloucila placenta, otresny zazitek), potreti ve Vyskove. PA byla uzasna, dr. teda nic moc 🙄 . Ale oni se bali, ze je riziko, ze se mi zas neodlouci placenta, pichala jsem injekce na redeni krve, u prvniho porodu jsem po predavkovani oxytocinem prestala dychat a maly se narodil s hypoxii, tak se mi bali dat pri tretim oxytocin... tak tezko rict, myslim, ze delali, co uznali za vhodne. Jen me stvali, ze mi nedali epidural, tech 30h bylo fakt nesnesitelnych

schnek
13. srp 2012

@veruska007 no to každopádně, měli ti něco dát, v některých porodnicích by analgezii narvali každý a některých se zase zuřivě brání... takový trošku ujetý. A oxytocin teda z mojí zkušenosti vede k šíleným kontrakcím 😖 Neuvažuješ o dule nebo soukromý PA? určitě bych si někoho takovýho našla, v Brně jsou.

veruska007
13. srp 2012

@schnek Neuvažuju, je mi líto těch peněz, momentálně ztěží vycházíme (manželovi vzali osobní ohodnocení, stěhovali jsme se, realitka nám zatajila dluh po původní majitelce, který musíme splácet), takže upřímně řečeno, třetí dítko jsme chtěli časem, jak se z toho zbráboráme. A v nemocnici se na soukromé asistentky a duly dívají blbě. Nicméně, ve Vyškově jsem měla výbornou PA, i známé, co jsou PA mi říkaly, že je v okolí vyhlášená. Zkoušela všechno možné, různé alternativní přístupy a nic. Myslím, že kdybych rodila v Brně, dávno mi udělali císaře. No, teď zpětně moc nemá smysl hledat viníka. možná to bylo tím, že měl malý ručičku u hlavičky.

staninka77
13. srp 2012

@veruska007-A kde budeš rodit,zase ve Vyškově psala jsi to na jiné diskusi tak si tě tam pamatuji nebo v Brně kde jsi byla více spokojená.
A už to ví chlap že bude další miminko jak to on vzal.
Muselo to pro tebe bej šílené ten porod ah odně náročnej moc ti přeji aby tenhle porod byl lepší. 🙂 🙂 🙂 🙂

veruska007
13. srp 2012

@staninka77 Kde budu rodit, to zatím vůbec neřeším. Já nebyla nějak extra spokojená ani tam ani tam. V Brně to bylo zanedbáním péče při druhém porodu (potratu) a ve Vyškově jsem měla pech na blbýho doktora. Napřed jsem tam měla kamarádku, ale už musela domů, tak ji střídal jiný dr. a to je prý fakt maskot ☹. Tož já nevím.

Manžel to zatím nevím, povím mu to ve středu, až to budu mít potvrzené od dr.

No, poslední dva porody jsem málem nepřežila... teď se mi zdá, že moje děti vychovává manželova kamarádka, no děs 🙄 . Budu se modlit za císaře! Opravdu. Tím by se pořešilo místo (Brno), přítomnost partnera u porodu (při císaři bych ho nechtěla), hlídání dětí (hlídal by manžel) a překvápko s termínem (bylo by to jasný 😉). Ufff. Kéž by to vyšlo. Ať je třeba miminko napříč.

schnek
13. srp 2012

@veruska007 jak se na PA/dulu dívají v porodnici mi bylo upřímně jedno 😉 za mě to byla jedna z nejlepších investic, mohla jsem se v klidu věnovat sobě a věděla jsem, že se o všechno postará. Ale to je každýho věc a rozhodnutí 🙂 Každopádně, přeju ti, abys měla na porod hezký vzpomínky 🙂

staninka77
14. srp 2012

@veruska007-Takže zítra jdeš ke dr.na gyndu zda jsi těhu.Moc budu držet palečky z jaké části Brna jsi.
A kam chodíš ke dr.já chodila na Zahradníkovou a dr.se přestěhovala přímo jak je KFC na tom rohu na Mararykové. 😉
Uvidíš sama jak se to bude vše vyvíjet a do porodu je dlouhá doba třeba ti na konec udělají cisař než aby jsi se trápila bolestma a takovéma problémama při porodě.
Moc tu fandím. 🙂

veruska007
14. srp 2012

@staninka77 Díky. No, ten císař by to všechno pořešil. Tak budu doufat. K dr. jdu zítra, chodím ke Snopkové naproti nemocnice u sv. Anny. Chválili si ji moc na netu... no, já zas takové ódy nepěju, ale nejhorší také není. Měla jsem úžadnou dr. Vavrušovou, ale ta odešla na mateřskou. Kéž by se brzo vrátila! Jinak jsme z Řečkovic.

staninka77
14. srp 2012

@veruska007-Já jsem bydlela jestly ti to něco říká v Líšni v nové bydlí tam jen moje mamina koupila si novej byt ale menší a my šly bydlet do Blanska koupily si barák fungl novej na Češkovicích a jsem ráda že bydlíme v baráku a né v bytovce. 🙂
¨Tak třeba se ti dr.vrátí co nevidět hlavně že ti to dr brzo potvrdí. 🙂