Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

jilu04
27. lis 2013

@suzik161 tak to budu držet taky všechny pěstičky

jilu04
27. lis 2013

Teda holky povím vám, že mi ty hormony dávají zabrat, já jsem dneska jako slzavý údolí 😢 😀 😀 😀

doko
27. lis 2013

@suzik161 počítám s Tebou na leden, ne že mě v tom necháš samotnou, jasný? 😀
@jilu04 téééda už? to jsou fofry 🙂 hormony jsou fakt potvory.....já zas začínám vypadat jak třešeň 😠

jilu04
27. lis 2013

@doko to jo a nebo už jsem tolik nadopovaná, teda to s tebou cítím, já taky pořád kvetu 😀

suzik161
autor
27. lis 2013

@doko Neboj se, budeme spolu v lednu, já ještě nemám zažádáno na pojišťovně, takže to nijak rychlý asi nebude. Budeme si vyměňovat nálady a pocity, jsem ráda, že tu někdo bude. Neboj se, uteče nám to, teď si užijeme Vánoce a pak hurá na to 😀

doko
27. lis 2013

@jilu04 no já za chvíli čekám MS a do toho jsem sežrala tabulku čokolády, tak podle toho vypadám 😀
@suzik161 přesně jak píšeš 😉 já chci jít ještě zapařit na Štěpánskou a pak někam na Silvestra 😉 a pak už můžu. jo a manžel chce ještě zajet někam na wellnes víkend před Vánoci 😎 takže já snad na to oplodňování ani nemám čas 😀

jilu04
27. lis 2013

@doko to se dá dokupy zase uvidíš, teda ty plány co máš znějí úplně báječně 🙂

suzik161
autor
27. lis 2013

@doko To ti závidím, já asi budu muset začít píct nebo něco dělat, neboť mi to vrtá furt v hlavě. Doufám, že se to v pátek zlomí a budu mít již jasno a pak si budu užívat Vánoce a Silvestra a chystat se na akci 😀

doko
27. lis 2013

@jilu04
@suzik161 no holky my jsme se dnes večer s manželem domluvili, že to teď pořádně roztočíme a budeme si do ledna užívat 🙂 prostě budeme dělat co máme rádi a na co máme chuť. jinak by se člověk fakt musel zbláznit. cukroví jsem chtěla péct taky, ale všichni mi to rozmluvili, že cukroví můžu péct, až budu mít děti. že letos koupíme (domácí) a místo toho zajdeme radši na bazén nebo na víno 😉 no já se nenechám dvakrát přemlouvat 😀 je fakt, že potřebuju mít na leden odpočinuté i tělo, i ducha 🙂 suziku jo v pátek se dozvíš dobré zprávy a ještě je půjdeš večer někam oslavit 😉

jilu04
27. lis 2013

@doko Tak je to správné, pěkně si užívej, dokud to jde, já to taky tak měla a bylo to moc fajn. Je moc dobře, že to tvůj manžel bere taky tak a podporuje tě ve všem.

doko
27. lis 2013

@jilu04 jo je to super 😉 Tebe zase těší embryjka v bříšku. doufám, že jsi dneska celý den odpočívala. 🙂

gittynka
27. lis 2013

@suzik161
@jilu04
@doko dobrý večer děvčátka, tak až teprv v 7 jsme dorazili domů... v Reprofitu všichni moc přijemní a příjemné prostředí 🙂 Pan doktor taky super, takový mladý usměvavý. Vašíkovi udělali rovnou spermio a čekali jsme i na výsledky, proto to tak trvalo - má ho docela dobrý, něco má sice pod průměrem, ale prý nic hrozného a na IVF naprosto dostačující 🙂 takže aspon on je v cajku...já to mám tedy horší, chtěl mi uspat vaječníky a nastolit přechod hormonama-kvuli endomrše, ale nakonec jsme se domluvili, že to ten jeden měsíc vydržím bez toho a začnem stimulovat hned na začátku ledna vychází mi to nejak kolem 4. Takže ten poslední týden před Vánoci tam jedem ještě jednou - pro léky 🙂 asi to pujde docela rychle, vyšetřil mě a hned říkal, že už má o mě trošku obrázek a myslí si, že budu hodně reagovat na hormony (by mě zajímalo jak to tkahle z ultrazvuku pozná :D) takže mi dal krátký protokol a nějakou jen malou dávku hormonů - nevyznám se v tom, ale psal tam myslím 125 jednoteka nejaké lék na P.... takže toje tak nejak asi vše 🙂 myslím že to je tak, jak jsem si myslela že to bude 🙂

doko
27. lis 2013

@gittynka ahojky, tak super, že už víš co a jak 😉 jsme Ti říkaly, že to je docela fofr 😀 asi budeš píchat Puregon, ne? jéééé tak to půjdeme tak nějak zároveň, já bych měla začít stimulovat (jestli nebude nějaký problém) taky první týden v lednu 😉

gittynka
27. lis 2013

@doko jj asi jo říkal že nějaký lék od M je hrazen pojistovnou ale že na něj meli u nich najednou 4 pacientky po sobe alergickou reakci takže ho vrátili a pak řikal právě ten Puregon (už jsem to tu našla) + eventuelně Orgalutran, což nevím na co je...ted jen nevím jestli se po schválení tou pojistovnou ozve ....říkal za 3 tydny tak mu pak kdyžtak poslu mailík...no to jsem ráda že v otm nebudu sama..bylo by dobré podporovat se :D

jilu04
27. lis 2013

@doko to si piš, celý den jsem v polosedu na sedačce a háčkuju čepičku, mimochodem už jsem jí jednou vypárala
@gittynka tak to jsou moc dobré zprávy. Těch píchanců se vůbec neboj, jestli to budeš mít v peru, tak to vůbec neucítíš a celý ten proces potom jako je odběr vajíček a transfer prcků vůbec nebolí. 🙂

doko
27. lis 2013

@gittynka přiznám se, že ten druhý lék neznám 🙂 taky budu mít puregon 😉 vlítneme na to všechny zároveň i se suzíkem 😀 jsem docela ráda, že tu pojišťovnu nemusím vůbec řešit. a prosímtě co je to ta endometrióza? jak se to projevuje? četla jsem něco tady na netu, ale vůbec tomu nerozumím 😕 potřebovala bych to nějak laicky 😀

doko
27. lis 2013

@jilu04 ty umíš háčkovat?? závidím 😝 babička mě to asi dvakrát už učila, ale nejsem schopná si to zapamatovat 😖

jilu04
27. lis 2013

@doko no nevím jestli můžu říct, že umím, ale ode dneška se snažím, páš když mám odpočívat a zároveň se nějak zabavit, tak mi nic jiného nezbývá, jinak mám v zíloze ještě knížky, křížovky a vyšívání 😉

gittynka
27. lis 2013

@jilu04 to je krásný že je máš v sobě, už se taky těším :D pěkně odpočívej 🙂

jilu04
27. lis 2013

@gittynka neboj, to uteče jako voda

doko
27. lis 2013

@jilu04 zlatý vyšívání, kdyby ho nebylo- už sedím v blázinci 😀 po potratu jsem asi týden v kuse vyšívala povlak na polštář- od rána do noci 😉 nejlepší lék- zaměstná to i hlavu i ruce 🙂

jilu04
27. lis 2013

@doko přesně tak na odreagování je to naprosto úžasný

gittynka
27. lis 2013

@doko hledala jsem to a orgalutran by měl být na to aby vajíčka nepopraskala dřív a aby se stejně vyvíjela... endometrioza je nemoc, kdy se ti sliznice (co ti normálně roste každý měsíc v děloze a při měsíčkách krvácí a odchází) začne tvořit na vnitřních orgánech v těle. Průser je v tom, že taky každý měsíc krvácí a odlupuje se, jenže děloha je k tomu uzpůsobená, kdežto ostatní orgány ne, no a jak to krvácí tak jednak máš většinou strašný bolesti a jednak se orgány narušují - krvácení, vředy, srůsty, jizvy apod. no já mám bohužel tu nejtěžší formu 😒 rektovaginální přepážka - měla jsem totálně srostlou dělohu ke střevu a konečníku, močovou trubici a celé jeste nejak k brišní dutině, byla jsem u apolináře - dr. Fanta, asi nejlepší v ČR na endomrchu... naštesti BOHU DÍK mi to nezasáhlo vaječníky... ale uvnitř jsem celá jaksi zjizvená a i tedy vejcovody - zřejmě tou endometriozou jsou nepruchodné... u mě se to projevovalo šílenou bolestí, šílenou myslím, že nemužeš sedet stát chodit spát ležet prostě nic, jseš nadopovaná analgetikama - třeba 3 druhy, čípky apod. a nic ti nepomáhá a máš pocit že tě někdo řeže zevnitř...ted mesic po laparce je to lepší ale muže se to behem 2-3 měsíců vrátit -neví proč to vzniká ani jak tomu předejít, nejlepší je otehotnet protože nemáš 9 mesicu měsičky a kousky sliznice se tim vysuší a sami zlikvidují, ale otehotnět s tímm není snadné ...to jsem se zas rozepsala 😀

doko
27. lis 2013

@gittynka 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 to zní dost příšerně!!!!!! já teda věděla, že to není nic dobrýho, ale tohle jsem nečekala. jak to, že ta sliznice roste na jiných orgánech? čím to je? aha už čtu,, že se to neví.....tý brďo.....a co když se Ti to do toho ledna teda vrátí? ☹ nebo jsou na to nějaký léky nebo něco? a to těhotenství tomu pomůže, že se to pak třeba může zlepšit?

gittynka
27. lis 2013

@doko no prý snad se to dostane přes vejcovody s menstruační krví do těla.. ale ja je mám ucpaný tak nevim..oni to sami nevědí možnost léčby je jen chirurgická - ostraění toho co jde, když už je to hluboko do střeva tak už to pak ani třeba nejde (může i prorůst) nebo hormonální - umělý přechod alespon na půl roku bez menses, ale stím přicházejí návaly, špatný nálady, zhoršení pleti, tloustnuté - prostě jako 50ti lété ženské když má přehcod, já jsem zatím bez nich s tím samo ani neotěhotníš... no srůsty mi všechny přerušili takže i kdyby se to začlo vracet tak by tam asi ložiska byla, ale tak rychle by to určite nesrostlo... budu proste muset ted ty jedny měsíčky vydržet... stimulací se to pravděpodobně zhorší - hormonama., ale jezdím do prahy na čínskou kliniku k čínské doktorce Zhang a ta mi předepisuje bylinky, které mi pomáhají, kdybychom nemuseli tak spěchat vzhledem k té endometrioze tak bychom to zkusili jeste víc tou přírodní cestou, ale na to ted není moc čas no...snad nám to vyjde hned napoprvé 🙂 ....no tím tehotenstvím vlastně nahradíš ty hormony - taky 9 mesícu nekrvácíš a tím zlikvidujes ložiska, někomu už se to třeba nikdy nevrátí, někomu jo, je to různé

doko
27. lis 2013

@gittynka 🙂 určitě Vám to vyjde. tak to máš dobré, že máš šanci na nápravu 😉 mně těhotenství může na PCO taky zabrat, ale jen chvilkově ☹ a manželovi spermie už se asi taky nikdy nezlepší 😀 😀 takže super 😖

gittynka
27. lis 2013

@doko ja zas moc nevím co je to PCO, vím polycystický vaječní,,ale netuším co to znamená

gittynka
27. lis 2013

@jilu04 Jilu, jak to máš vlastně s prací? Od kdy jsi na neschopence?

doko
27. lis 2013

@gittynka no to zas máš moc vajíček ve vaječníku navázaný do řetízků 😖 trpíš nedostatkem ženských hormonů a máš nadbytek mužských (z toho nadměrný ochlupení, mastná pleť a nadváha- samo lepší co 😀 ) nemenstruuješ, neovuluješ, prostě nic. nejde s tím nic dělat- pomáhá jen drilling vaječníků (propíchání některých vajíček, aby jich tam nebylo tolik) a těhotenství (díky hormonům)- ale oboje je dočasné :/

gittynka
27. lis 2013

@doko ty jo...to taky není tedy nic moc..nemenstruujes.. no vidis tvoje problemy by mě zas mohly v nečem pomoct..ale chápu..je to všechno svinstvo..ajá když ležela na té jipce před měsícem a viděla jak se tam všechny střídáme - endo, cysty, myomy, odstranení dělohy a já nevím co všechno dalšího tak jsem si říkala, že my ženský to máme fakt na houby a že by nás tam měli ti chlapi vidět jak tam ležíme totálně hotový všechny s cévkama a děravým břichem...je tos trašný kolik ženských má tyhle problémy :/ no nic jdeme spát...už usínám ve stoje pááá a drž se 🙂 určitě to zvládnem a budem v říjnu rodit 😉 😀