Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

pigi18
30. lis 2013

@doko
Ja vim ze u kazde z nas je to jine, ale nevim proc mam z toho strach 🙂 mnohokrat dekuji podivam se na ty stranky moc dekuji

gittynka
30. lis 2013

@pigi18 ahoj 🙂 já ti můžu napsat jedině můj názor ale vůbec ne nějaká fakta, neboť jsem laik a IVF podstupuju první... já za sebe bych neriskovala mimoděložní - zvlᚍ pokud už jsi jedno měla a doktor ti řekl, že je opět riziko. Pak jsem se zastavila nad tím, jak si psala, že druhá varianta je dát odstranit vejcovod a IVF... ten vejcovod přeci dávat pryč nemusíš. Já mám nefunkční oba a nechali mi je tam - byla jsem před měsícem na laparo. Jinak mám krátky protokol s Puregonem a doktor říkal že bychom se měli vlézt do 20 000. U nás to jde rychle - objednala jsem nás do brna do Reprofitu -čekali jsme měsíc, a lvastně hned nam udělali vyšetření, spermio, mě vzali krev a jeste pujdu jednou u svého gyndaře - nicméně ted se čeká 3 týdny na schválení pojištovny a poslendí tyden před vánocema si jedu už pro léky, abychom mohli někdy kolem 4. ledna začít stimulovat.. Zkus se objednat do nějakého caru a prober s nimi situaci, i když taky si myslím, že tě budou trošku tlačit do IVFka. Ještě jedna věc mě napadá - s tím mimoděložním těhotenstvím většinou musí odebrat část nějakého ženského orgánu. nejčastěji tedy vejcovod, orpavdu bych měla strach abych příště nepřišla o vaječník nebo část dělohy...ale to je fakt ne tvém zvážení 🙂 ...

pigi18
30. lis 2013

@gittynka
Ahoj,

moc si toho tady vážím co jste mi napsaly holky strašně mi to aji psychicky pomáhá ani nevíte jak. Snažíme se už dva roky a z toho bylo mimoděložní. Jako je možnost kdybych měla další mimoděložní,že by to mohlo postihnout vaječníky?Jsem z toho už na nervy doktoři,nemocnice je můj druhý domov. V pondělí jdu vytáhnout stehy a promluvit si co teda dál,neumím se rozhodnout v podstatě vím už co mi poví,ale proto jsem vám tady napsala jste moc hodné moc si vašich odpovědi vážím moc děkuji...ještě se chci poptat takže pojišťovna něco proplácí?asi záleží na tom i jaká a kolik plus mínus?mnohokrát děkuji v pondělí taky zajedu i na pojišťovnu se poptát,ale chci už dopředu něco vědět popř.přejdu jinde...takže plus mínus dva měsíce se čeká na pojišťovnu atd. na pojišťovnu asi dodáváš veškeré tvé papíry z gynekologie je tak?.

děkuji strašně moc

pigi18
30. lis 2013

@gittynka
Ještě mě tak napadlo ,jako jak zabránit tomu,aby se nestalo to,že bych měla mimoděložní,když přece já mám ten vejcovod dost průchozí akorát nepulzuje jak má a přes kondom určitě se milovat nechci :D takže proto mi asi řekli,že je třeba ho popř.dát ven...co tobě řekli,když máš oba a přece se můžeš stát zázrak a otěhotnět,ale ty asi nemáš tu jistotu,že by to bylo mimoděložní,ale normální,že?nemusíš odpovídat,jen prostě mě to zajímá a kolikrát prostě už nemám sílu nebo zapomenu se na tohle dr.poptat a tak když mám myšlenku hned napíšu...děkuji pokud jsem moc vlezlá,tak se nezlob odpovídat nemusíš ,jen mě to zajímá

děkuji a přeji pěkný den a přeji mnoho štěstí

suzik161
autor
30. lis 2013

@jilu04 v pondělí na inseminaci 😀

gittynka
30. lis 2013

@pigi18 v pohodě, vůbec nejsi vlezlá 😉 mě pomáhá o tom mluvit, spíš než to držet v sobě. No jak jsem tak četla tak mimoděložní nejčastěji zasáhne vejcovod, ale může i vaječník, nebo část dělohy, pokod je ten plod někde v růžku - nevím tomu nerozumím, ale vím že u Apolináře tam paní příšla o něco jiného než vejcovod... no no bez pojištovny by to nebylo 20 ale třeba 40 tisíc, určitě hradí ten samotný akt, ale všechno co je navíc si doplácíš za své - třeba já mám na stimulaci léky za 4500 protože ten jediný co hradí pojistovna prý často zpusoboval pacientkám v Reprofitu téžké alergické reakce...jinak u mě se asi opravdu už ten zázrak nestane, protože mám vejcovody zjizvené od endometriozy, al enechali mi je, jelikož nejsou nijak nafouklé a anatomicky mají správný tvar. IVF jde i s nimi, akorát musí zavčas odebrat vajíčka, aby se vejcovod nenasál, to by byly už k ničemu-takže je to jakoby pařekážka toho IVF, ale dá se normálně i s nimi. A Jak zabránit.. :D no jeslt máš pravidelné mesičky s ovulaci tak bych si memřila teploty a spolehla se na přírodní metodu + přerušovaná soulož, nebo kdybych deti nechtela tak možná na nehormonální tělísko...

gittynka
30. lis 2013

@suzik161 ty jo to je rychlost 🙂 a pak už čekáš jen na 2 čárky na testíku nebo ještě něco? 🙂

pigi18
30. lis 2013

@gittynka
Dekuji taky mi pomaha o tom mluvit. No ja prave ten vejcovod mam pry nafoukly, ze by to chtelo pryc. No uuvidime co mi v pondeli povi. No jsou to palky,ale co by jsme pro mimi neudelaly co? Jsem z toho nestastna :( ale budu bojovat dal bud mi neco da at neotehotnim a budu resit umele nebo to nechame nahode ale to vse az v pondeli uz at to je at se zase pohneme. Dekuji moc

gittynka
30. lis 2013

@pigi18 jo tak stejně jestli pujdeš na IVF tak nebudeš moct brát žádnou antikoncepci , jedině na tu dobu než začneš stimulovat, což nevím ejstli má cenu a jestli si tím zas nerozhodíš cyklus

pigi18
30. lis 2013

@gittynka
Jasne rozumim uvidime co mi povi. Moc dekuji

suzik161
autor
30. lis 2013

@gittynka Jj, pak už jen čekáš 14 dní, a na krev, tam mi řeknou...je to rychlost, zrychlilo se to tím, že mi uzrálo to vajíčko. Za chvíli mi švagrová píchne Pregnyl a budeme čekat na pondělí a doufat 😉

gittynka
30. lis 2013

@suzik161 určitě se to povede 😉 ale ne že nás tu necháš napospas zakladatelko 😀

suzik161
autor
30. lis 2013

@gittynka Nebojte se, nenechám, však jsem si říkala, založím tuhle diskuzi a možná vše bude jinak. Jen jestli by to tak mělo být každý měsíc, tak potěš koště, takovou ovulaci bych asi nechtěla. Bolí mě záda hodně. 😒

petpeta7
30. lis 2013

ahoj..ráda bych se mezi vás přidala 🙂 je mi 30 let, s manželem se snažíme 1,5 roku a teď na podzim jsme začali chodit na Kliniku IVF Zlín. Zrovna dnes jsem si pichla první injekci na stimulaci před IUI a jsem zvědavá na další UZ, jakou tam budu mít reakci.

@suzik161 přeju hodně štěstí na pondělí a byla bych ráda, když pak napíšeš, jak to probíhalo, ať se můžu trochu líp nachystat 😕

suzik161
autor
1. pro 2013

@petpeta7 Ahoj, jasně napíšu ti jak to probíhalo, jen se stimulací nemám zkušenosti. Ale o zítřku ti 100% napíšu 😉

doko
1. pro 2013

@petpeta7 tak už jsi mezi námi a já Ti teď psala na ten Zlín........ 😉 tak teď už Ti můžu psát radši sem 🙂

doko
1. pro 2013

@suzik161 zítra držím palec, ať vše dobře dopadne 🙂

gittynka
1. pro 2013

@suzik161 Suzí zítra se zadaří 😉 budu na tebe myslet 🙂 pak se ozvi, jak se cítíš

suzik161
autor
1. pro 2013

@doko
@gittynka Holky moc vám děkuji!!!! Doufám že to vyjde, ale někde ve mě hlodá pochybnost, byla by to moc velká náhoda a štěstí. Nejdříve že mi uzrálo vajíčko a pak by se i oplodnilo, ale uvidíme 😉

gittynka
1. pro 2013

@suzik161 prostě to tak má být, věř tomu a žádné pochybnosti, už brzy budeš těhule 😉

gittynka
1. pro 2013

Ach jo nedele vecer, jsem sama doma a zas to na me jde 😢 .... Asi je to tou nedeli, zitra do prace, Vasek ma velkou zakazku denne se vraci po pulnoci domu. Vidim na nem jak je nestastny z toho IVF i kdyz se mnou vsechno bez reci absolvuje... Je mi na nic... Prestehovala jsem se pred 3 roky do vesnice k Vaskovi a ani za tu dobu tu nikoho neznam... Zadnou kamaradku nic :( moje nejlepsi kamoska bydli v Praze coz je 200 km daleko.... Ach jo radsi jdu spat

doko
2. pro 2013

@gittynka to mě mrzí, že byla taková nálada ☹ doufám, že už je dneska lépe 😉 já včera vyspávala kocovinu, byli jsme s manželem na víně, tak mi bylo trochu šoufl 😀 oni ti chlapi to vždycky nesou hůř mám takový pocit. my ženské jsme takové bojovnice. můj zas mívá takové úlety, jakože to tak má být a budeme bez děcka a tak 😀 ale já vždycky jen mlčím, protože vím, že jen tak naprázdno kope kolem sebe a vůbec by to nepřipustil, aby pro to ani nezkusil něco udělat 😉 my máme docela "štěstí", že jsme u nás v rodině 4. pár, co IVF podstupuje, takže u nás je to přirozenější forma rozmnožování než ta přirozená 😀 a to je ta vesnice tak malá, že by se žádná kamarádka nenašla? nebo spíš nejsi ten seznamovací typ? 🙂 já dneska zase volala na výsledky genetiky, ale opět nejsou. Mudr říkal, ža zalarmuje laborku, ale nevím, jestli mu to k něčemu bude 😠

petpeta7
2. pro 2013

@doko odepisuju sem na to, cos psala "vedle" 🙂 já jsem si právě myslela, že s tou pojišťovnou je to levnější, protože mi přišlo, že hodně ženských to řeší, kolik toho platí pojišťovna, ale u té minimální stimulace mi z toho názvu vyplývá, že bereš minimum léků a tím pádem to máš levnější? jinak co vím, tak není dobré mít těch vajíček zase moc, protože pak nebývají kvalitní, takže ti třeba bude stačit pár kvalitních vajíček + pár nejlepších spemií a vznikne exkluzivní embryjko, které se ti chytne! jinak já pokračuju v injekcích a v pátek pofrčím na Kliniku na UZ 🙂

suzik161
autor
2. pro 2013

@doko
@gittynka ahoj holky,tak to mám za sebou. Nic to není než jsem se rozkoukala tak bylo hotovo. Jen ten pregnyl na mě nějak působí, včera mě občas píchlo na pravém boku, tam dozrálo to vajíčko, ráno to bylo taky v pohodě. Ale teď jak jsme přijeli domu, tak se nemohu ani hnout, udělám krok a hrozně to bolí, doufám že to přejde. Jinak na tom opravdu nic není, za 2 min bylo hotovo 😀

mat_ova
2. pro 2013

Tak se žádné IVF konat nebude ☹ Mám už 4 dny zpoždění, těhotenský test bílý a dneska byl poslední den, kdy jsme mohli letos ještě stimulovat. Takže nic, vše se odsouvá na leden a později ☹

gittynka
2. pro 2013

@doko ahoj dnes uz je asi trosinku lepe.. neumim se seznamit, jsem dost narocna asi na lidi a mam strach z toho jak na ne pusobim-blba kombinace, kdyz uz mam kamosky tak jsem velmi spolecenska, ale najit si je neumim.. ta vesnice je docela velka, ale i tak.. jsme v rodine totalne prvni s IVF od tchanovcu slysivam ze oni jsou teda plodni. z me strany jsou vsichni z velikych rodin-4 deti apod. jsem 1. kdo sel na vejsku a tim vse posunul o nekolik let :/

gittynka
2. pro 2013

@suzik161 gratulace mas to za sebou 🙂 ted odpocivej, zitra uz jdes do prace nebo te nechali doma?
drz se a mysli na to jak se to tam paruje :D

suzik161
autor
2. pro 2013

@gittynka zítra už jdu normálně do práce,mám 4hoďky,tak to snad nějak zvládnu. Ještě to máme dnes nebo zítra pojistit,tak jsem zvědavá s takovýma bolestma nemám náladu na nic 😀
Když budeš mít nějaký splín,tak se vypiš sem, od toho ta diskuze je. Nás už znáš 😀 hele u nás je to taky 1. IVF a nejdříve na nás koukali jako blázni,že to musíme zkoušet takto, ale pak jsem jim i manželovi vyjmenovala všechny které znám, co to měli dopobně. Od té doby je manžel i rodina v pohodě, hold nám nic jiného nezbývá.
Hele moje tchýně si myslela,že jsem kariéristka,protože ještě nemáme mimčo. Teď když jsem ji vše řekla, tak na to kouká,doufám zase jinak. Drž se a kdyby to zase přišlo PIŠ!!!! 😉

suzik161
autor
2. pro 2013

@mat_ova to je mi líto!!!! A oni ti nic nedali, aby jsi měla jistotu, že to dostaneš? Já jsem předtím brala utroš, protože věděli, že jinak nefunguji. To zvládneš a příští rok na to vlítnete. ☹

doko
2. pro 2013

@petpeta7 s tím "vedle" jsi mě docela pobavila 😀 no přesně, je to levnější kvůli těm lékům a taky kvůli menšímu počtu vajíček- tím pádem i ten proces není tak nákladný. 😉 s tou kvalitou vajíček se to hodně rozchází, někdo říká, že je lepší, někdo, že je zase úplně stejná. tak nevím co si o tom myslet. každopádně to bude menší zátěž pro moje tělo, to je taky velké plus 😉 a ty jdeš na IUI? tak to jsem zvědavá, pak písni, jak jsi dopadla 🙂
@mat_ova chjooo to mě moc mrzí. aspoň půjdeme všechny zaráz 🙂 a vy jste teď byli na té dovči,ne? jak bylo?
@suzik161 tak a teď už jenom najít // 😵 já teda po Pregnylu byla ok, ale jak jsem si píchla Ovitrelle, tak jsem myslela, že spáchám sebevraždu 🤐 holt hormony jsou svině ☹
@gittynka u nás má zas vysokou každý, možná proto to u nás vypadá, jak to vypadá 😀 tak hlavně, že je Ti líp. klidně piš sem, já tady stejně sedím pořád, protože se královsky nudím 😖