Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

doko
14. lis 2013

@jilu04 jeejda tak to jsi mě nepotěšila, ale stejně budu doufat, že mě to s těma ledvinama mine 😀 tak to už máš za sebou taky docela dost zkušeností ☹ chjoo. my teda máme problémy oba, jak manžel, tak já. pro jistotu- asi abychom si nemohli navzájem nic vyčítat 😀 tak teď nám to už z toho umělého prostě vyjít musí a hotovo 😉 nás to teda čeká až v lednu- doktoři nám to vypočítali na 24.12. ale říkali, že to je neproveditelné, že v CARu bude probíhat přes svátky údržba laboratoří tak to necháme až po Novém roku. stejně teď musím čekat, až se zahojím pořádně po revizi. jak dlouho jste čekali vy mezi jednotlivýma pokusama?

suzik161
autor
14. lis 2013

@jilu04 Děkuji za radu, také jsem si říkala, že si musím něco dát na spaní. Maža tady má nějaké pivko, tak mu ho načnu asi 😀 To máš pravdu, pak se moc nevyspíme 😀

suzik161
autor
14. lis 2013

@anzet Budu držet palce!!

jilu04
14. lis 2013

@doko Tak to máte taky dobrý, ach jo někdy si ten život vážně umí vybrat. No my ty těhotenství měli přirozeně, takže jsme to nějak moc neřešili, jestli to vyjde nebo ne, asi jsem o tom tenkrát ještě tolik nepřemýšlela. Aspoň budeš moct konec roku ještě pořádně oslavit a pak začít nanovo. Budu moc držet pěstičky. Ty jsi teď po nějakým potratu, že jsi byla ne revizi?

jilu04
14. lis 2013

@suzik161 To jo bude to pak mazec.

doko
14. lis 2013

@jilu04 tak to je dobrý, že jste se na to tak netřepali. ale i tak si dovedu představit, co to s člověkem udělá. my měli jít na první IVF, ale při té stimulaci hormony jsem otěhotněla (přesto, že nám doktoři řekli, že máme nulovou šanci) a na konci 11. týdne nám to zamlklo- takže revize. takže teď máme znovu naplánovaný první IVF 😀 a nakoupenou hromadu kondomů k tomu 😀 manžel má totiž použitelné jen 1 % spermií, takže je velká šance, že by mě oplodnila nějaká vadná a znovu to dopadlo špatně ☹ aspoň tak nám to doktoři vysvětlovali 😉 proto jdeme na umělé- aby nám vybrali nějakého šampióna. máš pravdu, že to s tím Silvestrem není úplně marné. je to jedna stránky věci. a to, že vy už budete těhu na Vánoce je moc krásné a zas druhá stránka 🙂 všechno má svá pozitiva.

jilu04
14. lis 2013

@doko To jo vždycky jsem to ořvala jako blázen a mám pocit, že mi to sebralo asi tak 5 let života, ale asi to tak mělo být, já mám něco podobnýho s vajíčkama, když už se tam nějaký vyklube, oplodní a uchytí, tak není ale na tolik vyzrálý, aby se vyvíjelo dál, takže v 90 % o to přijdu. Je to pech. To jo snad to vyjde a uchytí se to a klidně i obě.
To máš pravdu, že oboje má svoje dvě stránky, tak snad vše vyjde jak má.

doko
14. lis 2013

@jilu04 určitě to vyjde tak jak má 😉 za rok si tady budeme posílat fotky miminek, uvidíš. taky si necháte dvě embryjka? tak to třeba s anzet budete mít obě dvojčátka 🙂

gittynka
14. lis 2013

@doko z jednoho embrya mohou být také dvojčátka ne?

fachy
14. lis 2013

Ahoj holky, mně je 26 let, s manželem se snažíme přes rok. Mám PCO. Manžel naprosto v pořádku. Jsem po LPSK, kde mi udělali drilling vaječníků. Beru Utrogestan a Clostilbegyt. Přesto se nedaří. Doktorka mi dala ještě dva měsíce a pak prý do CARu. Vůbec nevím jak to chodí. Jak dlouho trvá doba od objednání pro návštěvu, vyšetření a samotné IVF? Budu ráda, když poradíte. Bohužel máme v práci docela problémy a tak bych byla ráda, aby to bylo co možná nejdříve bez zbytečných prodlev. (Samozřejmě vím, že se to nemusí podařit vůbec).

jilu04
14. lis 2013

To jo a budeme si říkat, jak to bylo fajn, když jsme se ještě vyspali a pak.
Jo jo necháme, bylo by hezký mít 2 raubíře. Třeba jo necháme se překvapit. Vy taky chcete 2?

jilu04
14. lis 2013

@doko
To jo a budeme si říkat, jak to bylo fajn, když jsme se ještě vyspali a pak.
Jo jo necháme, bylo by hezký mít 2 raubíře. Třeba jo necháme se překvapit. Vy taky chcete 2?

gittynka
14. lis 2013

@fachy ahojky... tak si zkus třeba už za měsíc domluvit telefonicky první konzulatci, abys nemusela za 2 volat a teprve se objednávat, protože určitě bude nějaká čekací doba - u nás třeba (reprofit Brno) je to měsíc

doko
14. lis 2013

@gittynka mohou, ale je tam daleko menší pravděpodobnost, než když si rovnou necháš zavést dvě 😉 znám ze svého okolí dokonce i případy, že si nechali zavést dvě embryjka a jedno zamlklo. takže nakonec z toho byl jeden prcek. prostě je u těch 2 větší pravděpodobnost miminka 🙂
@jilu04 jojo taky chceme 2. máme strach, že s věkem ty manželovi spermie budou horší a horší a druhého bychom se nemuseli už pak dočkat (i když moc nevěříme tomu, že by se nám obě embrya uchytily) 🙂
@fachy ahojky, to asi záleží na konkrétním případu. u nás na klinice většinou objednávají za tři týdny. ty vyšetření asi budou horší......záleží jaká Ti budou dělat a jaké budou výsledky. PCO mám taky a dělali mi jen hormonální profil a štítnou žlázu (výsledky jsou brzo). a samotné IVF nám vždy naplánovali cca 2 měsíce od konzultace 😉 takže je to docela fofr.

jilu04
14. lis 2013

@doko Tak to je pochopitelný, jsem říkala, že to budu pak vypadat jak velryba a přítel mi na to řekl, že budu ale krásná velryba. Je to brouček. 😵

suzik161
autor
14. lis 2013

@fachy Ahoj, vítej, záleží kam chodíš, já jsem v Jihlavě, tam jsem zavolala a do týdne jsem byla na konzultaci, teď čekám na MS a jdu na vyšetření, zatím nevím na jaké, ale pak ti řeknu 😀

jilu04
14. lis 2013

@gittynka To je fakt, že jich může být víc, ale jak píše doko, pa možnost, že vyjde aspoň jedno za to stojí
@fachy My třeba čekali asi měsíc, jelikož byli dovolený a tak, tak vyšetření, odběry krve, konzultace, folikulometrie a už to frčelo jako na běžícím páse, takže čím dřív se objednáš, tím líp.

doko
14. lis 2013

@jilu04 tak to je od něj moc hezký 😉 na velrybu se vyprdni, není nic hezčího než těhotná ženská. postava je momentálně to poslední, co mě zajímá. 🙂

fachy
14. lis 2013

@suzik161 No jsme z Mělníka, tak nevím co je nejblíž. Asi Praha. Existuje nějaký seznam?

jilu04
14. lis 2013

@doko To jo to u mě taky, jen si neumím představit, jaký by to bylo mít takovej ranec před sebou. To bude sranda, až si neuvidíme ani špičky nohou. 😀

suzik161
autor
14. lis 2013

@jilu04
@doko Teda holky, máte super téma 😀 Positivní energie číší

gittynka
14. lis 2013

@jilu04
@doko no já se stále rozmýšlím, a taky uvidím co dr. doporučí.. sama zatím nevím

suzik161
autor
14. lis 2013

@fachy Zkusila bych napsat do vyhledávače centrum asistované reprodukce a nějaký seznam ti snad vyjede

doko
14. lis 2013

@jilu04 😀 to asi jo. podle mě, když jsou v břiše, je to ještě paráda.....ale jakmile vykouknou na svět, tak je to mazec. v rodině dvojčátka máme a žádná sranda. ale aspoň je doma veselo a když byli starší, tak se spolu hezky vyhráli 😉

jilu04
14. lis 2013

@suzik161 To víš, jinak to snad ani nejde, při představě, že si za necelou hodinu píchnu ten driják a bude mi všelijak, tak je to hezký přijít na jiný myšlenky 😉

jilu04
14. lis 2013

@gittynka Tak snad to vyjde i jinak, moc držím palečky

jilu04
14. lis 2013

@doko No vidíš, další důvod, proč mít 2, až budou starší, budou si hrát spolu a nebudou otravovat nás. 😵

doko
14. lis 2013

@gittynka za mě to rozhodl manžel, já si taky nebyla jistá. ale řekl, že než abych musela znovu na revizi, tak radši dva prcky zaráz 😉 samozřejmě když nám doktor řekne, že dvě vyloženě ne, tak do toho nepůjdeme. a taky se může oplodnit jen jedno vajíčko a bude to rozhodnuté 😀
@suzik161 musíme se navzájem rozptýlit, aby nám to čekání lépe ubíhalo 😉 a vy už jste přemýšleli jestli dvě nebo jedno? 🙂

gittynka
14. lis 2013

@doko
@jilu04 je fakt že jsou lepší dvojčátka než třeba deti po roce...dvojčátka jsou na tom stejně, obě jsou nejprv nemluvňata, potom se začínají stejně rychle plazit, pohybovat...mame v rodině deti po 11 měsících a to bylo o hodně horší, protože jedno chtělo kojit a druhé mezitím všude lezlo, když se nekam slo s kočárkem tak to starší jeste neumelo pořádne chodit a bylo dost obtížné vymyslet to tak, aby byly obě děti k zvládnutí, to už je pak lepší třeba odstup aspoň 2-3 roky 🙂

doko
14. lis 2013

@jilu04 ještě je ani nemáš a už by ses jich zbavovala 😀 ale je to fakt, co si budeme 😉 a největší sranda by byla, kdyby jsme si nechaly dát dvě a obě se ještě rozdělily na dvě co? takže 4????? 😀 😀 😀