Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

pipinka
18. pro 2013

za PGD, oplodňovací injekci a odsátí
mě to úplně vyrazilo dech 😒

jilu04
18. pro 2013

@pipinka PGD chápu, ale jinak nevím, jak vám je spojovali?

pipinka
18. pro 2013

@jilu04 no to my taky nevíme, nám nikdo nic neřekl 😒

pipinka
18. pro 2013

@jilu04 jak je spojovali vám?

jilu04
18. pro 2013

@pipinka metodou ICSI, to je když do vajíčka stříknou spermii, pak ještě existuje PICSI to je výběr spemie přes nějaký gel, ale postup je stejný a pak jsou ještě nějaký metody, ale ty už si nepamatuju

jilu04
18. pro 2013

@pipinka a nebo je metoda, kterou platí pojišťovna, že do zkumavky dají spermie a vajíčko a oni se tam musí dostat sami

pipinka
18. pro 2013

@jilu04 jejda a to ti vše řekli? nám neřekli vůbec nic

jilu04
18. pro 2013

@pipinka jo jo probírali to s náma v den, kdy jsem byla před odběrem na kontrole, aby se vědělo, jak reaguji na léčbu a jaký mi mají dát dál léky

pipinka
18. pro 2013

@jilu04 tak nám řekli jen info jak to budou dělat a o cenách nic, jen cenu za PGD

jilu04
18. pro 2013

@pipinka tak uvidíš, třeba tam u vás je to hrazený pojišťovnou nebo to platit nechtějí

pipinka
18. pro 2013

@jilu04 v to doufám 😉

jilu04
18. pro 2013

@pipinka uvidíš, povíš mi zítra, snad nic nebudou chtít platit, ale nějak se mi to nezdá

pipinka
18. pro 2013

@jilu04 zítra se ozvu, pa a děkuji

jilu04
18. pro 2013

@pipinka nemáš zač, budu moc držet pěstičky, pa pa a samé pozitivní sny

suzik161
autor
19. pro 2013

Holky,držím vám palce, já mám po, dneska v noci dorazila MS a vypadá to že bude mít sílu, tak tedy příští rok. Dneska se aspoň dozvím co dál, na co se mám těšit

pipinka
19. pro 2013

@suzik161 ☹ je mi to moc líto

jilu04
19. pro 2013

@suzik161 To je mi moc lío suziku. Na tuhle bolístku je nejlepší se z toho vybrečet a pak jít na procházku. Me to pomohlo hrozně moc, pročistila jsem si hlavu, nadýchala čerstvého vzduchu a bylo líp. Uvidíš, že to bude za pár dní lepší. 😉

suzik161
autor
19. pro 2013

tak jsem byla v centru, těhotná jsem byla,ten test byl pozitivní, ale embryu se u mě nelíbilo, tak to vzdalo. Teď se celkem bojím MS, mám normálně těhotenskou sliznici a ta teď musí odejít, to bude stát za to. Už máme vypsanou žádanku na pojišťovnu a příští měsíc jdeme do IVF.

jilu04
19. pro 2013

@suzik161 A je to už úplně definitivní, že tam není?

suzik161
autor
19. pro 2013

@jilu04 jj, měla jsem hodnotu hCG jen 2,9

jilu04
19. pro 2013

@suzik161 Ach jo, to mě mrzí ☹ Mě na bolest když jsme to teď dostala a svíjela se tady v bolestech a nepomohly ani Algifenové kapky, tak jsem si nahřála rašelinový polštářek a dala si ho na podbřišek, krásně se mi to tam všechno uvolnilo, je fakt, že se mi to porom roztekla jako blázen, ale ulevilo se mi.

suzik161
autor
19. pro 2013

@jilu04 toho se fakt bojím,mám sliznici vysokou 2cm a to vše musí pryč, to bude sranda ☹ bylo to biochemické těhotenství

jilu04
19. pro 2013

@suzik161 to věřím, neboj, to zvládneš, chce to mít to bříško v teple dostatečnou zásobu vložek, mě říkala sestřička v centru, abych nepoužívala tampony, aby to všechno odešlo hned pryč a nehomadilo se to tam. Jde jen o první dva dny, pak už bude dobře.

suzik161
autor
19. pro 2013

@jilu04 uvidím jak to bude, vložky nezvládnu, dělá mi špatně při pohledu na krev, ještě na ní.... Budu chodit častěji na zachod, udělám dneska zásobu

jilu04
19. pro 2013

@suzik161 tak to jo, to je taky asi dobrý řešení, to udělat takhle a něříkali ti, proč se asi pcek pustil?

pipinka
19. pro 2013

@suzik161 je mi to strašně moc líto.

máme zavedené jedno embryo a ted jen čekat a díky bohu jsme neplatili nic

doko
19. pro 2013

@suzik161 to nasere (pardón za ten výraz) ☹ tak u IVF budeš mít větší jistotu 🙂 já třeba taky půjdu v lednu znovu, nikdy nevíš 😀 jak mi dneska řekl doktor: to prostě jeden nikdy neví. příroda si prostě dělá co chce.
@jilu04 no já slyšela od mého doktora, že když dlouho neovuluješ a nemáš dobrý cyklus, tak prostě ta děloha na to není někdy připravená. třeba tohle byla u suzika zrovna ta blbá náhoda 😠 u mě se toho kvůli mému blbému cyklu taky bál. mohla bych Tě poprosit o radu, kde koupím ty algifenové kapky a ten rašelinový polštářek? radši si to taky koupím, kdyby mrcha dorazila, ať jsem připravená 😉 věřím, že ten mnezes musí být šílený ☹ zvlášť já nejsem zvyklá, když ani žádný menzes normálně nemívám 😀
@pipinka tak přeji, aby se prcek chytil 🙂
holky tak nám dneska dali dvě embryjka, tak děj se vůle boží i přírody a nevím koho ještě 😀

pipinka
19. pro 2013

@doko tfuj tfuj přeji moc štěstí. nám dali jen jedno, to co nám dali se vyvíjí jak má a je krásné (podle embryologa moc krásné s velkou nadějíú , druhé se přestalo vyvíjet a třetí nešlo vyšetřit. taky se válíš?

pipinka
19. pro 2013

@doko taky máš takový divý pocit v podbřišku?

jilu04
19. pro 2013

@doko tak budu držet všechno co můžu, aby se povedlo. Kapky mi předespala doktorka na migrénu, jinak se asi volně koupit nedá a rašelinový polštářek jsem si objednala přes net původně na záda, ale dá se to použít na jakoukoliv část těla, je to moc příjemný a dá se to nahřát v mikrovlnce.