Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

suzik161
autor
18. led 2014

@jilu04 Teda, ten rok zase hezky začíná, viď? Tak se drž a brzy se uzdrav!!

gittynka
18. led 2014

@suzik161 zvladla 🙂 pritel vedle me sedel, moc mi neveril.. Nejprv u me vypukla panika, jak to muzou vsichni zvladnout a pak jsem se nadechla a bylo to 🙂 myslela jsem ze to pujde tezko, ale jehlicka zajela jak po masle, to pero je v pohode 😉

suzik161
autor
18. led 2014

@gittynka Jde to pero zmáčknout v pohodě, nemusí se nějak moc tlačit? Mě to čeká asi v pondělí nakonec. A ten kolotoč se pomalu rozjíždí, napiš mi pak prosím jak ti je.

gittynka
18. led 2014

@suzik161 ok budu presne informovat. 😉 zatim je mi uplne normalne dobre- teda moc dobre ne protoze mam 2. den mrchu tak mam bolesti ale to je u me normos, brisko me zatim vubec neboli a pero slo mackat pekne lehce

suzik161
autor
18. led 2014

@gittynka Tý jo, já fakt nevím, včera hnědé špinění 2x, dneska asi 4x a ta mrcha furt nikde. TT negativní, nevím co dělat, asi to není ještě MS,viď?

petpeta7
18. led 2014

@suzik161 to mě mrzí, že to ti to nevyšlo, když jsi měla tak pěknou ovulaci. MS se bere, až když je červená krev. Já ji čekám příští týden, tak jestli má dorazit, tak ať dorazí "na čas" 😝

suzik161
autor
18. led 2014

@petpeta7 právě že už mešká

suzik161
autor
18. led 2014

@petpeta7 dneska jsem 14dpo a už dva dny špiním, tak doufám že dorazí zítra, naordinovala jsem si mazlení dneska tak snad ji trochu pomůžu. 😒 jsem z toho těla zmatená

gittynka
18. led 2014

@suzik161 to tělo je spíš zblblé ještě jak jsi měla ty hormony před Vánocemi víš? zkus červený víno horkou vanu a malinovej čaj...podle me jestli máš test negativní tak už je to před MS ale nemuže se ti to rozběhnout, tak záleží jak hodně je to hnědý - jako tmavý a kolik toho je

suzik161
autor
18. led 2014

@gittynka je to takový zašpinění toaleťáku nic víc. Tmavě hnědý, jsem z toho zmatená, a to jsem měla krásnou sliznici!! 😒 děkuji moc, to je naschvál, když se rozhodneme podstoupi IVF, tak si bude mrcha dávat na čas

suzik161
autor
19. led 2014

@petpeta7
@gittynka MS už je tady, takže zítra první injekce 😀

gittynka
19. led 2014

@suzik161 skoda ze to nevyslo no 😒 .... Jinak injekce se neboj je to v pohode, prvni jsem mela strach, tak mi trvalo chvilku nez jsem pichla a dneska uz pohodicka 😉

suzik161
autor
19. led 2014

@gittynka Já si zítra dojedu ráno k doktorce aby mi ji píchla ona, přeci jen poznám že to nebolí a pak to zvládnu sama určitě 😀 obdivuji tě za to, že jsi to zvládla 😉

gittynka
19. led 2014

hele jak chceš ale je to fakt zbytečný tady mrkni na video jsou to 2 části paní to krásně ukazuje

https://www.youtube.com/watch?v=dLE5ra84u4Y

a ten druhý

https://www.youtube.com/watch?v=PcFr-CO_e-A
gittynka
19. led 2014

@suzik161 a jak to máš s prací? do OPU?

suzik161
autor
19. led 2014

@gittynka chtěla bych to vydržet, měla bych rozdávat svoje první vysvědčení, ale když to nepůjde, nedá se nic dělat. Co jsi řekla v práci, jak dlouho tam nebudeš?

suzik161
autor
19. led 2014

@gittynka jak to plánuješ ty?

gittynka
19. led 2014

@suzik161 no já vysvědčení nestihnu, tenhle týden učím do čtvrtka, v pátek valím do brna na ultrazvuk a předpokládám že v po nebo v út nebo ve středu bude OPU takže nevim jeslti tam ještě třeba v pondělí budu.... no řekla jsem jak to je, že ted budu asi 3 týdny doma a pak se uvidí, bud se vrátím nebo ne - jde vlastně o ten zbytek toho týdne 27. - 31. v pátek jsou prázky pak je 1. únorový týden ten nebudu a pak my tady máme jarňáky, po nich bych už třeba mohla vědět jak na tom budu

suzik161
autor
19. led 2014

@gittynka to je hrozně rychlý, když to tak sesumíruješ!! To uteče jak voda

gittynka
19. led 2014

@suzik161 to teda

anzet
20. led 2014

@gittynka Ahoj holky. Zůstávat doma 3 týdny je celkem zbytečné. Doporučují se 3 dny klidu těsně po IVF a pak můžete najet na normální režim, samozřejmě s tím, že se budete více šetřit. Poprvé jsem byla doma po IVF také 3 týdny, úplně zbytečně, jen jsem se pořád pozorovala a zbytečně se stresovala. Při druhém pokusu jsem už zvolila 3denní klid a bylo to lepší. Uteklo to jako voda, ani jsem neměla čas počítat dny.....Zvažte to.

gittynka
20. led 2014

@anzet ja se pozorovani nebojim, spis mi jde o to ze ve skole to je ted samy bacil chripky atd. a ja vzdycky neco chytnu a pak chodim nachrapana do skoly a laduju se praskama-z toho mam asi nejvetsi strach a taky z lyzaku, kdy budu stat 6 hodin a behat s detmi po kopci, reditelka mi rekla ze se s ulevami nepocita-chapu to jsou 3 a potrebujou kazdeho cloveka jen nevim jestli jim budu co k cemu... Taky nam ma co nevidet prijit inspekce a to jsou hrozny stresy, no nic to uz vypada ze se vymlouvam, ale jsou to moje duvody a ja vim jak muze bejt prace ve skole vycerpavajici a stresujici pokud se ji clovek snazi delat na plno

gittynka
20. led 2014

@anzet a jak si to delala, kdyz jsi objevila // ? Dal jsi chodila do prace?

suzik161
autor
20. led 2014

@anzet já souhlasím s gyttinkou, ve škole jsou děti furt nemocní, něco na nás prskají. Já celou dobu co jsem ve školství, tak s něčím marodím, na rýmu jsem si zvykla už, ta mi nevadí. Začali u nás řádit neštovice, ještě něco takového chytit. Já mám v plánu odpočívat a relaxovat, budu chodit na procházky, stavíme baráček, tak si naplánuji koupelnu a kuchyň. Určitě budu mít co dělat 😉
@gittynka tak jsem to dneska nezvládla, dojela jsem si k doktorce aby mi jí píchla, ale zítra to zvládnu sama určitě. Jak se máš ty?

petpeta7
20. led 2014

@suzik161 tak jsi aspoň nemusela dlouho čekat...mně teda asi dorazí ve čtvrtek, takže v pátek první injekce, takže budem testovat skoro společně 😉 hlavně, aby to už vyšlo...věřím víc, že to vyjde tobě, když jste zrovna postoupili na vyšší level 😀 akorát si říkám, jak je na tom asi doko? už se dlouho neozvala 😨

suzik161
autor
20. led 2014

@doko tak jak jsi na tom? Je vše v pořádku?

jilu04
20. led 2014

@suzik161 Tak konečně už je mamka doma a já už celkem zdravá. Já věřím tomu, že tenhle rok nás čekají samé krásné věci

suzik161
autor
20. led 2014

@jilu04 super, ono se to vše v dobré obrátí, neboj. Nejde mít furt jen smůlu, já věřím, že tento rok bude dobrý. Zatím dobře nezačal, ale ono se to zvrátí.

suzik161
autor
20. led 2014

@petpeta7 podaří se nám to oboum neboj!! Doko jsem psala ale neozývá se, tak snad je vše v pohodě. Jj, budeme testovat skoro spolu 😀

jilu04
20. led 2014

@suzik161 jo u nás to začalo docela dobře, dokonce jsme i na dva losy vyhráli 90 kč 😉