Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

suzik161
autor
26. led 2014

@gittynka tak jak se cítíš? Ještě tě to bolí? Já jsem dneska odpočívala a moc jsem je necítila, tak doufám, že tam ještě jsou. Dneska večer píchám druhou injekci a zítra další UTZ, tak doufám že už dostanu Pregnyl 😀 a ve středu na to 😉 v úterý na tebe budu myslet 😉

gittynka
26. led 2014

@suzik161 ahoj, já taky ležim skoro celý den, břicho mi ani tak nevadi, ale jak jsem psala z těch hormonů mě bolí endometrioza a tlačí na konečník, ale zítra to musim ještě do 4 vydržet od rána ve škole, tak jsem na sebe zvedavá při nejhorším to ibalgin jistí, sestřčka mě ubezpečila, že to nevadí, snažím se tomu vyhnout, nechci do sebe cpát další chemii, ale v práci to mužná bude nutnost...jinak vaječníky samo taky cítím, ale to se dá zvládnout 🙂 já dneska ráno píchala poslední puregon a orgalutran a dneska v 10 píchám ten pregnyl - to bude moje poslední injekce, zítra nic a v úterý v 9 mám být tam..bude to v pohode, zatím se nebojím

suzik161
autor
26. led 2014

@gittynka budu na tebe myslet, nějak to zvládni!! Snad ti to uteče. Obdivuji tě, já si tu druhou injekci sama nepíchám je to nějaký gel, který si musím namýchat a to mi nejde, tak mi to píchá kamarád 😉 držím ti palce!!

gittynka
26. led 2014

@suzik161 já mám ten orgalutran normální, jsou to plastové injekce- takové menší, které už jsou nabrané a stačí jenom stáhnout krytku z jehly a píchnout - uplně stejně jako tím perem, takže pro mě žádná změna, žádné míchání, ale dnes večer mám ten pregnyl a to jsou dve sklenené lahvičky a v jedné je prášek a v druhé je voda a postup je: vzít si injekční stříkačkud a nasadit na ní tlustou dlouhou jehlu (všechno jsem vyfasovala) palcem odlomit vršek těch dvou lahviček - to jsem si vyzkoušela nanečisto se sestřičkou. Potom do té stříkačky tou jehlou nasát tu vodičku z jedné ampulky a opatrně ji vstříknout do té druhé ampulky, ve které je prášek - ono se to rozpustí. No a potom všechno tou tlustou dlouhou jehlou nasaju do stříkačky. Pak se sundá z té injekční stříkačky ta hnusná dlouhá tlustá jehla a nasadí se tenounká malinká - asi tak dlouhá jako je na peru, opatrně odstřiknu vzduch a aplikuju stejně jako puregon

suzik161
autor
26. led 2014

@gittynka Ten znám, ten už jsem měla u IUI, já mám cetrotide a to se musí namíchat. vznikne z toho takový gel a ten se píchne, včera se mi udělala velká boule a svědila, to je prý normální. Dneska to jen svědí, tak snad to bude v pohodě.

suzik161
autor
27. led 2014

@gittynka Ve čtvrtek je ten slavný den, jdu na OPU v 7:15 😀 Zvládla jsi to ve škole?? Zítra ti budu od rána držet palce a myslet na tebe!!!

doko
27. led 2014

@gittynka na zítřek posílám srdíčko a budu na Tebe moc a moc myslet, ať je pár super kvalitních vajíček a ať se všechny spojí se speremoníkama 🙂 kdy tam jdeš? asi někdy ráno,co? 😉 mě zítra taky čeká CAR, ale až později odpoledne, tak se budu celý den nervovat a čekat na kontrolu ☹ pak nám dej vědět 🙂

gittynka
27. led 2014

@suzik161
@doko ahoj holciny 😉 jo mam tam byt az v 9 ale stejne musime vyrazit nejpozdeji ve ctrvt na 7 pada tu totiz snih a je pekne hnusne pocasi, nevim tedy jak je v Brne, ale mam z te cesty celkem strach... Jinak z toho zakroku zatim ne, doufam ze to bude v pohode, myslim ze po rijnove laparoskopii, ktera byla hodne slozita me nic tak hroznyho neceka-vlastne to vim, bude to dobre 🙂 hlavne aby vajicka byly aby se vse podarilo jak ma 🙂 ps: strasne me boli bradavky 😒 .... A ve skole az prekvapive pohodicka, vsichni mili moc mi fandi tak mam radost
Doko dekuji za srdicko chvilku si ho ponecham 🙂

suzik161
autor
27. led 2014

@doko budu ti držet palce, aby to bylo v pohodě a bude, neboj!!!

@gittynka na tebe budu celý den myslet, ať to zvládneš, ale vím že to zvládneš!! Jj, radši jeďte dřív, silnice jsou hrůza, dneska jsem to do Caru zažila. Bradavky mám taky dost citlivé 😉 tak tfuj,tfuj!!

doko
27. led 2014

@gittynka
@suzik161 holky zítra tam prostě nějak dojedeme a bude 😀 my teda musíme jet na čas, protože musím čekat, až taťka skončí v práci. situace je asi všude stejná s tím počasím. bydlím 60 km od brna a sníh pořád padá, ale že by to nějak omezovalo provoz, to ne 🙂 tak snad to tak bude i zítra 😉

petpeta7
27. led 2014

@suzik161 já uvidím, jak to bude vypadat na UZ v pátek, ale pokud to bude podobné jak minule, tak s tou IUI počítám někdy na úterý nebo středu příští týden...držím ti pěstičky, aby ti už dali ten Pregnyl a tys nemusela dál čekat na punkci! 😉

suzik161
autor
27. led 2014

@petpeta7 pregnyl mi bude píchat zítra kamarád a na OPU jdu ve čtvrtek 😀 to je super, budeme testit skoro spolu, já bych chtěla prodlouženou kultivaci, takže by mi ho vraceli v pondělí 😀

gittynka
27. led 2014

@doko zítra to určitě bude v pořádku, budu ti držet 🙂 no my to právě máme nejakých 100 ale dávám si velkou rezervu porotož po pregnylu to musí být přesně, radši budu hodinu a pul čekat v brně než abych přijela o pul hodky pozde

doko
27. led 2014

@gittynka taky radši chodím všude dřív 😉 i když na ET jsme dojeli pozdě, nějak jsme nestíhali a doktor nám říká: "no kde jste?? oni už mají aktovky na zádech a vy nikde!!!!" 😀 😀 😀 😀 😀

petpeta7
28. led 2014

@suzik161 tak to máš super! a říkal ti Dr. kolik tam máš asi folikulů? doufám, že tě to břicho moc netlačí? 😨

suzik161
autor
28. led 2014

@petpeta7 mám jich 11, na pravém 7 a na levém 4, zjistili jsme že levý moc nepracuje, snad se ještě někdy rozjede, teď se mu moc nechtělo. Už je to lepší, jak mi snížil dávku, tak je to lepší, měla jsem 125jednotek nakonec. Občas to trošku píchne, ale už to neni takové jako předtím 😉

doko
28. led 2014

@suzik161 jééé já folíků měla 12 🙂 a z nich 8 vajíček. ale Tobě to do čtvrtka určitě ještě poroste, to je ještě hromada času 😉
holky nejsem schopná do sebe nasoukat oběd, jak jsem vynervovaná 😒 asi si udělám jen nějakou krupici nebo něco, co se nemusí kousat a zlehka se to polyká 😀

suzik161
autor
28. led 2014

@doko doufám že už moc ne, na tom pravém už měli 17mm včera, ty levé by mohly dorůst. Nenervuj se!!! Nedělá to dobře tobě ani mimču, všechno bude v pohodě!! Myslím na tebe od rána. Ještě jsem zvědavá na gittynku 😉

gittynka
28. led 2014

Dobryyyyy deeeen mam 15 vajec 😀 a vsechny zatim zraly 😀 zitra si mam mezi 1 a 2 hodinou zavolat kolik jich bylo vhodnych k oplodneni a u kolika se to povedlo 🙂 transfer v nedeli - predpoklada se, ze zbyde 6-8 embryjek 🙂

doko
28. led 2014

@suzik161
@gittynka holky u Vás bude dětí jako smetí 😀 budete muset rozšiřovat domečky 😝

já jsem dopadla dobře 😉 miminko roste, srdíčko bije a už konečně vypadalo jako mimino a ne jako velikááá fazole 😀 byla jsem sama schopná rozeznat hlavu a tělíčko 😀 a tak se tam "třepalo". uvidíme co bude dál, na kontrolu jdu za 14 dní, ale doktorka se sestřičkou říkaly, že s manželem už tu smůlu snad musíme mít vybranou ☹ ☹ jo a konečně začnu vysazovat léky po IVF.....no už bylo na čase 🙂

suzik161
autor
28. led 2014

@doko Tak vidíš, nemělo cenu se stresovat!! Já ještě nevím, třeba tam nebudou a bude to prázdné. Dneska mě chytla depka, bojím se té narkózy ale teď už to musím dotáhnout, když jsme se na to dali. V 9hod píchám Pregnyl, 2dávky a zítra konečně nic, jen prášky 😉

A jak se na vás tvářili? Říkala jsi že pojedeš s taťkou 😀

doko
28. led 2014

@suzik161 jsou ty injekce otravný,co? ☹ mě už to taky nebaví, ale časem by mi je taky měli vysadit 😉 ale prd prázdný, všechny přece prázdný nebudou 🙂 ale s tou narkózou Tě úplně chápu.....já když na ni šla poprvé, tak mi to bylo jedno, protože jsem chtěla mít venku ten mrtvý plod a když jsem šla na OPU, tak už jsem věděla co a jak. ale když ty jdeš poprvé a nevíš co máš čekat tak ten pocit asi nic moc ☹ mně by se honili hlavou pěkný blbosti jak se znám 😀 joo s taťkou jsem jela, ale taťku to tam pěkně nudilo, tak si šel dát k automatu kafe a pak si tam u stolku četl nějaký časopisy a tak jsem tam naštěstí byla většinou sama 😀

suzik161
autor
28. led 2014

@doko Injekce mi nějak nevadí už, nevím, mám nějakou depku fakt. Udělala jsem si příjemnou procházku s kamarádkou a kočárkem a nějak to na mě dolehlo, asi si už i hormony pohrávají. Pocit je nic moc, takový smíšený, jako když jsem šla na zkoušky, hrůůůza.Je super, že máš vše v pohodě a bude to i nadále, neboj!!! Držím ti palce 😉

doko
28. led 2014

@suzik161 děkuji, ale minule to v tomhle období taky vypadalo ukázkově a jak to dopadlo ☹ teď prostě musíme všechny čekat 🙂 no ta procházka s kočárkem asi nebyl dobrý nápad.....hlavně když jsi teď přehormonovaná až hrůza ☹ jo s těma zkouškama jsem dneska taky srovnávala, jak jsem měla ty šílený nervy 😀 uvidíš, jak se Ti po OPU uleví. stejně pořád závidím těm ženským, který otěhotní ani neví jak a zjistí to téměř na konci třetího měsíce. a jestli Ti můžu radit- ještě si pořádně užívej horkou vanu s hróóóómadou bublinek 🙂 🙂 co já bych za ni teď dala ☹ ☹ ta mi vždycky "odplavila" všechny starosti 🙂

suzik161
autor
28. led 2014

@doko mě řekl doktor, že se tomu mám vyhýbat už teď. Dala bych si vínko, ale nevím zda to můžu, tak to musím vydržet. Je to manželka kamaráda,co mi píchá ty velký injekce a už dlouho jsem ji slibovala že se na prcka stavím podívat, jsou mu 3měsíce a asi mě to dostalo. Ty hormony mi dávají zabrat

petpeta7
28. led 2014

@suzik161 tak to jsem moc ráda! 11 folíků je perfektní! není potřeba jich mít 30 kdovíjaké kvality 😒 mně budou stačit tak 4 max 5 folíků 😕 a když budou 3, tak budu taky v pohodě 🙂

suzik161
autor
28. led 2014

@petpeta7 jak to u tebe vypadá?

doko
28. led 2014

@suzik161 😲 fááákt už teď??? to já se vařila ve vaně ještě den před ET 😀 spíš jsem naopak slyšela, že to teplo prokrvuje dělohu a embrouši se líp zavrtávají- ale kdoví teda, co je na tom pravdy,že?? tak vínko můžeš-to vím od doktora zase já- ale jen tak dvě skleničky, víc ne,abys ty svoje vajíčka neopila 😀 😀 to je nejhorší, když to pořád odkládáš a každý Ti pak říká, ať se stavíš......já teda zase mám takový hormonální rozpoložení, že vyhledávám kámošky a jejich mimča. ale nevím jak dlouho mi to vydrží 😉

suzik161
autor
28. led 2014

@doko říkal mi že se mám vyhýbat teplu, hlavně ne saunu apod. Ale teplejší si dopřeji taky, udělám si teplou vanu v pátek až bude po OPU 😉

doko
28. led 2014

@suzik161 jojo to s tou sanou mi bylo taky řečeno, i perličky apod. ale vana říkal, že není tak hrozná ☹ tak nevím 🙂
@petpeta7 no to máš úplnou pravdu, se mnou na OPU byla holčina co měla 27 vajíček a jen tři se oplodnila!!! zbytek nekvalitní. a na ET jí zbylo jedno embryo po dvou dnech a to se ani nechytlo ☹ ☹ bylo mi jí strašně líto. a ty jdeš na to IUI? a to budeš mít tolik vajíček? to třeba budeš moct mít i trojčátka,ne? 😅 nebo jak to chodí? přiznám se, že tomu moc nerozumím ☹