Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

suzik161
autor
4. únor 2014

@doko děkuji, ať to dopadne jak dopadne. Je to pro nás krok dopředu protože víme, že to půjde. Každý Car má své, myslím si, je to první pokus a zkusili jsme jak reaguji. Příště to bude snad lepší, když na to bude muset dojít. Mám kamarádky,co tam otěhotněly. Šance je prý 50:50, může to být nejlepší embryo, ale můžre se stát, že ho tělo nepřijme a je to pryč a nebo naopak. Mám známou ta měla vždy krásné embryo, ale nikdy to nedopadlo, její tělo ho nechtělo přijmout, takže teď adoptovali malou holčičku. Uvidíme dáme tomu čas, jsem ráda že jsme to podstoupili a teď budeme vědět co čeho případně půjdeme. 😉

doko
4. únor 2014

holky a jak trávíte čas doma? zkracujete si to čekání něčím? mě už to doma totiž vůůůbec nebaví ☹ kdyby jste měly některá inspiraci- sem s ní 🙂

gittynka
4. únor 2014

@doko sjizdim serialy 🙂 ctu knizky, surfuju na netu... Hele ja si to volno zatim totalne uzivam 😀

doko
4. únor 2014

@gittynka no to docela věřím 🙂 mně už z toho hrabe 😀 já dneska začala vyšívat a to znamená, že u mě propukla krize. protože tohle dělám, když je mi fakt nejhůř. je to obraz ve stylu provence. jestli se povede, chtěla bych si ho v novém pověsit do kuchyně 😉 mám totiž ráda retro styl a nic moderního mě nenadchne, tak si myslím, že by se mi tam mohl i hodit. jen nevím, jestli ho stihnu do stěhování 🤐

petpeta7
4. únor 2014

@suzik161 to jsem ráda, že jsi v pořádku dorazila na ET a že už máš mimíska u sebe! U nás na IVF Zlín dávají zprávu vždy, po každém zákroku. Je to právě dobré v tom, že si to pak doma můžeš v klidu znova přečíst, protože někdy je těch informací najednou hodně. Držím pěstičky, aby se tě bublinka už nepustila a vykoukla na svět až za 9 měsíců 🙂
@gittynka jak se cítíš, vše v pohodě?
Jinak my zítra ráno s manželem frčíme na Kliniku a snad nám tam pomůžou, abych se mohla taky tak nudit, jako doko 😀

gittynka
4. únor 2014

@petpeta7 ahoj 🙂 ja se citim dobre, az moc 😒 cekala jsem aspon malou bolest briska nebo nevo aby se delo, ale bohuzel necitim nic... Tak nevim... Musim holt cekat... Tak zitra tfuj tfuj tfuj 😉

petpeta7
4. únor 2014

@gittynka tak to buď ráda! třeba budeš z těch šťastných a kromě zvětšujícího se bříška ti nic nebude 😉 četla jsem, že ta nevolnost většinou přichází, až je hcg několik tisíc, takže to budeš mít až za pár týdnů 🙂 jinak díky...pak napíšu, jak to proběhlo 🙂

doko
4. únor 2014

@petpeta7 i já na Tebe budu myslet!!! hodně štěstíčka!!! ať jsou z těch 4 folíků aspoň dvojčátka 🙂 miminko Ti moc přeji, ale to rizikové těhu teda moc ne ☹ radši bezproblémové a klidné 🙂
@gittynka holky nasadily jste mi brouka do hlavy s tou zprávou a nakonec jsem vymyslela to, že mi ji nedali, protože jsem to všechno měla na tom svém internetovém účtu 🙂 všechny info a dokonce fotky embroušů.... 😀 takže to bude možná tím 😉 kámoška mi říkala, že to má málokterá maminka fotku mimča už od embrya 😀

gittynka
4. únor 2014

@doko to mas recht 🙂 fotku mimca od embrya jen tak nekdo nema :D...ale jestlis mela tadyta infa v uctu tak je to asi fakt ten duvod, pac me je to jinak divny, prece mela bys mit neco v ruce ne? Ja toho z Repra postupne dostala strasne moc, ruzne papiry se stadii jak to ma byt potom zas jak se chovat pi transferu a prave z druhe strany byla zprava ktery datum bylo co provedeno, cim se stimulovalo a kolik, odber kolik toho bylo kolik se oplodnilo co mi kdy zaveldi a byl tam u toho i spermiogram, ktery pritelovi vysel lepe nez ten zkusebni prvni, z toho mel radost

doko
4. únor 2014

@gittynka jo tyhle papíry všechny jsem dostávala taky 🙂 akorát ne přímo po ET, ale průběžně celou stimulaci, proto jsem nevěděla o jaké zprávě mluvíte. ono to totiž dohromady dělalo milion papírů 😉 a to o těch stádiích jsem měla na tom účtu.....tak proto. jééé tak to se máte, my ten spermio na OPU měli ještě horší!!! tak to se ani nedivím, že měl přítel radost 😀 ten můj z toho byl pěkně zbrchanej.....ale tak nějaká bojovnice se tam snad našla 😉

suzik161
autor
4. únor 2014

@petpeta7 držím palce na zítra!!!

lucikk1
5. únor 2014

@petpeta7 uzij si to zitra a hodne stesti 🙂

petpeta7
5. únor 2014

@suzik161, @doko, @gittynka, @lucikk1 ...holky, tak tu "parádu" už máme po druhé za sebou 😀 vše proběhlo hladce - nebyla jsem tak nervózní, když jsem přesně věděla, co bude následovat. Doktor byl šetrný, Dr. z labiny v pohodě a sestřička taky. Manželovi vyšel spermio podobný jako minule, tak snad to bude tentokrát stačit. Ovulka proběhla - to jsem cítila 😝 a spermijky tam Dr. "poslal", tak snad nějaká dorazila. A jak jste na tom vy? Vše OK? 😉

suzik161
autor
5. únor 2014

@petpeta7 já jsem relativně v pohodě, jen jsem jak balón a občas mě bolí břicho. Jinak furt polehávám a odpočívám 😉 budu ti držet palce!!

doko
5. únor 2014

@petpeta7 bylo by fajn, kdyby to klaplo 😉 teď jen čekat co? ☹ já jsem taky docela ok, akorát je mi pořád na zvracení 🤐 třeba jak se říká- kdo zvrací- nepotrácí 😉 mohla by to být pravda už konečně. ale kontrolu mám až za týden 😢

gittynka
5. únor 2014

@petpeta7 ahoj 🙂 budu ti drzet at to klapne 😉 ... U me nic ☹ az z toho mam divny pocit... Musim jen cekat, ale vubec nic necitim, dokonce i bradavky a prsa me prestaly bolet 😖 ... Zatim to neresim a pokousim se zamestnavat 😉

suzik161
autor
6. únor 2014

Ahoj holky, tak ráno jsem dělala test a byl sněhobílý, tzn. Pregnyl je fuč. Teď už to bude jen těhotenství 😉 jinak taky nic necítím, občas mě zabolí břicho a bradavky jsem necítila vůbec 😒

doko
6. únor 2014

@gittynka
@suzik161 holky dobré ránko 🙂 nic si z toho nedělejte, že nic necítíte, ono je strašně brzo na to, něco cítit. já osobně si myslím, že kdo něco cítí takhle brzo, tak si to spíš vsugerovává 😉 já taky nic necítila a bylo to tam. Suziku tak to je dobré, to už pak budeš mít jistotu, co ty dvě čárečky znamenají 🙂 jen kdyby ten čas víc utíkal,co? aspoň mně se to pěkně vleče. manžel mi tvrdí, že to strašně letí (ale to asi bude tím, že chodí do práce) 😀 a kdy máte naplánované testovat? nebo budete čekat?

suzik161
autor
6. únor 2014

@doko mě to docela utíká, koukám na pohádky a včera jsem si stáhla do tabletu Sudoku, nějaká zdarma verze. Je tam 100kol, tak mám o zábavu postaráno 😉 jj, právě jsem to chtěla vyloučit, dneska ráno jsem si na to vzpomněla, tak jsem testla a nic tam nebylo 😉 já to určitě nevydržím netestovat, někdy příští týden bych tochtěla zkusit testnout 😀

doko
6. únor 2014

@suzik161 no já už se doma nudím podstatně déle, možná proto tak trpím 😀 já myslím, že i kdybys to teď netestovala, tak je jasný, že příští týden už by tam nic být nemohlo 😉 aspoň mně to přišlo zbytečné. a na jaký pohádky koukáš? hraný nebo animáky?

gittynka
6. únor 2014

@doko
@suzik161
Dobre ranko, 🙂 ja urco nevydrzim az do pristiho patka 😅 , zacnu asi 6. nebo 7. den tzn. v sobotu nebo v nedeli 😀 a bude ze me lovec duchu

Myslela sem ze treba aspon to uhnizeni ucitim, ale nevadi... Ted teda hlavne byt v pohode, ale je pravda, ze ta cekaci doba je dlouuuuuuuuuuha 😵

suzik161
autor
6. únor 2014

@doko já vím, že to mohlo být zbytečné, včera jsem četla že u někoho 10 000j Pregnylu vydrželo 13-15dní, tak jsem to chtěla zkusit. Aspoň se zase něco dělo 😀 5000j jsem měla asi 8dní, tak jsem se teď bála, jestli to nebude dýl 😉 koukám na české pohádky, ty na které se může koukat na youtube, protože ležím v posteli s tabletem

suzik161
autor
6. únor 2014

@gittynka

@doko koukám jak všichni háčkují, tak jsem si myslela, že bych to zkusila taky, jen nevím jestli si to budu pamatovat, babička mě to učila když jsem byla malá 😀

gittynka
6. únor 2014

@suzik161 ty porad lezis? Ja se tedy povaluju, ale cely den nevydrzim, aspon obcas si musim odskocit s pejskem na zahradku, prohybat telo a kosti 😀 nebo na chvilu sednu k pc, umeju nadobi pouklidim, ale jen lehce 😀 chtelo byto vyluxovat 😖 a vycesat Oskara

suzik161
autor
6. únor 2014

@gittynka jj, ležím nebo courám po bytě. Bydlíme ve 3.patře bez výtahu, tak si ty schody nechávám až na víkend... Kluci budou dělat omítky na baráku, tak je musím zkontrolovat. O úklidu mi ani nemluv, před chvílí volala babička a jak jsem seděla na posteli tak jsem viděl ten prach všude. To chce zítra přijed tchýně na návštěvu 😒 dneska na manžela čeká prádlo, tak jsem na něj zvědavá, ještě že jsem si koupila žehličku, to to prádlo bude vypadat po manžovi 😀

doko
6. únor 2014

@suzik161 nene, já teď nemyslela u Tebe, ale u mě, že to bylo zbytečné 🙂 blbě jsem to napsala! já totiž měla těch 5 000 j tak proto jsem to myslela 😉 schválně to vyzkoušej, myslím, že si na to hned vzpomeneš.
@gittynka lovci duchů jsme snad všechny 😀 co si budeme!! já neležela po ET ani ten den 😀 😀 fungovala jsem úplně normálně.....tahala jsem nákupy, kočky (a to má jedna 7 kg), byla jsem na metalovém vánočním večírku a taky na ultimátních bojích v klecích 😀 😀 takže z nějakého luxování a procházky se psíkem fakt výčitky neměj 😉

gittynka
6. únor 2014

@doko
@suzik161 no dnesek mi teda utece urcite rychle, protoze mam 28, tak me pozvali pritelovi rodice nahoru 🙂 tak bude asi neco dobreho mnam mnam 😉

doko
6. únor 2014

@gittynka tak to přeji všechno nejlepší!!!!a pevně doufám, že dáreček už máš u sebe 😵 😵 mňam se máš, budeš mít určitě nějakou dobrůtku 🙂 to za mnou dneska taky dojde návštěva (nej kámoška) tak se taky trochu rozptýlím 😉

suzik161
autor
6. únor 2014

@gittynka všechno nejlepší, dárek si dáš v neděli nebo v pondělí na testu, neboj!!!

suzik161
autor
6. únor 2014

@gittynka
@doko to se máte, mě čeká zítra návštěva tchýně a švagrové, je v 8.měsíci. To bude zase veselo, přijedou jen aby se neřeklo, protože spolu moc nevycházíme 😒