Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

gittynka
10. únor 2014

@doko jestli to vyjde tak uz me tam uvidej jen kazdej mesic s listeckem na penize a s krabici pro moje veci 😀 ted dost odpocivam ale myslim ze jestli bude vse ok tak si to doms uziju mnohem vic 🙂 ja se na to tesim.... Nesnasim ranni vstavani do prace... Ted vsude chripky, rymy, anginy loni jsme meli hodne rozjetej zapal plic i ja jsem mela nabeh na nej, do toho same vylet a exkurze - dopravka, plavani, nedovedu si to neejak predstavit v tehotenstvi a to nemluvim o stresu z vedeni a inspekce ☹ nene ja si to chci v klidecku uzit doma s Oskarkem , ten je stastny ze neni sam, navic ptrebujem udelaj koupelnu s neco dokoupit a upravit, takbudu korigovat a vybirat a usmernovat atd... Kdyz to teda vsechno dobre dopadne, samozrejme 🙂

gittynka
10. únor 2014

@suzik161 neprehanej 😀 jsou jen jarnaky, my je mame tento tyden, takze ty uz ani nepcitam a pak jsou dva dny velikonocni ctvrtek patek... Statni svatek je jen 3 dny- Velikonoce, a 1. a 8. kvetna 🙂

A mezi nami- zlata skola, vylety a exkurze nesnasim, jednak jsou od rana do vecera, nebo i pres noc (u nas treba spani ve skole, nebo prenocovani s patakama) jsou na pohyb narocny a o nervech pri hlidani deti nemluvim ... Ja mam teda radsi skolu a uceni kdyz pekne sedi v lavicich 😀

doko
10. únor 2014

@suzik161 jestli to má být chlap, tak to čekej na pozitivní test ještě tak měsíc- možná dva 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@gittynka zrovna jsem přemýšlela, jak Vám to zaměstnání závidím...ale co čtu ten poslední komentář, tak jsem ráda, že jsem doma 😀
holky a jak jste na tom s váhou??? pořád stejně?? já po stimulaci nabrala 3 kg a teď jsem přibrala další 1 kg ☹ ☹ jenže co s tím mám dělat, když musím jen ležet? 🤐

suzik161
autor
10. únor 2014

@gittynka my máme jarňáky od 10.3., příští týden jedou děti na lyžák, tak jich tam bude půlka. Pak jsou Velikonoce, v květnu dostaneme rěditelská volna, takzě přijdeme hned o 4dny. Já jak mám 6 dětí tak je to v pohodě. Jo vy máte vlastně tu inspekci, tu my máme již za sebou a příští rok se mi snad vyhne 😉

gittynka
10. únor 2014

@doko ty pribyvat MUSIS!! ... No ehm ja nemam vahu 😀 mamka mi rikala at se u nich zvazim , ale odmitla jsem to 😀 ... U me je to ted nevypovidajici leta jsem mela 63 kg a zadek a stehna, jenze jak zacla endomrcha naplno radit tak jsem mene jedla-min jidla min pohyb strev, mensi stolice, proste me to do utilo 😒 mela jsem asi 60 pak pred operaci prisna tydenni dieta a po operaci take, protoze mi brali i slepaka, vaha mi spadla na 53 kg- to bylo jeste v listopadu ale kyslim ze pres vanoce jsem to napravila 😀 a mela asi 58... Ted jsem tak vyzrana, ze mam urcite znovu tech 63 akorat ne tolik v zadku ale v brichu od OPU jsem porad drobitek jakoby nafoukla

Jo a moje mamka pribrala u obou tehotenstvi 20 kilo 🙂 a kdyz mela hlad tak bliiiila jak duha ...

suzik161
autor
10. únor 2014

@doko já má asi 2-3kila nahoře, shodíš to po porodu, neboj!! Já co mám kamarádky, tak po porodu vždy shodily, chodily na procházky apod. TK to nech na potom, teď prckovi dopřej na co má chuť 😉

gittynka
10. únor 2014

@suzik161 pocky jak jako 6 deti?? Hm a my zas velke prd, nase pí. reditelka nam reditelka volna nedava takze nic ☹

suzik161
autor
10. únor 2014

@gittynka to mám furt taky, s tím břichem. Myslela jsem, že to mám po injekcích, mám tam ještě trochu modřinu, tak snad se to už zlepší.

suzik161
autor
10. únor 2014

@gittynka já učím v malotřídkách. Nejvíc mám 12dětí ve třídě a to jsou deváťáci, ti tam teď už moc nebudou. Jinak tam máme ve třídách 6-8děti, tak to se zvládnout dá.

gittynka
10. únor 2014

@suzik161 ja myslim ze to jsou spis vajecniky hele 🙂 ja totiz nemela ani modrinku proste nic

gittynka
10. únor 2014

@suzik161 jeee aha ja jsem jeste neslysela o malotridce na 2. stupni, akorat vim ze na vesnicich je 1. stupen a na 2. uz musej do mesta... A to ucis vzdycky jenom jednu tridu? Jeeee tak takovy pocet, to je opravdu pohodicka 🙂 tak to potom i chapu, to muze byt pekna prace, cas na projekty, tvorivy uceni a tak ne?

suzik161
autor
10. únor 2014

@gittynka tak to jo, teď už je to jedno, jen aby to břicho zmizelo a bylo takové jako předtím, bojím se že už tak zůstane. Když se to nepovede, tak začnu na sobě pracovat a budu cvičit 😀

doko
10. únor 2014

@gittynka
@suzik161 já když mám hlad, tak se mi taky navaluje- takže se pořád cpu 😀 ale cítím se děsně....byli jsme teď na rodinné oslavě a mamce tam jedna známá říkala, že se ze mně stal v poslední době kus pořádné baby ☹ 😀
gituš ty jsi štíhlík, to já mám o dost víc jak ty 😖
no to s tím kočárem pak budu muset sakra běhat, abych to shodila 😀 úplný maratóny 😀 moje kámošky právě všechny přibraly kolem 30 kg 🤐

gittynka
10. únor 2014

@suzik161 ja ucim taky na malotridce ale mam naraz 2 tridy - 3. a 4. rocnik a dohromady jich je 20, takze litá jak debil po tride od jednoho rocniku ke druhemu a do toho tam mam v obouu tridach po 2 detech s IVPckem a potrebuji individualni specifickou peci, jako to se proste neda zvladnout ... Hrozne me to vycerpava kdyz jsem ready, nedovedu si to predstavit v pozehnané stavu 😀

suzik161
autor
10. únor 2014

@gittynka máme každou třídu zvlášť. Vždycky mám jednu třídu, jen výtvarku a pracáky jsou dohromady, ale dají se zvládnout 😉 moc mě to s nima baví, je spousta věcí, co se s takovým počtem dá dělat, hlavně se za sebe neshovají. Vůbec si nedovedu představit učit 30dětí, to musí být mazec. Takhle se věnuji každému dítěti jak potřebuje. A pokud se něco děje, tak mu mohu pomoci, protože je to vidět.

doko
10. únor 2014

holky nic, jdu se naložit do vany s hróóóómadou bublinek 🙂 dneska už mám hlavu jak pátrací balón, tak si orazím 😉

suzik161
autor
10. únor 2014

@doko ježiši, tak to potom asi moc ne, ale to nebude tvůj případ neboj. Kus ženský z tebe bude, protože budeš mít prcka, až to bude ta pani vědět, tak jí to bude jasný. Určitě se tě nechtěla dotknout, jen to prostě neví 😉

suzik161
autor
10. únor 2014

@doko mmt, tady někdo nedávno říkal, že nám závidí vanu, pokud si dobře pamatuji. A teď jdeš do vany?

suzik161
autor
10. únor 2014

@gittynka o tě obdivuji, jako všechny učitelky co učí ve dvou třídách najednou, to musí být hrůza a kor když tam máš IVPčko, a né jedno. Já mám jednu holčinu u sebe v 6.třídě a je to s ní trochu boj. Je tvrdohlavá, když něco nechce dělat, tak to prostě dělat nebude a rodiče jí to posvětili, takže ji máme nechat být a pak to třeba zkusit déle, jenže ona toho trochu využívá. Mám ji na zeměpis a celý půl rok jsme se učily, kde je jaký kontinent a oceán a doteď to neumí.4

doko
10. únor 2014

@suzik161 já se jí pak dojdu ukázat, ať vidí jak vypadá kus ženský 😀 jojo začala jsem se koupat ve vaně.........samozřejmě to není žádná vařící voda.....ale prostě teplá a neležím tam hodinu jako vždycky, ale třeba jen 20 min, aby se to tělo nestihlo tak moc nahřát 😉 takže než to vedro doputuje k děloze, lezu ven 😀 já to bez ní nemohla vydržet ☹ ale zjišťuju, že hromada holek se koupe a následky to žádné nemá 😉 pokud se koupou s rozumem.

gittynka
10. únor 2014

@doko to bude v pohode hodne se prej hubne u kojeni, tak ho koukej poctive krmit 😀 to mas potom 1-2 prochazky denne ja to vidi s e psem, co ho mam tak mam vic pohybu... Ale musim ti teda napsat dnesni postreh... Tehotenske priznaky nemam zadne, ale po tom co nechodim se psem na poradne prochazky jsem vylezla dneska na kopec za barakem a musel me VYTAHNOUT a ja byla uplne zadejchana, ze jsem se nahore zastavila a vydejchavala ten kopec 😀 takze priznaky lenosti bych uz mela 😀 ... Vlastne jeste jednu bolistku mam, mozna bys mi mohla rict, jestlis to nemela... Asi tak 4-5x za den mam bolest podbriska v miste delohy-uprostred jakoby menstruacni bolesti ale v mnohem slabsim meritku, a mam to treba kdyz rychle vstanu, nebo udelam prudsi pohyb... Tak nevim co by to mohlo byt snad se nechce moje bricho cervika zbavit a leky ho jen nenuti zustat 😖 ale mozna je to normalni, ja nevim.. Ale jindy jsem to nikdy nemela

gittynka
10. únor 2014

@suzik161 jo tak takove experty mam 2, taky na to maji papiry, u toho starsiho ctvrtaka na to uplne kaslou rodice takze ani dnes jeste neumi nasobilku a placa se v tom no a ten druhy ten zustava denne po vyucovani, kdy to na zadost maminky dodelava se mnou aby toho nemel doma moc.. Ja to zaplacene nemam, ale to samo nikoho nezajima 😠 mamm tu praci rada a rada delam neco pro deti navic, ale da se toho taky dost zneuzivat a pak ti kazdy vyctem kde co 🙄

gittynka
10. únor 2014

@doko uzij si vanu beru 😉 papa

doko
10. únor 2014

@gittynka to mám taky 🙂 i u prvního jsem to měla i teď to mám......já myslím, že to je důsledek toho, jak se prudce pohneš, tak se to tam asi nějak "rovná". mě to při tom prudkým pohybu zabolí vždycky docela dost.....musím se přestat hýbat a počkat než to přestane (i když to trvá třeba jen 2 sekundy) 😉 no o lenošení mi ani nemluv......včera jsem utíkala PO CHODBĚ za kočkama a nezvládala jsem to 😀 😀 pak jsem se musela dvě hodiny vyfuňovat ☹

gittynka
10. únor 2014

@doko 😀 a dohnalas je aspon 😀 ... Hele tak to jsem rada, ze to nemam sama, mozna to bude nejak souviset s tou delohou a hormonama 😉

doko
10. únor 2014

@gittynka nedohnala, jsou to potvůrky 😅 jo určitě bude, protože poprvé jsem měla embrouša na pravé straně a pobolívalo mě to vpravo a teď ho mám na levé a pobolívá mě zas na levé straně 😉 takže si myslím, že je to úplně normální. ten Tvůj si uvelebil asi pěkně uprostřed 🙂

gittynka
10. únor 2014

@doko snad mas pravdu 😉

gittynka
11. únor 2014

Dobré ráno holky, včera jsem vynechala, čárka se mi zdála stejná, ale dnes jsem udělala malé porovnání (teda bez toho s tím prvním duchem) a myslim, že zatím paráda 🙂

gittynka
11. únor 2014

jo a jeste fotku 😀 slibuju, že už je to poslední

catchulinecka
11. únor 2014

@gittynka tak ja mam pocit,ze gratulace je uz na miste!!! Paradni carky 😉 ted se hlavne opatruj,hyckej a rozmazluj sebe i mimiii 🙂