Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

jilu04
18. únor 2014

@sasanka033 zatím ne, ale uvažujeme o tom, přijde mi lepší dát ty peníze nějakýmu konkrétnímu drobečkovi, než to strkat do IVFek a akorát se trápit neuspěchama a říkat si, že jednou to možná vyjde

pipinka
18. únor 2014

@jilu04 já mám kamarádku, ted jí bude 40 a už do umělého nastrkali cca 180tisíc a už na to nemají a nebudou to zkoušet dál. a ona je zrovna taková že by si to zasloužila☹ no je to děs, některý si ani neuvědomí co si pro mimíska musíme vytrpět

sasanka033
18. únor 2014

@jilu04 urcite, ale kazdej na to ma jinej pohled no. nekde proste cizi dite nechce. je to strasne citlivy tema. u nas to treba jeste ani nevisi ve vzduchu, jsem zatim na vlne, ze budeme bojovat o vlastni.

jilu04
18. únor 2014

@pipinka to mi přijde hrozný, právě proto jsem říkala, že bych tohle neudělala

sasanka033
18. únor 2014

@pipinka
@jilu04
holky, to je hrozny ☹ ja jsem mela v lete po prvni stimulaci na ET a dalsi stimulaci na KET vuci svymu telu hrozny vycitky a prave jsem hrozne resila, jak moc to ma vliv do budoucna. ze je to masakr.

jilu04
18. únor 2014

@sasanka033 to je dobře, ono je to asi všude jiný, já se prostě jen nechci trápit neskutečným smutkem při každém neúspěchu, to bych teda vážně asi nedala

jilu04
18. únor 2014

@sasanka033 prosím tě, za KET jste něco platili?

sasanka033
18. únor 2014

@jilu04 no za rozmrazeni, jinak nic. rekla jsem si o AH, byl zdarma, ale stejne to k nicemu nebylo. a brala jsem estrofem, tak mozna taky neco stal, ale to si nepamatuju.

jilu04
18. únor 2014

@sasanka033 tak to jo, to budeme platit asi taky za rozmražení, jinak léky už mám doma

petpeta7
18. únor 2014

Ahoj holky! Tak si čtu, že jsou lidi, kteří jsou na tom ještě hůř než my ☹ a je mi jich líto 😖 taky si myslím, že 10 let bychom na IVF nechodili, ale zatím v té fázi nejsme. Já jdu zítra na odběr krve po druhé IUI, ale myslím, že to nevyšlo 😢 A že minimálně 1 IVFko budeme muset zkusit 😕

pipinka
18. únor 2014

stejně je to ale hrozné že? jiný se jenom otřou a hned mají dítě, pak ho nechtějí, uvažují o potratu a my? co vše jsme schopný obětovat abysme měli drobečka

petpeta7
18. únor 2014

@pipinka ty potraty mě štvou ze všeho nejvíc !!! 😠 jak si může někdo nechat zabít svoje vlastní dítě? je to fakt strašné ☹

jilu04
18. únor 2014

@petpeta7
@pipinka
Holky takhle to brát nejde, i když něco na tom je. Já bohužel ještě ke všemu pracuju na gyn. odd. v nemocnici a když vidím všechny ty ženský, který na ty potraty chodí, tak bych se z toho musela zbláznit. Zase je lepší to vyřešit takhle, než to potm pohodit někam do popelnice.

pipinka
18. únor 2014

@petpeta7 také nechápu 😒

pipinka
18. únor 2014

@jilu04 a to máš zase pravdu

jilu04
18. únor 2014

@pipinka no právě, tohle si myslím, že je ještě rozumné řešení

petpeta7
19. únor 2014

@jilu04 tak ty babyboxy fungujou dobře, ne? je jich po republice už hodně 😕 ty jo, tak ty děláš na gyndě - to budeš mít k porodu dobrý! 😉 jinak já jsem dnes na Klinice dopadla špatně - negativní test ☹ tak jsem se s doktorem hned domluvila, ať mi pošle schválení na pojišťovnu na IVF. Docela mě povzbudil, že při té mnohem větší úspěšnosti se nám už zadaří, tak snad bude mít pravdu. Musela jsem se trochu rozptýlit, tak jsem si byla koupit nové rifle 😝

jilu04
19. únor 2014

Ahojky holky, dneska jsem se v práci málem neudržela a málem jedné dámě něco řekla, byla taková "opálená", ročník 82, DESET těhotenství, z toho 2 UPT, 1 spont. potrat a 7 porodů (4 děti v děcáku, 3 u sebe), teď byla těhotná zase a s tím, že to dítě nechce a udělá všechno pro to, aby se toho zbavila. Jak já tu práci dneska nesnášela. 😠

petpeta7
20. únor 2014

@jilu04 to je v .... před pár lety byla velká kauza na Slovensku, když se provalilo, že "opáleným" ženám dělali sterilizace a ony si pak na to stěžovaly, i když podepsaly souhlas před operací - kterému samozřejmě nerozuměly 😝 oni to ti doktoři mysleli dobře. Škoda, že jim to zatrhli 😠 tohle se všechno platí z našich daní - na které jsme museli těžce pracovat - na rozdíl od "opálených" tváří! 😖

gittynka
20. únor 2014

@petpeta7 nehazela bych vsechny do jednoho pytle 😖 je sposta bilych prizivniku, mozna nejsou tak videt, ale jsou

suzik161
autor
21. únor 2014

@pipinka Tak jak jsi dopadla, holka???

petpeta7
22. únor 2014

@gittynka jj, to máš pravdu ... jsou i slušní a pracovití, ale myslím, že jsou hodně v menšině 🙂 jak se máš? vše v pohodě?

gittynka
22. únor 2014

@petpeta7 ahoj, zatim dobry- az moc, teprv ve ctvrtek jdu k dr. a dozvim se neeco vic .... Ale mam strach 🙂

gittynka
22. únor 2014

@petpeta7 ted ctu, ze IUI medopadlo ☹ tak drzim pesti na to IVFko, hlavne abys to v pohode snasela,rotoze je to narocny psychicky i fyzicky 😒 ..... A nakonci at ceka ten vysneny drobecek 😵

petpeta7
22. únor 2014

@gittynka neměj strach 😉 těš se, že už za 4 dny uvidíš svoje miminko, to je super, ne? 🙂 já vím, že je to IVFko náročnější, ale zatím se těším, že nám to už konečně pomůže 😎 jsem zvědavá, co se mnou provede ta hromada hormonů, co do sebe budu "prát" 😕

gittynka
22. únor 2014

@petpeta7 to se da prezit, spis to samotne pichani je neprijemne, co ja vim tak max. motani hlavy, spis ze boli brisko pred Opu, jinak nic hrozneho, mozna modriny, ale ty ja jsem ani nemela 🙂 .... Moc drzim palecky, at vse v pohode vyjde, zase ste se priblizili k vysnenemu cili 🙂 a ono to vyjde 😉 😵

petpeta7
23. únor 2014

@gittynka to je jasný, že bolí břicho, když se tam místo jednoho folikulu musí vejít třeba 20, že? Mně by stačilo i 10 🙂 hlavně, aby byly kvalitní 😨 doufám, že nám to IVF udělají u nás na IVF Zlín tak dobře, že už to bude konečná 🙂 a pak už jim jen přinesu ukázat náš uzlíček štěstí (společně s bonboniérou 😀

gittynka
23. únor 2014

@petpeta7 jo ja taky doufam, ze bude vsechno v poradku a ze tam pujdu podekovat s nejakym darkovym balickem 🙂 Urcite to zvladnou, jsou to profici, i kdyz samozrejme to prvni IVF je vzdycky pry jakoby risk, tim, ze se nevi, jak bude telo reagovat, ale zas od toho jsou ty ultrazvuky aby se pripadne davka upravila 🙂 musime jim verit, nic jineho nam koneckoncu ani nezbyva 🙂

petpeta7
24. únor 2014

@gittynka já si říkám, že můj Dr. už celkem ví, jak reaguju na injekce 😕 sice ty na IVF jsou silnější, ale já mu kdyžtak řeknu, ať mi nedává hned nějak vysokou dávku 😝 rozhodně nechci "plné plato vajec" a k tomu jako bonus hyperstimulační syndrom 😖 to se pak musí všechna embryjka zamrazit a já bych chtěla radši čerstvé, protože to mražení přeci jen ubírá na kvalitě. Už máš nějaké těhotenské chutě? 🙂

gittynka
24. únor 2014

@petpeta7 chapu, ja mela 15 a myslim ze to bylo az az... Hele chute ani ne, ale vadi mi pachy jako cesnek, cibule a byva mi spatne 😒 ze zacatku pomohlo najist se, ale ted je mi proste jakoby mdlo, ze se mi toci hlava a zaludek jak na vode, nezvracim, ale obcas uz k tomu mam fakt blizko 😀 snad je vsechno tam dole v poradku