Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

petpeta7
25. únor 2014

@gittynka určitě máš všechno v pořádku! 😉 takže už pozítří uvidíš svoje mimi 🙂 a jdeš hned ráno nebo trochu později, abys zas nemusela stávat v 5h ráno?

catchulinecka
25. únor 2014

Dobrý večer holky! tak jsem po dnešní návštěvě v reprofitu zase o malinkatý krůček dál. Odnesli jsme si tašku plnou arzenálu 😀 od pondělka budu brát Norethisteron, aby včas a normálně přišla MS (mám nepravidelnou totiž). Nemáte prosím s tímto lékem někdo zkušenost? No a cca v půlce března UTZ a ta punkce 😀 ježiši, ještě moc neovládám ty termíny. Jo a ještě doktor říkal, že mám moc vajíček 🙂

gittynka
25. únor 2014

@petpeta7 ahoj nakonec jsem byla dneska, mela jsem v podbrisku vpravo boulicku- vyklubal se z toho zvetseny vajecnik ze stimulace - ma 6 cm a otaci se jakoby nastojato, pry se to samo spravi nemam se tim stresovat 🙂 a prcinek ma 3,44mm a zacina mu bit srdicko 🙂

doko
25. únor 2014

@petpeta7 tak nakonec rozšiřuješ naše řady? 🙂 mně teda IVF na psychiku nějak náročný nepřišlo, jediný co bylo na palici, to čekání na //, ale tak to už znáš z IUI 😀 spíš ta fyzická stránka.....to bylo trochu nepříjemný....no ale za ten výsledek to stálo 😉 těš se na to, teď budete mít daleko větší šanci na mimčo!!!!! 😵
@catchulinecka tak přeji ať MS dorazí co nejdřív, ať můžeš začít pálit ten svůj arzenál 😀 😀 já o tom léku nic neslyšela, já měla na vyvolání MS před IVF utrogestan, takže fakt nevím ☹ no to je fofr....za chvíli to bude tady 🙂
holky myslím na Vás a přesto, že už sem moc nechodím, budu mapovat situaci!!!! takže si dejte záležet 😀

catchulinecka
25. únor 2014

jo a holky jsem jsem se chtěla zeptat, byli jsme v centru už několikrát, na konzultacích, dnes jsme dostali ten gonal pero a stále po nás nikdo nechtěl nic platit...jak jste to měly vy prosím.

gittynka
25. únor 2014

@catchulinecka v reprofitu se vsechno plati v den transferu 😉 a jeste mi dali pri OPU predbezny vyuctovani, abych tak vedela 🙂

catchulinecka
26. únor 2014

@gittynka moc dekuji

lucikk1
26. únor 2014

@catchulinecka já to všechno platila postupně. Tak uvidíš

petpeta7
26. únor 2014

@gittynka tak aspoň nemusíš čekat na tu kontrolu do zítřka a víš, že je mimouš v pořádku! to srdíčko je nejdůležitější 😉 🙂 další kontrolu máš za týden nebo za 14 dní? potom už budeš chodit ke svému gynekologovi, ne?
@catchulinecka u nás na Klinice Zlín se platí léky během stimulace a zbytek až v den ET 😉 neboj, bez placení tě odejít nenechají 😅

gittynka
26. únor 2014

@petpeta7 dalsi kontrola je 7. takze pristi tyden v patek v brne v caru, pak budou jeste 2 v Brne, protoze jsem v nejake studii na novy lek misto utrogestanu, takze tam budu trochu dele v peci, ale uz budem zaroven planovat kontrolu u meho gyndare kvuli dalsimu ultrazvuku v 12. tydnu a dalsim testum 🙂

petpeta7
27. únor 2014

@gittynka tý jooo a co je to za lék? jak se to užívá? neměla jsi strach, že vám to nevyjde, když budeš brát nějaký nový lék? jak vidět, tak je ten lék dobrý! 😀

gittynka
27. únor 2014

@petpeta7 jmenuje se cyclogest a dr. mi rikal ze s tim ma dobre zkusenosti od zahranicnich klientek... Rekl mi ze uz ted se jevi jako o neco lepsi jak utrogestan, ale to ja nemuzu posoudit, protoze ten jsem nemela, ale s timhle jsem spokojena 🙂

petpeta7
28. únor 2014

@gittynka tak to je super, že pořád vymýšlejí nové a lepší léky 🙂 když nezapomenu, tak se na to zeptám u nás na Klinice 😉 a jsou to normálně tablety nebo kapsle? ten zvětšený vaječník tě doufám nezlobí? 😨

gittynka
28. únor 2014

@petpeta7 ne hlavne aspov vim co to je, ja se bala mimodelozniho nebo ze to bude nejaky srust po operaci, takhle jsem v klidu 🙂

Hele me tu studii nabidli pred IVF v Reprofitu- jsou to dva ruzne leky, ale az v den OPU ti reknou, ktery byl pro tebe vylosovan, to nevedi ani doktori- jeden je ve forme gelu v tubickach a ten co mam ja vypada jak cipek asi 2,5cm dlouhy tuhy, takze se krasne aplikuje-davam jeden 2x denne a rozpusti se pozvolna, takze to ze me netece asit ak hodne jako treba utrogestan ... Je tam sleva na to IVF 4500kc plus dostavas na kazde navsteve stravenky v hodnote 500kc, vyfasovala jsem denik a do toho pisu kazdy den, jaky jsem mela vytok a jestli jsem nekrvacela-proste fakt studie, jinak vim ze tento lek co mam se v zahranici normalne uziva uz celkem dost let. 🙂

petpeta7
28. únor 2014

@gittynka to zní fakt dobře! 🙂 a to ti Dr. nabídnul na konzultaci před IVF, jestli chceš jít do té studie? tak je jasný, že je něco jiného, když se zkouší úplně nový lék a když nějaký, který už je vyzkoušený v zahraničí 😵 a dozvíš se pak výsledky té studie - nebo jak dlouho to má probíhat? 😕

pipinka
1. bře 2014

@suzik161 ahojky, asi nijak, měla jsem slabou ms asi 3 dny pak jen špinění a brzo se chystám k mudrovi, každé ráno blinkám 🙂 nevím jestli je to z toho nebo od žaludku,ale radši si tam zajdu. a co ty?

suzik161
autor
1. bře 2014

@pipinka Já nic, odpočívám do další IVF, 10.jedu do centra domluvit se co dál. Po minulé IVF se udělaly cysty, takže musím počkat, zda se ztratí. 😒 A test jsi nedělala?

pipinka
1. bře 2014

@suzik161 řeknu ti popravdě že ne,zklamání jsem měla dost. ale asi si ho koupím ať vím. a jejda, uvidíš že bude dobře a brzy se to podaří

suzik161
autor
1. bře 2014

@pipinka Tak pak dej vědět, jak jsi dopadla. Jsem na tebe zvědavá 😀

catchulinecka
11. bře 2014

Ahoj holky vsechny 🙂 jak to jde??? Ja tento tyden,asi v sobotu, zacinam pichat ten gonal,ach jo,bojim se... 😒

@suzik161 co tvoje vcerejsi navsteva,doufam,ze dobre vyhlidky... 😉

suzik161
autor
11. bře 2014

@catchulinecka Ahoj, vůbec se toho neboj, vím že se to říká lehce, ale opravdu to nic není. Já jsem se taky bála a bylo to zbytečné, pro svůj vlastní klid jsem si na první injekci dojela k doktorce a pak už jsem to zvládala úplně sama. NENÍ SE ČEHO BÁT!!! Vyhlídky jsou dobré, cysty zmizely, ještě počkáme jeden cyklus a jdeme do toho znova. Zatím bez nějakých vyšetření, to jsme se domluvili, že necháme, kdyby se to náhodou nepovedlo. Dostanu mnohem vyšší dávky, protože moje tělo na to špatně reaguje, tak se prý ani nebojí hyperstimuláku. Byla jsem tam již minulý týden a ztrapnila jsem se pěkně 😀 Ve čtvrtek ráno jsem nemohla ani vstát z postele, jak mě boleli oba vaječníky, ale do školy jsem musela. Tak jsem se tam 5 hodin trápila, mezitím jsem volala do Caru a sestra mi řekla, že to vypadá, že mi ty cysty popraskaly ať hned přijedu. tak jsem tam po škole jela a měla jsem ovulaci. Doktor na mě koukal a smál se. No jo nedá se nic dělat, byla to opravdu síla. Od té doby zase cítím prsa, tentokrát zase víc, hold ty hormony si dělají co chtějí. Tobě držím palce a neboj se toho!!!!!

catchulinecka
11. bře 2014

@suzik161 tak to je sranda, ale trapas, to určitě ne 🙂 právě naopak, vždyť ovulace znamená, že se to klíďo píďo mohlo povést 🙂 jéééj, kéž by!

petpeta7
19. bře 2014

@suzik161 a posnažili jste se doma? třeba na to 2. IVFko nebudeš muset jít! 😉 To by byla paráda. Já jsem to dnes dostala, takže jsem se objednala na zítřek na Kliniku. Sestřička mi zrovna píchne první dávku a pak už budu pokračovat sama doma 😀 Celkem se tam zítra těším. 🙂
@catchulinecka ahoj...jak ti jde aplikace toho Gonalu? Už jsi byla v CARu na 1. UZ kontrolu (jak ti rostou folíky)? 😉

catchulinecka
19. bře 2014

@petpeta7 ahoooj,mas taky gonal jo? No to byla hruza ta prvni injekce 😀 manzel to teda pichal,ale ja furt,pockej!! mas to spravne,musim na zachod... 😀 no a samozrejme to tak hrozne vubec nebylo 😀 jen ted musel neplanovane na sluzebku,takze jsem si to holt musela pichnout sama,a zvladla 🙂 v patek mam posledni a zrovna ultrazvuk,no jsem na to silene zvedava...

suzik161
autor
19. bře 2014

@petpeta7 Ahoj, posnažili jsme se, ale asi z toho nic nebude, včera jsem to měla dostat, ale od pátku jen špiním a nic. Nějak se nechce mrcha rozjet. Ráno jsem si dělala test a ten byl úplně bílý, budu čekat do pátku nebo pondělí a budu volat do Caru, jestli je to normální nebo ne. Všechno mi tak krásně vycházelo a ona se takhle zpozdí. Ách jo. Tak to je super, po první injekci je to už rychlé, ani se nestačíš vzpamatovat a budeš s mimčem ležet doma v posteli. Držím ti palce a neboj zvládneš to sama určitě 😉

petpeta7
19. bře 2014

@catchulinecka já právě ještě nevím, jestli mi Dr. vybere Gonal, ale asi jo 😕 takže tvůj manžel byl s tebou v CARu, když ti to ukazovali, jak se to pichá? já tam jdu sama, tak se musím pekelně soustředit, abych to všechno pochytala 😨 ještě si říkám, že u toho bude určitě i nějaký příbalový leták, kde by to mělo být popsané. A poslední záchrana je nonstop kontakt, který naše zlínská Klinika má. Ten první UZ napoví, kolik by mohlo být folíků, tak držím pěstičky! 😉

petpeta7
19. bře 2014

@suzik161 to dlouhé špinění je vždycky otrava 😖 člověk neví na čem je 😒 a tys měla teď taky zahajovat? jj s mimčem v posteli - prozatím by mi bohatě stačil pozitivní test - docela bych se už potřebovala dostat přes tuhle hranici 😨

catchulinecka
19. bře 2014

@petpeta7 tak to se teda soustřeď, já na to čuměla jak puk 😀 ale zase, vypadá to hrozitánsky, ale první druhá a máš to v ruce 🙂 a ten příbalový leták je samozřejmě taky celkem podrobně obrázkovitě popsaný. tak jsem na tebe zítra zvědavá, hned dej vědět jo? ať to dobře dopadne, vím že ještě nemá moc co, ale to neva, každá návštěva v caru je důležitá 😀

suzik161
autor
19. bře 2014

@petpeta7 Vypadá to, že dnes to přišlo, já budu zahajovat příští cyklus. promiň napsala jsem to špatně, s embryjkem v posteli. 😀

petpeta7
20. bře 2014

@catchulinecka kontrola dopadla dobře  🙂  Dostala jsem plnou tašku injekcí 😨  Sestřička se mi to snažila celkem podrobně vysvětlit, tak snad to zítra nepopletu 😝 Jsem zvědavá, jak ti zítra dopadne ten UZ - držím pěstičky! 😉
@suzik161 tak s embyjkem v posteli budu určitě 😀 záleží, jestli se u mě zabydlí 🙂