Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

catchulinecka
20. bře 2014

@petpeta7 super, tak zítra přeju pevnou ruku při prvním píchání 😀

catchulinecka
21. bře 2014

@petpeta7 nazdarek! 🙂 ult dopadl dobre,vajicek je dost a velikosti taky dobry,takze nic nebrani opu,ktera bude ve stredu.dnes jsem ale jasala,ze pichame rano posledni,ale dneska jsem dostal jeste i bonusy navic na tri dny 😀 ale co bych pro to neudelala ze?;) A co ty a prvni injekce????v poho ze jo?

suzik161
autor
21. bře 2014

@petpeta7 taky už bych se přes tenhle bod chtěla dostat. Letos se nám to určitě povede 😉 já mám poslední cyklus, v jeho půlce si jedu pro injekce a jdeme do toho znova 🙂 tak jak jsi to zvládla, v pohodě, ne??

suzik161
autor
21. bře 2014

@catchulinecka na tebe budu myslet, aby vše dopadlo v pohodě!!!

catchulinecka
21. bře 2014

@suzik161 jsi moc hodná 🙂 uvidíme no, každopádně ty si pícháš taky gonal?

suzik161
autor
22. bře 2014

@catchulinecka Já mám Puregon a pak nějaký Cetrotide. Jste na první nebo kolikátém pokusu, už si to nepamatuji a vše se mi míchá dohromady 😀

catchulinecka
22. bře 2014

@suzik161 ježiši, všechno se míchá dohromady jo? no tak to je paráda, já doteď píchala "jen" gonal a zítra a v pondělí ještě nějaký další, který je ale fakt složitý, musí se to nějak míchat s vodou, pak měnit jehla a ještě pak v to pondělí večer do třetice všeho dobrého pregnyl, který taky musíme namíchat nějak s tou vodou ☹ to je fakt maso, jestli to nepopleteme, tak to asi oslavím 😀
a ano, jsme na prvním pokuse 🙂 já už nechci dalšííííííí 😀

suzik161
autor
22. bře 2014

@catchulinecka Gonal já neznám, Puregon se nijak nemíchá. Cetrotide se míchá, jsou tam dvě lahvičky, po první jsem měla vyrážku okolo vpichu a pak už to bylo v pohodě. Tuhle jsem si sama nepíchla, chodila jsem za kamarádem, je zdravotní bratr. A pregnyl je v pohodě, ten už jsem píchala 2x, mám za sebou 1x inseminaci. To bude dobré a zvládnete to napoprvé. Já jsem měla problém, že jsem špatně reagovala na ty hormony, vytvořily se folikuly, ale byly prázdný skoro. Tak ti budu držet palce!!!

petpeta7
23. bře 2014

@catchulinecka jj, první píchání proběhlo nakonec v pohodě 🙂 sice mi to trvalo asi 3x dýl než sestřičce, ale už se zlepšuju 😀 Já mám Gonal a taky ten Cetrotide - ten mi bude ukazovat sestřička zítra - jdu na první UZ kontrolu. To máš super, že máš už ve středu OPU - to bys mohla mít o víkendu ET 😉 Bylo by super, kdyby nám oběma vyšlo to 1. IVF - já totiž taky nechci dalšííííííí 😀 😀
@suzik161 a co jsi teda před tím užívala za hormony, když jsi měla prázdné folikuly? Snad ne Gonal 😕 😨 Takže teď ti dají něco jiného a už to klapne!! 😉

catchulinecka
23. bře 2014

@petpeta7 no vidíš!!! paráda, takže zítra už ulz jo? supr, tak určitě dej vědět, kurňa to se nám to rozbíhá 😀 no já ve středu teda ta OPU a další pondělí transfer, ááááááááááááááá božééééé 😀 se z toho asi picnu 🙂 a víš co? vyjde nám to 😉

petpeta7
23. bře 2014

@catchulinecka ty už víš, kdy půjdeš na ET? já myslela, že se to stanovuje, až podle podle toho, jak se vyvíjí embryjka 😨 a nebo jste rozhodnutí, že chcete prodlouženou kultivaci?

catchulinecka
23. bře 2014

@petpeta7 a jajaj 😀 prodloužená kultivace? no, přiznávám, že nevím co to je 😀 každopádně doktor řekl, že se vše vyvíjí tak jak má, pokud to dobře dopadne v tu středu, tak řekl, že v pondělí by mohlo být transfér, tož tak 🙂

petpeta7
23. bře 2014

@catchulinecka prodloužená kultivace znamená 5-6 denní kultivaci od oplození vajíček až po ET ve stadiu blastocysty. Embrya se můžou transferovat i při 2 denní kultivaci, ale u té prodloužené je větší šance na uhnízdění embrya. Taky jsou díky ní vyloučena embrya, která se přestanou vyvíjet. Když budeš mít ET až v pondělí, tak to budeš mít určitě prodlouženou kultivaci 😉

suzik161
autor
23. bře 2014

@petpeta7 Měla jsem ten Puregon a budu ho mít i teď, měla jsem malé dávky hormonů, tělo tvořilo jen prázdné folikuly. Nezabraly ty hormony. Uvidíme, snad to bude lepší, budu mít mnohem větší dávky 😒

petpeta7
24. bře 2014

@suzik161 aha, tak snad ti vyjdou ty dávky, co příplácí pojišťovna 😕 protože jsem se dívala na ceník našeho IVF Zlín a když si dokupuješ další pero za plnou cenu, tak je to pěkná pálka 😖 Jinak já jsem dnes na UZ dopadla dobře. Mám z toho zatím dobrý pocit 🙂 Rýsuje se mi tam asi 10-15 folíků, což je perfektní. Takže mi doktor nechal stejnou dávku léků (to je dobře, protože to aspoň nepopletu) a další kontrolu mi naplánoval na čtvrtek. To už mi řekne, kdy bude punkce 🙂 Na to, že je pondělí, to tam celkem odsýpalo, takže jsem dlouho nečekala 😝

suzik161
autor
24. bře 2014

@petpeta7 jj, je to pálka, minule jsem si doplácela asi 4 000Kč, tak uvidíme jak to bude, stejně s tím nic nenadělám. Pero mám již od minule, to se může použít normálně. To je pěkné, takových folíků, já jsem jich měla 11.Držím vám palce holky a těším se až budu taky tak daleko 😀

gittynka
24. bře 2014

@suzik161 ahoj suziku 😉 hele jak se tu bavite o tom Puregonu, kdyby ti nevychazel tak já mám jeste 1200 jednotek do pera a 50 do jehly- je to tlustá lahvička, takže se nevzleze do toho pera - je to teda Puregon

suzik161
autor
24. bře 2014

@gittynka jéé, tak to se nějak domluvíme, já jedu 7.4. do Caru na UTZ a domluvit se jak to přesně bude, takže se ti kdyžtak ozvu. Děkuji moc A jak se máš ty? Dává ti pcek zabrat, nebo jsi v pohodě?

gittynka
25. bře 2014

@suzik161 hele včera jsem ho viděla - uz to neni flek, už vypadá jako miminko, videla jsem ručičky, nohy, jak se tam vrtěl, já tomu pořád uplně nevěřím a vždycky čumim jak vyoraná myš na tu obrazovku, po tom všem, je to strašně velký zázrak, moc doufám,ž e už si to taky brzy prožiješ a i všechny ostatní holčiny, pořád se snažím držet při zemi, oddychnu si až po screeningu-ten mám 16. 4., jinak teda dává mi zabrat hodně 🙂 vůebc jsem to nečekala, je mi hodně špatně, zvracím, dkyž se nenajím, pořád spim, vlastně střídám jídlo, vodu, spánek a jednu procházku denně jinak nejsem ničeho schopná 😀 lížu lízátka, protože mám pořád divnou pachut v puse, ale to je všechno prd, hlavně že je prcínek v pořádku, tak se pak určitě ozvy, poslala bych ti to, nic za to nechci, nebudu vydělávat na nestesti druhých a budu stastná když ti to pomůže a podari se to 😉 měj se krásně, drž se držím palce i s mrnousem a že už těch palců máme 😀 celkem 8

suzik161
autor
25. bře 2014

@gittynka moc děkuji, ale to nejde, vy jste za to ty peníze dali, tak ti musím něco dát!!! To je super, že se prckovi daří, tobě bude určitě líp za chvíli, co by jsme pro něho nevydržely, viď? Nejdříve injekce a teď tohle. Určitě vše dobře dopadne, neboj!! 😉

gittynka
25. bře 2014

@suzik161 no doufam porad, ale clovek ma strach uplne se to u oddat, ale uz tomu i verim ze to bude dobre jsem na konci 10. tydne tak jeste ty dva tydnY budou takove rizikovejsi pak ten screening no... Ne hele ja jsem to resila i s pritelem a sam rikal ze za to nic nebudeme chtit, hlavne kdyz to pomuze 🙂 takze tak, jen se pak ozvi a poresime to 😵 dobrou noc

petpeta7
27. bře 2014

@gittynka moc gratuluji ke krásnému 10. týdnu! a věřím, že na screeningu bude vše v pořádku! 😉

@catchulinecka ahojky...jak jsi včera dopadla na punkci? co narkóza - dalo se to, nebo ti bylo špatně? 😝 Mě to čeká v úterý v 8h ráno. Vypadá to zatím na 15 folíků 🙂

catchulinecka
27. bře 2014

@petpeta7 jeeee,tak to je dobreeeee,ja mela na ultrazvuku 14,na punkci pak vzali 13 vajicek,z toho dve nebyly dobre a z tech jedenacti se oplodnilo 7 😅 a ted cekam na pondeli na transfer. Narkoza uplne v klidu,trochu jsem si zdrimla a sla jsem 😀 jak se citis jinak?

petpeta7
28. bře 2014

@catchulinecka tak to budem mít možná podobně 😉 akorát vy asi máte klasické IVF, když se z 11 oplodnilo 7, že? My totiž chceme ICSI, takže to by měli v labině oplodnit všechna vajíčka, která mi Dr. odsaje 🙂 Snad budu mít tu narkózu tak dobrou, jako ty 😕 a už jsi rozhodnutá, kolik si necháš zavést embryií, nebo počkáš podle toho, co ti řeknou z labiny? cítím se nafoukle a trochu mě pobolívá v podbřišku, ale snad to už do úterka nějak doklepu 😅

catchulinecka
28. bře 2014

@petpeta7 jojo to mame fakt podobne 🙂 no my jsme prave klidne chteli dve,ale doktor to pry nedoporocuje :( ze nevidi duvod,protoze jsem mlada a ze to holt rizikove... dame na rady profiku 🙂 Co vy?

petpeta7
29. bře 2014

@catchulinecka my taky rozhodně dáme na rady doktorů 🙂 pokud bude embryjko v pořádku ( s vývojem a tak), tak bych si chtěla nechat zavést jen jedno - abych snížila pravděpodobnost dvojčat. Ty jo, to máš tak super, že už jdeš pozítří na transfer - už budeš mít svoje mimi v bříšku! 🙂

catchulinecka
29. bře 2014

@petpeta7 ááááááááááááááááááá, to je tak...tak...tak neskutečné, že už tam "něco" bude 😀 ale radši nic nezakřiknout 😨 a neboj!!! úterý už je taky za dveřmi a pak už jen pár dnů a budeš ho tam mít taky!!!!

petpeta7
30. bře 2014

@catchulinecka to je super, že jsi tak nadšená! 🙂 😀 A na kolik hodin jdeš? Já jdu na punkci na 8h. U nás, na IVF Zlín bývají ET až odpoledne - máte to taky tak?

catchulinecka
30. bře 2014

@petpeta7 jojo, dost podobně, já byla na punkci na 8:30 a ET 12:30 🙂 kurrrrňa, to jsou nervy 😀 prej nemám jí t před tím na záchod, ale zas ať není močový měchýř úplně plný, no tak jsem zvědavá jak to poznám, že je tak napůl 😀

petpeta7
30. bře 2014

@catchulinecka tam jde o to, že když je plný močový měchýř, tak se doktorovi líp zavádí ten katetr, kterým pak "vloží" embryjka, ale zas není dobré po ET hned vstávat, tak asi abys to vydržela nejít na WC 🙂 Držím ti na zítřek moc pěstičky a buď v pohodě - určitě ti to vyjde! 😉 pak písni, jak to probíhalo 🙂