Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

catchulinecka
30. bře 2014

@petpeta7 moc díky, dám vědět 😉

catchulinecka
1. dub 2014

@petpeta7 ahojky, tak co, už jsi vzhůru? že to nebyla žádná hrůza? 😉 doufám, že ti vzali ty největší krasavce 😉

petpeta7
1. dub 2014

@catchulinecka jéé, ty jsi hodná, že na mě tak myslíš! 🙂 na to, že jsem byla na sále asi 15 min, tak jsem se dobře vyspala! 😀 bylo mi pak trochu šoufl, ale možná i z hladu, protože jak jsem si dala rohlík, tak se mi ulevilo 😝 podstatné je, že mi odsáli 14 vajíček! 🙂 jsem moc ráda - je to takový dobrý základ 🙂 zítra si budu volat do labiny, aby mi řekli, kdy bude ET. A jak jsi vlastně dopadla ty? Proběhlo vše v pohodě? 😉

catchulinecka
1. dub 2014

@petpeta7 jůůůůůůůůůůůů, to je boží 🙂 paráda, tak jsem zvědavá co zítra, ať bojujou 😉 no a já včera docela dobrý, je tam 😀 zatím fakt odpočívám, mám rozdívanou upíří ságu 😎 ptala jsem se, jestli jsou třeba dobré krátké procházky na prokrvení a bylo mi řečeno, že jen a jen víno červené a to jsem si myslela, že si dávám v neděli poslední sklenku 🙂

petpeta7
1. dub 2014

@catchulinecka takže sis nechala zavést jedno embryjko, jo? 🙂 a nechali jste si další zamrazit? já doufám, že nám zbydou alespoň 4 na zamražení - aby to bylo na 2 pokusy. S tím červeným vínem jsem to nevěděla 😕 myslela jsem, že se nesmí vůbec žádný alkohol 😨 já teda víno nepiju - bolí mě potom žaludek 😖 Tak odpočívej dál a já zítra zas písnu, jak ti naši bojovníči pokračujou 🙂

catchulinecka
1. dub 2014

@petpeta7 ano jedno 🙂 a dnes mi čoveče měli dát vědět, jestli dnes budou mrazit dvě nebo ne a nikdo se neozval...myslela jsem, že se na to může člověk spolehnout... ☹ takže tam budu zítra volat.

petpeta7
2. dub 2014

@catchulinecka no jo, člověk si to ve finále musí pošéfovat všechno sám 😝 Já jsem dnes volala do labiny a doktorka mi říkala, že transfer bude v sobotu, takže se už moc těším!  🙂  Manžel si aspoň nemusí brát volno z práce a v pohodě mě může vyzvednout 😎 A zamrazili ti ty embryjka?

catchulinecka
2. dub 2014

@petpeta7 jůůůůůů, tak to je za už za pár dnů!!! to je boží 🙂 no a já jsem to dnes prospala 😀 má se na tu embryologii volat mezi 8-9, a tak jsem to prostě zachrapkala... 😀 No jak ti tvoji pokračujou?

petpeta7
2. dub 2014

@catchulinecka ti moji pokračujou velice dobře 🙂 doufám, že jsem to nezakřikla - radši si poklepu na hlavu 😀 takže tam budeš volat zítra ráno? víš co, spánek teď budem hodně potřebovat...

catchulinecka
2. dub 2014

@petpeta7 přesně 🙂 jojo, musím tam zavolat určitě zítra 🙂

petpeta7
3. dub 2014

@catchulinecka ahojky...jak to jde? dovolala ses do té labiny? Budeš mít nějaké mražáčky? 😉 je fakt mazec, že už pozítří budu mít to svoje embryjko u sebe 😀 moc se těším 🙂

catchulinecka
3. dub 2014

@petpeta7 ahooooj 🙂 jde to dobře, no dobře, jak se to vezme, vůbec nic mě nebolí, ani břicho. Na jiných diskuzích holky popisují jak je píchá vlevo a jak dlouho pak se to přesunuje, pak tlačí támhle 😀 no a já nic, tak nevím, jestli se málo pozoruju nebo jestli to není nějaké špatné znamení... No, uvidíme. 🙂
Jo a dnes jsem si natočila budík 😀 a máme prý dva krasavce zmražené, takže z toho počtu co jsme měli, jsem moc ráda za tyto dva, no, snad je budeme potřebovat tak za 2 až 3 roky, sourozence jedny 😀
Já jsem moc zvědavá na tebe, pozítří už je za dveřmi!!!! Budu na tebe myslet.
Bolí tě břůško po OPU?

lucikk1
4. dub 2014

@gittynka
@suzik161
Ahojky,nějakou dobu jsem sem nechodila, nějak jsem to po nezdařeném IVF nedávala. Snažila jsem se myslet na něco jiného a tajně doufala, že by to mohlo dopadnout přirozeně. A bohužel nic. Takže jsem sebrala poslední zbytky odvahy a dnes jsem se objednala na příští týden k doktorce na podání žádosti na 2.IVF. Snad bude s lepším úspěchem.
Gittynko děláš mi radost, moc ti to přeji.
Suziku taky se chystáš na další IVF? Kdy?

petpeta7
4. dub 2014

@catchulinecka buď ráda, že tě nic netlačí ani nepíchá - na konci těhotenství i toho užiješ až až 😀 tak to je super, že vám vyšli i ti mražáčci 😉 jsem zvědavá, kolik jich vyjde nám 😕 v podbřišku mě trochu pobolívá, ale není to žádná hrůza...spíš se mi po OPU ulevilo, takže to Dr. asi dobře odsál 🙂 zítra v 9h máme nástup na Klinice, takže si radši dáme taky budíka 😎

catchulinecka
4. dub 2014

@petpeta7 Jéééj, budu na tebe moc moc myslet, to už budu vzhůru 😉 tfuj tfuj tfuj!!!

suzik161
autor
4. dub 2014

@lucikk1 já jsem v to taky doufala, s manželem jsme pracovali na baráčku, takže jsem měla myšlenky jinde. Od minulé středy jsem teta od švagrové, což mě zase nakopło, že já budu taky maminkou a začali jsme to řešit. V pondělí jedu do Caru pro informace a na UTZ zda se neudělaly cysty a hurá do toho. Nevím ale docela se těším,zase se bude něco dít. Měla bych to dostat kolem 15.4. Tak snad nějak kolem tohoto data. Užívám si to období od neúspěchu, byla jsem na jednom koncertu a před Velikonocema mě čeká ještě jeden, musím se odreagovat. Neboj, povede se nám to, první pokus je spíš pokusný!! Budu na tebe myslet 😀

lucikk1
5. dub 2014

@suzik161 ted nam to proste vyjde a basta! Prubezne budu posilat info 🙂 ja zacnu stimulovat az koncem dubna.

petpeta7
5. dub 2014

@catchulinecka …tak už jsem zpátky doma a embryjko jsem si přivezla s sebou 🙂 po 9 hodině jsem šla na sál a po 10h už mi sestřička dávala zprávu a léky. Paní embryoložka říkala, že embryjko je ukázkové jak z učebnice, tak mě moc potěšila! 🙂 sestřička mě zrovna objednala za 14 dní na kontrolu a pak jsme mohli frčet domů 🙂 teď už budu jen odpočívat 😀

catchulinecka
5. dub 2014

@petpeta7 jéééé, tak to je boží 🙂 a co instrukce? máš spíš teda ležet nebo normálka?

petpeta7
5. dub 2014

@catchulinecka sestřička říkala, že teď 14 dní takový klidový režim ve smyslu: netahat těžké věci, nesportovat a bez pohlavního styku 😨 určitě nebudu jenom ležet, to bych se asi zbláznila 😝 budu chodit na procházky a dělat takové normální domácí práce pěkně v klídečku 😎 žádné jarní gruntování se konat nebude 😀 a co ty, co ti radili u tebe v CARu?

catchulinecka
5. dub 2014

@petpeta7 právě mně spíš ty první dny spíše ležet a ani moc nestát dlouho...a teď už jsem taky v takovém normálním režimu bez zatěžování 🙂

petpeta7
6. dub 2014

@catchulinecka my jsme si včera s manželem pustili film, takže jsem i odpoledne spíš ležela a dneska budu teda radši pokračovat, když říkáš 😕 já to myslela tak, že nebudu ležet celých těch 14 dní do testu - to bych fakt nevydržela 😅 myslíš, že vydržíš netestovat doma? já nevím, rozhodnu se podle momentální nálady, ale nejdřív to má asi smysl po příštím víkendu 😀

catchulinecka
6. dub 2014

@petpeta7 myslím, že těch prvních pár dnů poleženíčka vůbec není na škodu 🙂 no a mně bylo řečeno, že mám 14tého testovat doma a pak ať už s pozitivním či negativním výsledkem mám přijít na krev. No ale jako to je až příští přes příští pondělí!!! :-O asi to nedám 😀

petpeta7
6. dub 2014

@catchulinecka u nás na IVF Zlín sestřička po výkonu (IUI nebo IVF) vždy hned objednává na kontrolu za 14 dní na krev + k lékaři. Vysvětlili mi to tak, že ty testy z moči vždy nezachytí nějakou nižší hodnotu hcg, ale oni si to musí pohlídat, aby to nebylo mimoděložní nebo tak 😖 Jako můžeš zkusit testovat tak o dva dny dřív s tím, že večer už nebudeš pít moc vody a ráno tam už třeba budeš mít ducha nebo slabou čárku 😉

catchulinecka
6. dub 2014

@petpeta7 no uvidíme, jak to vydržím, budu se snažit...nechci to podcenit 🙂 a jak ti je po včerejšku?

petpeta7
7. dub 2014

@catchulinecka po sobotě a neděli je mi odpočatě 😀 Doktor byl při ET šetrný, takže žádné zašpinění se nekonalo, i když mi sestřička říkala, abych se nepolekala, kdyby trochu bylo. Jaké si kupuješ testy?

catchulinecka
7. dub 2014

@petpeta7 jo? tak to mi ani neříkali, taky jsem nešpinila...každopádně s těma testama? já nevííííííííííííííím 😀 vůbec se v tom nevyznám 🙂

petpeta7
8. dub 2014

@catchulinecka to špinění může být z toho, jak Dr. zavádí ten "katetr" přes čípek - ten má hodně citlivou sliznici, takže to může trošku zakrvácet 😕 jako já jsem si vždy koupila mamatest v lékárně, co stojí pár korun, ale ten funguje až tak od 12 dne po ET, ale prý existují drahé testy, které snad fungují už 6 dní po ET 😨 jenže je tu taky možnost, že vyhodím prachy a ještě budu zbytečně brzo zklamaná 😒 navíc odběr krve mě pak stejně nemine 😖

catchulinecka
8. dub 2014

@petpeta7 jo? tak to já bych se na to mohla...😀 koupím obyč a zkusím vydržet co nejdéle 😉

petpeta7
9. dub 2014

@catchulinecka jasně, máš pravdu! 😉 budeme se v tom podporovat 😀 a myslíš, že vydržíš do pondělka ? 🙂