Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

suzik161
autor
28. dub 2014

@78marcela Chodím do Sanusu do Jihlavy. To jsme řešily spolu, viď? Že učitelek je v centru nějak moc.

78marcela
28. dub 2014

@suzik161 aha , tak to asi jo. Já trochu ztrácím přehled s kým o čem píšu. A těch učitelek je tu fakt dost.
Já chodím do Brna do Reprofitu.
budeš asi den dva přede mnou, tak budeš předvoj, který nahlásí // a já se pak za den dva připojím. A jak to máš s testováním? Testujes brzy nebo vydržís? Já jsem testovací maniak.

suzik161
autor
28. dub 2014

@78marcela u inseminace jsem testovala brzy, minule u IVF jsem to vydržela do 8. dne, teď bych chtěla testovat co nejdéle, abych nebyla moc zklamaná , ale uvidíme jaká bude realita 😉

78marcela
28. dub 2014

@suzik161 taky to nikdy nevydržím. Teď si to dam do sedmého dne, jestli vydržím. Snad jo.

dagin
28. dub 2014

@suzik161
@78marcela
Holky, ať se zadaří a učitelky mají plodné období :D ... pak uděláme setkání někde na pedagogické půdě 😉

78marcela
28. dub 2014

@dagin no to jo. to by šlo. jenom co tě doženeme s těmi testy. A co ty nového?

dagin
28. dub 2014

HCG roste v pořádku, dnes kolem 3200 (před 6-ti dny 575).
V děloze jeden gestační váček se žloutkovým + 1 x něco ... pravděpodobně to 2. embryjko. Doktor říkal, že se zřejmě chytilo, ale pomalu odchází ... ale že dnes se to ještě nedá říct na 100%, že to může ještě i dohnat. Takže zase nic jistě nevíme. Každopádně jsem ráda, že jsme dali 2 - a bude z toho, snad, aspoň to jedno.
Dnes jsme 5+5tt. Na kontrolu jdeme příští středu, to budeme 7+0 a mělo by být už i srdíčko 🙂.

78marcela
28. dub 2014

@dagin tak to jsem sama zvedavá, dej potom určitě vědět.

78marcela
28. dub 2014

@suzik161
@dagin
hned jak budeme mít taky pozitivní těhu testy, klidně můžeme udělat setkání, myslím, že jsme všechny tady docela blízko...akorát na té pedagogické půdě...to tedy nevím...to si dáme pohov, ne? Spíš spolu můžeme jít vybírat kočárky nebo tak něco podobného a podporovat někde v cukrárně těhotenské chutě u bezkofeinového kafíčka... 😀 😀 😀

dagin
28. dub 2014

@78marcela jasné ... radši tak - na pedagogická půda byla lehce ironická
jinak probírat těhu zajdu ráda ... 😉

78marcela
28. dub 2014

@dagin Fajn, domluveno..už začni přemýšlet kam, protože za měsíc už taky budu mít krásný testík s // 😀

dagin
28. dub 2014

@78marcela tak jasné, tady se ani s jinou možností než // nepočítá 😉 ... neboj, vymyslím to!

78marcela
28. dub 2014

@dagin tak vymyslej.. A už máš i vymyšlené jména, maminko?

dagin
28. dub 2014

@78marcela
@suzik161
odkud že to přímo jste?
jinak pracovní název je zatím Sofie/Eliáš .... netradičně oproti tradičním jnémům dcer (Tereza, Michaela) 😉

78marcela
28. dub 2014

@dagin ja jsem ze znojma. Ale celkem velmi mobilní a zcestovala. Z Hradiště je můj přítel, tak to tam trochu znám. Myslím že Eliáš i Sofie jsou docela dneska taky tradiční. A chceš zase holčičku nebo spíš kluka pro změnu? Moje neteř je Terezka. Jinak jsem taky tradiční. Chci Gabrielu.

suzik161
autor
29. dub 2014

@dagin Jsem z Humpolce 😀

78marcela
29. dub 2014

@suzik161 @dagin krásné rozmezí. Uherské Hradiště, Humpolec, Znojmo..
Ideální bod setkání Brno nebo Znojmo, jsem uprostřed🙂)

dagin
29. dub 2014

@78marcela
@suzik161
To by nebylo až tak nereálné ... spíš to Brno, Znojmo neznám vůbec.
Tak počkáme, až začárkujete dvojmo a pak to pořešíme ;)
Jinak já bych klidně brala i znova holku ... s nima to už umím. Ale tak kluk to už by byla třešnička na dortu 🙂
Gabriela je moc hezké jméno.

78marcela
29. dub 2014

@dagin no to je právě o tom, že Znojmo neznáš, tak poznáš, je to jedno z nejkrásnějších měst naší republiky, to ti můžu slíbit🙂
brno je moc velký, najdeme se tam?
No zase o důvod více se těšit na dvě čárky🙂)

dagin
3. kvě 2014

@78marcela Tak uvidíme, třeba i do Znojma uděláme výlet, ale jedině až o prázdninách .... ale to bude akorát, to už se vám ty // ustálí a bude to super 😉

78marcela
3. kvě 2014

@dagin
@suzik161
Klidne o prazdninach, to bude akorat. My te se zuzi za chvilku dozeneme s tema carkama.

suzik161
autor
3. kvě 2014

@78marcela jasně, za chvíli budeme mít krásné // a pak hurá na výlet 😉

78marcela
3. kvě 2014

@dagin
@suzik161
Hezky vas tu provedu, naplanuju nejakou nenarocnou prochazku, a pak pujdeme do nejake cukrarny uspokojit tehu chute.
Tri tehotne ucitelky na vylete...uz se strasne tesim.

dagin
3. kvě 2014

@78marcela naplánuj tam i nějakou lahůtkárnu .... při holkách jsem valila sladké jak o život - teď to sice taky může, ale mám chutě i na maso hlavně chlebíčky, bagety s dresinkem atd .... ☹ budu jak sud

78marcela
3. kvě 2014

@dagin dobre, mame tu takove hladove vokno, tak muzeme i tam 😀
Sama jsem zvedava jake chute budu mit ja. U me se to asi nezmeni. Mam chut porad a na vsechno i netehotna. Taky tak vypadam. Pevne verim ze u me to budejako u segry, behem tehu nabrala dve kila a do mesice po porodu mela dvacet dole.

dagin
3. kvě 2014

@78marcela Tak to bych taky brala ... Já jsem měla při holkách 18 kg nahoře a nakonec během dalších 10 dnů kvůli preeklampsii + 6 kg. Takže 24 - po porodu zůstalo 6 kg a něco jsem nabrala. Teprve před 2 lety se mi podařilo dostat na původní váhu ... a teď jsem během těch 2 měsíců stimulace a těhu zas přibrala 5 kg - z těch hormonů, jak zadržuji vodu atd.. Těžko se mi maskuje břicho - předtím bylo jak obrácený lavór a teď taková vanička směrem ven ...

78marcela
3. kvě 2014

@dagin to ja jsemna tom hur. Hubena jsem nebyla nikdy, nejsem schopna dodrzovat spravny zdravy zivotni styl.
I kdyz jsem drzela porad nejake diety, vzdy jsem zhubla a pak jednou tolik pribrala. Dnes verim pouze upraveni jidelnicku a pohybu. Coz je presne to, ceho nejsem schopna. Jsem lina varit, takze se spis odbyvam necim nezdravym. Z pohybu, obcas jedeme na kola nebo se nekde projit a to jen na popud pritele, ten je akcni. No a vzdy kdyz se pustim do ivf nebo i predtim do nejake minimalky, to pribiram i z vody, je to hrozny, co to ivf dela. Takze verim v ten samy prubeh co mela sestra, taky po ivf, u ni se stastnym koncem a s ubytkem kil po porodu.

maggie4
3. kvě 2014

Ahojky, můžu se k vám přidat? Prožívám taky své první IVF a místo toho očumování tady, jsem si řekla, že bych se mohla taky zapojit 😀 Jen jsem hledala kam a koukám, že tady je celkem veselo, tak by se to s vámi mohlo prožívat pěkně 🙂 4. den si píchám gonal a 7.5. jdu na první ultrazvuk. Vy jste o něco napřed a určitě už brzo budete mít pozitivní těh. testík. Snad vás doženu 🙂

78marcela
3. kvě 2014

@maggie4 ahoj vitam. Myslim ze na tom jsme skoro stejne, ja jdu na ultrazvuk 6.5. Na transfer pocitam kolem 12.5. Pozitivni testik tu ma zatim jenom @dagin, to je nase vlajkova lod, kterou budeme nasledovat😉😉😉
Odkud jsi a kam chodis do centra?

tofife
3. kvě 2014

Ahoj, holky, můžu se taky přidat? Ale já jsem hodně pozadu.. Začínám až kolem 20.5. Chodím do Reprofitu Olomouc. Vy jste tak dobře naladěné!! Takový optimismus přesně potřebuju, protože jsem z toho strašně nervózní 😖 Pozitivní přístup je jediná zbraň, jak zůstat nad vodou! 😎