Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

jilu04
22. lis 2013

Ähojky všem, tak mi dneska volali z CARu a máme jich nakonec 7, zatím se všechny chytli na prvojádra, tak snad budou pokračovat. Já mám takovou obrovskou radost 😵

dvoranna
22. lis 2013

Ahojky, tak jsem dnes volala do Caru a vsechny tri embryjka jsou v pořádku a prej jsou krasna. Krizové dny jsou 3 - 6, v nedeli si mam zase volat, to je 5. den.

doko
22. lis 2013

holky super zprávy 🙂 snad to půjde dobře i dále. teď hlavně klid a pozitivní mysl 😉

gittynka
22. lis 2013

@jilu04
@dvoranna Holky super, mam z vas velikou radost 😵

jilu04
22. lis 2013

@dvoranna A kdy vám je oplodňovali?

jilu04
22. lis 2013

@gittynka Snad se budou vyvíjet všechny dobře.
@doko Pozitivní mysl je to mejdůležitější přeci 😅

dvoranna
22. lis 2013

@jilu04 ve stredu

jilu04
22. lis 2013

@dvoranna Jé to je pěkný, snad nám to vyjde.

jilu04
22. lis 2013

@dvoranna A vy to máte taky první pokus?

dvoranna
22. lis 2013

@jilu04 nene uz mam za sebou jedno ivf a dva kety. bohuzel bez uspechu

jilu04
22. lis 2013

@dvoranna Teda tak to je mi líto, neboj, teď se to už určitě povede, nám oběma 😉

doko
22. lis 2013

@jilu04 no jistěěěěě 😀 mohla bych Tě poprosit o radu, kde kupuješ ten Nosifol? rozhodla jsem se, že do něj půjdu pár stovek (možná tisícovek) navíc už mě nezabije a třeba fakt k něčemu je (slyšela jsem, že je dobrý na PCO, což mám). objednala jsem si ho z netu, přišel mi tam o dost levnější než v lékárně. kde ho kupuješ ty? 🙂

doko
22. lis 2013

@jilu04 to no jistěěě patří k té pozitivní mysli, aby bylo jasno 🙂

jilu04
22. lis 2013

@doko Já ho kupovala v lékárně, jen jsem měla Inofolic, ale to je skoro to samé a o dost levnější. Kupovala jsem ho v lékárně za 370 a bylo to na 20 dní.
Ono to ani nejde jinak než s pozitivní myslí, jinak by to Bohnice jestili a to si myslím, že tam se mi ještě moc nechce jít dělat svíčky a tak. 😀

doko
22. lis 2013

@jilu04 abysme se tam jednou nesešly 😀 třeba je tam hezky, co ty víš 😀 jo takhle.....já teda objednala ten Nosifol na 20 dní za 314 Kč 😉 tak to asi vyjde tak na stejno, to si asi nevyberu. prostě penízky sviští jedna radost 😝 no a teď mě tak napadá, ivf se platí při transferu? nebo v jaké vůbec fázi? 🙂

jilu04
22. lis 2013

@doko No já tam byla na exkurzi na zdrávce a nevypadalo to tam tak strašně 😀
Zatím jsme nic neplatili, tak si myslím, že to bude až při transferu a že se nám to už blíží. 😵

doko
22. lis 2013

@jilu04 no vidíš 😀 ale náhodou to musela být zajímavá exkurze-to by mě snad i bavilo. se máš, já už chci být taky před transferem. i když je fakt, že z toho je zas den, kdy si řeknu, že je fajn se s tím nestresovat a že je to ještě docela "daleko" 🙂

jilu04
22. lis 2013

@doko To buď ráda, já už jsem si i sama sobě protivná, po těch hormonech, co beru teď, bych si nejradši nafackovala, hned jak se probudím, ale snad už to brzy přejde 😀

doko
22. lis 2013

@jilu04 žádný takový 😀 budeš ještě horší.......počkej až budeš u TV řvát u reklamy na plíny 😀 já když byla těhotná, jsem byla nesnesitelná.......napřed jsem mužovi nadávala a pak jsem se z ničeho nic rozbrečela 🙂

jilu04
22. lis 2013

@doko Tak to já co si pamatuju, tak jsem byla extrémně klidná a pořád jsem spala a jinak já brečím i u písniček, když to mám dostat, takže doma jsou na to celkem zvyklí 😉

doko
22. lis 2013

to s Tebou mají doma docela veselo 😉 no já ospalá byla první dva měsíce- pak jsem ten třetí měsíc byla řvoucí lavina 😀 aspoň je veselo......jinak by byl ten život úplná nuda. hlavní je aby Ti to teď vše klaplo 😉 a jak často si máš ty volat do CAR jak to vypadá? téééda já budu napnutá i za Tebe 🙂

jilu04
23. lis 2013

@doko To si piš, jinak by to ani nešlo než pěkně z vesela 😀 Dnešní zprávy z CARu jsou dobré, všech 7 se drží a rostou, když to takhle půjde dál, tak mi je v úterý dají. Konečně. Jinak oni mi volají sami každý den, kromě zítřka.

doko
23. lis 2013

no tak to je perfektní 🙂 a je super, že se ozývají sami.....člověk si pak nepřipadá, že otravuje,že? 😉 no mně v CARu před měsícem řekli, že mám shodit 10 kilo (kvůli PCOS ), ale zatím se mi moc nedaří ☹ jsem děsnej lenoch 😎

jilu04
23. lis 2013

@doko To jo, jen mi vždycky přijde strašně dlouhý to dopoledne než zavolají, ale miláček se snaží mě nějak zabavit. Teda tak to je od nich pěkná sprosťárna, ti to takhle říct. To já taky nejsem žádná hubenina a neměli s tím problémy.

doko
23. lis 2013

do úterka už není moc daleko 😉 no ono to nebylo myšleno špatně, když máš PCO, máš nadbytek mužského hormonu a nějak víc se Ti ukládají tuky. a tím, že bych zhubla- bych ty hormony mohla trochu "srazit" 🙂 ale prostě nějak mi to nejde 😀 samo to nejde a já jsem starý lenochod 😝

jilu04
23. lis 2013

@doko Aha tak to slyším poprvé, ale asi na tom něco bude, když to říkají. 🙂 Na to je nejlepší vzít partnera a vyrazit nějak na procházku několikahodinovou terénem pořád do kopce. 😉

doko
23. lis 2013

no já nevím, jestli jsem to vyjádřila úplně přesně, ale tak nějak podobně mi to doktor vysvětloval 🙂 no já mám manžela doma jen o víkendech a sama se prostě nedokopu ☹ jsem totiž od přírody šílený flegmatik 😀

jilu04
23. lis 2013

Tak ná už nevím, tak musíš překonat strach, pořídit si nějakýho pohyb vyžadujícího pejska a chodit s ním každý den. 😉 😉

dvoranna
24. lis 2013

Ahoj, ahoj, takze dneska dalsi telefon s embryolozkou. Dneska je to 5. den kultivace a vsechny tri jsou ve stadiu hatchujici blastocysty. 2 ale jeste na pocatku a jedno bohuzel miminkem napred, takze to geneticky vysetrit nejde. Zitra si tam zase volam, tak uvidime

doko
24. lis 2013

@dvoranna ahojky, tak to jsou dobré zprávy,ne? 🙂 co znamená jedno miminkem napřed? moc tomu nerozumím ☹ a proč si necháváte ty embryjka geneticky vyšetřit?