Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

pigi18
14. kvě 2014

@78marcela moc děkuji už koukám na diskuze a zatím co se týče Eurofertil v Ov si neztěžují,tak snad to bude ok, i když Olmík není zase tak daleko,tak já a cestování strašné,takže to chci co nejblíže 🙂 takže říkáš Bellka,jo?ok 🙂

78marcela
14. kvě 2014

@pigi18 https://www.modrykonik.cz/blog/bellka/?post_type=3
projdi si ty jeji články. Ona nejdřív chodila někam do ostravy. Už nevím přesně kam, číst to všechno teď nebudu, minule jsem u toho brečela jak želva a to teď fakt nepotřebuji. Ale pro tebe to může byt jako poučení, kam opravdu ne.

suzik161
autor
14. kvě 2014

@petpeta7 děkuji za podporu, doufám v to. Snad se povedlo.

pigi18
14. kvě 2014

@78marcela děkuji za odkaz podívám se a pročtu si ať vím,kde to je nejlepší

petpeta7
15. kvě 2014

@lucijete jojo, hned první IVF vyšlo 😉 sice jsme zkusili 2x IUI, ale moc jsem tomu nevěřila 😒 u IVF je mnohem vyšší šance otěhotnět, takže doufám, že i tobě to hned vyjde! my jsme chodili k Dr. Křenkovi - píšu už minulý čas, protože mě minulý pátek předal do péče obvodní gynekoložky 🙂 Byla jsem s ním maximálně spokojená 😎 taky jsem byla 1x na UZ u Dr. Slovákové a ta byla taky v pohodě 🙂

petpeta7
15. kvě 2014

@maggie4 to máte moc pěkné! 😉 já jsem měla taky ET v sobotu a bylo to úplně v klidu 🙂 je to fakt super pocit, vidět svoje mimi, když ti ho ukáže Dr. z labiny na monitoru a pak už vědět, že je u tebe v bříšku 😀 tak si můžeš to jedno suprové nechat zavést a ty dvě zamrazit, ale samozřejmě záleží na tobě! 😉

petpeta7
15. kvě 2014

@78marcela hmmm, tak u nás ve Zlíně se možná ta kontrastní látka nepoužívá, protože Dr. nic takového neříkal 😨 hlavní je, aby embryjka byla tam, kde mají 🙂 Doktoři na UZ poznají mnohem víc než my, protože to vidí každý den, zatím co my jen párkrát v životě 😵 a jak se cítíš - všechno dobrý?

petpeta7
15. kvě 2014

@suzik161 nemáš zač 😉 jsi už prostě na řadě, aby ti to taky vyšlo, takže s tebou stopro počítám 🙂 zkusíš testnout příští týden?

suzik161
autor
15. kvě 2014

@petpeta7 příští týden určitě 😀

78marcela
15. kvě 2014

@petpeta7 Ta šílena včerejší migréna je už pasé a dnes jsem v pohodě. V pohodě znamená, že mě trochu bolí v kříži (ale to asi proto že jsem se válela včera celý den v posteli, to normálně nedělám) a popíchává v podbřišku, což beru jako pozitivní znamení. I když to není logický, protože mě v podbřišku píchá od začátku stimulace a vím, že jsou za tím hormony. Ale logika, nelogika, mě to pomáhá věřit a cítit se těhotně🙂)
A kdy ty se změníš profil, že čekáš mimi?

maggie4
15. kvě 2014

Ahoj holky, tak stále máme 3 embryjka. Všechna se vyvíjejí pěkně. Teda řeknu vám, že nejradši bych si je nechala všechny! Nedovedu si představit, že bych některé měla nechat umřít. Uvidíme v sobotu, jak budou vypadat. Zavést si můžu nechat jenom jedno, tak kdyžtak dvě půjdou do mrazáku a počkají, až na ně přijde řada 🙂

maggie4
15. kvě 2014

Ještě vám chci napsat, co mi nedávno řekl můj 4letý synovec. Představy dětí jsou kouzelné!
"Teto, kdy se tobě narodí nějaký děti?" "Já nevím, nejdřív ho musím mít v bříšku, a potom se mi narodí, víš?" Poznal asi, že to říkám nějak smutně, tak hned na to: "Víš, oni jsou v nebi takoví andělíčci, a to jsou vlastně miminka, a vybírají si, svoje rodiče, komu se narodí. Tak asi musíte počkat, až si vás někdo vybere.... A já myslím, že už si vás někdo vybral! A třeba už tam je!" (tím myslel v bříšku) No nesežraly byste ho samou láskou? 🙂

78marcela
15. kvě 2014

@maggie4 to je krásné...je sladký. To je určitě znamení...já bych mu věřila.

maggie4
15. kvě 2014

@78marcela Budeme mu věřit! 😉 Já je teda ještě nemám v bříšku, ale někde na petriho misce v RF, ale ty už určitě jo 😉

78marcela
15. kvě 2014

@maggie4 věřím že ano. Pořád si to říkám, že tam je.
Ten tvuj malý synové asi vycítil že už je u tebe nějaká dušička která si tě vybrala a a čeká az bude moct vklouznout do embryska.

78marcela
15. kvě 2014

@78marcela
@maggie4 mělo byt synovec ale píšu z mobilu a ten si dělá co chce.

pigi18
15. kvě 2014

Tak 4.6 jdu na první konzultaci s doktorem konečně jsem se odhodlala,tak doufám,že nám pomůžou. Všem přeji mnoho sil a štěstí 🙂

78marcela
15. kvě 2014

@pigi18 výborné a kam pujdeš?

suzik161
autor
16. kvě 2014

@lucikk1 Tak jak je Luci??? U mě furt stejný, občas mě píchne v břiše, občas zabolí prsa. Jinak vůbec nic, kdybych nebyla na IVF, tak ani nic nepoznám. Snad je to dobře 😒 😉

78marcela
16. kvě 2014

@suzik161 Asi jsme na tom stejně...já bych už chtěla těhotenské příznaky, chtěla bych ráno zvracet, a tak...

suzik161
autor
16. kvě 2014

@78marcela Tak nakonec jsme vyrazili s manželem na nákupy dnes. Jsem úplně nadšená, koupili jsme dlažbu do kotelny a uhelny. A vyhlédli asi kuchyň. Ještě, že ten baráček máme, aspoň zaměstnám hlavu 😀

78marcela
16. kvě 2014

@suzik161 to je fajn, že máš na co jiného myslet. Já zítra jedu na vystoupení mé neteře, v neděli do práce, a ještě bych se měla učit na další zkoušky tak snad to taky do středy uteče

suzik161
autor
16. kvě 2014

@78marcela Nejdřív mě napadlo, že počkám na tebe a budu testovat s tebou, jen nevím, zda to vydržím, to už by bylo 100% jasno, byla bych 12.DC 😀

78marcela
16. kvě 2014

@suzik161 no jak chceš. Já osobně vím že bych to nevydržela 12dnů, takže budu mít naprosté pochopení když budeš testovat už zítraB-)B-)B-)

lucikk1
17. kvě 2014

@suzik161 u mě vůbec nic. žádné bolesti, citlivost či něco jiného. jsem ale teprve 4 den po transferu. poléhávám ale určitě méně než při prvním ivf. ještě že je hnusně. v pondělí už vyrazím ven. ted se pokusím netestovat co nejdéle 🙂

suzik161
autor
17. kvě 2014

@lucikk1 tak to jsme na tom stejně, já taky tolik neležím ani necítím jako při prvním. Máte hodně mrazáčků 😀 to by bylo aby nebylo

78marcela
17. kvě 2014

@lucikk1
@suzik161
tak dnes jsem 4.den po transferu a cítím nějak divně bolet břicho. Píchalo mě běžně v podbřišku, celou dobu stimulace. Bylo to sem tam pichnuti. Dneska je to nějaký divný. Taková tlaková bolest, a rejpani nevím jak to popsat, je to divný.

@maggie4 dnes je tvuj velký den. Přeji panu doktorovi nebo doktorce šťastnou ruku a tobě štěstí a miminko za devět měsíců. Pak dej vědět, kdo ti to dělal.

suzik161
autor
17. kvě 2014

@78marcela třeba si tam prcek dělá pořádné místo. Mě se zase furt motá hlava, hlavně večer a ráno si přijdu jak po opici. Fakt běs. Už mě ta nejistota ubíjí. Ale bojím se testovat

78marcela
17. kvě 2014

@suzik161 no já si koupila testy už dávno, schovala jsem je do skříně. Dnes se zničehonic skříňka otevřela a já koukám z postele přímo na testovací krabičku. Kdyby to bylo sedmý osmý den, řekla bych ze to je znamení, ale dneska fakt ne.
Normálně tu skucim bolesti. Teď to bylo fakt silné, taková vlna, přijde mi jako bych měla prasknout. Trochu mi to připomíná jak před opu, když mi rostly vajíčka, taky jsem měla pocit na prasknutí. Což se s miminkem neslučuje. Tak doufám že mi neroste na vajecnikach neco co tam nepatří.

suzik161
autor
17. kvě 2014

@78marcela A nechtělo by to někam dojet?? Pro tvůj vlastní klid